۵ ایده کسب درآمد از اینستاگرام – (کاربردی و واقعی)

۵ ایده کسب درآمد از اینستاگرام – (کاربردی و واقعی)

بسیاری از دوستان به دنبال ایده کسب درآمد از اینستاگرام هستند، بنابراین تصمیم گرفتیم که در این مقاله با هم به ۷ ایده پولساز برای راه اندازی یک کسب و کار اینستاگرامی بپردازیم. البتّه قبل از شروع بدانید که این ایده‌ها، یک شبه ره صد ساله نیست!!! و با تلاش مداوم نتیجه بخش‌ خواهد بود. این مقاله را با ما تا پایان همراه باشید.

با توجّه به اینکه این روزها شبکه اجتماعی اینستاگرام تعداد بسیار زیادی کاربر را به خود جذب کرده و باعث حضور افراد از هر قشر و با هر سلیقه‌ای شده، فرصت بسیار خوبی را برای کسب درآمد از اینستاگرام و ساخت یک کسب و کار پولساز فرآهم کرده است.
امّا باید دانست، افرادی که الان با ایده‌های کسب درآمد از اینستاگرام، به درآمد‌های شیرینی رسیده‌اند، زحمت بسیاری کشیده‌اند و برای رسیدن به موفقیّت، تقریباً تمام زندگی و هم و غم خود را برای این مسیر صرف کرده‌اند. خوب از حاشیه‌ها که بگذریم، بریم سر اصل قضیه که می‌دونم شما هم به شدّت منتظرش هستید.

ایده کسب درآمد از اینستاگرام با تدریس و مشاوره

ایستاگرام یکی از بهترین پلتفرم‌هاییست که برای ساخت برند شخصیِ قدرتمند طرّاحی شده است. از آنجایی که شما به عنوان یک فرد متخصص در حوزه کاری خودتان، امکان انتشار محتوای تصویری و ویدیویی دارید، شرایط بسیار خوبی برای رشد برند شخصی خودتان محیّا شده است.
برندسازی شخصی، به مجموعه فعالیّت‌هایی گفته می‌شود که یک شخص برای اثبات مهارت‌ها، تخصص‌ها و حتّی شخصیّت خود انجام می‌دهد که البته هدف تجاری و کسب درآمد هم در این فعّالیت‌ها نهفته است.
در واقع زمانی که یک شخص با کمک تولید محتوای کاربردی و مشکل‌گشا، شروع به نشان دادن مهارت‌ها و تخصص‌هایش می‌کند، رفته رفته نظر مخاطب خود را جلب کرده و استفاده از خدمات و تخصص‌های آن فرد، برایش می‌تواند درآمد کلانی را ایجاد کند.
حال یک مدرّس را فرض کنید که دانش و مهارت خود را به کمک تولید محتوای هدفمند، در اختیار عموم قرار می‌دهد، رفته رفته اتفاقی که می‌افتد این است که مخاطب حس می‌کند، مشکلش به دست این فرد حل می‌گردد و شروع سرنخ درآمدی، از یک پرسش و سوال آغاز می‌گردد.
این دیگر واقعاً هنر مدرّس است که با صبر و حوصله و پاسخ کامل به سوال‌های مخاطب خود، اعتماد آن‌ها را جلب کند و رفته رفته بتواند دوره‌های آموزشی، مشاوره‌ها و اطّلاعات خود را از طریق اینستاگرام به فروش رساند، یک نکته را باید دانست که موفقیّت در این ایده کسب درآمد از اینستاگرام، کمی زمانبر می‌باشد امّا زمانی که به نتیجه رسید، درآمد سرشاری را برای شما رقم خواهد زد.

ایده کسب درآمد از اینستاگرام به کمک آموزش

 

امپراطوری اینفلوئنسرها

اینفلوئنسر به افراد تاثیرگذاری گفته می‌شود که به دلیل تولید محتوای هدفمند و اعتماد ساز در یک بازه زمانی نه چندان کوتاه، توانسته‌اند مخاطبانی را در یک حوزه تخصصی جذب خود نمایند.
مثلاً یک جهانگرد را تصوّر کنید که از گوشه گوشه زندگی و تفریح خودش، محتوا تولید کرده و سوژه‌ها و تجربیّات جذاب خود را به تصویر می‌کشد و آن را در صفحه اینستاگرام خود منتشر می‌کند، رفته رفته این فرد دنیال کنندگان زیادی پیدا کرده و به قولی طرفدار پیدا می‌کند. حال برخی این افراد (حتّی با تولید محتوای نه چندان درخورد عرف جامعه) محموبیّت و اعتماد مناسبی در دید مخاطبان پیدا می‌کنند.

حال فرد کنید یک کمپانی تولید کفش‌های کوه‌نوردی، به این فرد جهان‌گرد پیشنهاد می‌دهد که با دریافت یک مبلغی (که کاملاً بستگی به اعلام قیمت از سوی اینفلوئنسر دارد) محصولات و خدمات ما را به هواداران خودت پیشنهاد بده و اینجا، به این دلیل که فرد اینفلوئنسر در مخاطبان خود تاثیر گذاشته، بنابراین به گفته او میزان فروش محصولات و خدمات کمپانی مذکور، افزایش خواهد یافت.

البته ۲ نکته بسیار مهم در مورد کسب درآمد از اینستاگرام با اینفلوئنسری را حتماً در نظر داشته باشید. اول اینکه تا حداقل ۱ سال قید کسب درآمد را باید بزنید و در حوزه‌ای که تخصص و مهارت دارید، تولید محتوا کنید و دوم اینکه کسب درآمد از اینفلوئنسری یک چاقوی دو لبه است، چرا که اگر محصولات یا خدمات بی کیفیّتی را به هواداران خود پیشنهاد دهید، قطعاً باعث از دست رفتن سابقه و زحمات شما خواهد شد.

کسب درآمد از اینستاگرام از اینفلوئنسری

 

ایده کسب درآمد از اینستاگرام به کمک همکاری در فروش

همکاری در فروش یا Affiliate Marketing همیشه یکی از پرطرفدارین و سودآورترین روش‌های بازاریابی محسوب می‌شود چرا که در این روش، فروش به کمک هواداران و حتّی مشتریان آن کمپانی انجام می‌شود و در افزایش فروش محصولات و خدمات تاثیر زیادی دارد. دلیل اصلی محبوبیّت این روش بازاریابی، سود مالی بازاریابانی است که به کمک لینک اختصاصی خودشان، شروع به بازاریابی محصولات و خدمات آن کمپانی می‌کنند.

حال در این میان چه طور می‌توان از اینستاگرام کسب درآمد کرد؟
در این روش هم شما باید به کمک تولید محتوای کاربردی و هدفمند، به افزایش فروش خدمات و محصولات یک کمپانی کمک کنید امّا نه به شیوه اینفلوئنسری‌ !!!
بگذارید این مورد را هم با یک مثال توضیح دهم. فرض کنید شما روزانه در یک صفحه تجاری، انواع غذاها و دستور پخت آن‌ها را معرفی می‌کنید و ویدیوهای گوناگون آموزشی، نمایشی و…. در حوزه آشپزی تولید می‌کنید. رفته رفته هوادارانی جذب صفحه شما شده و سود شما اینجا آغاز می‌شود.

کافیست به عنوان مثال با یک کمپانی فروش محصولات و لوازم آشپزخانه، قرارداد داشته باشید و اگر صاحب وب‌سایت هستند، از آن‌ها لینک اختصاصی همکاری در فروش خودتان را درخواست کنید (البته باید حتما امکان همکاری در فروش روی وب‌سایتشان فعال شد باشد.)
خوب می‌دانید که اینستاگرام، امکان درج لینک در قسمت Bio را دارد و می توانید لینک اختصاصی خود را به صورت لینک کوتاه در بخش لینک قرار داده و هواداران خود را در استوری‌ها و پست‌ها به کلیک بر روی لینک Bio دعوت کنید. هر فرد که با لینک اختصاصی شما وارد وب‌سایت کمپانی مذکور شود، هر خریدی انجام دهد، پورسانت شما حساب می‌گردد.

برای اینکه بتوانید از این روش برای کسب درآمد از اینستاگرام استفاده نمایید، ۲ روش وجود دارد:
– به کمک سرویس‌های کوتاه کننده لینک (Bit.ly) یا (Yon.ir) لینک‌های اختصاصی خود را کوتاه کرده و در بخش Bio قرار دهید.
– به کمک کد اختصاصی تخفیف خود، تشویق به خرید محصولات و خدمات کمپانی مذکور را برای هواداران خود ایجاد کنید.

کسب درآمد جانبی با اعتماد‌سازی در اینستاگرام

یکی دیگر از ایده‌هایی که برای کسب درآمد از اینستاگرام می توان اشاره کرد، درآمد غیر مستقیم از اینستاگرام است. زمانی که شما به عنوان یک فرد متخصص (نه اینفلوئنسر) شروع به تولید محتوا می‌کنید، دنبال کنندگان، شما را به عنوان یک فرد متخصص در حوزه کاری خودش فرض می‌کنند و اگر محتوایی که در صفحه تجاری خود منتشر می‌کنید، دردی از مخاطب دوا کند، مطمئن باشید که دیر یا زود تعدادی به مشتریان شما تبدیل خواهند شد و از خدماتی که حتّی در فضای غیر از اینستاگرام ارائه می‌کنید استفاده خواهند نمود.

بنابراین حتماً باید توجه داشته باشید که در این حالت، اینستاگرام برای شما حکم یک ابزار اعتمادساز را دارد که با رفع مشکلات افراد، سبب جذب آن‌ها خواهید شد و درآمد اصلی شما، از اعتمادی است که ذره ذره و در طول زمان به دست آورده‌اید. توصیه می‌شود در این روش، حتماً یک وب‌سایت برای تجارت خودتان طراحی کنید و خدمات و محصولات خود را در وب‌سایت ارائه کرده و دنبال کنندگان اینستاگرامی خود را به سمت وب‌سایت هدایت کنید.

ایده کسب درآمد از اینستاگرام به کمک اهرم‌های اعتماد

 

بسیار خوب در این مقاله سعی کردیم شما را با چند ایده کسب درآمد از اینستاگرام آشنا کنیم که البته باز هم تاکید می‌کنم که این روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام، کاملاً واقعی و زمان‌بر است واگر واقعاً تمرکز و تلاش خود را برای رسیدن به موفقیّت به کار ببندید، حتماً نتیجه خواهید گرفت. ما به دنبال یکشبه پولدار شدن نیستیم،  توصیه می‌کنم شما هم نباشید چون تاریخ نشان داده به ثروت رسیدن زمانبر است 🙂

پیشنهاد ما به شما: مطالعه مقاله ” ایده هایی برای کارآفرینی در منزل ” است .

فروش خدمات تصویری در اینستاگرام

یکی دیگر از ایده هایی که برای کسب درآمد از اینستاگرام مورد توجّه هست، فروش خدمات گرافیکی و تصویری است. ماهیّت اینستاگرام، تصویر محور است، بنابراین فرصت بسیار خوبی را برای نمایش محصولات و خدمات هنرمندان حوزه گرافیک و انیمیشن فرآهم کرده است. کافیست تنها روی بهبود کیفیّت خروجی پروژه‌های گرافیکی خودتان سرمایه گذاری کنید و آن را در صفحه تجاری خود در اینستاگرام منتشر کنید.

نکته بسیار مهم دیگری که حتماً باید در نظر داشته باشید، همواره به نیازهای مخاطبان خود گوش فرا دهید. متاسّفانه در اینستاگرام به صفحاتی بر می ‌خورم که بعد از سوال یا درج نظر، هیچ پاسخی از سوی مدیریت پیج دریافت نخواهم کرد !!!

این نکته را بدانید، شما باید دقیقاً مثل یک فروشنده خوش اخلاق، همیشه از پذیرش نظرات مثبت و حتّی منفی مخاطب استقبال کنید. مشتریان بالقوّه شما، دوست دارند که با رویی گشاده پاسخ آن‌ها را بدهید. همین یک مورد کافیست تا افراد علاقه‌مند کم کم جذب صفحه شما شده و در نهایت از خدمات شما استفاده کنند.
پس از جذب فالوورهای وفادار، رفته رفته باعث تبدیل بازدید کننده به مشتری خواهید شد.

 

۴.۷/۵ - (۱۵ امتیاز)

حرفه خود را با برنامه نویسی تحت وب آغاز کردم و رفته رفته با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم و در مسیر تحلیل انواع وب‌سایت‌ها،سئو و بازاریابی اینترنتی قرار گرفتم. مجلّه آموزشی مارکترها را با علاقه فراوان و برای کمک به رشد کسب‌وکارها در فضای دیجیتال راه اندازی کردم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *