افزایش رتبه سایت در گوگل (راهنمای راهکار‌های کاربردی)

افزایش رتبه سایت در گوگل (راهنمای راهکار‌های کاربردی)
فهرست محتوا پنهان

افزایش رتبه سایت در گوگل، یکی از دغدغه‌های اصلی صاحبان وب‌سایت هایی است که وب‌سایت خود را به تازگی راه اندازی کرده‌اند. البته بالا بردن رتبه سایت در گوگل و افزایش ترافیک، همیشه مورد توجّه بوده امّا همیشه باید بدانیم که آیا هر نوع ترافیکی برای موفقیّت وب‌سایتمان مفید است!

سئوی سایت یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (SEO) پیوسته رو به پیشرفت است. موارد زیر نقش مهمی را در افزایش رتبه سایت در گوگل ایفا می کنند.

پادشاهی محتوا برای افزایش رتبه در گوگل

محتوای هر سایت اصلی ترین ارزشی است که به کاربران ارائه می شود. محتواهای بصری جذاب مکمل محتوای متنی هستند و بر رتبه‌بندی سایت در موتورهای جستجو اثرگذارند.
محتوا انواع مختلفی دارد. هیچ قاعده‌ی سرانگشتی خاصی در خصوص اندازه‌ی محتوا وجود ندارد. هرچند آمار نشان می‌دهد محتواهای بلندتر و جامع‌تر رتبه‌ی بهتری دارند. با این حال توصیه می‌شود کلمات کلیدی بهینه داشته باشیم. استفاده از کلمات کلیدی از فاکتورهای اساسی و مهم در رتبه بندی گوگل محسوب می‌شود.

افزایش رتبه در گوگل به کمک تولید محتوا

توصیه می‌شود آموزش تحقیقات کلمات کلیدی با kwfinder را مشاهده بفرمایید.

بک لینک های مهم

لینک ها نقش مهمی در رتبه بندی سایت در گوگل دارند. پیش‌تر کیفیت لینک‌ها مهم نبود، تعداد لینک‌ها مهم بود. اما با روی کار آمدن الگوریتم پنگوئن گوگل همه چیز تغییر کرد. امروزه تمرکز بیشتر بر کیفیت لینک‌ها است. هرچه بک لینک‌ها از دامنه های معتبر بیشتر باشد، رتبه بندی سایت ارتقاء می‌یابد.

سازگاری وب سایت با موبایل

امروزه انتخاب مردم برای گشت‌و‌گذار در اینترنت، گوشی های هوشمند است. بنابراین باید وب سایت شما با گوشی های هوشمند سازگار باشد. حتی می تواند یک قدم فراتر رفته و اپلیکیشن بسازید. این ویژگی بازدید بیشتر سایت را به دنبال دارد و موجب ارتقای رتبه سایت در موتورهای جستجو می شود.

استفاده از کدِ Schema

با استفاده از این کد موقعیت مکانی کسب و کار شما برای گوگل تعیین می شود. مسلماً افراد ترجیح می دهند آنچه جستجو می‌کنند را نزدیک محل زندگی‌شان بیابند، نه در شهر و کشوری دیگر. این کد از مهمترین عوامل در افزایش رتبه سایت در گوگل است.

قدرت دامنه

دامنه هایی که دربرگیرنده ی بخشی از کلمه کلیدی مورد نظر شما هستند(Exact-match domains) در رتبه بندی گوگل بسیار موثرند. برای مثال زمانی که در گوگل کلمه کلیدی “cars” را جستجو می‌کنید انتظار دارید سایت برندهای معروف ماشین نمایش داده شود در حالیکه سایت cars.com نشان داده می شود. این نشان دهنده‌ی قدرت چنین دامنه هایی است.

انتخاب نام دامنه برای افزایش رتبه سایت در گوگل

رمزگذاری HTTPS

زمانی که مردم در سراسر جهان از اینترنت برای انجام کارهای مهم و حساسی مثل عملیات بانکی استفاده می کنند، دسترسی امن به وب سایت‌ها ضروری است زیرا هکرها منتظر یک اشتباه از کاربران هستند. رمزگذاری HTTPS که نشان دهنده ی سطح بالای امنیت یک سایت هستند در رتبه بندی گوگل بسیار موثرند.

تجربه کاربری (ux)

ارائه ی یک تجربه کاربرپسند به مشتریان بسیار مهم است. مشتریان دوست دارند به سایت‌هایی دسترسی پیدا کنند که کار با آنها راحت است. بنابراین سایت هایی که تجربه کاربری بهتری را ایجاد می کنند در رتبه بندی گوگل بالاتر هستند.
تا اینجا با عوامل تاثیرگذار در رتبه بندی گوگل آشنا شدیم. اکنون به نحوه‌ی به دست آوردن رتبه بالاتر در گوگل می پردازیم. ابتدا با کلمات کلیدی شروع می کنیم.

ویدیوی راهنمای افزایش ترافیک واقعی را از دست ندهید !

جذب ترافیک واقعی برای سایت

چگونه کلمات کلیدی مهم برای کسب و کارتان را پیدا کنید؟

بهترین راه یافتن کلمات کلیدی درست این است که خود را جای مشتریان بگذارید و به مسائل از دید آنها نگاه کنید. مشتری در آن شرایط چه می کند؟
فرض کنید در جستجوی یافتن یک رستوران نزدیک محل زندگی خود هستید. چه چیزی را در نوار جستجوی گوگل تایپ می‌کنید؟ احتمال زیاد “رستوران های معروف نزدیک من” یا “بهترین رستوران ها در منطقه من”. حتی برای جستجوی عمیق‌تر می توانید نام محل سکونت یا غذای مدنظرتان را هم سرچ کنید.
بنابراین بهتر است چنین کلماتی را در محتوای خود داشته باشید تا گوگل بتواند از بین هزاران مورد مشابه شما را یافته و معرفی کند. همانطور که کلمه یا عبارتی جستجو می‌شود و نتایج آن نشان داده می شود در انتهای صفحه نیز پیشنهاداتی برای سرچ داده می شود. این ها همان جستجوهایی است که توسط دیگران حول این کلمه کلیدی انجام می شود.
استفاده از کلمات کلیدی کلی، جستجوی کلی به دنبال دارد. اگر می خواهید افراد مشخصا کسب‌و‌کار شما را جستجو کنند از عبارات کلیدی طولانی در محتوای خود استفاده کنید. همیشه بهتر است یک یا چند عبارت کلیدی طولانی داشته باشیم. مثل “رستوران های نزدیک من که غذای گیاهی برای ناهار می فروشند”!. هرچند این نوع عبارات طولانی ترافیک وب سایت کمتری ایجاد می کنند ولی نتایج قابل توجه و خاصی به دنبال دارند.

نکاتی که هنگام کاربرد کلمات کلیدی باید به آن توجه کنید

• کلمه‌ی کلیدی مورد نظر را در URL قرار دهید. اینگونه مطمئن باشید که گوگل وب سایت یا مقاله شما را هنگام جستجوی آن مرتبط‌‌‌ تر می‌شمارد.
• کلمات کلیدی را با رویکردی استراتژیک در محتوایتان بگنجانید نه به شکل اجباری. جریان کلمات کلیدی باید طبیعی باشد. کاربرد استراتژیک کلمات کلیدی در موفقیت کسب‌و‌کارتان بسیار مهم است و ترافیک زیادی را برایتان ایجاد می کند.
• کلمات کلیدی را در عنوان و توضیحات متا بیاورید. عنوان و توضیحات متا اولین مواردی هستند که جستجو کننده با آن مواجه می شود. پس مهم است که دربرگیرنده‌ی کلمه کلیدی باشند.
• کلمات کلیدی باید بین ۱۰۰ کلمه اول مطلب شما یا در پاراگراف اول دیده شوند. این در رتبه بندی گوگل حیاتی است.
از ابزارهای تحقیقاتی کلمات کلیدی برای یافتن کلمات کلیدی مناسب محتوایتان استفاده کنید. هزاران ابزار در اینترنت وجود دارد. ترجیحات مشتری را درک کنید و سپس از تاثیر واژه‌ی “چگونه” استفاده کنید. کاربرد آن در رتبه بندی سایت بسیار مهم است چرا که درک “چگونگی” جزو طبیعت بشر است و حتی برای یک کودک هم جذاب است.
نکته‌ی مهم دیگر اینکه مشتریان معمولا املاء دقیق محصولی که جستجو می کنند را تایپ نمی کنند. بنابراین بهتر است از مترادف‌ها و جایگزین‌های کلمه کلیدی در متن استفاده شود.

سایت را با توجه به کلمات کلیدی و ارتباط آنها بهبود بخشید

تلاش کنید که یافتن محصولتان را برای مشتریان آسان کنید. دقت کنید کلید واژه‌ای که انتخاب می کنید مرتبط با محصول یا خدمت شما باشد. در گوگل به محض اینکه یک کلمه‌ی کلیدی تایپ می شود، همه وب سایت‌ها اسکن می‌شوند تا مرتبط ترینِ آنها نمایش داده شود. اگر محتوای شما با نیاز مشتری مطابقت داشته باشد سایت شما رتبه‌ی مناسبی در نتایج جستجو بدست می آورد.

نقش استفاده از CTA ها برای بهبود رتبه سایت در گوگل

یک وب سایت تعاملی از نمونه‌های معمولی آن بهتر است. مردم تمایل به اشتراک گذاری نظرات خود دارند. بنابراین سایتی که اجازه تعامل و طرح نظرات را به کاربران می دهد محبوب تر است. همچنین فرصتی برای استفاده از بازخوردها در جهت بهبود محصولات و خدمات کسب و کار فراهم می کند.
شاید بپرسید: “آیا بازخورد مشتریان تاثیری در رتبه بندی سایت در گوگل دارد؟”. دکمه‌ی فراخوان عمل (CTA) حکم اهمیت دادن به مشتریان و نظرات آنها را دارد. اینگونه وب سایت‌ها محبوب‌تر شناخته شده و افزایش رتبه در گوگل را تضمین می کند.تصاویر همچنین ویترین وب سایت هستند. آنها بهتر از کلمات پیام را می رسانند و ارتباط بهتر کاربران با وب سایت را به دنبال دارند.

ساخت Call to action در طراحی سایت

عنوان سئو و توضیحات متا چیست و چگونه رتبه سایت را ارتقا می دهند؟

وقتی چیزی را در گوگل جستجو می کنید میلیون ها نتیجه را نمایش می دهد. برای مثال اگر “اخبار سیاسی فعلی” را جستجو کنید میلیون ها نتیجه نمایش داده می شود. هر نتیجه شامل ۳بخش عنوان، آدرس سایت و توضیحات متا است. مشاهده می کنید که عنوان نسبت به آدرس سایت برجسته تر است. پس این اهمیت داشتن یک عنوان مناسب را نشان می دهد. همچنین توضیحات مختصری درخصوص عنوان یافت شده که به آن توضیحات مِتا گفته می شود. محتویات این پاراگراف تصمیم کاربر را برای ورود به وب سایت و مطالعه دقیق تر آن رقم می زند. در صورتی که این توضیحات مورد پسند کاربر نباشد کلمه کلیدی دیگری را جستجو خواهد کرد.

تکنیک های سئوی درون سایتی برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو دربرگیرنده‌ی تکنیک هایی است که برخی داخل سایت و برخی خارج از سایت صورت می گیرند. در ادامه به برخی از تکنیک‌های درون سایتی جهت سئوی سایت اشاره شده است.
• عنوان خود را با کلید واژه‌ی مورد هدف شروع کنید.
• از کلمات کلیدی در ۱۰۰ لغت ابتدایی مطلبتان استفاده کنید.
• لینک‌های خروجی از مطالب داخل سایت به سایت‌های دیگر نقش به سزایی دارند.
• توضیحات متا نقش حیاتی برای افزایش رتبه سایت در گوگل دارند.

بک لینک چیست و چه اهمیّتی دارند؟

تایید پیوند(لینک)های خارجی که در مطالبتان ایجاد کرده‌اید ضروری است. تا کاربران بتوانند صحت اطلاعات را بررسی کنند. به طور مشابه سایت‌های دیگر هم می‌توانند بعنوان منبع اطلاعات به سایت شما لینک دهند. این لینک ها، لینک‌های ورودی نام دارند.
راه‌های مختلفی برای بدست آوردن بک لینک‌ها وجود دارد. هنگامی که سایتی بدون اطلاع شما به مطلبتان لینک می دهد این یک بک لینک برای شماست. با این‌ حال مراقب سایت‌های ناشناخته و بی کیفیت باشید. در رتبه بندی گوگل بک لینک‌های با کیفیت تاثیر مثبت دارند در غیر اینصورت حتی می تواند جریمه شدن شما توسط گوگل را به دنبال داشته باشد.

اهمیت پیوند درون سایتی

این یک روش عالی برای حفظ توجه مشتریان است. مطالب مختلفی در سایت شما وجود دارند. هر یک از این مطالب می تواند اطلاعات تکمیلی را در صفحه ی دیگری در اختیار کاربران قرار دهد. قطعا یافتن این صفحات بدون هیچ سرنخی دردسر ساز است. استفاده از پیوندهای داخلی که از یک مطلب به صفحه‌ی دیگری لینک می دهند این مشکل را به نحو احسن برطرف کرده است.

وب سایت پرسرعت برای افزایش رتبه سایت در گوگل

در عصر اینترنت تنها چیزی که مشتریان ندارند “زمان” است. در این شرایط توجه و دقت کاربران روز به روز کمتر و سرعت ها با اینترنت‌های ۳G و ۴G‌ رو به افزایش است. از این رو یک وب سایت پر سرعت نسبت به نمونه کم سرعت آن قطعا پیشنهاد ایده آل تری است و گوگل هم با نمایش چنین سایت هایی در رتبه بالاتر همین توصیه را به کاربرانش می کند.

برای اینکه بتوانید ورودی های هدفمند تری از گوگل دریافت کنید،

حتماً باید با ” نحوه یافتن بهترین کلمات کلیدی ” آشنا شوید.

وب سایتِ سازگار با تلفن همراه

در عصر گوشی‌های هوشمند مردم دیگر برای وب گردی از لپ تاپ و کامپیوتر استفاده نمی کنند. اینکار را با گوشی های هوشمند خود انجام می دهند. پس وب سایت شما باید برای نمایش در این دستگاه ها آماده و سازگار با انواع مختلف آن باشد. این موجب بازدید بیشتر و محبوبیّت بیشتر وب سایت شما شده و بدین ترتیب ارتقای رتبه در گوگل را برایتان به ارمغان می آورد.

به روزرسانی پست‌های قدیمی

یکی از بهترین کارهایی که برای افزایش رتبه سایت در گوگل توصیه می‌شود، به‌روزرسانی پست‌های قبلی وبلاگتان است. سعی کنید هر از چند گاه یکبار، شروع به ویرایش و به روزرسانی پست‌های قبلی خود نمایید. این کار را می‌توانبا افزودن حتّی یک پاراگراف کاربردی به انتهای مقاله انجام دهید.

برای اینکه بتوانید پست‌های قبلی خود را به روزرسانی کنید می‌توانید مراحل زیر را طی کنید:

 • یکی از پست‌های قدیمی خود را انتخاب کنید.
 • شروع به ترمیم تصاویر و یا افزودن یک یا چند پاراگراف جدید به انتهای مقاله کنید.
 • در نهایت با کلیک روی گزینه “به‌روزرسانی” تاریخ پست‌ را هم به روز کنید.

بهینه‌سازی محتوا با کمک عبارات LSI برای افزایش رتبه سایت در گوگل

گوگل الگوریتمی طرّاحی کرده به نام “مرغ مگس‌خوار” که کار اصلی این الگوریتم، تمرکز بر بهبود محتوا با توجّه به مفاهیم عبارات و محتوا می‌باشد. امّا عبارات LSI‌ در واقع به عبارات کلیدی گفته می‌شود که معانی مشابه و وابسته‌ای به کلمه کلیدی اصلی شما دارند.

به عنوان مثال فرض کنید که شما مشغول نوشتن یک مقاله در مورد “شبکه‌های اجتماعی ” هستید، بنابراین LSI هایی که برای استفاده در این مقاله می‌توان استفاده کرد:

 • اینستاگرام
 • لینکدین
 • فیسبوک
 • پینترست
 • و…

می‌باشد که به عنوان عبارات وابسطه به کلمه کلیدیِ اصلی ما، مورد استفاده قرار داده می‌شود.

شما می‌توانید با کمک وب‌سایت lsigraph.com اقدام به یافتن کلمات کلیدی LSI مرتبط با عبارت کلیدی اصلی خود، نمایید.

انتشار محتوا در وب‌سایت‌های اشتراک محتوا

بسیاری از وب‌سایت‌ها مانند ویرگول این امکان را به شما می‌دهند که بتوانید محتوای تولید شده در وب‌سایت خود را، در چنین محل‌هایی منتشر کنید. این کار به دلیل رتبه مناسب این وب‌سایت‌ها در گوگل و سایر موتورهای جست و جو، می‌تواند سبب زودتر دیده‌ شدن محتوای شما، به خصوص در اوایل فعّالیت وب‌سایت شما شده و با ایجاد لینک به سمت وب‌سایت خود، اعتبار آن صفحه را افزایش دهید. ( البته فراموش نکنید که بهتر است ابتدا گوگل مقاله شما را ایندکس کند و سپس اقدام به انتشار آن در دیگر وب‌سایت‌ها نمایید.)

انتشار مقاله و پست مهمان برای افزایش رتبه سایت در گوگل

یکی دیگر از روش‌های کاربردی که می‌تواند علاوه بر ترافیک هدفمند، بک لینک‌های مناسبی برای وب سایت شما ایجاد کند، این است که مقالات و نوشته‌های خود را به صورت پست مهمان در وب‌سایت‌هایی که امکان درج پست مهمان وجود دارد، انتشار دهید.
برای افزایش رتبه سایت در گوگل نیاز است که ابتدا چنین وب‌سایت هایی را با جست‌وجو در گوگل یافته و با مدیر سایت تماس بگیرید، سپس از او درخواست کنید که “بنده قصد انتاشر پست مهمان در وب‌سایت شما را دارم” و حتماً هم بپرسید که آیا امکان درج لینک در مقاله وجود دارد یا خیر؟
نکته دیگر اینکه سعی کنید در وب‌سایت‌هایی پست مهمان قرار دهید که کاملاً مرتبط با مطالب و محتوای وب‌سایت شما باشند، چرا که سبب می‌شود تا مخاطبین هدفمند تری به سمت سایت شما هدایت شوند.

کمک گرفتن از وب‌سایت‌های Social Bokmarking برای افزایش رتبه در گوگل

وب‌سایت‌هایی تحت عنوان “Social Bokmarking” وجود دارند که وظیفه آن‌ها، انتشار مقالات متعددی از وب‌سایت‌های سراسر دنیا است. برای اینکه شما هم بتوانید عضو چنین وب‌سایت‌هایی شوید و به افزایش بازدید سایت خود کمک کنید، در گوگل عبارت “Best Sociak Bookmarking websites” را جست‌وجو کرده و بیش از چند ده وب‌سایت سوشال بوک مارک را پیدا کنید.
این وب‌سایت‌ها به دلیل مراجعه کنندگان و اعتبار دامنه بالا، مکان‌خوبی برای درج لینک و انتشار مقالت منتشر شده در سایت خودتان می‌باشد. یکی از بهترین و معروف‌ترین این وب‌سایت‌ها، “Digg” و “Dribble” است که می‌توانید با مراجعه به آن‌ها، اقدام به انتشار لینک مقالات و مطالب وب‌سایت خود نمایید.

استفاده از محتوای ویدیویی برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل

یکی از انواع محتواهایی که در سال جدید و در سال‌های آینده مورد استقبال عموم کاربران در وب‌سایت‌ها می‌باشد، استفاده از محتوای ویدیویی است. حال شاید براتان سوال باشد که استفاده از ویدیو، چگونه سبب افزایش رتبه سایت در گوگل خواهد شد!

حدس می زنم مقاله ” ۷ ترفند افزایش ترافیک سایت  ” هم براتون مفید باشه، توصیه می کنم مطالعش کنید.

زمانی که شما از ویدیو در صفحات وب‌سایت خودتان استفاده می ‌کنید، کاربران مدّت زمان بیشتری را صرف ماندن در وب‌سایت شما خواهد کرد، حتّی اگر کاربران خود را به آرشیو ویدیوهایتان هدایت کنید، شاید ویدیوهای بیشتری از سایت شما را مشاهده کنند و این خود سبب افزایش time On Site یا همان زمان ماندگاری کاربران در وب‌سایت شما خواهد شد که افزایش رتبه سایت شما در گوگل هم خواهد شد.

استفاده از ویدیو برای افزایش رتبه سایت در گوگل

افزایش اعتبار با برگزاری رویداد‌های حضوری

بسیاری از افراد صاحبان کسب‌وکارهای اینترنتی تصوّر می‌کنند، افزایش بازدید سایت در گوگل فقط مربوط به فضای مجازی‌ است، در صورتیکه یکی از بهترین روش‌های افزایش اعتبارِ وب‌سایت ما، نام بردن از آن در محیط‌های لوکال و فیزیکی است.
تصوّر بفرمایید یک فروشگاه اینترنتیِ عطر را که بسته‌هایی را به همراه یک هدیه کوچک به عابران کوچه و خیابان ارائه می‌کند و روی این بسته‌ها، نام دامنه و برند اینترنتی فروشگاه، با فونتی زیبا هک شده است. همینجا کاربران کنجکاو‌ شده و برای مشاهده سایر محصولات و خدمات، به وب‌سایت آن فروشگاه سر می‌زنند.
البته ممکن است بگویید که این‌کارها هزینه دارد. البتّه که دوستان برای موفقیّت در هر کاری یا باید زمان، انرژی و یا پول صرف کنید. امّا شما می‌توانید کار رو از این هم ساده‌تر کنید و آدرس اینترنتی خودتان را در قالب کارت‌های کوچک و شکیل در اختیار مشتریان حضوری خود قرار دهید و آن‌ها را برای خرید آنلاین از وب‌سایت خودتان تشویق کنید. در این صورت به افزایش رتبه سایت خود در گوگل هم کمک کرده‌اید.

ویدوی نحوه استفاده از گوگل ترندز را از دست ندهید.

روش کار با گوگل ترندز

خوشحال می‌شویم اگر شما هم تجربه یا سوال خود را در مور افزایش رتبه سایت در گوگل، پایین همین صفحه درج کنید

حرفه خود را با برنامه نویسی تحت وب آغاز کردم و رفته رفته با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم و در مسیر تحلیل انواع وب‌سایت‌ها،سئو و بازاریابی اینترنتی قرار گرفتم. مجلّه آموزشی مارکترها را با علاقه فراوان و برای کمک به رشد کسب‌وکارها در فضای دیجیتال راه اندازی کردم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. علی عظیمی
  ۶:۲۳ ۱۳۹۷/۱۱/۱۶

  سلام و عرض ادب جناب رحیمی:

  مقاله مفیدی بود. یه سوال ازتون داشتم میشه چند روش بک لینک سازی طبیعی رو بفرمایید؟

  • عرفان رحیمی
   ۷:۵۵ ۱۳۹۷/۱۱/۱۶

   سلام و درود بر شما:

   روش‌های زیادی برای لینک سازی به روش طبیعی وجود داره :

   ۱- انتشار بخشی از محتوای متنی در شبکه‌های اجتماعی و لینک به ادامه مطلب در وبسایت خودتان
   ۲- پاسخ دادن به سوالات در انجمن مربوط به حوزه کاری خودتان و درج لینک سایت در امضا
   ۳- استفاده از رسانه‌های انتشار محتوا مانند اخبار رسمی و درج لینک در مقاله
   ۴- نوشتن پست میهمان و درج لینک
   و…

 2. آرزو غلامی
  ۵:۳۷ ۱۳۹۷/۱۱/۱۸

  سلام بر شما:

  مقاله مفیدی بود ممنون از شما

  • عرفان رحیمی
   ۵:۵۹ ۱۳۹۷/۱۱/۱۸

   درود بر شما.

   امیدوارم مفید بوده باشه

 3. شیما میریان
  ۱۰:۴۳ ۱۳۹۸/۰۳/۱۹

  سلام و ممنون
  به موارد خوبی اشاره کردید که برای افزایش رتبه سایتمان در گوگل تاثیر گذار هست.

  • عرفان رحیمی
   ۹:۴۶ ۱۳۹۸/۰۳/۲۱

   سلام بر شما، ممنون که نظرتون رو نوشتید

 4. احمد
  ۱۱:۳۵ ۱۳۹۹/۰۸/۱۷

  سلام، ممنون از مقاله عالیتون

  من هر روز در تلاشم تا روش های جدید برای افزایش رتبه سایتم در گوگل پیدا کنم و این مقاله یکی از بهترین مقالاتی بود که من تا الان خوندم.

  • عرفان رحیمی
   ۷:۴۶ ۱۳۹۹/۰۸/۱۸

   سلام، عالی موفق باشید

 5. رضا عابدینی
  ۱۲:۰۰ ۱۳۹۹/۰۸/۱۸

  عالی بود ممنون جناب رحیمی بزرگوار

  فقط یه سوال داشتم، به نظرتون به روزرسانی پست های قدیمی تا چه اندازه به افزایش رتبه سایت ما در گوگل کمک می کنه؟

  • عرفان رحیمی
   ۷:۴۶ ۱۳۹۹/۰۸/۱۸

   سلام بر شما: یکی از بهتری تکنیک های افزایش رتبه سایت شما در گوگل، همین به روزرسانی مداوم محتوای صفحه است.

 6. اکبر رجبی
  ۱۲:۱۲ ۱۳۹۹/۰۸/۱۸

  جناب رحیمی سلام، وققتون بخیر باشه

  همه نکاتی که توی این مقاله گفتید برای اینکه بتونیم رتبه بهتری در گوگل بگیریم رو قبول دارم فقط مورد آخر رو نفهمیدم (رویدادهای حضوری)

  • عرفان رحیمی
   ۷:۴۴ ۱۳۹۹/۰۸/۱۸

   سلام وقت شما هم بخیر

   ببینید برای اینکه برند شما بهتر دیده بشه و در محیط غیر دیجیتال هم در ذهن مخاطب جا بگیرید، بد نیست که در صورت مقدور بودن براتون،‌رویدادهای فیزیکی برگزار کنید و اونجا وب‌سایتتون رو معرفی کنید. لین میتونه روی افزایش بازدید رتبه سایت شما در گوگل هم تاثیر غیر مستقیم بذاره.

 7. رضا دارابی
  ۹:۱۳ ۱۴۰۰/۰۱/۱۴

  سلام ببخشید یه سوال دارم در مورد ساخت بک لینک

  به نظرتون استفاده از لینک های کامنتی تا چه اندازه یم تونه برای افزایش رتبه وبسایتمون کمک کننده باشه؟

  به نظرتون اگه برم تو فروم ها لینک بسازم تاثیر داره؟

  ممنون

  • عرفان رحیمی
   ۱۲:۵۴ ۱۴۰۰/۰۱/۳۰

   سلام و عرض ادب:

   به شرطی که اون صفحه ای که برای ساخت بک لینک داخلش کامنت می گذارید پر از کامنت های با تاریخ های قدیمی و وبسایت غیر مرتبط نباشه به نظرم تاثیر خوبی داره در رشد وبسایت شما در نتایج گوگل

   پیشنهاد می کنم مقاله افزایش رتبه سایت در گوگل رو حتما بخونید.

 8. علیرضا احمدیان
  ۱۱:۰۲ ۱۴۰۰/۰۱/۲۰

  سلام و عرض ادب خدمت شما

  ممنون از راهکارهای عالیتون برای افزایش رتبه سایت در گوگل. من از تک تک این روش ها استفاده می کنم و تا الان هم نتایج فوق العاده ای گرفتم.

  موفق باشید.

  • عرفان رحیمی
   ۱۲:۵۲ ۱۴۰۰/۰۱/۳۰

   سلام دوست عزیز

   خواهش می کنم خوشحالم که مقاله و راهکارهای افزایش رتبه در گوگل براتون مفید بوده.

 9. رضا دارابی
  ۹:۵۰ ۱۴۰۰/۰۲/۱۰

  ممنون از مقاله بی نظیرتون
  من به کمک همین تکنیک ها تونستم رتبه سایتم رو در گوگل افزایش بدم.

  • عرفان رحیمی
   ۱:۱۷ ۱۴۰۰/۰۲/۱۳

   سلام خواهش می کنم
   خوشحالم که مقاله تکنیک های افزایش رتبه در گوگل براتون مفید بود.

 10. محمد شفیعی
  ۱۲:۰۸ ۱۴۰۰/۰۳/۰۱

  من با همین نکات مقاله شما افزایش رتبه خوبی در نتایج گوگل داشتم. ممنون از لطف شما

  • عرفان رحیمی
   ۲:۰۱ ۱۴۰۰/۰۴/۲۱

   سلام خداروشکر که مفید بود براتون