فالوور فیک چیکار میکنه با پیج؟

فالوور فیک چیکار میکنه با پیج؟

با پیشرفت تکنولوژی و محبوبیت روزافزون اینستاگرام در میان کاربران ایرانی، روز به روز به تعداد کاربران این شبکه اجتماعی افزوده می‌شود. با توجه به این موضوع هر کاربری سعی بر این دارد که حضوری پر رنگ تر و قابل توجه تر در اینستاگرام داشته باشد تا بتواند هرچه سریع‌تر و راحت‌تر به اهداف خود دست یابد. البته این اهداف می‌تواند شامل موارد مختلفی مثل فروش محصول، ارائه خدمات متفاوت و یا هر چیز دیگری باشد. قبل از ادمه مطالعه پیشنهاد می کنم مقاله آشنایی با بهترین سایت حذف فالوور فیک آشنا شوید.

معمولا خرید فالوور فیک یکی از اولین راه‌هایی است که هر فردی برای پر رنگ تر کردن حضور خود در این شبکه اجتماعی به آن فکر می‌کند. البته گفتنی است که این روزها تب خرید فالوور فیک هم در میان مردم بسیار شدید است و هر کس با این کار به دنبال افزایش تعداد فالوورهای خودش است. اما موضوعی که باید بدانید این است که خرید فالوور جعلی و فیک نه‌تنها به رشد پیج شما کمک نمی‌کند بلکه مسیر شما را برای رسیدن به اهدافتان طولانی تر هم می‌کند.

پس اگر شما هم برای رشد پیج خود به فکر خرید فالوور افتاده‌اید و به قول معروف قصد دارید ره صد ساله را یک شبه طی کنید، حتما در این مقاله با من همراه شوید تا معایب خرید فالوور فیک را برای شما توضیح دهم.

معایب خرید فالوور فیک - مارکترها

فالوور فیک چیست؟

ممکن است با تعدادی از صفحات اینستاگرام روبه رو شده باشید که تعداد فالوورهای زیادی دارند؛ اما اگر سری به لیست دنبال کنندگان آن بیندازید، متوجه می شوید که تعداد بی شماری از فالوورهای آن ها را پیج ها فیک و جعلی تشکیل می دهند. البته باید بگویم اگر فکر می کنید که این افراد می توانند به شما و سود کسب و کارتان کمک کنند، سخت در اشتباهید. این کار تنها باعث کاهش تعامل پیج شما می شود. اما با من همراه باشید تا برای شما توضیح بدهم که فالوور فیک چیکار می کنه با پیج شما!

معایب فالوور فیک

1 – خرید فالوور فیک اینگیجمنت ریت یا همان نرخ درگیری و تعامل کاربر با پیج شما را کاهش می‌دهد. اما چرا؟ جواب این سوال به الگوریتم‌های جدید اینستاگرام مربوط است. الگوریتم جدید اینستاگرام به صورتی طراحی شده است که هرچه نرخ درگیری کاربران با پست‌ها و به‌طورکلی پیج شما بیشتر باشد یعنی کاربران نسبت به پست و استوری‌های شما بیشتر واکنش نشان دهند، اینستاگرام هم پست یا استوری شما را به افراد بیشتری نشان می‌دهد؛ اما اگر عکس این موضوع اتفاق بیفتد و کاربران نسبت به پستی که منتشر کرده‌اید، واکنش قابل توجهی نشان ندهند، اینستاگرام چنین برداشت می‌کند که پست شما جذابیتی برای کاربر نداشته است و به همین علت آن را به افراد دیگر هم نشان نمی‌دهد و به همین صورت پیج شما مسیر نابودی را طی می‌کند.

2 – دومین مورد که با خرید فالوور فیک اتفاق می‌افتد این است که اگر شما تعداد زیادی فالوور خریداری کنید ولی پست و استوری‌هایتان همچنان تعداد کمی لایک و ویو داشته باشد، برای رفع مشکل و جلوگیری از سلب اعتماد کاربران، مجبور می‌شوید برای خرید لایک و ویوی فیک هم هزینه کنید و این یعنی رشد جعلی و فیک پیج شما که هیچ کمکی به سود کسب ‌و کارتان نمی‌کند.

3 – مورد اصلی که در این مواقع اتفاق می‌افتد سلب اعتماد کاربران است. اگر کاربران شما متوجه این موضوع شوند که تعداد زیادی از فالوورهای شما پیج‌های فیک و جعلی هستند، قطعا شما را فردی متقلب تلقی می‌کنند و اعتمادشان را نسبت به شما از دست می‌دهند که این موضوع برای پیج‌های تجاری و کسب‌وکارها پیامدهای بسیار منفی و مضری در پی دارد و باعث ازدست‌رفتن مشتریان آن‌ها خواهد شد.

این در حالی است ‌که هدف از جذب و افزایش فالوور، افزایش نرخ فروش و بررسی رفتار کاربران برای بهبود عملکرد است اما با این روش دست‌یابی به این اهداف غیرممکن خواهد بود؛ زیرا فالوورهای فیک به محتوای تولیدی شما هیچ توجهی ندارند و آن را دنبال نمی‌کنند. در نتیجه شما هم هیچ نوع بازخورد حقیقی دریافت نخواهید کرد.

4 – اینستاگرام همواره در حال تلاش است تا این اپلیکیشن را برای کاربران خود جذاب‌تر کند. یکی از کارهایی هم که برای این هدف انجام می‌دهد، حذف پیج‌ها و کاربرانی است که با پیج شما تعاملی ندارند. این موضوع یعنی اینستاگرام به مرور زمان فالوورهای فیک شما را حذف می‌کند. در نتیجه این شیوه یعنی هزینه اضافی بدون هیچ‌گونه سودی.

5- این موضوع را هم بهتر است بدانید که در صورت تکرار مداوم خرید فالوور فیک، اینستاگرام بیکار نمی نشید و پس از مدتی صفحه شما را به طور کل مسدود می‌کند. این مورد هم یعنی از دست دادن فالوورهای واقعی و شروع ساخت اکانت از مراحل ابتدایی.

خطر مسدود شدن پیج اینستاگرام با فالوور فیک - مارکترها

راه‌های تشخیص فالوور فیک اینستاگرام

در قسمت قبل معایب خرید فالوور فیک را برای شما توضیح دادم و حتما متوجه شدید که خرید فالوور فیک چیکار می کنه با پیج اینستاگرام شما. در این مرحله قصد دارم روش‌های شناسایی فالوور فیک را برای شما توضیح دهم. به این وسیله اگر قصد خرید از پیجی دارید یا حتی پیج کسب ‌و کار خود را به دست یک ادمین اینستاگرام سپرده‌اید می‌توانید به‌راحتی فالوورها را بررسی کنید و از واقعی بودن آن‌ها اطمینان خاطر داشته باشید.

 • بررسی پست‌های پیج

اگر به پیج اینستاگرامی سر زدید که پست‌هایی تکراری، بدون هدف و بی‌ربط به موضوع اصلی صفحه داشت ولی هر پست تعداد زیادی لایک خورده بود، احتمالا فالوورهای فیک دارد یا اگر میان تعداد لایک‌های پست‌ها و تعداد فالوورها تناسبی وجود نداشت، حتما آن پیج فالوور فیک دارد.

 • بررسی پروفایل فالوورها و آیدی آن‌ها

برای پی‌بردن به این موضوع که یک صفحه فالوور فیک دارد یا نه کافی است به لیست فالوورهای آن نگاهی بیندازید. فالوورهای فیک معمولا آیدی نامعلومی دارند و عکس پروفایل هم ندارند. برای مثال آیدی آن‌ها از نام یا نام خانوادگی برخوردار نیست و تنها از یک حرف یا عدد تشکیل شده است.

 • بررسی کامنت‌های پست‌ها

سر زدن به کامنت‌های هر پست هم یکی دیگر از راه‌های تشخیص فالوورهای فیک است. پست‌هایی با کامنت‌هایی بی‌ربط و نامربوط به موضوع نشان‌دهنده‌ی فالوورهای فیک است. برای مثال صفحه‌ای را در نظر بگیرید که در رابطه با لباس فعالیت می‌کند و زیر پست‌های تخصصی‌اش درمورد لباس، تمامی کامنت‌ها استیکر و مواردی نامربوط به موضوع اصلی است. این مورد نشان‌دهنده لیست فالوورهای فیک است.

 • استفاده از اپلیکیشن‌های مخصوص

بهتر است بدانید برای دست‌یابی به این هدف و ارزیابی فالوورهای یک صفحه، می‌توانید از اپلیکیشن‌های مربوط به این موضوع یا سایت خارجی تشخیص فالوور فیک هم استفاده کنید. اپلیکیشن‌ها برای این کار به‌صورت رندوم تعدادی از فالوورهای پیج مورد نظر را انتخاب می‌کنند و اصل یا فیک بودن آن را می‌سنجند.

البته کار اپلیکیشن‌ها به این موضوع محدود نمی‌شود بلکه می‌توانند مواردی مثل:

 • نرخ تعامل
 • تعداد پست‌ها
 • میانگین تعداد لایک‌ها
 • میانگین تعداد کامنت‌ها
 • درصد فالوورهای واقعی و فیک

و … را بررسی کنند.

روش های حذف فالوور فیک - مارکترها

فالوورهای فیک رو چه طوری حذف کنیم؟

همان‌طور که در بالا توضیح دادم حتما متوجه شده‌اید که فالوورهای فیک چه ضرر و آسیبی ممکن است برای پیج شما و کسب و کارتان به دنبال داشته باشد. به همین خاطر بهتر است هر چه سریع‌تر نسبت به حذف آن‌ها از پیجتان اقدام کنید. حذف فالوور فیک به چند روش امکان‌پذیر است که در ادامه برای شما توضیح می‌دهم.

 • حذف دستی

برای این کار تنها کافی است به لیست فالوورهای پیج خود مراجعه کنید و اکانت‌هایی را که به نظرتان فیک است، ریمو کنید ولی این، کاری زمان بر و خسته‌کننده خواهد بود. به همین خاطر برای انجام این کار بهتر است از  ابزارهای حذف فالوور فیک کمک بگیرید.

 • اپلیکیشن followers insight for Instagram

این اپلیکیشن علاوه بر آنالیز پیج و فعالیتتان، می‌تواند فالوورهای فیک را تشخیص دهد و آن‌ها را پاک کند.

 • اپلیکیشن unfollowers & ghost followers -Followers analysis

این اپلیکیشن به‌صورت کامل فالوورها را بررسی می‌کند و با تحلیل فعالیت هر فالوور در پیج شما، فالوور فیک را تشخیص می‌دهد و به طور خودکار پاک می‌کند.

 • ربات اینستاگرام اینبو

این ربات هم که به‌تازگی آپدیت شده است، به‌راحتی می‌تواند فالوورهای فیک شما را حذف کند.

سخن آخر؛ افزایش فالوور واقعی به‌جای فیک

برای پیشرفت کسب و کار، افزایش فروش و تحلیل عملکردتان فالوورهای واقعی تنها چیزی است که به آن نیاز دارید. برای جذب فالوورهای واقعی باید برای کاربران محتوایی مفید و ارزشمند ارائه دهید و برای افراد سود داشته باشید.

همچنین به‌جای خرید فالوور فیک، برای افزایش فالوورهایتان کافی است از قدرت تبلیغات استفاده کنید و از این روش پیج خود را به دیگران معرفی کنید. کمک‌گرفتن از اینفلوئنسرها و افرادی که در حوزه کاری مرتبط شما فعالیت می‌کنند، گزینه خوبی برای تبلیغ است.

5/5 - (5 امتیاز)

من در زمینه تولید محتوای متنی مشغول به فعالیت هستم و با وب سایت های مختلفی همکاری کردم. به فعالیت و یادگیری در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هم علاقه زیادی دارم

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.