مزایا و معایب خرید پیج اینستاگرام چیست ؟

مزایا و معایب خرید پیج اینستاگرام چیست ؟

احتمالاً شما هم به دنبال خرید پیج اینستاگرام باشید و یا اینکه بخواهید از مزیت ها و معایب خرید پیج اینستاگرام با خبر شوید. دقیقاً در این مقاله می خواهم شما را راهنمایی کنم تا اطلاعات بیشتری در مورد مزایا و معایب خرید پیج اینستاگرام به دست آورید تا بتوانید یک خرید آگاهانه تر داشته باشید.

بسیاری از شما ممکن است برای اینکه بخواهید فرآیند رشد کسب و کار خود را سرعت دهید، از خرید پیج اینستاگرام استفاده کنید. خرید پیج اینستاگرام همانطور که می تواند مزیت هایی داشته باشد، قطعاً خطرات یا معایبی هم دارد که در این مقاله به طور کامل به آن اشاره خواهم کرد. البته پیش از این مقاله ای پیرامون خرید پیج اینستاگرام در وبسایت منتشر شده است که مطالعه آن را به شما توصیه می کنم.

معایب خرید پیج اینستاگرام چیست؟

همین ابتدا میریم سراغ معایبی که خرید پیج اینستاگرام می تواند برای شما و کسب و کارتان داشته باشد.

احتمال وجود فالوورهای فیک

یکی از مهم ترین معایبی که خرید پیج اینستاگرام می تواند برای شما داشته باشد، این است که پیج مورد نظر، دارای فالوورهای غیر واقعی یا فیک باشد. فالوورهای فیک هیچ ارزشی به کسب و کار شما اضافه نخواهند کرد چون در اصل، بود و نبود آن ها هیچ فرقی با هم ندارد!

حال سوالی که اینجا مطرح می شود این است که ما چطور می توانیم درصد فالوور فیک از واقعی را تشخیص دهیم؟

برای این کار می توانید از ابزارهای مختلفی همچون hypeauditor و یا modish  برای بررسی میزان فیک بودن فالوورهای یک پیج استفاده کنید.

کاهش نرخ تعامل

یکی دیگر از معایب خرید پیج اینستاگرام این است که تا پیش از اینکه شما صاحب پیج شوید، قطعاً فرد دیگری مدیریت پیج را بر عهده داشته است. بنابراین سیاست ها و روند تولید محتوا و نحوه تعامل و درگیر کردن مدیر قبلیِ پیج هم متفاوت بوده است.

بنابراین باید توجه داشته باشید که قبل از خرید پیج اینستاگرام چه پیجی با چه روندِ تولید محتوا و پست گذاری را خریداری می کنید. اینکه رفتار ادمین پیج در پاسخ دایرکت ها چطور بوده و اینکه تا چه اندازه، ادمین توانسته با مخاطب خود درگیری ایجاد کند.

این احتمال وجود دارد که اگر نتوانید سیاست های خود را در مورد روند تولید محتوا، پاسخ به دایرکت ها و به طور کلی درگیر کردن مخاطب با پیج خود، به گونه ای پیش ببرید که میزان کامنت ها، لایک و … حفظ شود، قطعاً دچار کاهش نرخ تعامل خواهید شد.

از جمله مواردی که می توان با آن نرخ تعامل را اندازه گیری کرد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بررسی تعداد لایک
 • بررسی تعداد و کیفیت کامنت ها
 • میزان ذخیره کردن پست ها
 • میزان به اشتراک گذاری پست ها
 • بررسی میانگین بازدید استوری ها

احتمال کاهش یا تغییر نرخ تعامل بعد از خرید پیج اینستاگرام

دقت داشته باشید که هر اندازه بتوانید تعداد و کیفیت موارد فوق را افزایش دهید، قطعاً نرخ تعامل و درگیری بیشتری را خواهید داشت و همین موضوع می تواند راهی برای ورود شما به Explore اینستاگرام و بیشتر دیده شدن کسب و کار شما باشد.

 کاهش نرخ تبدیل

امّا از جمله معایب دیگر خرید پیج این است که اگر نتوانید نرخ تعامل را آن گونه که باید، حفظ کنید، قطعاً نرخ تبدیل شما هم کاهش خواهد یافت.

زمانی احتمال خرید افزایش می یابد که فالوورها بیشتر با محتوای پیج شما درگیر شده و بدانند که ارزش های برند، محصول و کسب و کار شما چیست و اگر برای به دست آوردن محصول و یا خدمات شما هزینه ای می کنند، دقیقاً چه ارزشی به دست می آورند.

مثلاً فرض کنید یک پیج اینستاگرام در حال فروش انواع تیشرت با رنگ مشکی است.

یکی از مزیت های اصلی این محصول، لاغرتر نشان داده شدن با پوشیدن این تیشرت است.

اگر بتوانید این ارزش و مزیت را درست به مخاطب منتقل کنید، قطعاً می توانید نرخ تبدیل بازدیدکنندگان را به خریدار بالاتر ببرید.

بنابراین حتماً باید بعد از خرید پیج اینستاگرام به گونه ای عمل کنید که با ارائه ارزش های کسب و کار خود، افراد را به سمت خرید بیشتر هدایت کنید.

مشکلات حقوقی احتمالی

حتماً قبل از خرید پیج اینستاگرام به مشکلات و موارد حقوقی دقت کنید. اینکه تا به الان فرد یا افرادی از صاحب پیج شکایتی نداشته باشند و یا اینکه خود فرد اقدامی غیر قانونی یا خارج از چارچوب قوانین سایبری و فضای مجازی انجام نداده باشد که بالاخره از طریق بررسی دایرکت ها و پیام هایی که رد و بدل شده می توان این موارد را بررسی نمود.

البته راهنمایی این مورد بیشتر مربوط به آن فرد یا شرکت واسطی است که پیج اینستاگرام را به شما می فروشد و اینجا باید دقت کنید که از چه وبسایت یا شرکتی پیج خود را خریداری می کنید. پیشنهاد می کنم حتماً قبل از خرید پیج با کارشناسان فروش آن شرکت یا مجموعه مرتبط شده و از تمامی این موارد آگاه شوید.

امکان ریزش فالوور

یکی دیگر از معایب خرید پیج اینستاگرام این است که ممکن است تعدادی از فالوورهای قبلی با روند و سیاست های محتوایی جدید، با شما کنار نیایند و خیلی برایشان خوشایند نباشد به همین دلیل دیگر حاضر به ادامه دنبال کردن شما نیستند و ترجیح می دهند آنفالو کنند.

البته این موضوع به خودی خود خیلی هم بد نیست، چون شاید ممکن است شما قصد دارید استراتژی تولید محتوا را تغییر دهید و خوب البته که ممکن است بسیاری از فالوورهای قبلی را از دست دهید.

 

امکان ریزش فالوور از معایب خرید پیج اینستاگرام

پیشنهاد می کنم حتی اگر قصد دارید که استراتژی و سبک تولید محتوا را تغییر دهید، آرام آرام این کار را انجام دهید، به طوری که فالوور یکدفعه متوجه این تغییر نشود و کم کم می توانید سیاست ها و استراتژی های مربوط به خود را پیش ببرید.

رفتار مدیر قبلی را بررسی کنید

یکی از مهم ترین عوامل به خصوص برای پیج هایی که محصولات فیزیکی به فروش می رسانند این است که رفتار مدیر قبلی پیج با فالوورها چگونه بوده است؟

این موضوع می تواند تاثیر بالایی برای بازگشت مجدد افراد به پیج داشته باشد و اگر بتوانید پیج اینستاگرامی را تهیه کنید که قبل از خرید بتوانید نمونه هایی از پاسخ ادمین در برابر سوالات و ابهام فالوورها را بررسی کنید، می تواند بیشتر شما را برای یک خرید پیج با کیفیت کمک کند.

مزیت های خرید پیج اینستاگرام چیست؟

در برابر معایبی که برای شما مطرح کردم، خرید پیج اینستاگرام قطعاً می تواند مزیت هایی داشته باشد که این مزیت ها می تواند به رشد کسب و کار شما در فضای آنلاین کمک بسیار زیادی کند.

کاهش هزینه زمانی

همه ما می دانیم که پرورش یک پیج صفر و تازه تاسیس چقدر زمانبر است. به خصوص اگر در یک بازار رقابتی باشید، کار دشوارتر است و ممکن است افراد خلاق تری وجود داشته باشند که با ایده های ناب پست های حرفه ای تری تولید می کنند و می توانند رشد بهتری را تجربه کند.

خرید پیج اینستاگرام می تواند شما را از نظر زمانی جلو بیاندازد و به جای اینکه زمان زیادی را صرف جذب مخاطب و تولید محتوا کنید تا پیج شما به میزانِ کافی مخاطب و دنبال کننده برسد، با خرید یک پیج کاملاً مرتبط با حوزه کاری خودتان می توانید این هزینه زمانی را کاهش دهید.

حال شاید برای شما این سوال پیش بیاید که به سمت خرید فالوور برویم بهتر نیست؟!

نکته مهم اینجاست که خرید فالوور به مراتب هزینه بالاتری نسبت به خرید پیج اینستاگرام با فالورهای واقعی دارد و این کاملاً بستگی دارد که شما پیج اینستاگرام خود را از کجا خریداری می کنید.

ایجاد اعتماد و اعتبار

قطعاً تا به حال شده وارد یک پیج فروشگاهی شده اید و به دلیل تعداد کم فالوورها و تعامل پایین خیلی اعتماد نمی کنید که از آن پیج خریدی انجام دهید.

البته درست است که هر چه پیش می رویم اعتماد مردم حتی به پیج های تازه تاسیس هم بیشتر می شود اما به صورت ناخود آگاه زمانی که میزان فالوورها، تعداد کامنت ها و لایک های یک صفحه در یک حد قابل قبولی باشد، اعتماد و اعتبار بیشتری در نگاه اول ایجاد خواهد شد.

اما باید دقت داشته باشید که تنها اعداد و ارقام نیستند که به شما اعتبار می بخشند و رفتار شما و روند تولید محتوا بعد از خرید پیج اینستاگرام هم بسیار مهم است که باعث خواهد شد اعتبار و وفاداری فالوورها به شما بیشتر شده و این احتمال خرید از شما را هم افزایش خواهد داد.

 فالوورهای آماده برای تبدیل !

یکی دیگر از مزیت های خرید پیج اینستاگرام این است که شما با تحویل پیج، با فالوورهای آماده ای رو به رو هستید که با محتوای پیج درگیر شده اند و اگر بتوانید پیج خوبی را که پیشینه و روند تولید محتوای جذاب و درگیر کننده ای داشته را خریداری کنید، حال شما با کلی مشتری بالقوّه رو به رو هستید که باید بتوانید آن ها را به خریدار تبدیل کنید.

اما از طرف دیگر، زمانی که شما یک پیج تازه تاسیس را راه اندازی می کنید قطعاً نیاز به زمان دارید تا بتوانید در ابتدا فالوور جذب کرده و سپس آن ها را با محتوای پیج درگیر و اعتماد لازم را جلب کنید.

فالوورهای آماده برای تبدیل از مزیت های خرید پیج اینستاگرام

باز هم تاکید می کنم این مسئله تنها در صورتی می  تواند به شما نتیجه عالی دهد که روند تولید محتوای قبلی، برای مخاطبان درگیری ایجاد کرده باشد و هر اندازه این مسئله بیشتر باشد، قطعاً شما را خیلی زودتر به اهداف کسب و کاری خودتان نزدیک خواهد کرد.

نرخ تعامل بالاتر در برابر یک پیج صفر !

مزیت دیگری برای خرید پیج اینستاگرام می توان در نظر گرفت و آن هم نرخ تعاملی است که فالووها با محتوا دارند.

زمانی که شما یک پیج آماده را خریداری می کنید، قطعاً میزان لایک، کامنت، ذخیره پست ، اشتراک گذاری و حتی میانگین بازدید استوری بیشتری را در برابر یک پیج صفر خواهید داشت.

بنابراین در بسیاری از موارد، اگر پیج مناسبی همراه با فالوورهای واقعی بیشتری را خریداری کنید، قطعاً می توانید با ایجاد خلاقیت در سبک تولید محتوا، میزان تعامل را افزایش داده و تعداد دبیشتری از فالوورها را با محتوا درگیر کنید.

تمام تلاش شما باید در مسیر افزایش میزان درگیری مخاطب باشد و اینکه چطور می توانید محتوایی تولید کنید تا فالوورهای بیشتری علاقه به دنبال کردن شما داشته باشند و در نهایت تعداد بیشتری از دنبال کنندگان را به خریدار تبدیل کنید.

یک هشدار امنیتی

بارها و بارها پیش آمده که فرد خریدار، بعد از تحویل پیج اینستاگرام، رمز عبور آن را تغییر نداده و با مشکلات بزرگی رو به رو شده است.

پیشنهاد می کنم بعد از تحویل پیج، دو کار مهم را حتما انجام دهید.

 • تغییر رمز عبور و انتخاب یک رمز عبور قوی ترکیبی از حروف، اعداد و سنبل ها
 • فعالسازی تایید دو مرحله ای برای حساب کاربری خود

بسیاری از افراد به دلیل سهل انگاری و عدم رعایت همین دو مورد ساده، پیج خریداری شده خود را که هزینه بالایی هم برایش پرداخت کرده بودند از دست داده اند. پس پیشگیری بهتر از این است که بعد بخواهید به دنبال فرد متخصصی برای بازگردانی پیج خود باشید.

سخن آخر

سعی کردم در این مقاله اصلی ترین مزیت ها و معایب خرید پیج اینستاگرام را با شما در میان بگذارم. البته که هر اقدامی در فضای دیجیتال مزیت و معایب خودش را دارد اما در مورد خرید پیج اینستاگرام، اوضاع کمی متفاوت می شود . مهم ترین مسئله این است که شما پیج خود را از کجا خریداری می کنید و اینکه بدون بررسی و تحلیل دقیق آن پیج، به هیچ عنوان اقدام به خرید نکنید.

پیشنهاد می کنم مقاله مشابه خرید پیج اینستاگرام در وبسایت همیار وب را مطالعه کنید و درباره نکات مهم قبل از خرید پیج اینستاگرام بیشتر بدانید.

شاید بتوان بزرگترین مزیت خرید پیج را، کاهش هزینه زمانی و بزرگترین عیب آن را هم، عدم شناخت فالوورها با برند و ارزش های شما دانست، بنابراین خیلی مهم است که شما بعد از اینکه صاحب پیج جدید می شوید، تا چه اندازه می توانید کسب و کار خودتان را به فالوورها ثابت کنید. اگر شما هم تجربه ای در مورد خرید پیج اینستاگرام دارید حتما پایین همین پست بنویسید.

 

5/5 - (4 امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. محمد
  4:19 1400/09/08

  ممنون از مزیت ها و معایبی که برای خرید پیج اینستاگرام باهامون به اشتراک گذاشتید.

  • عرفان رحیمی
   12:56 1400/09/22

   سلام خوش حالم که این مقاله به شما کمک کرده.