افزایش فالوور اینستاگرام | راهنمای افزایش فالوور واقعی

افزایش فالوور اینستاگرام | راهنمای افزایش فالوور واقعی

افزایش فالوور اینستاگرام یکی از دغدغه‌های اصلی کاربرانِ امروز این شبکه محبوب اجتماعی شده است، البته منظور ما، افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام است. در این مقاله با روش‌های بسیار کاربردی و جذّابی آشنا خواهیم شد، که می تواند به رشد فالوور واقعی صفحه اینستاگرامی شما بسیار کمک کند.

نکته مهم این است که الزاماً بالا بودن تعداد فالوورها، نشانِ برتری یا کیفیت ارائه خدمات یا محصولات شما به عنوان یک فرد یا سازمان نیست، اما بالاخره یکی از المان‌هایی که حداقل برای ۱ بار هم که شده دیده می‌شود، همین تعداد فالوورهای صفحه اینستاگرامی ماست که متاسّفانه، عده‌ای از افراد با روش‌های تقلبی سعی دارند که نشان دهند چقدر پرطرفدار هستند و این کار بسیار به برند شما لطمه خواهد زد.
پس چه کار کنیم؟ آیا برای افزایش فالوورها هیچ کاری نکنیم؟!
خیر اینطور نیست بنده هم این مقاله را دقیقا به همین دلیل نوشته‌ام که شما را با روش‌های واقعی آشنا کنم.
بسیار خوب بریم سراغ اصل ماجرا:

افزایش فالوور اینستاگرام با انتخاب هشتگ‌های مناسب

می دانید که وظیفه اصلی هشتگ‌ها دسته‌بندی کردن پست‌های شماست. سعی کنید در بخش توضیحات هر پست از هشتگ‌های مرتبط با همان پست استفاده کنید. این کار سبب بیشتر دیده شدن پست شما در زمانی است که مخاطبین هشتگ مورد نظر را جست‌وجو کرده و به دنبال افراد یا صفحاتی هستند که محتوای مناسب با آن هشتگ را منتشر کرده باشند.
شما می‌توانید برای هر پست در اینستاگرام، ۳۰ هشتگ تعریف کنید اما توصیه می‌شود که بهتر است برای هر پست حدود ۷ الی ۱۲ هشتگ تعریف کنید.
• یک هشتگ اختصاصی با نام برند خود بزنید.
• حداقل ۳ الی ۴ هشتگ اختصاصی و مرتبط با پست خود ایجاد کنید.
• حداقل از ۳ هشتگ عمومی و مرتبط با پست خود ایجاد نمایید.
زمانی که هشتگ‌گذاری روی پست را آغاز می کنید، خود اینستاگرام، مطابق تصویر زیر، شروع یافتن و نوشتن تعداد پست‌های منتشر شده مرتبط با هشتگ درج شده، اعلام می کند. بهتر است از هشتگ‌هایی استفاده کنید که تعداد پست‌های بیشتری برای آن منتشر شده است.

افزایش فالوور اینستاگرام با هشتگ گذاری مناسب

البته از طرفی اگر برای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام دائماً از این نوع هشتگ‌ها استفاده کنید، به دلیل رغابت بالا در انتشار، ممکن است پست شما در میان هزاران پست دیگر پنهان شود. بنابراین بهترین انتخاب برای هشتگ‌گذاری، ترکیبی از عبارات پر رغابت و عباراتی با رغابت کم‌تر است.

افزایش فالوور واقعی با دنبال کردن حساب‌های مشابه

یکی از روش‌های ساده اما کارآمد برای افزایش فالوور در اینستاگرام ، دنبال کردن حساب‌هایی است که به حوزه کاری شما مرتبط هستند. نکته‌ای که در این روش، حتماً باید به آن توجه داشته باشید، تکمیل توضیحات شرح مختصر (Bio) شماست که در آن باید به صورت کاملا خلاصه و دقیق به حرفه خود اشاره کنید و نشان دهید که شما ارزش دنبال کردن را دارید. حتی خیلی بهتر است که در Bio،(همان توضیحات معرفی بالای صفحه) بگویید که اگر مخاطب شما را فالوو کند، چه فایده‌ای برای او دارد.
یکی از بهترین روش‌ها برای یافتن حساب‌های مرتبط و یا علاقه‌مند به حوزه کاری شما،‌ مشاهده لیست دنبال کنندگان افراد هم حوزه خودتان است. سعی کنید دنبال کنندگان این افراد را فالوو در این صورت، درصد برگشت Follow هم افزایش خواهد یافت و این خود یکی روش واقعی برای افزایش فالوور در اینستاگرام می‌باشد.
یکی دیگر از روش‌ها، عضویت در شبکه‌ها و گروه‌های لینکدین یا تلگرامی است که همه افرادِ علاقه‌مند یا متخصص حوزه کاریِ شما، در آن حضور دارند و با جست‌وجوی این افراد در سایر شبکه‌ها مانند اینستاگرام، فیسبوک و… می‌توانید افراد مرتبط‌تری را برای Follow انتخاب کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله ” آموزش افزایش رتبه سایت ” را از دست ندهید.

حرفه‌ای کردن توضیحات پروفایل

ببینید دوستان، وقتی انتظار دارید، فردی شما را دنبال کند که اصلاً هیچ شناختی نسبت به شما ندارد، پس حداقل باید یک مشخصات کامل و حرفه‌ای از خود و تخصص یا فعالیت‌هایتان، بنویسید. تنها در این صورت است که می توانید به فرد مقابل نشان دهید که به حوزه او مرتبط هستید و ارزش دنبال کردن را دارید.
نکته دیگر اینکه سعی کنید از یک عکس شخصی حرفه‌ای برای عکس پروفایل خود استفاده کنید و این موضوع به خصوص در شبکه‌های تخصصی‌تر همچون لینکدین، بسیار اهمیّت یافته و سبب بیشتر دیده شدن شما خواهد شد.
سعی کنید در بخش Bio‌ یک داستان کوتاه از خود را بیان کنید و اینکه الان به چه کاری مشغول هستید. البته بعضی از شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر، امکان نوشتن زیاد شرح حال را ندارند ولی لینکدین چنین امکانی را دارد که حتی در حد یک جمله بلند بتوانید شرح مختصری از خود بنویسید.اگر آدرس وب‌سایت یا کانال‌های با ارزشی دارید که برای مخاطب شما مفید می‌باشد، آن‌ها را هم در بخش معرفی وب‌سایت پروفایل خود قرار دهید.خلاصه کلام تا آنجا که می‌شود توضیحات را کامل و دقیق بنویسید.

فعال باشید و نرخ درگیری (Engage)‌ را افزایش دهید

این مورد برای افزایش فالوور در اینستاگرام و البته سایر شبکه‌های اجتماعی بسیار کارساز است. حالا منظور ما از فعال بودن چیست؟
همانطوری که شما علاقه دارید وقتی یک پستی منتشر می‌کنید، لایک و نظر دریافت کنید، خوب چرا برای افرادی که دنبال می کنید چنین کاری را انجام نمی‌دهید؟!
از قدیم گفتند، آنچه که برای خود می‌پسندی، برای دیگران هم بپسند. البته سعی کنید نظر‌های کارشناسانه و دقیق بدهید. برای درج کامنت اصلا از ربات‌های درج نظر استفاده کنید. (عالییییی به‌به چه پستی )
این چیه آخه !!!

نکته دیگر اینه که سعی کنید پست‌های خوب افراد را بازنشر دهید البته سعی کنید به همراه آن، یک توضیح کوتاه در مورد اینکه چرا واقعا این پست را باز نشر داده‌اید بنویسید و در این صورت نرخ درگیری را افزایش داده و این مورد هم متقابلاً تاثیر مثبتی در روند فعالیت شما و همچنین افزایش Followerها خواهد داشت.

افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام به کمک افزایش نرخ درگیری

محتوای با ارزش و گره گشا تولید کنید!

یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که می تواند به مرور زمان، دنبال کنندگان واقعی برای شما به همراه آورد، تولید محتوای باارزش با در نظر گرفتن یک حوزه خاص می‌باشد.
حالا کمی بررسی کنیم که منظور از تولید محتوای با ارزش چیست؟
طبیعتا شما در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید(صنعت، آشپزی، خانه‌داری، حقوق و…) حرف‌ها و تجربیات زیادی برای گفتن دارید که دقیقا برای مخاطبین شما ساخته شده است. البته برای تولید محتوا به نوع مخاطبین و محتوای آن شبکه اجتماعی هم دقّت کنید. مثلا شبکه اینستاگرام بیشتر برای اشتراک تصاویر ساخته شده پس بهتر است حتی اگر می‌خواهید یک پیام متنی به مخاطب خود منتقل کنید، این کار را با ادغام متن و عکس انجام دهید. یا اینکه یک ویدیوی کوتاه ۱ دقیقه‌ای از روند فعالیت‌های خود یا توضیح کوتاه راجع به یک اتفاق یا خبر جذّاب، با در نظر گرفتن نوع مخاطب منتشر کنید.
یادتان باشد به هیچ عنوان برای افزایش فالوور اینستاگرام اخباری را به دروغ منتشر نکنید زیرا در آینده‌ای نزدیک کِذب بودنِ خبرتان آشکار شده و افراد دیگر روی شما حساب نخواهد کرد.
یکی دیگر از روش‌های برای تولید محتوای با ارزش، دعوت مخاطب به یک چالش یا نظرسنجی است. سعی کنید در حوزه خود یک جریان طراحی کنید و افراد را به شرکت در این چالش دعوت کنید. این کار اگر به خوبی پیاده سازی شود، سبب ویروسی شدن چالش شما شده و هر مخاطب، افراد بیشتری را به صفحه شما فرا می‌خواند و همین امر سبب افزایش دنبال کننده واقعی می‌گردد.

درج لینک تمامی شبکه‌های اجتماعی در ایمیل‌های ارسالی

اگر شما یک لیست ایمیل دارید که به صورت مداوم برای آن‌ها ایمیل ارسال می‌کنید، لینک تمامی شبکه‌های اجتماعی خود را در پایین (امضا) ایمیل وارد کنید، با این کار هر ایمیلی که برای مخاطب خود ارسال می کنید، درصد بیشتر دیده شدن صفحات اجتماعی خود را افزایش می‌دهید. نکته مهمِ دیگر اینکه همین کار را در فوتر وبسایت خود انجام دهید تا از وبسایت خود هم مراجعه کننده به سمت صفحات خود داشته باشید.

راستی قبل از اصل ماجرا اگر دوست داشتید ویدیوی ” جذب ترافیک واقعی سایت ” را مشاهده کنید:

جذب ترافیک واقعی برای سایت

بر موج ترند روزانه سوار شوید

یکی از روش ‌های نه چندان جذّاب ولی کاربردی برای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام استفاده از هشتگ‌های پر تکرار و خبرساز است. البته یادتان باشد زمانی که می‌خواهید از این روش استفاده کنید، به نوعی پست‌ منتشر شده را به آن هشتگ ترند شده در میان کاربران مرتبط سازید.
به عنوان مثال زمانی که ویروس کرونا در ایران رواج پیدا کرده بود، بسیاری از صفحات اینستاگرامی برای افزایش فالوور واقعی و بالا بردن مخاطبان خود، پست‌هایی مرتبط با این ویروس خطرناک منتشر کرده بودند.
مثلا یک صفحه آرایشگاه، روش‌های ضد عفونی کردن وسایل خود را برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کورونا، توضیح می‌داد و در پست‌های خود از #کرونا استفاده می‌کرد که خودش هم جنبه بهداشتی داشت و هم اینکه خیلی هم بی ربط به این موضوع نبود.

میزان اشتراک گذاری تصاویر را افزایش دهید

همیشه گفته می‌شود که یک تصویر ارزش هزار کلمه را دارد! از انجایی که اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی بر پایه تصویر می‌باشد، بهتر است انقدر پست و تصاویر خود را جذّاب کنید تا احساسات و عواطف مخاطب را برانگیزد و این خود سبب دست به دست شدن و اشتراک بیشتر در میان سایر کاربران شود.
به خصوص اگر سعی کنید، یک پست با سناریو تعریف شده طراحی کنید که به برند شما هم مربوط شود، این موضوع تاثیر به سزایی در برندینگ و افزایش فالوور واقعی اینستاگرام شما خواهد داشت.
سعی کنید روی پست‌هایی که ارزش واقعی و تمایز اصلی برند شما را نشان می‌دهد، بیشتر تمرکز کنید و حتّی با تعیین جوایزی برای به اشتراک گذاری بیشتر پست شما، امکان افزایش فالوور واقعی را بالا ببرد.
در یک کلام: آنقدر جذّاب باشید که فالوورهایتان شما را به سایرین معرفی کنند.

نقش گرافیک در افزایش فالوور اینستاگرام

زمانی که فردی برای بار نخست وارد پیج اینستاگرام شما می‌شود، قطعا به سرعت نگاهی کلّی به پست‌های شما می‌کند، حتی به محتوای پست‌ها هم کاری ندارد و یک نگاه اجمالی روی صفحه شما دارد.
حال اگر شما با کمک تکنیک‌های گرافیکی توانستید، نظر او را نسبت به یکی دو پست خود جلب کنید، احتمال فالوو کردن را افزایش داده‌اید.
بنابراین برای اینکه بتوانید این احتمال را افزایش دهید، بهتر است که نکات زیر را در پست‌های منتشر شده رعایت کنید.
• بهتر است برای پست‌های خود یک هارمونی و طیف رنگی داشته باشید.
• گاهی اوقات از پس زمینه‌های تیره با نوشته‌های روشن، استفاده کنید.
• سعی کنید حتماً از نوشته‌های بولد شده روی پست‌های خود استفاده کنید.
• قرار دادن تصویر انسان بر روی کاور پست‌، بسیار تاثیرگذار است.
• تصاویر چهره انسان به صورت کارتونی و کاریکاتور می‌تواند ایده جذّابی باشد.

ممنون که این مقاله را هم با بنده همراه بودید امیدوارم که براتون مفید بود باشه لطفا اگر نظر یا تجربه‌ای در خصوص افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام خود دارید، در پایین همین مقاله برای بنده ارسال کنید.

اگر تجربه‌ و یا نظری در مورد افزایش فالوور واقعی دارید، در پایین همین مقاله مطرح بفرمایید.

حرفه خود را با برنامه نویسی تحت وب آغاز کردم و رفته رفته با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم و در مسیر تحلیل انواع وب‌سایت‌ها،سئو و بازاریابی اینترنتی قرار گرفتم. مجلّه آموزشی مارکترها را با علاقه فراوان و برای کمک به رشد کسب‌وکارها در فضای دیجیتال راه اندازی کردم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. آرزو غلامی
  ۵:۳۸ ۱۳۹۷/۱۱/۱۸

  به مطالب مهمّی اشاره کردید تشکر

  • عرفان رحیمی
   ۶:۰۰ ۱۳۹۷/۱۱/۱۸

   سلام و احترام

   امیدوارم مفید بوده باشه