روش های تولید محتوا برای سئو سایت [ در سال 2022 ]

روش های تولید محتوا برای سئو سایت [ در سال 2022 ]

روش های تولید محتوا برای سئو سایت زیاد است ! طی این چند ساله که در حرفه سئو و بهینه سازی وبسایت مشغول بودم، با کارفرماهای مختلفی همکاری داشتم و روش های مختلف تولید محتوا برای سئو سایت ها را آزمون و خطا کردم. در این مقاله دقیقاً می خواهم بهترین این روش ها را با شما به اشتراک بگذارم تا بدانید که به چند روش میشه برای تولید محتوا در سایت اقدام کرد.

بد نیست به مقاله های آموزشی در مسیر سئو پیرامون ” آموزش تولید محتوا ” سر بزنید.

بسیار خوب بدون وقفه بریم سراغ روش های تولید محتوا برای سئو که احتمالاً سوال شما هم باشد و بخواهید بدانید که ما در مسیر یک پروژه سئو، چطور باید تولید محتوا کنیم که بتوانیم بهترین نتیجه را بگیریم.

نکته مهم دیگر اینکه که تمامی مواردی که در این مقاله برای شما می نویسم، تجربیات شخصی خودم (عرفان رحیمی) هست که در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ چند سالیه با شرکت ها، تیم ها و افراد مختلف کار کرده ام.

روش اول: تولید محتوا با کمک نویسنده با تجربه همان حوزه

اولین روش تولید محتوا برای سئو سایت اینه که بتونید با نویسنده ای همکاری کنید که قبلاً برای وبسایت های مشابه وبسایت شما تولید محتوا کرده باشد. دلیل اصلی هم اینه که اگر اون فرد نویسنده قبلاً برای وبسایت شما تولید محتوا کرده باشد، پس اطلاعات خوبی در این زمینه دارد و به واسطه تجربه کاری، می تواند برای وبسایت شما بهتر و تخصصی تر بنویسد.

فرض کنید شما یک وبسایت در زمینه فروش انواع دوربین مداربسته دارید، حال یک نویسنده ای را پیدا می کنید که قبلاً در زمینه تلوید محتوا طبق اصول سئو برای وبسایت های دوربین مداربسته فعالیت داشته است.

به احتمال زیاد این فرد دید خوبی نسبت به کسب و کار شما دارد و اگر قبلاً برای وبسایت های مشابه این حوزه کار کرده باشد، می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

تولید محتوا برای سئو با نویسنده متخصص

اما شاید برای شما سوال باشد که خوب، من این تولید کننده محتوای نیست در جهان را چطوری پیدا کنم؟!

وبسایت های مختلفی موجود داره مثل پونیشا، انجام میدم و… که میشه با سفارشی سازی متن درخواست خود، یک نویسنده خوب پیدا کنید و باهاش همکاری داشته باشید.

خواهشاً نگویید که برای تولید محتوای سایت فرد مناسبی در پونیشا و انجام میدم نیست !

هست خوبم هست احتمالاً درست وقت نذاشتید یا متن پیام خوبی نذاشتید.

از جمله وب سایت هایی که میشه برای یافتن نویسنده اقدام کرد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

نمونه متن سفارشی شده برای یافتن نویسنده در پونیشا و انجام میدم

در ادامه یک نمونه متن درخواست تولید کننده محتوا را که خودم ازش نتیجه گرفتم براتون می ذارم شما می تونید ازش برای درخواست های خودتون استفاده کنید:

برای تولید محتوای متنی در زمینه تخصصی …………………. ، نیاز به یک فرد حرفه ای و با اطّلاعات بالا در این حوزه داریم که سابقه نوشتن و تولید محتوای اورجینال و با کیفیت را داشته باشد.

این فرد باید توانایی ترجمه و خلق محتوای تخصصی را داشته باشد و بتواند با اطّلاعات و دانش خود مقالات با کیفیّتی در این زمینه‌ها تولید نماید.

اولویت با افرادی است که رزومه قوی و سابقه نوشتن در این زمینه را داشته باشند.

توانایی بسیار مهم و در اولویت ما:

یک نویسنده خلاق و خوش ذوق که بتواند سبک نوشتاری خود را به صورت داستان سرایی گونه (Story Telling)   بنویسد.

مهارت هایی که شما باید نیاز داشته باشید:

 • توانایی برداشت مضمون از متون تخصصی انگلیسی
 • تسلّط بر مطالعه متون انگلیسی از منابع روز خارجی
 • ذهن خلّاقی داشته باشید و بتواند مطالب را به یکدیگر متّصل کنید.
 • لحن و بیان جذّاب و گیرا در نوشتن و در عین حال تخصصی و با کیفیّت
 • دوستانی که در نوشته‌های قبلیشون خلاقیّت، سبک طنز آمیز و خودمانی باشد، اولویّت دارند.
 • سابقه نوشتن و دارای نمونه کار در زمینه‌های …………………………….

موارد بسیار مهم برای ما:

 • کیفیّت مقالات و به قول خودمان آبکی نبودن سبک نوشتن برای ما بسیار اهمیّت دارد بنابراین اگر هدف شما تنها و تنها پول درآوردن از نوشتن مقاله است لطفاً درخواست ندهید.
 • ما کپی بودن تک تک محتواهای دریافتی رو چک می کنیم بنابراین اگر متوجه شویم محتوای شما کپی شده است، بلافاصله همکاری ما قطع خواهد شد.
 • قطعاً اگر کیفیّت کار شما مورد تایید ما باشد، همکاری بلند مدّت خواهد بود.
 • تعهّد در رساندن محتوا به دست ما بسیار مهم است و در صورت منظّم نبودن در رساندن مطلب، متاسفانه نمی توانیم ادامه به همکاری داشته باشیم.
 • موارد مهم برای تولید ممحتوا مطابق با استاندارهای ما ارائه خواهد شد.

لطفاً اگر با تمامی موارد فوق موافق هستید و نمونه کار نوشته شده در این زمینه دارید در خدمت شما هستیم.

حتما نمونه کار خود در زمینه آموزش سئو، دیجیتال مارکتینگ را ارسال کنید.

روش دوم: تولید محتوا با دریافت Voice از کارفرما

یکی دیگر از روش های تولید محتوا برای سئو اینه که برای هر صفحه تخصصی، طبق تحقیقات کلمات کلیدی که انجام میدی، یک Voice از کارفرما دریافت کنید که ازش بخواهید تا راجع به توصیف اون کلیدواژه مورد نظر توضیح بده و شما می تونید به عنوان یک نویسنده تولید محتوا، آن را به یک متن تر تمیز تبدیل کنید و اینطوری محتوا کاملاً تخصصی و مطابق با نظر کارفرما تولید میشه که پتانسیل رشد رتبه هم داره.

روش دریافت voice برای تلوید محتوا طبق اصول سئو

البته وبسایت هایی مثل Google Docs وجود دارند که میشه صدا را به متن تبدیل کرد اما من خیلی توصیه نمی کنم و خیلی بهتره که یک نویسنده محتوا را به متن تبدیل کند.

کاری که ما خودمان در پروژه ها انجام می دهیم اینه که معمولاً اگر پروژه خیلی تخصصی باشد، یک گروه واتساپی راه اندازی می کنیم و کارفرما و نویسنده ها را اضافه می کنیم و بعد از تعیین موضوعات، کارفرما شروع می کنه به توضیح در مورد اون محصول یا صفحه که عموماً هم دغدغه ها و سوالات مشتریان رو شامل میشه و این محتوا می تونه به یکی از قدرتمند ترین محتواها برای رشد کسب و کار شما تبدیل بشه.

روش سوم: ویرایش و بازبینی به کمک نیروی فنی داخل سازمان

یکی دیگر از روش های تولید محتوا برای سئو سایت اینه که اگر نتوانستیم نویسنده ای پیدا کنیم که به حوزه کاری ما آگاه باشه، می تونیم از یک نویسنده ای کمک بگیریم که صرفاً می تواند به خوبی تولید محتوا کند و با در اختیار قرار دادن منابع مختلف (خارجی و داخلی) بهش کمک کنیم تا محتوای بهینه ای تولید کند.

حالا بعد از تولید محتوا توسط نویسنده، آن محتوا می تواند توسط یک نیروی متخصص و آگاه نسبت به کسب و کار مورد نظر، آن متن را مطالعه کند و هر کجا احساس کرد که نیاز به ویرایش  و بازبینی دارد، توضیحات خود را اضافه کند و یا بخش های مختلف متن را ویرایش کند.

بازبینی محتوا توسط نیروی فنی برای تولید محتوا

ما از این روش در یکی از پروژه های خود استفاده کردیم و اتفاقاً نتیجه خوبی گرفتیم چرا که یک نیروی فنی داخل تیم کارفرما محتواها را بررسی می کرد و اگر کم کسری داشت به محتوا اضافه می کرد و اگر چیزی به اشتباه نوشته شده بود که برای مخاطب خاص آن وبسایت مناسب نبود، آن را به شیوه دیگری بیان می کرد.

روش چهارم: استخدام نویسنده درون مجموعه

یکی دیگر از روش های هزینه بر و البته به گمان بنده یکی از بهترین روش های تولید محتوا طبق اصول سئو اینه که یک فردی که به تولید محتوا مسلط باشد در مجموعه خودتان استخدام کنید و کم کم با آموختن نکاتی در باب محصولات و خدمات خودمان، اطلاعات شخص نویسنده را نسبت به کسب و کار خودتان افزایش دهید.

با این کار نویسنده کم کم نسبت به بیزینس شما اطلاعات بیشتری پیدا می کند و به این مرحله خواهد رسید که خودش در لا به لای محتوا شروع به بیان اطلاعاتی می کند که قبلاً آموخته است و این یکی از بهترین انواع محتوا می شود که انرژی به مراتب کمتری از تیم شما خواهد گرفت و فرآیند تولید محتوا را ساده تر خواهد کرد.

ممکن است به دلیل استخدام یک فرد این روش برای کارفرما هزینه به مراتب بالاتری نسبت به برون سپاری محتوا داشته باشد اما اگر حجم تولید محتوای شما زیاد است و می خواهید در این زمینه محتوای قدرتمندی تولید و منتشر کنید، شاید استخدام یک تولید کننده محتوای آموزش دیده بتواند خروجی بهتری برای شما به ارمغان آورد.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردم تا تجربیات خودم را در زمینه روش های تولید محتوا برای سئو سایت و رشد کسب وکارهای آنلاین را با شما به اشتراک بگذارم. امیدوارم که مطالعه این مقاله برای شما مفید بوده باشه و تونستم باشم اندکی در روند رشد کسب و کارشما موثّر باشم. اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید حتما در پایین همین صفحه برای ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (5 امتیاز)

حرفه خود را با برنامه نویسی تحت وب آغاز کردم و رفته رفته با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم و در مسیر تحلیل انواع وب‌سایت‌ها،سئو و بازاریابی اینترنتی قرار گرفتم. مجلّه آموزشی مسیر سئو را با علاقه فراوان و برای کمک به رشد کسب‌وکارها در فضای دیجیتال راه اندازی کردم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *