زیبایی و آرامش با دیوارپوش‌های مدرن آکوستیک

زیبایی و آرامش با دیوارپوش‌های مدرن آکوستیک

میدانیم که برای همگام بودن با شرایط زندگی در دنیای مدرن باید به ابزارها و تجهیزاتی که در محیا شدن این خواسته نقش اساسی دارند، توجه ویژه‌ای داشت. دکوراسیون داخلی به عنوان یکی از مهم ترین فاکتورها در بهبود زندگی انسانی از اهمیت بالایی در این خصوص برخوردار است. توجه به این مورد می‌تواند موجب شود که انسان‌ها از ابزارهایی استفاده کنند که بر روح و روان آن‌ها اثر مثبت گذاشته و زندگی را زیباتر می‌کند. با استفاده از روش‌های زیباسازی نما مانند اسمان مجازی، کاغذ دیواری، کفپوش ها، پارکت ها، ماربل شیت و غیره، در دکوراسیون مدرن می‌توان جلوه زیبایی را به فضاهای داخلی بخشید. اما یکی دیگر از عناصری که می‌تواند در دکوراسیون داخلی به کار برود، دیوارپوش آکوستیک است. یکی از راه‌های رسیدن به زیبایی و آرامش در دنیای مدرن امروزی، استفاده از دیوارپوش‌های مدرن آکوستیک اوحددکو است که در عین زیبایی حس و حال طبیعتی زنده را برای شما به ارمغان می‌آورد.

زیبایی و آرامش با دیوارپوش‌های مدرن آکوستیک

دکوراسیون مدرن چیست؟

همانطور که از نامش پیداست، یکی از سبک‌های دکوراسیون است که بر مدرنیزه بودن تاکید دارد. در اوایل قرن بیستم، این سبک در واکنش به تجملات و شلوغی‌های سبک کلاسیک پدید آمد. حتی در استفاده از مصالح نیز، تفاوت زیادی بین سبک دکوراسیون مدرن و کلاسیک وجود دارد. برخلاف سبک کلاسیک که عمدتا از سنگ و چوب و آجر در ساخت بناهایش استفاده می‌شود، در سبک مدرن، فولاد و بتن و شیشه جای مصالح قدیمی را گرفته‌اند. به طور کلی این سبک رگه‌های زیادی از سبک مینیمال را در خود می‌بیند اما با دیدگاهی مدرن تر. در طراحی دکوراسیون مدرن، از روش و شیوه‌های مهندسی استفاده فراوانی می‌شود. همین موضوع سبب شده که شکل عناصر و اشکال به طور دقیق و منظم نباشند. حتی در استفاده از رنگ‌ها نیز تغییرات زیادی صورت گرفته است. به این صورت که در سبک دکوراسیون مدرن، بیشتر به رنگ‌های خنثی بها داده می‌شود.

دکوراسیون مدرن چیست؟

دیوارپوش آکوستیک چیست؟

آکوستیک در لغت به معنای شنیده شدن است. آکوستیک ساختمان یکی از مهم ترین موضوعاتی است که در سال‌های گذشته بسیار مورد توجه قرار گرفته است. علت آن هم کم تر شدن ضخامت دیوارها و سقف و کف ساختمان‌ها است. به همین دلیل طی سالیان گذشته، طراحان دکوراسیون استفاده از پنل‌های آکوستیک را در دستور کار قرار داده اند. این پنل‌ها علاوه بر خاصیتی که دارند باید زیبایی بصری را نیز به فضا ببخشند. از آن جایی که دیوارپوش‌ و ترمووال آکوستیک‌ در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تولید و عرضه می‌شوند، صاحبان خانه، دفاتر، رستوران‌ها و … مشکلی از این بابت نخواهند داشت. همان طور که می‌دانید مانند هر وسیله دیگری که در طراحی و اجرای دکوراسیون استفاده می‌شود، دیوارپوش چوبی آکوستیک نیز انواع مختلفی دارد. در ادامه مقاله به بررسی برخی از انواع مختلف دیوارپوش چوبی آکوستیک خواهیم پرداخت.

دیوارپوش آکوستیک چیست؟

انواع دیوارپوش‌های مدرن آکوستیک

دیوارپوش چوبی طبیعی

چوب طبیعی درختانی مانند بلوط و سرو، متریال اصلی تولید این نوع از دیوارپوش است. قابل توجه است که این نوع از دیوارپوش‌ها قابلیت جذب صدا را ندارند و موادی که پشت آن‌ها و در دیوار ستفاده می‌شود قادر به جذب صدا می‌باشد. توجه داشته باشید که این پنل‌ها ممکن است به مرور زمان و با جذب رطوبت کیفیت اولیه خود را از دست بدهند. استفاده از این یک مورد به خصوص می‌تواند تجربه زیبایی و آرامش با دیوارپوش‌های مدرن آکوستیک را به شما منتقل کند.

دیوارپوش چرمی

بدون شک استفاده از دیوارپوش‌های چرمی یکی از بهترین انتخاب‌ها در دکوراسیون داخلی است. این نوع از دیوارپوش، علاوه بر زیبایی مدرنیته ای که به محیط می‌دهد، دوام و استحکام بسیار بالایی دارد. در ساخت چنین دیوارپوش هایی، باید ازدو مدر از دیوارپوش‌های دیگر استفاده کنیم. عمدتا از MDF برای بخش زیرین و از پارچه‌های چرمی مقاوم برای بخش رویی استفاده می‌کنند.

دیوارپوش MDF

بپردازیم به بررسی و معرفی یکی دیگر محبوب ترین انواع پنل آکوستیک. همانطور که از نامش پیداست، از چوب MDF ساخته شده است. این نوع دیوارپوش نسبت به دیوارپوش‌های چوبی طبیعی مقاومت بالاتری دارد. همچنین به خاطر ظاهر زیبایی که دارند، مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرند. اما به دلیل سختی نصب‌شان و نیاز به متخصص، هزینه اجرای بالاتری نیز دارند.

دیوارپوش PVC

این نوع از دیوارپوش‌ها در تولیدشان از PVC استفاده می‌شود. برخاف ظاهر زیبایی که دارند، به علت تو خالی بودنشان از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار نبوده و برای محیط هایی که ممکن است بیشتر در معرض ضربه قرار گیرند گزینه مناسبی نیستند. البته این بدین معنا نیست که همه دیوارپوش‌های پی وی سی مقاومت ندارند. این دیوارپوش‌ها می‌توانند با مقاومت‌های مختلف تولید شوند. همچنین به علت خاصیت رنگ پذیری و طرح پذیری که دارند، می‌توان از آن‌ها در سبک‌های مختلف دکوراسیون استفاده کرد.

مزایای دیوارپوش آکوستیک

عایق صدا

اولین مهم ترین دلیلی که ما را به سمت استفاده از دیوارپوش آکوستیک می‌کشاند، همین ویژگی است. نصب این دیوارپوش‌ها علاوه بر این که باعث عدم انتقال صدا می‌شود، مانع انعکاس صدا در محیط نیز بشود.

نصب و مرمت آسان

همان طور که پیش از این اشاره کردیم، اگر شما متخصص اجرای دکوراسیون باشید، نصب این محصول برای شما کار سختی نخواهد بود. همچنین در صورتی که آسیبی به این دیوارپوش‌های آکوستیک وارد شود، به راحتی قابل مرمت و تعویض هستند. انجام این کار آلودگی زیادی در پی ندارد.

کمک به زیبایی دکوراسیون داخلی

پیش از این متوجه شدیم که رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی از این دیوارپوش‌ها وجود دارد. همین موضوع باعث می‌شود استفاده از دیوارپوش آکوستیک کمک شایانی به بهبود دکوراسیون داخلی بکند.

مقاومت بالا

اگر در انتخاب دیوارپوش دقت کافی را داشته باشید و بتوانید کیفیتی مرغوب را تهیه کنید، ماندگاری را برای خود تضمین می‌کنید. جنس خوب این دیوارپوش‌ها مقاوم در برابر رطوبت است و به این سادگی‌ها کیفیت و سلامت خود را از دست نمی‌دهد.

معایب دیوارپوش آکوستیک

تغییر دکوراسیون داخلی

چندی پیش خواندیم که استفاده از دیوارپوش آکوستیک می‌تواند باعث زیبایی دکوراسیون شود. اما اگر در انتخاب خود دقت نکنیم، با دستان خودمان دکوراسیون داخلی محیط را خراب کرده ایم. به همین دلیل انتخاب یک دیوارپوش با طرح و رنگ نامناسب می‌توند برای ما گران تمام شود.

قابلیت اشتعال

به دلیل جنس مواد به کار رفته در ساخت این محصول، باید ایمنی بسیاری را لحاظ کرد. چوب، فوم و یونولیت همگی قابل اشتعال هستند که این موضوع تلنگری می‌شود تا ایمنی محیط را دو چندان رعایت کنیم.

نتیجه گیری

دیدید که در این مقاله به بررسی و معرفی دیوارپوش‌های آکوستیک مدرن پرداختیم. شاید بتوان یک شعار مناسب برای این محصولات اوحددکو در نظر گرفت. زیبایی و آرامش با دیوارپوش‌های مدرن آکوستیک اوحددکو. قیمت مناسب، کارایی بالا، جنس خوب و نصب آسان دلایل خوبی هستند که شما را متقاعد کنند که از این دیوارپوش‌ها در محیط دلخواه بهره مند شوید. همان گونه که می‌دانید ما در محیط منزل یا محل کار، علاوه بر اینکه خودمان نیاز به آرامش داریم، باید شرایط اطرافیان را برای داشتن آسایش درک کنیم. این پوشش‌ها برای القای حس آرامش به خود و دیگران بسیار مفید و کاربردی است. شما می‌توانید برای خرید دیوارپوش مدرن آکوستیک اوحددکو با مشاوران ما تما بگیرید و ثبت سفارش را انجام دهید. مجموعه اوحددکو با تخصص در تولید این دیوارپوش‌ها آماده است تا دیوارپوش باکیفیت را به شما ارائه دهد.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از سئو و بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *