۱۰ ایده آهنربایی برای تولید محتوا در اینستاگرام

۱۰ ایده آهنربایی برای تولید محتوا در اینستاگرام

اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی فوق‌العاده است که روزانه، میلیون‌ها نفر آدم در آن می‌گردند و پست و استوری می‌بینند. خب، چه چیزی از این بهتر؟! پس اینستاگرام یک جای عالی برای شروع یا تبلیغ کسب و کار است. یک اکانت می‌سازیم و شروع به پست گذاشتن می‌کنیم. اما بعد از مدتی هیچ پیشرفتی نمی‌کنیم و حسابی کلافه می‌شویم !!! به نظرتان مشکل از کجاست؟ یکی از بارزترین مشکلات، ضعف ایده تولید محتوا در اینستاگرام است.

زمانی که قصد ساخت محتوا برای اینستاگرام را دارید، نمی‌توانید بدون داشتن موضوع برای تولید محتوا وارد دنیای اینستاگرام شوید. در حال حاضر برندها، کسب و کارها و اینفلوئنسرهای اینستاگرام، ساعت‌ها برای یک پست وقت می‌گذارند و دنبال ایده‌های جذّاب برای تولید محتوا می‌گردند.
پیدا کردن موضوعِ تولید محتوا، کار راحتی نیست. به خصوص این که همه به تمام منابع اطلاعات و عکس و ویدیو دسترسی دارند. پس باید چه کار کنیم؟ از کجا باید برای تولید محتوا در اینستاگرام ایده جدید پیدا کنیم؟
نگران نباشید. قرار هست که در مقاله امروز همین موضوع را بررسی کنیم. می‌خواهیم چند ایده جذاب برای تولید محتوا را با شما به اشتراک بگذاریم. بعد از آن کاربرانتان عاشق پست‌ها و استوری‌هایتان می‌شوند!

پیشنهادهای اختصاصی بدهید

هیچ چیز بهتر از ارائه یک پیشنهاد مخصوص و ویژه به کاربران نیست. آن‌ها تصوّر می‌کنند، حتماً ما خیلی مهم هستیم که چنین پیشنهادی برایمان در نظر گرفته‌شده‌است. پس عاشقتان می‌شوند و بیشتر به شما و کسب و کارتان اهمیت می‌دهند.
گذاشتن تخفیف در روزهای خاص هم خوب جواب می‌دهد. مثلاً به کاربرها بگویید هر کسی که صفحه شما را دنبال می‌کند، می‌تواند در یک روزِ مشخص چند درصد تخفیف بگیرد (کلمه تخفیف مساوی است با خرید با احتمال بالا از شما ).

جملات قصار بنویسید

حتماً برای شما هم پیش آمده است که یک جمله را دیده و با خود گفته‌اید: «این دقیقا درباره من حرف می‌زند». خب، این موضوع، دلیل روان‌شناسی دارد. آدم‌ها از همزادپنداری خوششان می‌آید. مشتری‌ها وقتی کسی چیزی می‌گوید که شبیه به وصف حال آنها است، خیلی بهتر با او ارتباط برقرار می‌کنند.
پس می‌توانید هر از چند گاهی، جملات معروف مرتبط با کسب و کارتان را پست و استوری کنید. این کار یکی از ایده‌های خوب برای تولید محتوا در اینستاگرام است.

پیشنهاد ما: شاید مقاله ” آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی ” برای شما مفید باشد.

آموزش تجربی، از ایده‌های جالب برای تولید محتوا در اینستاگرام

کاربرها عاشق یاد گرفتن هستند، مخصوصاً اگر فردی تجربیّات خود را با مخاطبانش به اشتراک گذارد.اگر محتوا‌های به درد بخور به آن‌ها ارائه کنید، عاشق شما می‌شوند. وقتی آموزش را برای تولید محتوا در اینستاگرام در نظر می‌گیرید، هزاران موضوعِ تولید محتوا به ذهن‌تان می‌رسد.
به کاربرها نشان بدهید که با محصولتان چه کارهایی می‌توانند انجام بدهند یا چه چیزی درست کنند.

بگذارید کاربرها پشت صحنه کسب و کار را ببینند!

حتماً شما هم موافق هستید که پشت صحنه بعضی از سریال‌های خنده‌دارِ تلویزیون، از خود سریال خنده‌دارتر بود! اصولاً پشت صحنه موضوع جالب و هیجان‌انگیزی است. پس بد نیست به عنوان موضوع تولید محتوا در اینستاگرام، به این بخش هم فکر کنید.
پشت صحنه‌ها علاوه بر جذاب بودن، چند مزیت دیگر هم دارند. از جمله این که کاربر با دیدن مراحل ساخت و تلاش کارکنان شرکت، اعتمادش جلب می‌شود و راحت‌تر هزینه می‌کند. وفاداری به برند و فروش بیشتر، از مزایای پشت صحنه‌ها هستند.

وارد دنیای چالش‌ها شوید!

هر از چند گاهی، یک چالش جدید در اینستاگرام مد می‌شود. همه به این جور چیزها می‌خندیم و ساده از کنارشان رد می‌شویم. در حالی که همین کارهای به ظاهر پیش پا افتاده، از بهترین ایده‌ها برای تولید محتوا در اینستاگرام هستند. (نمونش چالش پیری در اینستاگرام)
با کمی ‌خلاقیت می‌توانید با این چالش‌ها همراهی کنید و بازدیدهای صفحه اینستاگرامتان را افزایش بدهید.
۶- الهام‌بخشی در هنر تولید محتوا
داستان‌گویی در کل ایده جالبی است. مردم قصه‌ها را دوست دارند و آن‌ها را با هم به اشتراک می‌گذارند. بسیار خوب، پس هر چیزی یا هر اتفاقی که به نظرتان الهام‌بخش بود را با فالوورهای اینستاگرام به اشتراک بگذارید. البته باید حواستان باشد که داستان‌ها را در قالب موضوع کسب و کارتان بیان کنید.

ایده تولید محتوا در اینستاگرام

به عنوان کسی که در فضای دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارد، حتما می‌دانید که شخصیت و هویّت برند تا چه حد مهم است. به عنوان یک ایده برای تولید محتوا در اینستاگرام، می‌توانید ارزش‌ها و باورهای برند را در قالب پست و استوری نشان دهید.
مثلا این که درباره تغییرات آب و هوایی چطور فکر می‌کنید و کسب و کار شما برای حفظ محیط زیست چه کاری انجام داده است. اظهار نظر درباره همین مسائل، شخصیّت برند شما را شکل می‌دهد.

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC)

این نوع محتوا به معنای واقعی پادشاه است. محتوایی که کاربران برای کسب و کار شما تولید می‌کنند، باارزش‌ترین نوع محتوا به شمار می‌آید. آنها برای کسب و کار شما اهمیت قائل می‌شوند و محصولات‌تان را دوست دارند. به همین دلیل حاضرند وقت گران بهایشان را برای تولید محتوا در اینستاگرام برای شما صرف کنند.
برای تشویق کاربرها به تولید محتوا در اینستاگرام می‌توانید جشنواره و مسابقه برگزار کنید. یک هشتگ اختصاصی برای کمپین در نظر بگیرید و از فالوورها بخواهید عکس‌ها یا محتوایشان را با آن هشتگ، پست یا استوری کنند. نتیجه این کار واقعا شگفت‌انگیز است.
۹- به گذشته سر بزنید
حس نوستالژی همیشه خوب و دوست‌داشتنی است. بعضی وقت‌ها می‌توانید به عنوان موضوع برای تولید محتوا عکس‌های محصولات قدیمی ‌را در صفحه اینستاگرام بگذارید. کاربرها وقتی پست و استوری محصولات قدیمی‌ را می‌بینند، خاطراتشان تازه می‌شود و حس خوبی می‌گیرند.
کمپانی آلمانی BMW خیلی خوب این کار را انجام می‌دهد و یک صفحه اختصاصی برای محصولات قدیمی‌اش دارد.

کمپین‌های محدود ایجاد کنید

مردم همیشه وقتی می‌بینند چیزی در حال تمام شدن است، دست پاچه می‌شوند و سریع خرید می‌کنند. برای همین است که کسب و کارها جشنواره‌های کوتاه‌مدت و موقتی برگزار می‌کنند.(وجود محدودیّت زمانی!)
می‌توانید برای یکی از محصولات‌تان این کار را در اینستاگرام انجام دهید. خواهید دید که فروشتان چند برابر می‌شود!

پیشنهاد می کنم مقاله آموزش تولید محتوا در اینستاگرام  را هم مطالعه بفرمایید.

جمع‌بندی؛ چند نکته برای تولید محتوا در اینستاگرام با اشتراک ارزش برند

بدون برنامه و تنظیم تقویم محتوایی، محتوا تولید نکنید. اگر دنبال موفقیت هستید، باید یک استراتژی تولید محتوای مشخص برای اینستاگرام داشته باشید.
کیفیت را فراموش نکنید. الگوریتم‌های اینستاگرام روز به روز نسبت به کیفیت محتوا سخت‌گیر‌تر می‌شوند. برای تولید محتوا در اینستاگرام وقت بگذارید. مطمئن باشید نتیجه‌اش را می‌بینید.
همیشه به دنبال اتفاق‌های روز باشید و از آن‌ها به نفع خود استفاده کنید. همراه شدن با جریان‌ها هم به برند شما کمک می‌کند، هم یک موضوع برای تولید محتوا در اختیارتان قرار می‌دهد.
خوب در این مقاله با چند ایده تولید محتوا در اینستاگرام آشنا شدیم. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی قدرتمند با قابلیت‌های ویژه برای کسب و کارها است، بنابراین سرمایه گذاری برای تولید محتوا در اینستاگرام ، یکی از بهترین فرصت‌ها برای کسب‌وکار شماست البته اگر از آن درست استفاده کنید، به درآمدهای خوبی خواهید رسید.

۴.۳/۵ - (۷ امتیاز)

حرفه خود را با برنامه نویسی تحت وب آغاز کردم و رفته رفته با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم و در مسیر تحلیل انواع وب‌سایت‌ها،سئو و بازاریابی اینترنتی قرار گرفتم. مجلّه آموزشی مارکترها را با علاقه فراوان و برای کمک به رشد کسب‌وکارها در فضای دیجیتال راه اندازی کردم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. عاطفه کریمی
  ۶:۱۹ ۱۳۹۹/۰۲/۱۷

  ایده های جالبی بود.

  البته من خودم هم یکسری ایده هایی برای تولید محتوا روی پیجم دارم که با کمک مقاله شما کاملش می کنم.

  • عرفان رحیمی
   ۱۲:۲۹ ۱۳۹۹/۰۲/۲۰

   سلام. در خدمتم خوشحال میشم باهامون به اشتراک بگذارید.

 2. شیما میریان
  ۸:۳۷ ۱۳۹۹/۰۲/۲۴

  سلام و خسته نباشید.

  عالی بود ممنون

  • عرفان رحیمی
   ۶:۰۵ ۱۳۹۹/۰۲/۲۷

   سلام . خوشحالم که براتون مفید بود 🙂

  • عرفان رحیمی
   ۴:۲۴ ۱۳۹۹/۰۲/۲۸

   سلام ، خوشحالم مفید بود براتون