بازار کار جاوا اسکریپت در ایران، آمریکا، اروپا چگونه است؟

بازار کار جاوا اسکریپت در ایران، آمریکا، اروپا چگونه است؟

چکیده : بررسی بازار کار جاوا اسکریپت در ایران و کشور های اروپایی و آمریکایی نشان می دهد که برنامه نویسی جاوا اسکریپت وضعیت بازار خوبی دارد.

 

بازار کار جاوا اسکریپت

بازار کار جاوا اسکریپت چگونه است؟ این سوالی است که وقتی افراد مبتدی قصد ورود به حوزه جاوا اسکریپت را دارند میپرسند. هر برنامه نویس علاقه دارد تا زبان های را فرا بگیرد که بازار کاری بهتری دارد و تا بعد از یادگیری به راحتی وارد بازار کار شود و درآمد مناسبی داشته باشد.

در نتیجه این موضوع، قبل از مشاهده آموزش زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت باید بازار کار جاوا اسکریپت مورد بررسی قرار بگیرد. اما بررسی بازار کار صرفا نباید بر روی مقدار حقوق دریافتی متمرکز باشد. در بسیاری از موارد وضعیت شرکت هایی که در استخدام هستند، تعداد فرصت های شغلی و شرایط کاری پیشرفت شغلی می تواند اهمیت بیشتری نسبت به حقوق دریافت داشته باشد که در اینجا تمام موارد را با جزئیات کامل مورد بررسی قرار داده ایم.

مزایای جاوا اسکریپت در بازار کار

پتانسیل بازار توسعه دهندگان جاوا اسکریپت یکی دیگر از موضوعات قابل توجه است. پیشنهاد می کنم آن را از دریچه عرضه و تقاضا در بازار کار تحلیل کنید. به گفته Developer Nation، در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ تقریباً ۱۶.۵ میلیون توسعه دهنده وجود داشت که از جاوا اسکریپت استفاده می کردند. محبوبیت فزاینده و سهولت نسبی یادگیری، باعث جذب توسعه دهندگان سطح ابتدایی به جاوا اسکریپت شده است. ۴ میلیون مهندس نرم افزار در سال گذشته با JS وارد بازار کار شده اند. بدون شک، این اعداد سنگین هستند و رشد امیدوار کننده ای را نشان می دهند.

مزایای جاوا اسکریپت در بازار کار

البته این عدد تنها در کشور های توسعه یافته جهان صادق نیست و با بررسی اگهی های کار می توانید متوجه شوید که حتی در کشور ایران نیز بازار کار جاوا اسکریپت بسیار گسترده می باشد و شما می توانید با شرکت های بزگرتی از جمله اسنپ و دیجی کالا همکاری داشته باشید. البته این در حالی است که اطلاعات خوبی در زمینه مورد نظر خود کسب کرده باشید.

درآمد برنامه نویس جاوا اسکریپت در ایران

در ایران یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی، جاوا اسکریپت است که می توانید به سادگی آن را فرا بگیرید. با جاوا اسکریپت می توانید دوره جامع طراحی سایت را به سادگی یاد بگیرید و یک زبان مناسب برای وب در اختیار داشته باشید.

با بررسی آگهی های کار در سطح وب متوجه خواهید شد که برنامه نویسان سطح مبتدی جاوا اسکریپت درآمدی حدود ۵ الی ۱۰ میلیون تومان دارند.

این در حالی است که برنامه نویسان سطح متوسط می توانند حدود ۱۵ الی ۲۵ میلیون درآمد داشته باشند.

افراد حرفه ای نیز معمولا حقوقی بالاتر از ۳۰ میلیون دارند و این مبلغ می تواند در بسیاری از شرکت های متفاوت باشد.

بازار کار جاوا اسکریپت در دنیا چگونه است؟

تقاضا، به نوبه خود، برای توسعه دهندگان جاوا اسکریپت در سراسر جهان زیاد است. زیرا جای خالی روزافزونی برای مشاغل مرتبط با جاوا اسکریپت وجود دارد. دلیل اصلی این است که JS زبانی است که در درجه اول برای طراحی و توسعه وب سایت استفاده می شود. به عنوان مثال، در Indeed بیش از ۴۰۰۰۰ جای خالی برای توسعه دهندگان نرم افزاری که جاوا اسکریپت را در ایالات متحده می دانند وجود دارد. اروپای شرقی مکان دیگری با زیرساخت های فناوری توسعه یافته در کشورهایی مانند لهستان، اوکراین و رومانی است.

 

این مناطق در میان شرکت‌های فناوری برای باز کردن مراکز فناوری اطلاعات، به ویژه ورشو، کیف، لویو و بخارست بسیار محبوب هستند. فقط این سه کشور بیش از ۷۰۰۰ جای خالی برای متخصصان جاوا اسکریپت در لینکدین ارائه می دهند که به طور کلی بیش از ۱ میلیون توسعه دهنده نرم افزار دارند. در کنار این، حقوق مهندس نرم افزار جاوا اسکریپت در اروپای شرقی بسیار متفاوت از ایالات متحده آمریکا یا اروپای غربی است.

بازار کار جاوا اسکریپت در آمریکا

ایالات متحده به عنوان یک رهبر بلامنازع در عرصه فناوری، چیزهای زیادی برای ارائه دارد. حقوق مهندس جاوا اسکریپت در سال یکی از بالاترین حقوق هاست: ۷۵ تا ۱۳۰ هزار دلار در مقایسه با سایر مناطق و کشورها، با این حال اعداد در شهرهای مختلف متفاوت است و معمولا شهر های بزرگ و شرکت های بزرگ حقوق بالاتری را برای کارمندان خود در نظر میگیرند.

حقوق توسعه دهنده جاوا اسکریپت در کانادا

در مقایسه با ایالات متحده، حقوق کانادایی کمتر است: ۴۵ تا ۱۱۰ هزار دلار. اگر تصمیم دارید یک متخصص JS فول استک را در کانادا استخدام کنید، او سالانه ۸۶ هزار دلار برای شما هزینه خواهد داشت.

 

حقوق برنامه نویس جاوا اسکریپت در مکزیک

توسعه دهندگان فرانت اند مکزیکی کمترین دستمزد را در آمریکای شمالی دارند. مقیاس متوسط ​​بین ۱۷ تا ۲۹ هزار دلار است. دستمزد توسعه دهنده جاوا اسکریپت Full-stack در این منطقه از ۲۸ هزار دلار شروع می شود.

حقوق برنامه نویس جاوا اسکریپت در برزیل

در برزیل، یک توسعه‌ دهنده JS با ۱ تا ۳ سال تجربه ۹ هزار دلار دریافت می‌کند، در حالی که کارشناسان سطح متوسط ​​۱۵ تا ۲۰ هزار دلار و افراد مسن ۲۸ هزار دلار دریافت می‌کنند.

بازار کار جاوا اسکریپت در آرژانتین

یک متخصص آرژانتینی JS بین ۱۲ تا ۲۰ هزار دلار در سال درآمد دارد. متخصصان فول استک ۳۰ هزار دلار درآمد دارند.

درآمد توسعه دهنده جاوا اسکریپت در انگلستان

بریتانیا حقوق رقابتی را برای متخصصان JS ارائه می دهد: میانگین نرخ ها بین ۵۰ تا ۶۵ هزار دلار است.

حقوق برنامه نویس جاوا اسکریپت در آلمان

کدنویس های جاوا اسکریپت آلمانی تقریباً ۴۵ تا ۶۷ هزار دلار در سال درآمد دارند. در برلین، نرخ حقوق بالاتر از بقیه کشور است. حقوق برنامه نویس جاوا اسکریپت در سطح متوسط ۴۵ هزار دلار است، توسعه دهندگان متوسط ​​​​۵۲ هزار دلار و افراد مسن ۶۷ هزار دلار درآمد دارند.

بازار کار جاوا اسکریپت در فرانسه

در فرانسه، برنامه نویسان JS تقریباً به اندازه برنامه نویسان آلمانی درآمد دارند: ۴۰ تا ۶۴ هزار دلار، اگرچه در پاریس توسعه دهندگان سطح ارشد ۶۸ هزار دلار دستمزد می گیرند در حالی که متخصصان سطح پایین معمولاً ۴۶ هزار دلار درآمد دارند.

بهترین بازار کا برای کدام فریم ورک های جاوا اسکریپت است؟

به عنوان تیر آخر در بررسی بازار کار جاوا اسکریپت، باید بدانید که بهترین بازار کار برای کدام یک از فریم ورک های جاوا اسکریپت است. با اینکه فریم ورک های معروف جاوا اسکریپت معمولا شناس هستند، اما شما می توانید نسبت به کتابخانه های زیر اطمینان کامل داشته باشید:

جی کوئری: یکی از محبوبترین و قدیمی ترین کتابخانه های جاوا اسکریپت به شمار می رود که در طراحی فرانت اند سایت کاربرد دارد. از ویژگی های این کتابخانه می تواند به سرعت بالا و سبک بودن اشاره کرد.

React: یک کتابخانه نسبتا جدیدتر در جاوا اسکریپت می باشد که برای فرانت اند کاربرد دارد. فریم ورک ری اکت، یکی از محبوبترین و پرکاربردترین ها به شمار می رود و بازار کار بسیار خوبی دارد.

Vue.js: دیگر کتابخانه محبوب می باشد که در سال ۲۰۱۴ توسعه داده شده است. ایم کتابخانه برای ساخت رابط کاربری مورد استفاده قرار میگیرد و در صنعت بسیاری از بزرگان از همین کتابخانه استفاده می کنند.

Node.js: یک کتابخانه سمت سرور می باشد که می توانید با رابط این کتابخانه، برنامه های تحت زبان جاوا اسکریپت را برای بک اند بسازید.

به صورت کلی با بررسی بازار کار جاوا اسکریپت می توان به این نتیجه رسید که حوزه مورد نظر در حال رشد است و امکان ارتقا شغلی در آن وجود دارد.

 

برچسب ها : جاوا اسکریپت,برنامه نویسی

۵/۵ - (۹ امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از سئو و بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. سبحان شاهی
  ۳:۳۴ ۱۴۰۱/۱۰/۱۳

  مطلب مفیدی بود، آیا خارجی ها هم میتونن به راحتی در اروپا و آمریکا کار پیدا کنن، با توجه به اینکه نیاز هست کارفرما مجوز کار برای برنامه نویس بگیره؟

  • علی اکرمی
   ۱۲:۰۰ ۱۴۰۱/۱۰/۲۴

   با توجه به تجربه شخصی میگم که بله، برای برنامه نویس های سطح متوسط به بالا به راحتی کار پیدا میشه در اروپا و آمریکا حتی اگر شما فرد ایرانی یا خارجی باشید کارفرما براتون مجوز کار میگیره، اما باید کار بلد باشید

  • عرفان رحیمی
   ۹:۱۸ ۱۴۰۱/۱۰/۲۶

   سلام ممنون از نقطه نظر ارزشمندتون