۷ روش افزایش ترافیک وبسایت بدون سئو (مگه داریم!)

۷ روش افزایش ترافیک وبسایت بدون سئو (مگه داریم!)

تا به حال از خودتان پرسیده اید که هدفتان از داشتن وب سایت چیست؟ اصلا چرا باید سایت داشته باشیم؟ هر شخصی برای کاری و هدفی، سایتی دارد یکی برای فروش محصول یکی برای ارائه خدمات یکی برای معرفی برند شخصی و … اما همه اینها در نهایت یک هدف دارند آن هم افزایش ترافیک.

همه ما میدونیم که برای افزایش ترافیک سایت نیاز به سئو هست. سئو به داشتن رتبه بهتر سایت و در نتیجه افزایش ترافیک سایت کمک زیادی می کنه اما امروز در این مقاله قصد داریم تا به شما راه افزایش ترافیک سایت بدون مهارت سئو را بگویم. پس با مارکترها همراه باشید.

دریافت ترافیک، حیات هر وب سایت است. می توان گفت که همه مدیران سایت در تلاش هستند تا بتوانند بیشترین ترافیک را برای سایت خود داشته باشند.

آیا تنها داشتن ترافیک برای سئو سایت کافی است؟

تنها داشتن ترافیک برای وب سایت کافی نیست، شما شاید روزانه هزاران هزار بازدید کننده و ترافیک و ورودی برای سایت خود داشته باشید اما مهم این است که بازدید کنندگان در سایت شما به جواب سوالشان برسند، اگر بدون جواب سایت شما را ترک کنند این یک امتیاز منفی برای سایت شما خواهد بود. همین امر باعث می شود پس از گذشت مدت زمانی سایت شما از نتایج صفحه اول گوگل محو شود.

پس تنها داشتن ترافیک بالا برای سایت لازم و کافی نیست داشتن محتوای درست نیز لازم است. در ادامه قصد دارم تا به شما در بهبود ترافیک سایت بدون سئو کمک کنم. با ما همراه باشید. راه های بسیاری برای رشد سایت بدون سئو سایت وجود دارد اما امروز قصد دارم تا ۷ راه تضمینی را بگویم.

بهترین راه های افزایش ترافیک وب بدون سئو

۱- مصاحبه با افراد مشهور و معروف در حوزه مرتبط با سایت خود
۲- از دیگران بخواهید تجربیات خود را بنویسند
۳- استفاده از ایمیل مارکتینگ
۴- ایجاد مسابقه و اهدا هدیه
۵- طراحی و انتشار و توزیع اینفوگرافیک
۶- ایجاد و انتشار پادکست
۷- معرفی و نوشتن تاریخچه محصولات و خدمات

مصاحبه با افراد مشهور و معروف در حوزه مرتبط با سایت خود

اولین راه برای افزایش بازدید سایت بدون سئو، مصاحبه با افراد سرشناس است. در ابتدا باید افراد مشهور و سرشناس حوزه کاری (سایت) خود را شناسایی نماید. سپس بررسی نمایید و ببینید که با کدام یک از این افراد می توانید مصاحبه داشته باشید. سپس با تهیه یک ویدئو از مصاحبه خود و قرار دادن آن در سایت خود می توانید به راحتی مخاطبین را جذب سایت خود نمایید.

به طور مثال برای یک سایتی که در حوزه بازی های ویدئویی فعالیت دارد شما می توانید با سازنده های بازی ها مصاحبه داشته باشید و سپس ببینید که چگونه علاوه بر افزایش بازدید افزایش فروش هم داشته اید.

شاید مصاحبه کردن با برخی از افراد مشهور حوزه فعالیتتان کاری بسیار دشوار و یا حتی دست نیافتنی باشد، در این حالت می توانید با درج و ذکر منبع از دیگر ویدئو ها استفاده نمایید.

اما نکته ایی که در اینجا بسیار مهم است این است که از قبل سوالات و متن خود را آماده نمایید و سعی نماید سوالاتی را مطرح نمایید که می دانید ممکن است سوالات کاربران شما باشد.

اگر محصولی برای ارائه دارید سعی نمایید تا با خالق آن محصول مصاحبه نمایید در این حالت کاربر علاوه بر اینکه جذب میشود تا ویدئو را تا انتها ببیند بلکه ممکن است ترغیب شود تا آن محصول را خریداری نماید.

از دیگران بخواهید تجربیات خود را بنویسند

دومین راه برای افزایش ترافیک سایت بدون سئو استفاده از خود کاربر است. به چه صورت؟ به این شکل که اگر مقاله ایی منتشر کرده اید و یا اگر محصول و یا خدماتی را معرفی کرده اید از کاربران بخواهید تا نظر خود را بنویسند. از افرادی که این محصول را استفاده کرده اند بخواهید تا نظر خود را در رابطه با خرید و استفاده از آن محصول بنویسند. نکته ایی که در اینجا مهم است ، هم نظرات مثبت و هم نظرات منفی را منتشر نمایید.

سپس شما می توانید این نظرات را در قالب نقل قول به صورت ایمیل برای دیگر کاربران خود ارسال نماید. در این حالت کاربران مشتاق می شوند تا وارد سایت شما شوند و از مقاله و یا محصول و خدمات شما دیدن نمایند. همچنین می توانید از کاربران بخواهید تا آن صفحه و نظر خود را با دیگران نیز به اشتراک بگذارند.

استفاده از ایمیل مارکتینگ

این ساده ترین راه برای افزایش ورودی و بازدید کننده برای سایت است. شما می توانید با ارسال ایمیل به کاربران می تواند حس کنجکاوی را در آنان ترغیب نمایید تا به روی لینک کلیک کنند و در نهایت وارد سایت شما شوند. برای اینکار باید یک متن خوب و جذاب برای ایمیل بنویسید که بهترین نوع متن برای ایمیل مارکتینگ، داستان سرایی و معرفی دستاوردها و … است.

ایمیل مارکتینگ برای شما هزینه ای ندارد و راهی ساده برای بدست آوردن میزان پایداری از ترافیک است.

ایجاد مسابقه و اهدا هدیه کمک به بهبود ترافیک سایت میکند

این روش هرگز از بین نمیرود و همیشه جز پرطرفدار ترین و بهترین روش ها برای جذب بازدید کننده است. من چندین بار از این روش برای برخی از سایت های خود استفاده کردم.

به طور مثال اگر سایت فروشگاهی دارید می توانید با ایجاد یک مسابقه و اهدا هدیه از محصولات خود به مخاطب علاوه بر ایجاد اعتماد کیفیت محصولات خود را نیز به مخاطبین نشان دهید.

ایجاد مسابقه باعث ترغیب مخاطبین می شود تا به روی لینک کلیک کنند و وارد سایت شوند و این یعنی همان ورودی بدون نیاز به سئو. برای استفاده از این روش بهتر است تا در ابتدا تیم تشکیل دهید و بهترین مسابقه را طراحی و پیاده سازی نمایید. سعی کنید مسابقه ایی ایجاد نمایید که ویروسی باشید و کاربران به صورت خودکار مسابقه و لینک را برای یکدیگر ارسال کنند.

مقاله پیشنهادی: نحوه یافتن بهترین عبارت کلیدی برای سئو سایت

طراحی و انتشار و توزیع اینفوگرافیک

طبق تحقیقات انجام شده آمار نشان می دهد که حدود ۹۰% از کل اطلاعاتی که به مغز ما منتقل میشود، بصری است. نیم بیشتر کاربران عاشق مطالب بصری هستند. علاوه بر اینکه برای سایت و محتوای سایت خود عکس ایجاد می کنید بهتر است تا اینفوگرافیک هم ایجاد نمایید. نتایج نشان داده است که درصد ارسال اینفوگرافیک کاربان به یکدیگر بیشتر از ارسال محتوای متنی است.

شما می توانید برای ساخت اینفوگرافیک از طراحان گرافیکی استفاده نماید. همچنین می توانید از ابزار های آنلاین نیز استفاده کنید. برای کار با این ابزار ها نیازی نیست که گرافیک کار باشید. شما می توانید از ابزار های آنلاینی مانند Canva استفاده کنید.

ایجاد و انتشار پادکست و تاثیرش در رشد سایت بدون سئو!!!

ششمین راه از راه های افزایش ترافیک سایت بدون سئو استفاده از پادکست می باشد. استفاده از پادکست نیز دارای قوانین خاص خودش است. ایجاد پادکست نیز تا حدودی مشابه ایجاد ویدئو است. بسیاری از مخاطبین بیشتر دوست دارند ببینند و یا بشنود تا این که مقالات طولانی را مطالعه نمایند. پس بهتر است ما به فکر این دسته از مخاطبین هم باشیم.

در این حالت نیز مانند ایجاد و ساخت ویدئو در ابتدا ببینید که با توجه به حوزه سایتتان با چه کسانی میتوانید مصاحبه نمایید و چه نکاتی را می توانید در قالب فایل صوتی یا همان پادکست بیان نمایید.

در ساخت پادکست کار شما بسیار راحتتر است و می توانید بخشی از مقاله خود را نیز به صورت پادکست دربیاورید و در متن خود بگذارید. همچنین می توانید به راحتی پادکست خود را در دیگر شبکه های اجتماعی و رسانه ها و انجمن ها منتشر نماید. این روش را خود امتحان نمایید و خود نتیجه خوبش را مشاهده نمایید.

فقط در نظر داشته باشید که کیفیت پادکست عالی باشد و گوینده با انرژی صحبت کند تا مخاطب جذب شود. همچنین این تاکتیک همچنین به شما کمک می کند تا اقتدار ایجاد کنید و در صنعت خود شناخته شوید.

معرفی و نوشتن تاریخچه محصولات و خدمات

آخرین راه برای بهبود ترافیک سایت استفاده مستقیم از خود محصول و خدمات است. به این صورت که اگر شما خدمات و یا محصولی را برای ارائه دارید بعد از آنکه مشخصات آن را گفتید بهتر است تا تاریخچه پیدایش آن را نیز بنویسید.

تاریخچه اینکه چه کسی و چگونه آن را ایجاد کرد و چه افرادی از آن استفاده کرده اند و نتیجه خوبی گرفته اند و همچنین بنویسید که کدام دسته از افراد نتیجه خوبی از آن نگرفته اند.

مقاله پیشنهادی: اصول سئو در تولید محتوا

سخن پایانی رشد سایت بدون سئو سایت

همه ما از اهمیت بالای سئو مطلع هستیم اما امروز در این مقاله به شما ۷ راه برای افزایش ترافیک سایت بدون سئو گفیتم. اما در انتها و به عنوان سخن پایانی لازم است بگویم که قبل از پیاده سازی و استفاده از این راهکارها بهتر است تا اصول اولیه سئو را به روی سایت خود اجرا نمایید و سایت را از نظر فنی بهینه نمایید و سپس از این راه ها و تکنیک ها استفاده نماید و از نکات اصلی سئو دوری نکنید. در این حالت با افزایش ورودی و رشد سایت خود مواجه خواهید شد. مرسی که تا پایان این مقاله با من همراه بودید.

با سئو و دیجیتال مارکتینگ از طریق طراحی سایت آشنا شدم و علاقه بسیاری به این حوزه دارم و همواره در حال یادگیری و افزایش علم خودم در حوزه تخصصی دیجیتال مارکتینگ هستم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *