بهترین رمز ارز برای نوسان گیری کدام است؟

بهترین رمز ارز برای نوسان گیری کدام است؟

به دنیا‌ی ارز‌ها خوش آمدید! امروزه بازار ارز دیجیتال یا رمز ارز، بهترین فرصت برای کسب درآمد است. عدم وجود شخص ثالث و همچنین امنیت این فضا، روزبه‌روز افراد بیش‌تر‌ی را به درآمد‌زایی از آن سوق می‌دهد؛ درست مثل خود شما. حضور شما هم‌اکنون در این صفحه به معنا‌ی علاقه‌ی شما به دنیا‌ی ارز دیجیتال است.

آیا می‌دانید که چطور باید از طریق رمز ارز یا پول مجاز‌ی، به کسب درآمد بپردازید؟ آن هم به طور ساعتی؟ بله! درست متوجه شدید؛ گفتم: ساعتی. شما در این صفحه با بهترین رمز ارز برای نوسان گیری آشنا خواهید شد. به این ترتیب می‌توانید کم‌کم در این حوزه پیشرفت کنید و سود بیش‌تر‌ی به دست آورید. حتما می‌دانید که بدون دانش کافی و تنها با علاقه‌ی صرف نمی‌توان به جا‌یی رسید. ما طی این مقاله دانش کافی را به شما خواهیم داد؛ اما به اجرا در‌آوردن آن به عهده‌ی خود شما است. پس همچنان همراه ما باشید.

مطالعه بیشتر: بهترین رمز ارز برای سرمایه گذاری چیست؟

نوسان گیری ارز دیجیتال چیست؟

بهتر است قبل از شناخت بهترین رمز ارز برای نوسان گیری، اصلا بدانیم که نوسان گیری ارز دیجیتال به چه معنا است. در حقیقت نوسان گیری یکی از بهترین و محبوب‌ترین استراتژی‌ها‌ی معاملاتی در بازار ارز دیجیتال می‌باشد. احتمالا نام آن را قبلا هم شنیده‌اید؛ اما آیا می‌دانید که چرا روش محبوبی است؟ با این تکنیک معامله‌گری می‌توان به‌سرعت صاحب سود شد؛ می‌پرسید چقدر سریع؟ خب، بگذارید بگویم؛ در عرض چند دقیقه تا چند ساعت. در واقع این همان کار‌ی است که تریدر‌ها به آن می‌پردازند.

شاید برایتان سؤال باشد که مگر در عرض چند دقیقه چقدر سود می‌توان به دست‌آورد؟ اصلا بهترین ارز برای ترید ساعتی، ارزش صرف هزینه و زمان را دارد؟

بهترین رمز ارز برای نوسان گیری - مارکترها

باید بگویم که ممکن است این سود بسیار کم باشد؛ اما فرض کنید در عرض یک ساعت و یا یک روز، شما چندین و چند معامله انجام دهید. قطعا سود شما بیش‌تر خواهد شد. در نوسان گیری ارز دیجیتال در کنار میزان سود، تعداد نوسان‌گیری یا معامله‌ها‌یی که انجام می‌دهید  نیز مهم است. در حقیقت هدف اصلی نوسان گیری در ارز دیجیتال، کسب سود بیش‌تر در مدت زمان کوتاه‌تر است. قطعا انجام این استراتژی و تحقق اهداف آن، به مهارت زیاد‌ی احتیاج دارد.

تریدر در این روش، بهترین رمز ارز برای نوسان گیری را که هم‌اکنون قیمت پایینی دارد و یا ارز‌ی که از آن انتظار افزایش قیمت می‌رود، را خریداری می‌کند. سپس کمی بعد، هنگام صعود قیمت ارز، آن را با سود به فروش می‌رساند. این کار به طور مداوم به انجام می‌رسد؛ چرا‌که نوسان‌گیری روزانه یا ساعتی ارز دیجیتال، اهداف کوتاه‌مدتی را دنبال می‌کند.

 

مزایا‌ی نوسان گیری ارز دیجیتال

 • زمان انجام معاملات در مقایسه با سرمایه‌گذاری (روش‌ها‌ی معامله‌گری بلندمدت)، بسیار کوتاه‌تر است.
 • لزوما به سرمایه‌ی زیاد‌ی احتیاج ندارد. می‌توان با سرمایه‌ی کم، سود خوبی از بهترین رمز ارز برای نوسان گیر‌ی روزانه به دست‌آورد.
 • قابلیت این را دارد که به طور هم‌زمان از چند ارز دیجیتال برای نوسان گیر‌ی استفاده کرد. بنابراین هیچ محدودیتی از این بابت ندارد.
 • ریسک معاملات را می‌توان با راهکار‌ها‌ی مناسب، به طور دقیق و بهینه مدیریت کرد.
 • طی مدت زمان کوتاهی سود قابل‌توجهی به دست می‌آید.
 • با نوسان گیری می‌توان از کلاهبرداری‌ها‌ی رایج، بیش‌تر در امان ماند، البته به شرطی که از بهترین رمز ارز برای نوسان گیری استفاده کنید.

 

معایب نوسان گیری ارز دیجیتال

البته نوسان گیری رمز ارز در کنار مزایا‌ی خود معایبی هم دارد که بهتر است قبل از معرفی بهترین رمز ارز‌ها برای نوسان گیری به ذکر آن‌ها نیز بپردازیم.

 • برای انجام این تکنیک معامله به دانش قدرتمند و بی‌نقصی در رابطه با تحلیل تکنیکال نیاز خواهید داشت. پس باید دوره‌ها‌ی تحلیل تکنیکال را گذرانده باشید.
 • استفاده از بهترین رمز ارز برای نوسان گیری، به شناخت و اجرا‌ی اصول روان‌شناسی معامله‌گری در دنیا‌ی ارز دیجیتال نیاز دارد.
 • باید نسبت به بازار ارز‌ها‌ی دیجیتال شناخت کافی داشته باشید.
 • انجام این حرفه به تجربه نیاز دارد. بنابراین شوخی‌بردار نیست و باید به یک حرفه‌ای تبدیل شوید؛ چرا‌که انجام این کار قطعا به تلاش و صرف زمان نیاز دارد.
 • نوسان گیری رمز ارز، یک معامله‌ی کوتاه‌مدت است؛ به همین دلیل به ریسک بسیار‌ی نیاز دارد. احتمال ضرر در آن بیش‌تر از نوع بلند‌مدت یا سرمایه‌گذاری است.

 

فاکتور‌ها‌ی تعیین بهترین رمز ارز برای نوسان گیری

برای اینکه بتوانید سود خوبی از نوسان گیری رمز ارز به دست آورید، لازم است که بتوانید بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه را بشناسید و ایده‌ها و کار‌ها‌ی لازم را روی آن پیاده کنید. بااین‌حال چطور می‌توان بهترین ارز برای ترید ساعتی را شناسایی کرد؟ چه ویژگی‌ها‌یی یک رمز ارز را برای نوسان گیری به بهترین تبدیل می‌کند؟ شما برای این کار به بررسی چند فاکتور نیاز دارید:

 • ارزش بازار

یکی از فاکتور‌ها‌ی تشخیص بهترین رمز ارز برای نوسان گیری، توجه به ارزش بازار است. ارزش بازار به پارامتر‌ی گفته می‌شود که از ضرب قیمت لحظه‌ای ارز در تعداد سکه‌ها‌ی در حال گردش در بازار بدست می‌آید. باید بدانید که هر چقدر ارزش بازار ارز‌ی بیش‌تر باشد، به معنا‌ی اهمیت بیش‌تر آن در بین معامله‌گران است. ارزش بازار عاملی است که می‌تواند رمز ارز‌ها‌ی ارزشمند و بی‌ارزش را به شما نشان دهد؛ می‌پرسید چطور؟ ارز‌ها‌ی بی‌ارزشی که از طریق تقلب و کلاهبرداری به قیمت‌ها‌ی زیاد دست یافته‌اند، هرگز نمی‌توانند ارزش بازار زیاد‌ی داشته باشند.

 • حجم معامله‌ها

حجم معاملات می‌تواند نشانگر میزان اعتماد‌ی باشد که مردم به یک ارز دیجیتال دارند. درست مثل خرید یک کوله‌پشتی. شما قطعا به محصولی که مشتری بیش‌تر‌ی داشته باشد، اعتماد خواهید کرد. در غیر این صورت نوسان گیری رمز ارز‌ی که حجم معامله‌ها‌ی آن کم باشد، یک باخت از پیش تعیین‌شده است؛ چرا‌که کلاهبرداری بسیار‌ی در رابطه با آن شکل می‌گیرد.

 • رتبه رمز ارز در بازار مربوط به آن

رتبه ارز در بازار ارز‌ها‌ی دیجیتال ممکن است چندان مهم نباشد؛ ولی به آن هم گوشه چشمی داشته باشید. این فاکتور میزان محبوبیت و دیده‌شدن هر یک از رمز ارز‌ها را نشان می‌دهد که البته می‌تواند با بهبود یا ضعف ارز‌ها، تغییر پیدا کند.

 • تعداد آدرس‌ها‌ی فعال

از بهترین عوامل جهت تعیین بهترین رمز ارز برای نوسان گیری، تعداد آدرس‌ها‌ی فعال است؛ اما چرا؟ هرچقدر آدرس‌ها‌ی فعال در شبکه‌ی ارز دیجیتالی بیش‌تر باشند، به معنا‌ی معامله‌ها‌ی بیش‌تر در آن شبکه می‌باشد. دانستن چنین چیز‌ی به این معنا است که این رمز ارز قابل اطمینان است و احتمال کلاهبرداری در آن بسیار پایین می‌باشد. برای آدرس‌ها‌ی کم‌تر نیز جریان بر‌عکس این نتیجه می‌باشد.

 • کارمزد تراکنش

با زیاد بودن کارمزد‌ها‌ی تراکنش، شما مجبور خواهید شد که بخش عمده‌ی سود خود را به آن‌ها اختصاص دهید. قطعا وجود چنین چیز‌ی در کسب‌و‌کار، جالب نیست. بنابراین تراکنش‌ها باید قیمت مناسبی داشته باشند.

 • استفاده از بهترین صرافی برای نوسان گیری

برای نوسان گیری ارز دیجیتال از صرافی‌ها‌ی مجاز و حرفه‌ای استفاده کنید. اگر بدون کمک آن‌ها پیش بروید و رمز ارز‌ی را بکار بگیرید که در صرافی‌ها‌ی ایران معامله نمی‌شوند، با مشکلاتی از جمله از دست‌دادن سرمایه مواجه خواهید شد. پس از صرافی‌ها کمک بگیرید؛ آن هم از بهترین آن‌ها.

بهترین صرافی برای نوسان گیری - مارکترها

بهترین رمز ارز برای نوسان گیری کدام است؟

 • اتریوم

شبکه بلاک‌چین اتریوم به طور فوق‌العاده‌ای توسعه داده شده است. بنابراین اطلاعات و داده‌ها به طور ایمن در آن محفوظ هستند و امنیت بالا‌ی آن خیال هرکسی را آسوده می‌کند. اتریوم از گزینه‌ها‌یی است که هم به‌عنوان بهترین رمز ارز برای نوسان گیری و هم به‌عنوان بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود. پس روی آن حساب کنید. شاید این موضوع را قبلا شنیده باشید؛ اما دوست دارم که آن را همین‌جا ذکر کنم. در حقیقت اتریوم با به‌روزرسانی‌هایی که طی چند وقت اخیر انجام داده است، به پیشرفت قابل‌توجهی در دنیا‌ی رمز ارز دست یافته است. پس انتظار می‌رود که قیمت آن بالا‌تر برود. از همین جهت اتریوم می‌تواند در نوسان گیری از گزینه‌ها‌ی خوب شما باشد. بااین‌حال باید بدانید که این ارز، کارمزد‌ها‌ی سنگینی دارد. پس در رابطه با انتخاب آن برای نوسان گیری روزانه خوب فکر کنید و هوشمندانه تصمیم بگیرید.

 • بایننس کوین

ارز دیجیتال بایننس کوین، یک صرافی بزرگ برای پشتیبانی و حمایت از خود دارد؛ یعنی صرافی بایننس. این پشتیبانی منجر به ایجاد اشتیاق بیشتر در معامله‌گران و خریداران می‌شود. به‌نحوی‌که آن‌ها حاضر هستند سرمایه‌ی خود را برای خریدوفروش بایننس کوین صرف کنند. این ارز دیجیتال یک گزینه‌ی عالی برای نوسان گیری یا ترند ساعتی است. شما می‌توانید با به‌کارگیری اصول نوسان گیری در آن به سود خوبی دست یابید.

 • بیت کوین

بیت کوین یکی از محبوب‌ترین و البته مشهور‌ترین ارز‌ها‌ی موجود در دنیا‌ی دیجیتال است. کاربرد آن در کشور ما نیز بسیار زیاد می‌باشد. ارز بیت کوین به‌راحتی می‌تواند به ارز‌ها‌ی دیگر تبدیل شود و همچنین قدرت نقد‌شوندگی زیاد‌ی دارد. از همین جهت این ارز دیجیتال در لیست بهترین رمز ارز برای نوسان گیری قرار گرفته است. بااین‌حال چیز‌ی که قبل از نوسان گیری باید به آن توجه داشته باشید، قیمت آن است. متأسفانه هزینه‌ها‌ی بیت کوین بسیار زیاد است و تراکنش‌ها‌ی آن نیاز به صرف هزینه‌ی زیاد‌ی دارند.

 • ترون

شاید تابه‌حال از ترون زیاد شنیده باشید. این رمز ارز در حال حاضر یکی از معتبر‌ترین ارز‌ها‌ی دیجیتال است‌ پس اگر به دنبال منبعی قابل‌اعتماد هستید، ترون بهترین رمز ارز برای نوسان گیری است. سکه‌ها‌ی در گردش ترون در بازار ارز بسیار است؛ اما آیا معنا‌ی آن را می‌دانید؟ وقوع چنین چیز‌ی در بازار ارز معمولا به سکون قیمت ارز دیجیتال می‌انجامد. بااین‌حال این به معنا‌ی بی‌فایده بودن ترون برای نوسان گیری نیست. چرا‌که افزایش سکه‌ها‌ی در گردش و سکون قیمت، منجر به ایجاد نوسان می‌شود.

مطالعه بیشتر: ترون چیست ؟ (هر آنچه باید در مورد ترون بدانید)

 • تتر

تتر ارز‌ی است که به‌عنوان یک استیبل کوین (Stable Coin) شناخته می‌شود. به عبارت دیگر ارزش ثابتی دارد و دچار نوسان دلار‌ی نمی‌شود. معمولا این ارز دیجیتال برای کشور‌ها‌‌یی با ارزش پول پایین‌تر نسبت به آمریکا مثل کشور خود‌مان مناسب است. قیمت ثابت آن، منجر به یک نوسان گیری و سرمایه‌گذاری بسیار کم‌ریسک و حتی بدون ریسک می‌شود. بااین‌حال برای دستیابی به سود، باید شرایط دلار را در بازار‌ها‌ی داخل کشور بسنجید. در واقع کار با تتر یعنی خریدوفروش دلار آمریکا و ازآنجاکه ارزش دلار نسبت به ریال در حال افزایش است، نوسان گیری و سرمایه‌گذاری با تتر می‌تواند شما را به سود بسیار خوبی برساند. به همین دلیل این ارز دیجیتال در لیست بهترین رمز ارز برای نوسان گیری قرار گرفته است.

 • ریپل

اگر هم اکنون در آغاز کار خود در بازار ارز دیجیتال هستید و یا سرمایه‌ی کمی در دست دارید، پیشنهاد می‌کنم که به سراغ ارز‌ی مثل ریپل بروید. در حال حاضر، قیمت این رمز ارز معمولا پایین‌تر از اغلب ارز‌ها‌ی دیجیتال است. بنابراین می‌توانید آن را به‌راحتی با سرمایه‌ی کم خریداری کنید. سپس طی مدت زمان اندکی آن را با سود مناسبی به فروش برسانید.

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه - مارکترها

سخن آخر

بعد از شناخت بهترین رمز ارز برای نوسان گیری، دانش لازم در این زمینه را افزایش دهید و شروع به کار کنید. در ضمن صبور باشید. ممکن است گاهی اوقات سود چندانی نداشته باشید؛ اما همان‌طور که ذکر کردم سود شما با نوسان گیری ارز دیجیتال به تعداد معامله‌ها نیز بستگی دارد. به این دلیل که شما بعد از خریدوفروش یک ارز و کسب سود، بعد از چند دقیقه که قیمت آن کمی بیشتر شده است، دوباره به سراغ خریدوفروش آن خواهید رفت. این یعنی سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت یا نوسان گیری و ترند. موفقیت در آن در گرو‌ی نگاه لحظه‌ای شما به بازار دیجیتال است؛ پس هیچ فرصتی را از دست ندهید.

بعلاوه سعی کنید بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارز‌ها‌ی دیجیتال را برای کار تعیین و از آن استفاده نمایید. در این حالت سود بیشتر‌ی نصیب شما خواهد شد و با این روند، به تدریج شما در بازار ارز دیجیتال پیشرفت چشمگیر‌ی تجربه خواهید کرد.

۵/۵ - (۵ امتیاز)

من در زمینه تولید محتوای متنی مشغول به فعالیت هستم و با وب سایت های مختلفی همکاری کردم. به فعالیت و یادگیری در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هم علاقه زیادی دارم

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *