آشنایی کامل با پکیج چرتکه

آشنایی کامل با پکیج چرتکه

چرتکه برای انجام محاسباتی مانند چهار عملیات اصلی و ریشه مربع در خاور نزدیک باستان، چین و سلسله سونگ استفاده می شد. علیرغم قدمت آن، هنوز به طور گسترده در محاسبات ذهنی در سراسر جهان استفاده می شود.پکیج چرتکه نه تنها برای افراد کم بینا بلکه برای کسانی که می خواهند اصول محاسبات را بیاموزند نیز مفید است. با نقش چرتکه در آموزش ریاضیات به کودکان و نوجوانان و درک محاسبات ذهنی، امروزه آموزش چرتکه فراگیرتر شده و کلاس های چرتکه برگزار می شود. هر چند سال یک بار یک مسابقه بین المللی ریاضی چرتکه برای کودکان برگزار می شود. با تونوشاپ همراه باشید:


آشنایی کامل با پکیج چرتکه

تاریخ

تاریخ دقیق ایجاد چرتکه مشخص نیست. چرتکه اولین کامپیوتر و پیشرفته ترین سیستم کامپیوتری شناخته شده بیش از 2000 سال پیش بود. بین سال های 2300 تا 2700 قبل از میلاد، اولین چرتکه توسط تمدن های خاور نزدیک و چین باستان مورد استفاده قرار گرفت. در زمان امپراتوری هخامنشیان، در حدود 600 سال قبل از میلاد، ایرانیان برای اولین بار استفاده از چرتکه را آغاز کردند. محققان در امپراتوری اشکانی و ساسانی بر تبادل دانش و اختراعات با ملل دیگر مانند هند، چین و امپراتوری روم نیز تمرکز داشتند.

بسیاری از تجار در مناطق دور شهر از این وسیله برای شمارش استفاده می کنند.

هدف از کلاس چرتکه

تمرکز و اعتماد به نفس کودکان را افزایش دهید و از هوش آنها نهایت استفاده را ببرید.

ریاضیات ذهنی نه تنها ابزاری برای بهبود نتایج ریاضی کودکان، بلکه همچنین برای بهبود تفکر آنهاست:

  • با دقت گوش کنید و درس را بفهمید.
  • خوب به خاطر بسپارید که جزئیات را به خاطر بسپارند.
  • کار را با سرعت و دقت کامل کنید. روی یک کار تمرکز کنید.
  • پردازش اطلاعات و حل مسئله حیاتی.

ساختار چرتکه

چرتکه از یک قاب اصلی مجهز به چندین خط عمودی تشکیل شده است که هر کدام دارای مهره های چوبی هستند که به سمت بالا و پایین حرکت می کنند.

خط افقی فضای جلوی کادر را به دو قسمت خط بالایی و خط پایینی تقسیم می کند.

چرتکه را روی یک سطح صاف مانند میز یا چهارپایه قرار دهید و تمام توپ ها را در بالا و پایین آن در زوایای مخالف با میله متقاطع حرکت دهید.

مقدار عددی هر مهره در ردیف بالا 5 و در ردیف پایین 1 است. وقتی مهره ها به خط افقی منتقل می شوند، به درستی شمارش می شوند.

عملیات هایی که می توانید با چرتکه انجام دهید

انواع عملیات ریاضی را می توان با چرتکه انجام داد، از جمله تشخیص اعداد ظاهر شده روی چرتکه و درک چگونگی تغییر مقادیر آن اعداد بسته به موقعیت قطعات چرتکه. به همین ترتیب، می توان از آنها برای محاسبه اعداد استفاده کرد، که محاسبات ذهنی کودکان را بهبود می بخشد و به آنها کمک می کند تا عملیات جمع، تفریق، ضرب و تقسیم را درک کنند.

بیشتر بدانید: پک رباتیک

سن مناسب برای شروع یادگیری چرتکه

وقتی فرزند شما به مدرسه می رود، دانش کافی در مورد اعداد و ریاضیات دارد و این زمان خوبی برای شروع ریاضی است.

تفکر اولیه کودکان در سمت چپ مغز رشد می کند، اما یادگیری با چرتکه یک بازی سرگرم کننده و جذاب برای یادگیری ریاضی به دلیل ترکیبی از فعالیت های عملی است و به همین علت است که پکیج های چرتکه برگزار میشود.

یادگیری ریاضیات برای کودکان جذاب است زیرا آنها در ذهن خود به اعداد چرتکه فکر می کنند، به این ترتیب مهارت هایی کسب می کنند و به تدریج هر چه بیشتر این کار را انجام دهیم حافظه آنها سریع تر، تیزتر و سریع تر می شود.

پکیج چرتکه در حالی انجام می شود که به طور همزمان روش های جدیدی اضافه می شود که برای کودکان جالب تر و سرگرم کننده تر است.

به طور معمول، دو درس ریاضی چرتکه برای کودکان و نوجوانان 4 تا 7 ساله و یک درس ریاضی ذهنی برای کودکان 8 تا 14 ساله وجود دارد و برای کودکان و نوجوانان بهترین زمان برای ثبت نام در کلاس چرتکه است، زیرا در این سن قدرت یادگیری آنان بیشتر است.

چرتکه، شمارش و تأثیر آنها بر اعتماد به نفس

اولین چیزی که با پکیج چرتکه به دست می آید، توانایی محاسبه سریع این کودکان است، اما با 30 دقیقه در روز کودکان آنقدر پیشرفت می کنند که می توانند محاسبات پیچیده را در چند ثانیه انجام دهند.

این پازل های ریاضی برای بچه ها ذهن آنها را باز می کند و ظرفیت مغز آنها را برای یادگیری بیشتر افزایش می دهد. بنابراین، همزمان سازی دستورات چشمی، نیمکره راست مغز را با نیمکره چپ هم تراز می کند، زیرا ورزش باعث تشکیل سلول های جدید در مغز می شود، این فعالیت باعث پرورش این سلول های جدید نیز می شود.

با استفاده از پکیج چرتکه، خلاقیت کودکان فراتر از محاسبات ریاضی رشد می کند. در نتیجه افزایش ظرفیت مغز و هوش کودکان، افزایش خلاقیت و افزایش سرعت محاسبات در نهایت باعث افزایش اعتماد به نفس کودکان می شود.

همانطور که می دانید، اعتماد به نفس و عزت نفس برای یادگیری و پیشرفت در زندگی افراد از جمله کودکان ضروری است. اگر سن آموزش چرتکه کم باشد پکیج چرتکه برای کودکان در آینده مزایای زیادی خواهد داشت.

چرا کودکان باید در دوره های چرتکه شرکت کنند؟

فهرست مزایای آموزشی این ابزار گسترده است و شایان ذکر است که چگونه دانش آموزان را با توسعه توانایی تفکر، تمرکز و انجام تکالیف ریاضی سودمند می کند. پکیج چرتکه به خلاقیت و تخیل دانش آموزان کمک می کند و همچنین تمرکز، طوفان فکری و مهارت های حل مسئله را بهبود می بخشد.

اما مزایای چرتکه به اینجا ختم نمی شود. به این دلیل که نشان داده شده است که به خوبی با حافظه تصویر ذهنی همراه با بهبود تفکر و مهارت های حرکتی نیز رشد می کند.

رشد کلاس های چرتکه در مدارس کشور

در سال‌های اخیر، با آشکار شدن مزایای چرتکه، بسیاری از مهدکودک‌ها و مدارس در سراسر کشور، به‌ویژه مدارس ابتدایی، شروع به ارائه ساعات اضافی پکیج چرتکه کرده‌اند و بسیاری از مدارس در سراسر کشور بسته‌های چرتکه را ارائه می‌دهند. مهدکودک ها و مدارس ابتدایی به عنوان محبوب ترین مخاطبان پکیج چرتکه شناخته می شوند.

منبع: پکیج چرتکه سایت تونوشاپ

5/5 - (4 امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از سئو و بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *