محتوای آهنربایی بساز | راهنمای جامع تولید محتوا برای وبسایت

محتوای آهنربایی بساز | راهنمای جامع تولید محتوا برای وبسایت

تولید محتوا برای سایت اولین گام برای رسیدن به مشتریان بالقوّه و مخاطب واقعی است.وبسایت دقیقاً مثل یه ظرف غذاست. تا زمانی که توی این ظرف غذا یه خوراک خوشمزه و جذّاب نذاری، کسی هم رغبت نمی کنه از این ظرف غذا بخوره. مهمترین عامل در موفقیّت یک محتوا یکی رفع نیاز مخاطب وبسایت شما و دو ایجاد جذّابیت (بصری و نوشتاری) در محتواست.

روزانه بیش از ۴ میلیارد جستجو در گوگل انجام می شود. با وجود رقابت بسیار شدیدی که در بعضی از حوزه ها ایجاد شده است باید از استراتژی درستی در تولید محتوا استفاده کنید تا به نتایج مطلوب برسید. در غیر اینصورت دیده نمی شوید بهترین راهکار برای دیدن شدن محتواست، آن هم نه محتوایی که فقط مثل دستگاه چاپ تولید شود و بدون در نظر گرفتن هیچ پارامتری (مثل رفع نیاز کاربر و…) منتشر شود بلکه محتوا باید روح داشته باشد و مخاطب را در صفحه نگه دارد. محتوایی که دغدغه ها و سوالات متداول مخاطب را پاسخ دهد. محتوایی که واقعاً مخاطب را به جواب برساند.

این روزها محتوا به شکل تصویری، ویدیویی، صوتی و متنی در همه جا به چشم می خورد. این محتواها اطلاعات ارزشمندی را به نمایش می گذارند. اطلاعاتی که ممکن است دانش ما را افزایش می دهد یا لبخندی بر لب ما می نشاند یا در تصمیم گیری ها به ما کمک می کند. چنین محتوایی برنده است و در ذهن می ماند. تولید محتوا برای سایت برگ برنده شما در رقابت است. (یه نکته پرانتزی: همیشه ۱۰ نتیجه برتر گوگل رو باز کنید و ببینید که چرا در یک عبارت کلیدی خاص آن وبسایت ها در نتایج نخست هستند !)

تولید محتوا چیست؟

قبل از این که ببینیم که چطور باید برای سایت خود تولید محتوا کنیم، بهتر است بدانید که منظور از این کار چیست. تولید محتوا پروسه ای است که به شما کمک می کند ایده ای ارزشمند را با توجه به شخصیت و انتظارات کاربران خودتولید و در وبسایت خود منتشر کنید. این محتوا می تواند تصویری، صوتی یا متنی باشد. پرسونا یا تیپ شخصیت مخاطبان شما نوع محتوا و نحوه ارائه آن را تعیین می کند. با تولید محتوا شما می توانید با کاربران خود ارتباط برقرار کنید و آماده آغاز فصل تازه ای در کسب و کار خود باشید.

اهمیت تولید محتوا در چیست

چرا باید یادگیری تولید محتوا برای سایت را جدی بگیریم؟

محتوا اصلی ترین و تثیرگذارترین عامل در بازاریابی عصر نوین است. زمانیه محتوایی تولید می کنید، اطلاعات مفیدی را در اختیار کاربر می گذارید که برای او ارزشمند است. کاربری که پاسخ سوالات خود را از سایت شما گرفته است نمک گیر شده است. او برای تامین نیازهایش، شما را انتخاب می کند. برای درک بهتر اهمیت تولید

محتوا برای سایت این موارد را در نظر بگیرید:

· تولید محتوا در مقایسه با شیوه های بازاریابی سنتی ۳ برابر مشتری بیشتری را به سایت می کشاند؛
· هزینه تولید محتوا برای سایت در مقایسه با دیگر روش ها ۶۲ درصد کمتر است؛
· شرکت هایی که این شیوه را برای بازاریابی انتخاب می کنند در مقایسه با سایرین ۱۲۶ درصد بیشتر مشتری خواهند داشت؛
· ۶۱ درصد از فروش های اینترنتی از سوی کاربری انجام می شود که به تازگی پست یک وبلاگ را خوانده است.

برنامه ریزی محتوایی و استراتژی محتوا

بهترین محتوا برای سایت محتوایی است که با برنامه ریزی تولید شده باشد. این کار نیز درست مانند هر کار دیگری باید با برنامه ریزی انجام شود. خانه ای را تصور کنید که بدون نقشه کشی بنا شده یا مجسمه ای که بدون در نظر گرفتن تمام جوانب تراشیده شده است، بدون برنامه ریزی نتیجه رضایت بخش نیست. استراتژی محتوا به شما اجازه می دهد که تمام جوانب را در نظر بگیرید و یک طرفه برای تولید محتوا وارد عمل نشوید. روش های تولید محتوا برای سایت متفاوت است. بهترین روش را با یک برنامه ریزی درست پیدا می کنید.

هدف خود را تعیین کنید

اگر برنامه ریزی محتوایی را جدی گرفته باشید به خودی خود تا الان اهداف خود را برای ادامه مسیر نیز مشخص کرده اید. اهدافی که در سر دارید متفاوت هستند. اما به احتمال زیاد اولین هدف شما افزایش تعداد مشتریان و بازدیدکنندگان سایت است. در این حالت باید به دنبال افزایش ترافیک سایت باشید. در ادامه باید با در نظر داشتن این هدف، محتوا را طبق اصول سئو منتشر کنید که این موضوع می تواند به رشد ترافیک سایت شما کمک بسیار زیادی کند.

توصیه می کنم مقاله ” اصول سئو در تولید محتوا ” را که قبلاً در وبسایت مارکترها منتشر شده حتماً مطالعه کنید.

برای چه کسی برنامه ریزی می کنید؟

تمام این برنامه ریزی ها، استراتژی ها و تولید محتوا با چه هدفی انجام می شود. تولید محتوا در سایت با چه هدفی انجام می شود؟ نحوه تولید محتوا برای وب سایت چه تفاوتی در سرنوشت سایت بازی می کند؟

تمام این تلاش ها برای جلب توجه مخاطب است. مخاطبی که می تواند مشتری بعدی سایت شما باشد. اما تا چه اندازه مخاطب خود را می شناسید؟

برای تولید محتوای تاثیر گذار باید بدانید که با چه کسی سخن می گویید. کاربران با انتظارات و نیازهای متفاوتی به سایت شما می آیند. آنها برای پیدا کردن سایت شما از عبارت های متفاوتی برای جستجو در گوگل استفاده کرده اند. بنابراین هر یک به زبان متفاوتی با شما صحبت می کنند. برای اینکه شنیده شوید باید زبان مخاطب خود را بشناسید.

سفر کاربر در سایت را طراحی کنید

به یاد داشته باشید که کاربر برای یافتن پاسخ سوالات خود وارد سایت شده است، بنابراین هر چیزی می تواند نقش یک سرنخ را برای او بازی کنید. شما باید سرنخ های احتمالی را برای او در سایت جایگذاری کنید. به او نشان دهید که نیاز او را می شناسید و با شناخت کافی برای رفع آنها وارد عمل شده اید. این نکته را فراموش نکنید که این کار می تواند مزایای بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد.

اگر به درستی کاربر را در سایت هدایت کنید. با یک تیر چند نشان زده اید. در این صورت کاربری که برای مطالعه محتوایی وارد سایت شده است برای خرید محصول یا خدماتی وارد عمل می شود. وقتی نیاز را می شناسید، درمان را نیز پیدا می کنید.

با طراحی یک مسیر درست برای سفر کاربر در سایت به هدف خود نزدیک می شوید. در این حالت بهترین نتیجه را از ادامه فعالیت در سایت می گیرید.

اصول تولید محتوای درمانگر

نحوه تولید محتوا برای سایت

تولید محتوا آداب و رسومی دارد که نباید از نگاه شما دور بماند. برای درک بهتر این آداب با ما همراه باشید و با پروسه تولید محتوا بیشتر آشنا شوید. برای تولید محتوای برنده این اقدامات را انجام دهید:

شناخت درست نیاز مخاطب

در این حالت باید پرسونا تیپ شخصیتی کاربران خود را مشخص کنید. در ادامه می توانید با در نظر گرفتن نیازها و انتظارات آنها ایده هایی را انتخاب کنید. چه سوالاتی ذهن مخاطبان شما به خود درگیر کرده است. بهترین پاسخ را برای سوالات آنها در محتوای خود بگنجانید. در این بخش باید در مورد کلمات کلیدی جستجو کنید. به این ترتیب متوجه می شوید که کاربران با استفاده از چه عبارت هایی جستجوهای خود را انجام می دهد. این امر می تواند به تولید محتوای بهینه سازی شده بیانجامد.

برای پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی، سوالات متداول خود در گوگل درج کنید و از کلمات و عبارت هایی که از سوی گوگل پیشنهاد می شود استفاده کنید. این کلمات همان عبارت هایی هستند که از سوی دیگر کاربران در گوگل نوشته شده اند.

مقاله ای که احتمالاً به خوان آن علاقه مند باشید: ” راهنمای کامل طراحی پرسونای مشتری

ایده شما برای انجام این کار چیست؟

برای چه می خواهید محتوا تولید کنید. در واقع با چه هدفی قصد دارید کلمات کلیدی را به کار بگیرید؟ برای تولید محتوای کاربردی باید ایده درستی را برای ادامه کار انتخاب کنید. این ایده شما را در تولید محتوای دست اول یاری می کند. با مشاهده سایت های رقیب ایده هایی را برای تولید محتوا پیدا می کنید.
مثلاً می توانید یک یا چند مورد از اهداف زیر را انتخاب کنید:

– تولید محتوا برای رساندن بازدید سایت به روزانه ۱۰۰۰ بازدید در ۳ ماه آینده
-تولید محتوا برای برندسازی شخصی و شناخته شدن خودمان
– تولید محتوا برای دریافت پروژه های خدماتی و نمایش تخصص خودمان
تولید محتوا برای فروش کالای فیزیکی – و….

نگارش و تولید محتوا

در این بخش شما کلمات کلیدی را شناسایی کرده ، ایده مورد نظر را انتخاب کرده اید. اکنون زمان نوشتن محتوا فرا رسیده است. پیش از شروع به نگارش محتوا این نکات رابه یاد داشته باشید:

– پرسونای مخاطب را در نظر بگیرید. باید با چه لحنی با او صحبت کنید.
– آیا می توانید با او شوخی کنید یا خیر.
– برا ترغیب کاربر به مطالعه محتوا از متا دیسکریپشن و عنوان کمک بگیرید.
– محتوای دست اول بنویسید. نباید اطلاعاتی که در دیگر سایت ها یافت می شود را تکرار کنید.
– ایده ای که برای نگارش محتوا انتخاب کرده اید را فراموش نکنید.

محتوا را ویرایش کنید

همیشه پس از نوشتن محتوا آن را ادیت کنید. همیشه به محتوا زمان بدهید. به این ترتیب به چشمان خود زمان بدهید. این کار را به شما اجازه می دهد که محتوا را از زاویه دیگری بررسی کنید. با گذشت زمان محتوا را از نگاه مخاطب خودتان بررسی می کنید. جملات نامفهوم را تصحیح می کنید. به این ترتیب محتوایی را تولید می کنید که برای کاربر سودمند است. اکنون محتوای شما آماده بارگذاری است.

به روزرسانی محتوا با توجّه به نیاز مخاطب

نکته بسیار مهمی که گوگل هم بارها و بارها به آن تاکید کرده این است که بعد از انتشار محتوای خود در وبسایت، برای با روزرسانی آن برنامه داشته باشید و سعی کنید با توجه به دریافت فیدبک مخاطب آن را به روزرسانی کنید.

به روزرسانی به این معنا نیست که فقط یک تصویر به محتوا اضافه کنید و به خیال خودمان این کار را به خوبی انجام داده ایم! به روزرسانی یعنی هر بار حداقل ۳۰۰ کلمه متن و چند تصویر جدید به محتوا اضافه کنیم یا بخشی را به دلیل قدیمی شدن محتوا حذف کنیم. با این کار محتوا دوباره زنده خواهد شد و شما می توانید محتوای قدیمی خود را به یک محتوای عالی و دست اول تبدیل کنید.

در آخر

تولید محتوا ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راهکار برای افزایش ترافیک سایت و بهینه سازی سایت است. این کار به شما اجازه می دهد که در کمترین زمان ممکن به بهترین نتایج دست پیدا کنید. با تولید محتوا برای سایت خود را برای رسیدن به بالاترین نتایج در صفحه نمایش نتایج گوگل آماده کنید. این کار به تدریج می تواند مزایای بسیاری را برای شما در بر داشته باشد.

تولید محتوا برای سایت را بیاموزید و سایت خود را در کمترین زمان ممکن به بهترین جایگاه ممکن برسانید. برای انجام این کار باید موارد متعددی را در نظر داشته باشید. اما با رعایت نکاتی که در نگارش محتوا حیاتی است می توانید انتظارات کاربر را برآورده کنید. و به سوالاتی که برای مدت ها ذهن او را درگیر کرده است پاسخ سوالات کاربر را بدهید.

با سئو و دیجیتال مارکتینگ از طریق طراحی سایت آشنا شدم و علاقه بسیاری به این حوزه دارم و همواره در حال یادگیری و افزایش علم خودم در حوزه تخصصی دیجیتال مارکتینگ هستم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *