مقایسه بهترین ماشین حساب ارز دیجیتال در ایران

مقایسه بهترین ماشین حساب ارز دیجیتال در ایران

اگر با ارز‌ها‌ی دیجیتال سر‌و‌کار دارید و از این طریق به خریدوفروش، استخراج و یا هر کار دیگر‌ی می‌پردازید، باید بدانید که شما قطعا به ماشین حساب ارز دیجیتال نیاز خواهید داشت. ممکن است در ابتدا‌ی کار که این ارز و دارایی کم است، نیاز به آن را چندان حس نکنید؛ اما با انجام معامله‌ها‌ی بیش‌تر و افزایش دارایی قطعا این نیاز شدت خواهد یافت.

خب، به نظر شما از بین ماشین‌حساب‌های موجود برای ارز دیجیتال کدام‌یک مناسب است؟ وجود بهترین ماشین حساب ارز دیجیتال می‌تواند روند کار شما را تسریع و به پیشرفت کار نیز کمک کند. اگر می‌خواهید این ماشین‌حساب‌ها از جمله ماشین حساب ارز دیجیتال ترون را بشناسید، به‌خصوص آن‌ها‌یی را که در ایران کاربرد دارند، پس ما را تا انتها‌ی این مقاله همراهی نمایید.

مطالعه بیشتر: بهترین رمز ارز برای سرمایه گذاری چیست؟

ماشین حساب ارز دیجیتال چیست و چه مزایا‌یی دارد؟

ماشین حساب ارز دیجیتال به طور خلاصه برای محاسبه‌ی دارایی و همچنین تبدیل ارز بکار می‌رود. حالا ممکن است با افتخار بگویید که من حتی با یک ماشین حساب معمولی هم این کار را انجام می‌دهم، چرا باید یکی مختص رمز ارز‌ها تهیه کنم؟

خب، جواب من به شما این است، اگر می‌خواهید کل روز را مشغول حساب و کتاب باشید و تک‌تک اعداد و ارقام کوتاه و طولانی را کنار هم ردیف کنید، می‌توانید به همین کار ادامه دهید. با این وجود باید بدانید که انجام چنین کار‌ی می‌تواند تنها در آغاز کار که ارز و دارایی شما کم است، جواب دهد. پس به نظر شما برای کسی که زمان بیش‌تر‌ی برای رمز ارز‌ها می‌گذارد و در حال درآمد‌زایی است، این کار جواب خواهد داد؟ مطمئنا نه. انجام چنین چیز‌ی نه‌تنها سود‌ی ندارد، بلکه به‌مرور اثرات منفی بر کار هم می‌گذارد. به این دلیل که زمان و بازدهی شما بر سر محاسبات دستی و طولانی از بین می‌رود و از هدف اصلی خود در بازار ارز دیجیتال دور می‌شوید.

معرفی ماشین حساب ارز دیجیتال - مارکترها

اما ماشین حساب ارز دیجیتال دقیقا چیست و چه کار‌ها‌یی از آن بر‌می‌آید؟

ماشین حساب ارز دیجیتال به طور اختصاصی برای محاسبه‌ی معادلات مربوط به رمز ارز‌ها طراحی شده است. اگر توجه کنید، متوجه می‌شوید که سرعت و دقت در بازار رمز ارز‌ها حرف اول را می‌زند. این موضوع در رابطه با محاسبات هم صدق می‌کند و سرعت و دقت بسیار بالا از ویژگی‌ها‌ی بارز این ماشین‌حساب‌ها می‌باشد. بعلاوه آن‌ها به‌صورت بر خط یا آنلاین هم کار می‌کنند؛ به نظر شما این موضوع چه اهمیتی دارد؟

حتما می‌دانید که باتوجه‌به نوسانات و انجام معاملات، قیمت رمز ارز‌ها و حتی ارز فیات به طور مداوم تغییر می‌کنند. نباید انتظار داشته باشید که داده‌ها و قیمت‌ها‌ی این لحظه با دقیقه‌ی پیش برابر باشند. کارکرد آنلاین ماشین حساب ارز دیجیتال به آن اجازه می‌دهد که با دریافت لحظه‌ای داده‌ها، محاسبات را مطابق داده‌ها‌ی واقعی و به‌روز انجام دهد. از طرف دیگر هم دقت کار همچنان حفظ می‌شود و می‌توان گفت اشتباهات به صفر می‌رسند.

 

انواع ماشین حساب ارز دیجیتال

جالب است بدانید که ماشین حساب‌ها‌ی حوزه‌ی رمز ارز‌ها تنها به یک نوع نیستند. در حقیقت ماشین حساب ارز دیجیتال در دو نوع ساخته شده است.

  • ماشین حساب مبدل ارز دیجیتال

شما می‌توانید با استفاده از این نوع ماشین حساب، رمز ارز‌ها را به یکدیگر و یا حتی به ارز‌ها‌ی فیات تبدیل کنید. بهتر است همین‌جا اشاره کنم که ارز‌ها‌ی فیات (Fiat Currency) در واقع همان پول رایج یا در اصل اسکناس و پول فیزیکی می‌باشند که از آن‌ها استفاده می‌کنیم. به‌عنوان مثال برای محاسبه‌ی ارزش رمز ارز‌ی مثل بیت کوین به تومان، باید از ماشین حساب ارز دیجیتال به تومان استفاده کنید.

  • ماشین حساب ماینر

احتمالا با دیدن نام ماینر تا حد‌ی وظیفه‌ی این ماشین حساب را حدس زده باشید. بله درست است؛ ماشین حساب ماینر، به‌عنوان ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال هم شناخته می‌شود. از آن می‌توانید برای محاسبه‌ی سود و درآمد ماینر‌ها در فرآیند استخراج استفاده کنید.

خب، به نظرم تا به اینجا‌ی کار قانع شده‌اید که بهتر است برای پیشرفت هر چه سریع‌تر از ماشین‌حساب‌های مختص ارز دیجیتال استفاده کنید. در ادامه به معرفی و مقایسه‌ی بهترین آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

بهترین ماشین حساب ارز دیجیتال در ایران

  • ماشین حساب ارز دیجیتال نوبیتکس

به نظر شما اولین بازار مبادله ارز‌ها‌ی دیجیتال با پول رایج ایرانی چه مجموعه‌ای است؟ به نظر می‌رسد که نوبیتکس اولین بازار مبادله یا Exchange Market در این زمینه باشد. نام آن برگرفته از سه واژه است؛ نو (جدید)، بیت (بیت کوین) و  ِکس (Exchange: مبادله). نوبیتکس در سال ۱۳۹۶ به‌عنوان واسطه‌ای بین خریداران و فروشندگان جهت ضمانت امنیت معاملات و وصول دارایی‌ها‌ی مبادله شده به وجود آمد. در حال حاضر حدود ۷۰٪ از معاملات ارز دیجیتال سرمایه‌گذاران ایرانی در نوبیتکس انجام می‌گیرند.

سه نوع مبادله از این ماشین حساب بر‌می‌آید:

1- تبدیل ارز‌ها‌ی دیجیتال به یکدیگر

در این نوع ماشین حساب علاوه بر تبدیل ارز‌ها‌ی دیجیتال به یکدیگر، می‌توان به‌جای گزینه‌ی ارز دیجیتال، تتر و یا ریال را انتخاب کرد. در این صورت می‌توانید رمز ارز دلخواه را به ارز فیات تبدیل کنید. اگر انجام این کار برای شما سخت است، عجول نباشید، می‌توانید از دو ماشین حساب بعد‌ی استفاده نمایید.

2- تبدیل ارز دیجیتال به ریال

این تبدیل و محاسبه مطابق با نوسانات تتر صورت می‌گیرد و می‌تواند هر رمز ارز‌ی را به ریال معادل آن تبدیل کند.

3- تبدیل ارز دیجیتال به دلار

در این ماشین حساب ارز دیجیتال می‌توان تصویر جامعی از قیمت لحظه‌ای همه‌‌ی ارز‌ها‌ی دیجیتال را به دلار مشاهده کرد و نوسانات قیمت دلار در آن نقشی ندارد. این ماشین حساب یک دید کلی از نوسانات ارز‌ها‌ی دیجیتال را به شما می‌دهد.

ماشین حساب ارز دیجیتال ایرانی - مارکترها

  • ماشین حساب ارز دیجیتال بلاک چین

ماشین حساب بلاک چین یا بهتر است بگویم میهن بلاکچین، یک ماشین حساب هوشمند است که می‌تواند مبادله‌ی انواع ارز‌ها را انجام دهد. در ضمن این مجموعه علاوه بر نوع مبدل، ماشین حساب ماینر نیز دارد.

1- تبدیل ارز‌ها‌ی دیجیتال به یکدیگر

برای برخورداری از این امکان باید روی گزینه‌ی تبدیل ارز دیجیتال به ارز دیجیتال کلیک کنید. سپس رمز ارز‌ها‌ی مبدا و مقصد مورد‌نظر خود را تعیین نمایید و مبادله را آغاز کنید.

2- تبدیل ارز دیجیتال به فیات

برای بهره‌مندی از این بخش در ماشین حساب ارز دیجیتال، باید گزینه‌ی تبدیل ارز دیجیتال به فیات را انتخاب و سپس رمز ارز و فیات مورد‌نظر را تعیین کنید. شما می‌توانید هر ارز‌ی که بخواهید را به انواع ارز‌ها مثل تومان، دلار، یورو و چندین ارز فیات دیگر تبدیل نمایید.

  • وب‌سایت ArzDigital

این وب‌سایت، یک سایت ایرانی است که می‌تواند به مبادله‌ی انواع رمز ارز‌ها بپردازد. علاوه بر این مورد، امکانات دیگر‌ی نیز در آن وجود دارد؛ از جمله نمایش لیست قیمت انواع ارز‌ها‌ی دیجیتال. همچنین وب‌سایت ArzDigital اپلیکیشنی هم به همین نام دارد که می‌توانید با نصب بر گوشی، امکانات آن را همیشه در دسترس داشته باشید.

مطالعه بیشتر : بهترین رمز ارز برای نوسانگیری چیست؟

بهترین ماشین حساب ارز دیجیتال خارجی

  • ماشین حساب ارز دیجیتال Easy Bitcoin

این ماشین حساب همان‌طور که از نام آن مشخص است، تنها برای بیت کوین کاربرد دارد. تنها کار‌ی که باید انجام دهید، وارد‌کردن تعداد بیت کوین‌ها و همچنین قیمت خرید و فروش آن‌ها می‌باشد. علاوه بر این می‌توانید به درج کارمزد تراکنش‌ها، طراحی استراتژی‌ها‌ی کوتاه‌مدت و بلند‌مدت و همچنین محاسبه‌ی آن‌ها نیز بپردازید. در ضمن حساب و کتاب سود و زیان معاملات هم در Easy Bitcoin به‌راحتی ممکن است.

  • ماشین حساب ارز دیجیتال Coinmarketcap

احتمالا این اولین بار نیست که نام Coinmarketcap را در دنیا‌ی ارز دیجیتال می‌بینید. این وب‌سایت یک سایت کامل در زمینه‌ی ارز دیجیتال است که ماشین محاسبه و مبادله ارز دیجیتال هم دارد (Cryptocurrency Converter Calculator). این ماشین حساب نیز مثل سایر پیشنهادها ما مطابق داده‌ها و نوسانات لحظه‌ای عمل می‌کند. از آن می‌توانید برای تبدیل رمز ارز‌ها به یکدیگر و همچنین تبدیل رمز ارز به ارز فیات استفاده نمایید.

  • ماشین حساب Currexy

شما عزیزان می‌توانید با استفاده از این ماشین حساب ارزش معادل بیت کوین را در رمز ارز‌ها‌ی دیگر نیز بیابید. به عبارت دیگر Currexy یک ماشین حساب مبدل ارز بیت کوین به رمز ارز‌ها‌ی دیگر و به ارز‌ها‌ی فیاتی مثل یورو، دلار، پوند و… است.

  • ماشین حساب ارز دیجیتال فیوچرز (Binance Convert)

بایننس فیوچرز در زمینه‌ی گسترده‌ای از معاملات بایننس فعالیت دارد. با این وجود یکی از امکانات بایننس، ماشین حساب آن می‌باشد و شما می‌توانید این ماشین حساب را برای انجام انواع تبادل رمز ارز از جمله به‌عنوان ماشین حساب ارز دیجیتال اتریوم بکار بگیرید.

بهترین ماشین حساب ارز دیجیتال - مارکترها

سخن آخر

ماشین حساب با تسریع روند محاسبه، بدون معطلی مطابق نوسانات لحظه‌ای عمل می‌کند. تبادل رمز ارز به کمک آن در یک چشم به‌هم‌زدن انجام می‌شود. بهتر است به‌جای درگیری شخصی با محاسبه‌ی دستی، تمرکز خود را صرف معامله و سرمایه‌گذاری کنید تا در وقت درست، تصمیم درست را بگیرید و به سود‌دهی برسید. این محاسبه را به دست ماشین حساب ارز دیجیتال بسپارید.

خب، حالا که با بهترین ماشین حساب ارز دیجیتال آشنا شده‌اید، بیش‌تر از این، وقت تلف نکنید. ماشین حساب مناسب و دلخواه خود را بیابید و از این پس خود را از دردسر‌ها‌ی محاسبات نوسانات قیمت نجات دهید. در این حالت کم‌کم تاثیر این عمل را بر روند ارز‌ها‌ی دیجیتال و دارایی‌ها‌ی خود خواهید دید.

این مقاله چه اندازه به شما کمک کرد؟

من در زمینه تولید محتوای متنی مشغول به فعالیت هستم و با وب سایت های مختلفی همکاری کردم. به فعالیت و یادگیری در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هم علاقه زیادی دارم

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *