شرایط درآمد زایی از یوتیوب چیست؟ [ در سال ۲۰۲۲ ]

شرایط درآمد زایی از یوتیوب چیست؟ [ در سال ۲۰۲۲ ]

امروزه با وجود زندگی در یک جهان مدرن و اینترنتی، کسب درآمد به واسطه‌ی اینترنت، یکی از بهترین راه‌ها‌یی است که می‌توان از آن به طور کاملا بهینه استفاده کرد؛ به‌ویژه اگر بتوان درآمد‌ی دلار‌ی به دست آورد. کلمه‌ای که هم‌اکنون بکار بردم، ممکن است با بالا‌بردن آدرنالین خون شما، کمی هیجان وجود‌تان را افزایش داده باشد. شاید این سوال برایتان به وجود بیاید که آیا واقعا می‌توانم بدون تجهیزات زیاد در محیط خانه، کار‌ی برای خود دست‌وپا کنم که تضمین‌کننده‌ی درآمد زندگی من باشد؟ برای اینکه به پاسخ این سوال برسید، با من همراه باشید تا زیروبم کار را به شما آموزش دهم.

 

اما این شغل خوب چیست؟ اصلا با شرایط خوبی که دارد؛ چرا تابه‌حال کسی درباره‌ی آن چیز‌ی نگفته است؟ این‌ها سوالاتی هستند که بدون شک همین حالا در ذهن شما پرواز می‌کنند. احتمالا شما هم مثل من در رابطه با یوتیوب، بهترین پلتفرم اشتراک ویدیو در دنیا، چیز‌ها‌یی را شنیده‌اید و یا حتی در حالت بهتر، به‌عنوان یک کاربر فضا‌ی مجاز‌ی از ویدیو‌ها‌ی آن استفاده می‌کنید. یوتیوب همان پلتفرمی است که از این به بعد می‌توانید آن را به‌عنوان یک منبع درآمد، بکار بگیرید. کار در چنین محیطی، شما را از انجام کار‌ها‌ی دیگر‌تان منع نمی‌کند.

 

پس حتی اگر شاغل هم باشید، می‌توانید کار یوتیوبر‌ی را نیز در کنار آن انجام دهید و از این طریق دلار به دست بیاورید. باید بگویم که درآمد‌زایی از طریق یوتیوب، به‌سادگی گفتن آن نیست و شما برای دستیابی به درآمد‌زایی، لازم است به شرایطی دست‌یابید؛ اما این شرایط در چه مسائلی خلاصه می‌شوند؟ خب، من امروز اینجا هستم که شرایط درآمد زایی از یوتیوب را به شما آموزش دهم و نکات لازم را بدون پیچیده کردن مفاهیم، به شما بیاموزم. پس حالا بهتر است بیش‌تر از این زمان را تلف نکنم و شما را با راهنما‌یی‌ها‌ی لازم به شرایط کسب درآمد از یوتیوب برسانم. همچنان همراه من باشید تا این فرصت فوق‌العاده را از دست ندهید.

شرایط درآمد زایی از یوتیوب - مارکترها

چطور می‌توان به واسطه‌ی یوتیوب، درآمد‌زایی کرد؟

به نظرم اولین گام برای تامین شرایط درآمد زایی از یوتیوب، ایجاد یک حساب کاربری در این پلتفرم جهانی است. بعد از ایجاد اکانت، نوبت به ساخت یک کانال می‌رسد که می‌توانید نام و تصویر کانال را مطابق میل خود تعیین کنید. به‌اضافه اینکه یک حساب Google AdSense برای انجام کار‌ها‌ی مالی خود در ارتباط با یوتیوب باز کنید. باید این نکته‌ی ضروری را اضافه کنم که صرفا تشکیل کانال، یوتیوب را موظف به پرداخت پول به شما نمی‌کند؛ چرا‌که در این پلتفرم باید حضور فعالانه‌ای از خود نشان دهید و با دست رو‌ی دست گذاشتن نتیجه‌ای نخواهید گرفت. پس قدم بعد‌ی چیست؟

برای اینکه شما در دسته‌ی افراد‌ی که در یوتیوب درآمد‌زایی می‌کنند، قرار بگیرید، باید شرایطی را برآورده کنید. این شرایط شامل دریافت ۱۰۰۰ مشترک از طریق Subscribe چنل و همچنین نمایش ویدیو‌ها‌ی شما به میزان ۴۰۰۰ ساعت در طول ۱۲ ماه اخیر می‌باشد. یعنی اگر در طول ۱ سال اخیر شرایط درآمد زایی را برآورده کنید، می‌توانید انتظار کسب درآمد از یوتیوب با دیدن ویدیو را داشته باشید.

 

درآمد از یوتیوب چقدر است؟ آیا می‌توان بر میزان این درآمد، حساب باز کرد؟

نکته‌ی بعد‌ی که قصد دارم در رابطه با آن توضیحاتی را بدهم، در رابطه با درآمد یوتیوب است. فرض کنید تمام شرایط درآمد زایی از یوتیوب را برآورده کنید؛ پولی که به دست می‌آورید، ارزش این‌همه تلاش را دارد؟ تعیین دقیق پولی که یوتیوب می‌دهد، غیر‌ممکن است؛ اما می‌توان گفت که به‌ازای هر ۱۰۰۰ ویو یا بازدید‌ی که ویدیو دریافت می‌کند، ۱ تا ۲ دلار به کاربر تعلق می‌گیرد. پولی که به شما داده می‌شود، در حقیقت در ازا‌ی پخش تبلیغات بین ویدیو‌ی شما است و هر تبلیغ حدودا ۱ تا ۲ دلار  توانا‌یی درآمد‌زایی دارد. با این اوصاف اگر در یکی از ویدیو‌ها‌ی شما، سه تبلیغ جای بگیرد با بازدید ۱۰۰۰ تا‌یی، ۳ تا ۶ دلار نصیب شما می‌شود؛ اما با افزایش بازدید، پول بیش‌تر‌ی به شما تعلق می‌گیرد.

 

یعنی اگر بتوانید ویو‌ی فیلم‌ها‌ی خود را به k۲۰۰ (۲۰۰۰۰۰) برسانید، می‌توانید ۶۰۰ دلار به دست آورید. پس فعالیت در یوتیوب، ارزش تلاش و صرف وقت را دارد. البته باید بتوانید دانش و خلاقیت خود را نیز در این زمینه بکار بگیرید تا ویدیو‌ها‌ی شما بازدید‌ها‌ی بیش‌تر‌ی بگیرند. به این نکته اشاره کردم که یوتیوب به‌ازای پخش تبلیغات در ویدیو‌ها‌یی که به اشتراک می‌گذارید، به شما پول می‌دهد؛ بنابراین درصورتی‌که بازدید‌کننده‌ی فیلم، رد تبلیغ کند و یا از مسدود‌کننده‌ها‌ی تبلیغات استفاده کند و یا حتی بازدید‌کننده، کاربر نسخه‌ی Premium یوتیوب باشد، پولی به شما تعلق نمی‌گیرد.

فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب در مارکترها

نحوه‌ی فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب

یکی دیگر از شرایط درآمد زایی از یوتیوب، فعال‌کردن امکان کسب درآمد از یوتیوب است. برای اینکه شمارش بازدید ویدیو‌ها‌ی اشتراکی شما آغاز شود و یوتیوب تبلیغات خود را بین فیلم‌ها قرار دهد، باید گزینه‌ای را در بخش تنظیمات کانال خود فعال کنید. فعال‌سازی این گزینه به یوتیوب اجازه‌ی انجام فعالیت‌ها‌ی لازم را می‌دهد.

جهت آموزش نحوه فعال‌کردن کسب درآمد، مراحل آن را با جزئیات برای شما شرح می‌دهم. بعلاوه فعال‌سازی آن بسیار راحت است و زمان زیاد‌ی از شما نمی‌گیرد. در قسمت تنظیمات کانال یوتیوب خود، بعد از کلیک روی گزینه‌ی My Channel، روی Customize Channel کلیک نمایید. سپس View Additional Features را انتخاب کنید. در پایان کار باید در بخش Monetization بر Enable کلیک نمایید تا کار را برای فعال‌سازی کسب درآمد به پایان برسانید‌.

 

قوانین کپی‌رایت

شرایط درآمد زایی از یوتیوب به همین‌جا ختم نمی‌شود. شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که با به‌اشتراک‌گذاری هر نوع ویدیو‌یی بتوانید بازدید بگیرید و یا اینکه درآمد‌ی کسب کنید. الگوریتم‌ها‌ی یوتیوب بسیار هوشمندانه طراحی شده‌اند؛ بنابراین استفاده از محتوا‌یی که متعلق به شخص دیگر‌ی است، حتی اگر به اندازه‌ی یک برش کوتاه هم باشد، تشخیص داده می‌شود و در این صورت یوتیوب شما را جریمه می‌کند و یا در موارد شدید وقوع جرم، غیر‌فعال‌شدن کانال نیز به جریمه اضافه می‌شود. هوشمند بودن یوتیوب امکان هرگونه کپی و یا کلاهبرداری را از بین می‌برد.

پس در هیچ زمینه‌ای به دنبال دور زدن آن نباشید. Content Id شناسه‌ای است که یوتیوب برای تشخیص آثار دارای حق انتشار استفاده می‌کند و با این آیدی هر کپی را شناسایی می‌کند. در این حالت صاحب اثر نیز از این کپی‌برداری آگاه می‌شود و یکی از ۲ راه را در پیش می‌گیرد؛ یا این اثر توسط مالک واقعی آن مسدود می‌شود و اجازه‌ی پخش داده نمی‌شود و یا اینکه درآمد نمایش این ویدیو به مالک اثر تعلق می‌یابد. اگر راه اول، یعنی مسدود‌کردن پخش انتخاب شود، یوتیوب امکان بی‌صدا کردن، جایگزینی و یا حذف تکه‌ی کپی شده را به شما می‌دهد.

بااین‌حال لازم نیست که برای درآمد‌زایی در یوتیوب حتما ویدیو بسازید؛ شما می‌توانید ویدیو‌ی اشتراکی دیگران را دانلود کنید و با ایجاد تغییرات اساسی، افکت و به‌کارگیری روش‌ها‌ی خلاقانه، ویدیو‌یی تولید کنید که هم از قوانین یوتیوب پیروی کند و قانون کپی‌رایت را نشکند و هم اینکه برای مخاطبان جالب‌توجه باشد.

بررسی قوانین کپی رایت - مارکترها

آیا می‌توان در ایران از یوتیوب کسب درآمد کرد؟

این سوالی است که امروزه همه به دنبال جواب آن هستند و هم‌اکنون من این موضوع را برای شما شفاف می‌کنم. کسب درآمد از یوتیوب در ایران به‌سادگی کشور‌ها‌ی دیگر نیست و برای عملی شدن آن نیاز به تلاش بسیار‌ی دارید. یک قاعده‌ی کلی جهت درآمد‌زایی در یوتیوب برای هرکسی از هر نقطه‌ی دنیا وجود دارد و آن باز‌کردن یک حساب Google AdSense می‌باشد. مشکل اصلی برای ساکنین ایران دقیقا همین‌جا است. گفتن این نکته را لازم می‌دانم که متاسفانه به دلیل تحریم‌ها‌یی که صورت گرفته است، امکان ساخت این حساب جهت انجام کار‌ها‌ی مالی بین یوتیوب و کاربر، برای ساکنین ایرانی سلب شده است.

 

بنابراین اگر در بخش اطلاعاتی که برای ایجاد این حساب ثبت می‌کنید، آدرس و حساب‌ها‌ی بانکی ایرانی را وارد نمایید، بدون شک این را از شما قبول نخواهد کرد. بااین‌حال هنوز برای نا‌امید‌ی زود است. راه‌حلی برای این مشکل وجود دارد؛ اگر دوستی، آشنا‌یی یا کسی که از صمیم قلب به او اعتماد دارید در خارج از کشور زندگی می‌کند، از او کمک بخواهید تا حسابی به نام خود ایجاد کند. با این روش می‌توانید به کمک یوتیوب، کسب درآمد کنید؛ اما به‌شدت مراقب افراد سود‌جو باشید. ازآنجاکه تمام اطلاعات بهداضافه‌ی حساب‌ها‌ی بانکی، آدرس و Google AdSense به نام آن شخص می‌شود، ممکن است پول شما را پس ندهد. بنابراین با هوشیاری هر چه تمام، از یک فرد مطمئن کمک بگیرید.

 

راه‌ها‌ی کسب درآمد از یوتیوب

حال که با شرایط درآمد زایی از یوتیوب آشنا شدید، بهتر است با راه‌ها‌ی کسب درآمد و حتی افزایش آن نیز آشنا شوید تا با انجام بهترین اقدامات طی سریع‌ترین زمان، درآمد بیش‌تر‌ی به دست آورید. ضمن درآمد‌زایی از یوتیوب با برقراری ارتباط آن با Google Adsense که خدمت شما توضیح دادم، می‌توانید راه‌ها‌ی دیگر‌ی نیز بکار بگیرید.

سایر راه‌ها‌ی کسب درآمد از یوتیوب عبارت‌اند از:

 • همکاری در معرفی و فروش محصولات
 • تبلیغات اسپانسر‌ی حتی برای معروف‌ترین برند‌ها‌ی دنیا
 • افزایش ترافیک سایت با هدایت مشترکان از طریق یوتیوب به آن
 • راه‌اندازی عضویت ویژه (این امکان به‌تازگی به سرویس‌ها‌ی یوتیوب اضافه شده است. شما می‌توانید نمایش تعداد‌ی از فیلم‌ها‌ی اشتراکی خود را تنها به اعضا‌ی ویژه محدود نمایید. در این صورت اگر سابقه‌ی کانال و ویدیو‌ها‌ی شما جالب‌توجه و پر‌طرفدار باشد، مشترکین کانال برای مشاهده‌ی فیلم‌ها‌ی جدید، باید به جمع اعضا‌ی ویژه بپیوندند. برای تحقق این امر، لازم است که آن‌ها مبلغی را به طور ماهانه پرداخت کنند)
 • انجام تبلیغات در بخش مربوط به توضیحات ویدیو
 • و…

میزان درآمد از یوتیوب - مارکترها

سخن شرایط آخر؛ لازم برای کسب درآمد از یوتیوب

شرایط درآمد زایی از یوتیوب به چندین حوزه‌ی مختلف تقسیم می‌شود. بااین‌حال سعی کردم با جمع‌آوری اطلاعات، مفید‌ترین نتیجه را به شما ارائه کنم. حال بهتر است خاصه‌ای از این شرایط گفته‌شده را بار دیگر مرور کنیم.

شرایط کسب درآمد از یوتیوب عبارت‌اند از:

 • ایجاد اکانت
 • ساخت کانال
 • به‌وجودآوردن Google AdSense برای انجام کار‌ها‌ی مالی
 • فعال‌سازی کسب درآمد از یوتیوب
 • رعایت حق کپی‌رایتینگ
 • اشتراک‌گذاری ویدیو‌ها‌ی جالب
 • و…

در این مطلب برای اینکه بتوانید حتی از منزل خود، با مردم دنیا ارتباط داشته باشید و بدون هزینه‌ها‌ی اضافی به درآمد‌زایی خوبی برسید، شرایط لازم برای درآمد‌زایی، نکات لازم جهت تولید و اشتراک ویدیو و حتی میزان درآمد از یوتیوب، توضیحاتی را ارائه کردم. حال تنها کار‌ی که لازم است انجام دهید، استفاده از این نکات در یوتیوب و دست‌به‌کار شدن است. از حالا به بعد همه چیز به شما بستگی دارد؛ پس با ایده‌ها‌ی مناسب و ناب به سراغ یوتیوبر‌ی و کسب درآمد بروید.

۵/۵ - (۷ امتیاز)

من در زمینه تولید محتوای متنی مشغول به فعالیت هستم و با وب سایت های مختلفی همکاری کردم. به فعالیت و یادگیری در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هم علاقه زیادی دارم

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *