افزایش فالوور واقعی | چگونه فالوورهای خود را در شبکه‌های اجتماعی افزایش دهیم؟

افزایش فالوور واقعی | چگونه فالوورهای خود را در شبکه‌های اجتماعی افزایش دهیم؟

سلام و عرض ادب خدمت همه شما دنبال کنندگان عزیز وب‌سایت مارکترها
در این مقاله قصد داریم تا به عواملی بپردازیم که سبب افزایش دنبال کنندگان (Followers) شبکه‌های اجتماعی شما می‌شود. البته منظور ما از افزایش فالوور، این نیست که با روش‌های غیر واقعی (فعال نمودن بات و…) به افزایش فالوور واقعی کمک کنیم بلکه با استفاده از روش‌های کاملا واقعی، می‌خواهید دنبال کنندگان خود را در شبکه‌های اجتماعی افزایش دهیم.

نکته مهم دیگر این است که الزاماً بالا بودن تعداد دنبال کنندگان نشان برتری یا کیفیت ارائه خدمات یا محصولات شما به عنوان یک فرد یا سازمان نیست، اما بالاخره یکی از المان‌هایی که حداقل برای ۱ بار هم که شده دیده می‌شود، همین تعداد فالوورهاست که متاسّفانه، عده‌ای از افراد با روش‌های تقلبی سعی دارند که نشان دهند چقدر پرطرفدار هستند و این کار بسیار به برند شما لطمه خواهد زد.
پس چه کار کنیم؟ آیا برای افزایش فالوورها هیچ کاری نکنیم؟!
خیر اینطور نیست بنده هم این مقاله را دقیقا به همین دلیل نوشته‌ام که شما را با روش‌های واقعی آشنا کنم.
بسیار خوب بریم سراغ اصل ماجرا:

راستی قبل از اصل ماجرا اگر دوست داشتید ویدیوی “جذب ترافیک واقعی برای وبسایت؟” را مشاهده کنید:

جذب ترافیک واقعی برای سایت

حساب‌های مرتبط را دنبال کنید

یکی از روش‌های ساده اما کارآمد، دنبال کردن حساب‌هاییست که به حوزه کاری شما مرتبط هستند. اما نکته‌ای که در این روش حتما باید به آن توجه داشته باشید، تکمیل توضیحات شرح مختصر (Bio) شماست که در آن باید به صورت کاملا خلاصه و دقیق به حرفه خود اشاره کنید و نشان دهید که شما ارزش دنبال کردن را دارید.حتی خیلی بهتر است که در Bio، بگویید که مخاطب با دنبال کردن شما، به چه ارزش‌هایی دست پیدا می‌کند.
یکی از بهترین روش‌ها برای یافتن حساب‌های مرتبط و یا علاقه‌مند به حوزه شما،‌ مشاهده لیست دنبال کنندگان افراد هم حوزه خودتان است. سعی کنید دنبال کنندگان این افراد را دنبال کنید در این صورت، درصد برگشت Follow هم افزایش خواد یافت.
یکی دیگر از روش‌ها عضویت در شبکه‌ها و گروه‌های لینکدین یا تلگرامی است که همه افرادِ علاقه‌مند یا متخصص حوزه کاریِ شما، در آن حضور دارند و با جست‌وجوی این افراد در سایر شبکه‌ها مانند اینستاگرام، فیسبوک و… می‌توانید افراد مرتبط‌تری را برای Follow انتخاب کنید.

حرفه‌ای کردن توضیحات پروفایل

ببینید دوستان، وقتی انتظار دارید، فردی شما را دنبال کند که اصلا هیچ شناختی نسبت به شما ندارد، پس حداقل باید یک مشخصات کامل و حرفه‌ای از خود و تخصص یا فعالیت‌هایتان، بنویسید. تنها در این صورت است که می توانید به فرد مقابل نشان دهید که به حوزه او مرتبط هستید و ارزش دنبال کردن را دارید.
نکته دیگر اینکه سعی کنید از یک عکس شخصی حرفه‌ای برای عکس پروفایل خود استفاده کنید و این موضوع به خصوص در شبکه‌های تخصصی‌تر همچون لینکدین، بسیار اهمیّت یافته و سبب بیشتر دیده شدن شما خواهد شد.
سعی کنید در بخش Bio‌ یک داستان کوتاه از خود را بیان کنید و اینکه الان به چه کاری مشغول هستید. البته بعضی از شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر، امکان نوشتن زیاد شرح حال را ندارند ولی لینکدین چنین امکانی را دارد که حتی در حد یک جمله بلند بتوانید شرح مختصری از خود بنویسید.اگر آدرس وب‌سایت یا کانال‌های با ارزشی دارید که برای مخاطب شما مفید می‌باشد، آن‌ها را هم در بخش معرفی وب‌سایت پروفایل خود قرار دهید.خلاصه کلام تا آنجا که می‌شود توضیحات را کامل و دقیق بنویسید.

فعال باشید و نرخ درگیری (Engage)‌ را افزایش دهید

این مورد برای افزایش فالوور شبکه‌های اجتماعی شما، بسیار کارساز است. حالا منظور ما از فعال بودن چیست؟
همانطوری که شما علاقه دارید وقتی یک پستی منتشر می‌کنید، لایک و نظر دریافت کنید، خوب چرا برای افرادی که دنبال می کنید چنین کاری را انجام نمی‌دهید؟!
از قدیم گفتند، آنچه که برای خود می‌پسندی، برای دیگران هم بپسند. البته سعی کنید نظر‌های کارشناسانه و دقیق بدهید. برای درج کامنت اصلا از ربات‌های درج نظر استفاده نکنید. (عالییییی به‌به چه پستی 🙁 )
این چیه آخه 🙂
نکته دیگر اینه که سعی کنید پست‌های خوب افراد را بازنشر دهید البته سعی کنید به همراه آن، یک توضیح کوتاه در مورد اینکه چرا واقعا این پست را باز نشر داده‌اید بنویسید و در این صورت نرخ درگیری را افزایش داده و این مورد هم متقابلاً تاثیر مثبتی در روند فعالیت شما و همچنین افزایش Followerها خواهد داشت.

تولید محتوا با ارزش برای افزایش فالوور واقعی

یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که می تواند به مرور زمان، دنبال کنندگان واقعی برای شما به همراه آورد، تولید محتوای باارزش با در نظر گرفتن یک حوزه خاص می‌باشد.
حالا کمی بررسی کنیم که منظور از تولید محتوای با ارزش چیست؟
طبیعتا شما در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید(صنعت، آشپزی، خانه‌داری، حقوق و…) حرف‌ها و تجربیات زیادی برای گفتن دارید که دقیقا برای مخاطبین شما ساخته شده است. البته برای تولید محتوا به نوع مخاطبین و محتوای آن شبکه اجتماعی هم دقّت کنید. مثلا شبکه اینستاگرام بیشتر برای اشتراک تصاویر ساخته شده پس بهتر است حتی اگر می‌خواهید یک پیام متنی به مخاطب خود منتقل کنید، این کار را با ادغام متن و عکس انجام دهید. یا اینکه یک ویدیوی کوتاه ۱ دقیقه‌ای از روند فعالیت‌های خود یا توضیح کوتاه راجع به یک اتفاق یا خبر جذّاب، با در نظر گرفتن نوع مخاطب منتشر کنید.
یادتان باشد به هیچ عنوان برای افزایش محبوبیت خود اخباری را به دروغ منتشر نکنید زیرا در آینده‌ای نزدیک کِذب بودن خبر شما آشکار شده و افراد دیگر روی شما حساب نخواهد کرد.
یکی دیگر از روش‌ها برای تولید محتوای با ارزش، دعوت مخاطب به یک چالش یا نظرسنجی است. سعی کنید در حوزه خود یک جریان طراحی کنید و افراد را به شرکت در این چالش دعوت کنید. این کار اگر به خوبی پیاده سازی شود، سبب ویروسی شدن چالش شما شده و هر مخاطب، افراد بیشتری را به صفحه شما فرا می‌خواند و همین امر سبب افزایش فالوور واقعی می‌گردد.

درج لینک تمامی شبکه‌های اجتماعی در ایمیل‌های ارسالی

اگر شما یک لیست ایمیل دارید که به صورت مداوم برای آن‌ها ایمیل ارسال می‌کنید، لینک تمامی شبکه‌های اجتماعی خود را در پایین (امضا) ایمیل وارد کنید، با این کار هر ایمیلی که برای مخاطب خود ارسال می کنید، درصد بیشتر دیده شدن صفحات اجتماعی خود را افزایش می‌دهید. نکته دیگر اینکه همین کار را در فوتر وبسایت خود انجام دهید تا از وبسایت خود هم مراجعه کننده به سمت صفحات خود داشته باشید.

انتخاب هشتگ‌های مناسب

می دانید که وظیفه اصلی هشتگ‌ها دسته‌بندی کردن پست‌های شماست. سعی کنید در بخش توضیحات هر پست از هشتگ‌های مرتبط با همان پست استفاده کنید. این کار سبب بیشتر دیده شدن پست شما در زمانی است که مخاطبین هشتگ مورد نظر را جست‌وجو کرده و به دنبال افراد یا صفحاتی هستند که محتوای مناسب با آن هشتگ را منتشر کرده باشند.سعی کنید هشتگ‌ها را در بین توضیحات قرار دهید البته بسیاری از افراد هم در پایین نوشته ها می‌گذارند اما بهتر است درون متن بنویسید. برخی از افراد یک سری هشتگ را برای همه پست‌های خود استفاده می‌کنند که این کار اصلا توصیه نمی‌شود و بهتر است برای هر پست،میانگین ۷ هشتگ مرتبط با همان پست قرار دهید.
ممنون که این مقاله را هم با بنده همراه بودید امیدوارم که براتون مفید بود باشه لطفا اگر نظر یا تجربه‌ای در خصوص افزایش فالوور واقعی شبکه‌های اجتماعی خود دارید، در پایین همین مقاله برای بنده ارسال کنید.

آموزش اینستاگرام مارکتینگ

اگر تجربه‌و یا نظری در مورد افزایش فالوور واقعی دارید، در پایین همین مقاله مطرح بفرمایید.

حرفه خود را با برنامه نویسی تحت وب آغاز کردم و رفته رفته با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم و در مسیر تحلیل انواع وب‌سایت‌ها،سئو و بازاریابی اینترنتی قرار گرفتم. مجلّه آموزشی مارکترها را با علاقه فراوان و برای کمک به رشد کسب‌وکارها در فضای دیجیتال راه اندازی کردم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۵۷

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. آرزو غلامی
  5:38 2019/02/07

  به مطالب مهمّی اشاره کردید تشکر

  • عرفان رحیمی
   6:00 2019/02/07

   سلام و احترام

   امیدوارم مفید بوده باشه