22 سایت برای دانلود تصاویر رایگان [ ایرانی + خارجی ]

22 سایت برای دانلود تصاویر رایگان [ ایرانی + خارجی ]

اگر بخواهیم بهترین سایت دانلود عکس رایگان را برای شما معرفی کنیم سایت های ایرانی و خارجی زیادی وجود دارد که شما می توانید بدون پرداخت هزینه عکس های با کیفیت بالا در موضوعات گوناگون را را دانلود و در طراحی های خود استفاده کنید. در این مطلب قصد داریم 22 سایت برای دانلود تصاویر رایگان را به شما معرفی کنیم تا بتوانید به سادگی نیاز خود در زمینه طراحی را برطرف کنید.

سایت ایرانی دانلود عکس

قبل از معرفی سایت های خارجی چند سایت دانلود عکس با کیفیت ایرانی را معرفی می کنیم. چنانچه این سایت ها نیاز شما از دانلود عکس را تامین نکرد می توانید در ادامه همین مطلب از سایت های خارجی برای دانلود عکس رایگان استفاده کنید.

سایت پرشین جی اف ایکس

سایت پرشین جی اف ایکس

اگر بخواهیم در بین سایت رایگان دانلود عکس ایرانی سایت با سابقه و با کیفیت را معرفی کنیم سایت قدیمی پرشیان جی اف ایکس است. این سایت با داشتن آرشیو 2827 پست با 16 سال سابقه در تمام زمینه های مورد نیاز برای طراحی  شما از بابت دانلود عکس با کیفیت بالا برای چاپ تا دانلود عکس با کیفیت 64k را تامین می‌کند.

آرشیو های قرار گرفته در این سایت بر خلاف دیگر سایت های رایگان به صورت پکیج های چند ده تایی است که بخواهیم مجزا حساب کنیم می توان به میلیون ها عکس برای دانلود رایگان اشاره کرد.

جدا از این پکیج های آموزشی متنوعی هم برای طراحی و ویرایش عکس در این سایت برای کمک به شما قرار گرفته است.

سایت دانلود رایگان عکس زمینه
سایت دانلود رایگان عکس زمینه

سایت عکس زمینه هم یکی دیگر از سایت بک گراند رایگان برای دانلود تصاویر با کیفیت برای گوشی موبایل و تصاویر پس زمینه ای است. در این سایت شما می توانید به صورت رایگان از هزاران عکس مختلف در موضوعاتی نظیر تصویر زمینه گوشی، تصویر زمینه زیبا، تصویر زمینه دخترانه، تصویر زمینه پسرانه، تصویر زمینه عاشقانه، تصویر زمینه فانتزی، تصویر زمینه موبایل،و غیره را دانلود کنید.

سایت دانلود عکس پارس گرافیک
سایت دانلود عکس پارس گرافیک

سایت دانلود عکس پارس گرافیک

سایت پارس گرافیک هم یک سایت ایرانی دانلود عکس می باشد که می توانید تصاویر مختلف به صورت پس زمینه یا استوک را در این سایت دانلود عکس کنید. تنوع تصاویر این سایت متنوع بوده و شامل زمینه های محدودی می باشد. بخشی دیگر از تصاویر ایرانی طراحی شده در این سایت تنها با خرید عضویت های ویژه قابل دانلود می باشد.

در این سایت می توانید تصاویر و برنامه های تصویری گرافیکی در موضوعاتی مانند طرح های PSD، تصاویر استوک، وکتور، لوگو سازمان ها و شرکت ها ، دوربری تصاویر ایرانی، پست اینستاگرام، تایپو گرافی ، PSD خارجی ، طرح مهر  که هر کدام شامل صدها و هزاران تصویر متنوع است را دانلود کنید.

سایت دانلود عکس میهن طرح

سایت دانلود عکس میهن طرح

سایت میهن طرح نیز یکی از سایت های قدیمی و با سابقه قدیمی می باشد که می توانید در این سایت هم تصاویر مختلف به صورت وکتور و لایه باز در موضوعات متنوع را دانلود کنید. برای تهیه عکس های ویژه نیاز به تهیه اشتراک ماهیانه است که می توانید بسته به نیاز خود از این عضویت‌ها برای دانلود دلخواه استفاده کنید.

جدا از این در این سایت چنانچه شما طراح باشید می توانید با طراحی تصاویر اختصاصی در این سایت برای فروش قرار دهید. از هر فروش عکس شما درصدی را به صورت همکاری در فروش خواهید گرفت.

پیشنهاد ما برای مطالعه بیشتر :بهترین سایت های آپلود فایل

 

بهترین سایت دانلود عکس رایگان خارجی

سایت دانلود عکس Unsplash

سایت دانلود عکس Unsplash

تصاویر قرار گرفته شده در این سایت به صورت نشر آزاد توسط عکاسان و افراد خلاق در حوزه عکاسی گردآوری شده است. برای استفاده از این سایت نیاز به استفاده از فیلتر شکن است.

در این سایت شما می توانید در موضوعات مختلف تجاری و تفریحی در زمینه های مختلف با کیفیت 640 تا 6000 پیکسل برای چاپ عکس استفاده کنید. جدا از آن تنوع بالایی از پس زمینه های گرافیکی برای نسخه های موبایل، ویندوز، برنامه‌ها در موضوعات مختلف نیز قرار گرفته شده است. این سایت به دلیل اشتراکی یک سایت عالی برای انتخاب عکس به خصوص در حوزه اجتماعی است.

سایت دانلود عکس رایگان Freepik

سایت دانلود عکس رایگان Freepik

اگر بخواهیم در بین سایت های خارجی اشتراک عکس سایتی را معرفی کنیم که کاملترین مجموعه را در خود جمع کرده است سایت معروف Freepik است. این سایت جدا از اینکه تصاویر با کیفیت در هر موضوعی را دارد، بلکه با قرار دادن پس زمینه های لایه باز کمک می‌کند طراحی های زیباتری را خلق کنید.

از تصاویر آیکون بگیرید تا تصاویر وکتور، پس زمینه های گرافیکی، پس زمینه موبایل و هر آن‌چیزی که لازم دارید در اختیار شما قرار گرفته است. امکانات پنل جستجوی سایت، از نظر نوع رنگ تصاویر، کیفیت آنها از مزایای خوب این سایت قدرتمند است.

برای استفاده از این سایت دو حالت رایگان و عضویت ویژه قرار گرفته است. در دانلود رایگان روزانه تا 2 عکس و فایل دلخواه را می توانید دانلود کنید. اما چنانچه بخواهید محدودیت را بردارید می توانید با استفاده از شرکت های واسط یک حساب کاربری خرید کرده و دانلود کنید.

سایت دانلود عکس Dribble

سایت دانلود عکس Dribble

این سایت هم یکی از سایت های تعاملی می باشد که توسط هر شخصی که در هنر طراحی دیجیتال فعالیت دارد قابل استفاده است. جدا از ایجاد آرشیو گالری عکس یک سایت نمونه کار است، بهترین فضا برای استخدام به عنوان گرافیست برای شرکت‌ها است.

برای استفاده از این سایت شما ابتدا عضو می شوید و نوع نیاز خود را مشخص می کنید آیا کارفرما هستید یا جوینده کار، سپس متناسب با نیاز خود می توانید از هزاران تصویر قرار گرفته به رایگان دانلود و استفاده کنید. هیچ کپی رایتی روی این تصاویر وجود ندارد.

پیشنهاد ما برای مطالعه بیشتر : بهترین سایت های تشخیص فالوور فیک [ در سال 1400 ]

سایت دانلود عکس رایگان Pexels

سایت دانلود عکس رایگان Pexels

یکی از سایت های اشتراکی و رایگان با تنوعی بالا از تصاویر با کیفیت می باشد که می توانید از بین هزاران تصویر به اشتراک گذاشته شده در موضوعات مختلف استفاده کنید. با توجه به اینکه تنوع عکس ها در این سایت بالا است قابلیت جستجوی هوشمند متناسب با موضوع و عنوان تصویر فراهم است.

کیفیت قرار گرفته برای دانلود تصاویر متناسب با نیاز شما از 64 بیت تا 3000 پیکسل قابل انتخاب و دانلود است. یکی از مزایای خوب این سایت نامحدود بودن تعداد دانلود تصاویر است.

 

سایت دانلود عکس با کیفیت بالا Pixabay

سایت دانلود عکس با کیفیت بالا Pixabay

بیش از 2.5 میلیون عکس، تصاویر استوک، طرح های لایه باز و تصاویر با کیفیت بالا به صورت رایگان در این سایت در انتظار شما است. مهم نیست در چه زمینه های قصد طراحی عکس یا تصویر زمینه لازم دارید، این سایت با کیفیت و اندازه های گوناگون به شما کمک می‌کند تا تصویر دلخواه خود را یافته و آن را با یک کلیک دانلود کنید.

قابلیت جستجو بر اساس رنگ، نوع یا عنوان طرح و حالت های تصویری از مزایای خوب این سایت بک گراند رایگان است. برای دانلود از این سایت فقط کافی است در آن ثبت نام کرده و از امکانات بی نظیر آن لذت ببرید.

سایت دانلود عکس Negative Space

سایت دانلود عکس Negative Space

این سایت یکی از سایت های دانلود رایگان اما نه نامحدود می باشد که تنوع بالایی از تصاویر با کیفیت به صورت دانلود رایگان روزانه تا 10 عکس را در اختیار شما قرار می‌دهد. تنوع بالا و دسته بندی های تمیز در این سایت کمک می‌کند در سریعترین زمان تصویر دلخواه خود را پیدا کنید.

این سایت با هدف معرفی آثار عکاسان ایجاد شده است که برای دانلود و استفاده از امکانات نامحدود باید عضویت ویژه آن را تهیه کنید. ولی در حالت آزاد روزانه تا 10 عکس را می توانید دانلود کنید. هر چند با استفاده از ترفندهای فیلتر شکن می توانید روزانه به هر چند تعداد خواستید از این سایت دانلود کنید.

سایت دانلود عکس رایگان libreshot

سایت دانلود عکس رایگان libreshot

این سایت هم یکی از سایت های شخصی با امتیاز نشر آزاد می‌باشد. بسیاری از تصاویری که به صورت رایگان در این سایت برای دانلود رایگان قرار گرفته است همگی اثر عکاسان سایت است که به صورت رایگان روی سایت قرار داده شده است.

هر چند نمونه های شرکتی و سازمانی به صورت ویژه از شاتر استوک با عضویت ویژه قابل دسترسی است ولی تصاویر زیاد این سایت به صورت رایگان دست شما برای دانلود عکس های با کیفیت موضوعی را فراهم می‌کند. این سایت در حوزه دانلود عکس های طبیعت، شهر، غذا، معماری و ساخت ساز، اشیاء و تصاویر هنری منبع خوبی محسوب می شود.

پیشنهاد ما برای مطالعه : آموزش سئو تصاویر 

سایت دانلود عکس رایگان Picjumbo

سایت دانلود عکس رایگان Picjumbo

این وب سایت هم یکی از سایت های نه چندان رایگان می باشد که می توانید از بین میلیون ها تصویر قرار گرفته شده در موضوعات متنوع را از این سایت دانلود کنید. برای دانلود رایگان محدودیت قرار داده است ولی می توانید با تهیه عضویت از تمام تصاویر این سایت به دلخواه استفاده کنید.

این سایت تحت لیسانس شاتر استوک فعالیت می‌کند. چنانچه قصد دارید از تصاویر به صورت کپی رایت آزاد استفاده کنید می توانید عضویت ویژه تهیه کنید یا اینکه به صورت عادی تصاویر دلخواه خود را به رایگان از این سایت دانلود کنید.

سایت دانلود عکس رایگان Picjumbo

سایت دانلود عکس رایگان Picjumbo

یکی دیگر از بهترین سایت دانلود عکس رایگان در موضوعات متنوع می باشد. تصاویری این سایت روی کیفیت متمرکز است و سعی در ارایه تصاویر با کیفیت بالا محسوب می شود. این سایت هر روز با دو عکس  به روز می شود.

برای دسترسی به آرشیو این سایت نیاز به فیلتر شکن است تا بتوانید از تصاویر آن استفاده کنید. هر چند تمام تصاویر به رایگان قابل دانلود نیست ولی ارزش یکبار دیدن را دارد.

سایت دانلود عکس رایگان Fancy Crave

سایت دانلود عکس رایگان Fancy Crave

یکی دیگر از سایت های بزرگ در حوزه دانلود عکس به صورت رایگان و مجموعه ای می باشد. این سایت هر محتوا شامل دهها تصویر مرتبط با موضوع خود می باشد که می توانید به رایگان بدون عضویتی دانلود کنید. از نظر دسته بندی این سایت فیلتر خوبی ندارد ولی امتحان کردن این سایت خالی از لطف نیست.

سایت دانلود عکس رایگان StockSnap.io

سایت دانلود عکس رایگان StockSnap.io

یکی از کاملترین و شناسنامه ترین سایت های دانلود رایگان تصاویر با کیفیت مختلف می باشد. این سایت از ساختار تمیز با دسته بندی موضوعی در حوزه های مختلف دارای تصاویر با کیفیت تا 4000 پیکسل می باشد. استفاده از این سایت رایگان است و به دلیل قرار گرفتن تصاویر زیبا می توانید این سایت را به عنوان نمونه همراه خود داشته باشید.

سایت دانلود عکس رایگان Life of Pix

سایت برای دانلود تصاویر رایگان Life of Pix

اگر بخواهیم از این سایت به عنوان بی نظیرترین سایت نام ببریم اغراق نکردیم. سایت دانلود عکس با کیفیت full hd در موضوعات گوناگون با امکان فیلتر و دسته بندی منظم در اختیار شما است.

این سایت به دلیل استفاده از تصاویر احساسی و معنی دار توسط عکاسان کانادایی به صورت رایگان و امتیاز نشر آزاد در اختیار شما قرار گرفته است. با مشاهده تصاویر این سایت دید شما نسبت به زیبایی طبیعت عوض خواهد شد. برای دانلود از این سایت نیاز به هیچ عضویتی نبوده و به رایگان می توانید هر چند تصویر دلخواه دانلود کنید.

سایت دانلود عکس رایگان Gratisography

سایت برای دانلود تصاویر رایگان Gratisography

اگر دنبال تصاویر اغراق آمیز هستید این سایت یکی از سایت های عالی به صورت تمام رایگان برای دانلود عکس است. تصاویری که در این سایت قرار می گیرد عمدتا هنری و فانتزی می باشد لذا ایده های خوبی برای طراحی عکس در اختیار شما قرار می‌دهد.

ترکیب عنصر رنگ های فلت و تصاویر ساده در عین حال زیبا بهترین گزینه برای طراحان  دیجیتال در زمینه های مختلف را فراهم می‌کند. تصاویر این سایت در نوع خود خاص بوده و مناسب طراحان دید هنری می باشد.

سایت دانلود عکس رایگان pngwing

سایت برای دانلود عکس رایگان pngwing

اگر بخواهیم یک سایت خاص با مجموعه های متنوع را معرفی کنیم سایت دانلود رایگان pngwing است. از خصوصیات خوب این سایت امکان دانلود تصاویر پس زمین شفاف در موضوعات متنوع شامل میلیون ها تصویر و طرح های گرافیکی می باشد که دست شما برای طراحی تصاویر را باز نگه می دارد.

برای استفاده از این سایت شما نیاز به هیچ عضویتی ندارید و تمام تصاویر به صورت متن باز و کاملا رایگان به هر چند تعداد در روز قابل دانلود و استفاده است.

دسته بندی منظم و تصاویر با کیفیت دوربری شده بهترین مرجع تصاویر خام برای کولاژ و طراحی پوستر می باشد.

 

نتیجه گیری :

اگر بخواهیم سایت های دیگری را برای شما معرفی کنیم سایت های متنوع دیگری نظیر megapixl ، depositphotos و غیره هم وجود دارند که به زبان های مختص کشورهایی مانند چین، تایوان، ژاپن و غیره قابل جستجو است. اما سایت های معرفی شده در این مطلب تمام این تصاویر و طرح ها می تواند نیاز هر طراح و گرافیست از نظر طراحی را تامین کند.

جدا از آن امکان دانلود تصاویر پس زمینه شفاف و عنصرهای گرافیکی مثل وکتور و استوک و طرح های آیکونی مزایای دیگری است که می توانید در سایت های دانلود رایگان عکس با کیفیت بالا پیدا کنید.

5/5 - (6 امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. مهر گرافیک
    3:33 1401/03/30

    مهر گرافیک شامل : محصولات گرافیکی، عکس استوک و دوربری، وکتور، پروژه افترافکت و پریمیر، تصاویر ایران و فوتیج ویدیویی تبلیغاتی، عناصر موشن گرافیک، جلوه های ویژه صدا، موزیک متن و افکت صوتی فروش فایل های لایه باز Psd ، افتر افکت ، فایل پوستر های سه بعدی ، پاورپوینت ، فونت ، تصاویر با کیفیت و … با قیمت مناسب