چگونه در استوری اینستاگرام لینک بذاریم ؟ | راهنمای تصویری

چگونه در استوری اینستاگرام لینک بذاریم ؟ | راهنمای تصویری

گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام، یک ابزار کارآمد و پولساز برای کسب و کارهای اینترنتی به حساب می آید. اگر لینک ها نباشند باید چه کنیم؟ بدون لینک باید تمام محتوای مورد نظر خود را در کپشن اینستاگرام جای دهید. حتی تصور خواندن یک متن طولانی در این اندازه کوچک زیر یک عکس خیلی ناجوانمردانه است.

اولین باری که با این مشکل روبه رو شدم در حال انتشار محتوایی بودم که با ذوق و شوق نوشته بودم و در سایتی بارگذاری کرده بودم. می خواستم این متن را با تمام کاربران سایت به اشتراک بگذارم و نظر آنها را بپرسم. اما واقعا چند نفر از کاربران با مشاهده استوری به لینک موجود در بایو مراجعه می کنند؟ اینجاست که می توانیم از قابلیت ” بکش بالا ” در استوری استفاده کنیم.

در این مقاله می خواهیم استفاده درست از نحوه قرار دادن لینک در استوری را بیاموزیم. با من و تیم مارکتر ها همراه باشید.

قابلیت بکش بالا در استوری چیست؟

نیازی نیست بیش از اندازه به خودتان زحمت دهید. کارایی این گزینه درست از نام آن مشخص است. شرکت ها و اینفلوئنسرهای زیادی به دنبال راهکاری ساده تر برای افزایش ترافیک و دنبال کننده بوده اند. اینستاگرام در پاسخ به نیاز این افراد راهکار دیگری را روی میز گذشته است.

اکنون کاربران می توانند به سادگی لینک مورد نظر خود را به استوری اضافه کنند. کاربران با کشیدن صفحه به سمت بالا و بدون اینکه از فضای اینستاگرام خارج شوند، وارد لینک مورد نظر شما می شوند. مشاهده این گزینه باعث شد که افراد بیشتری با این سوال مواجه شوند که چگونه در استوری اینستاگرام لینک بگذاریم ؟ اما برای انجام این کار باید مقدماتی را فراهم کنیم.

برای گذاشتن لینک در پست اینستاگرام به چه چیزهایی نیاز دارید؟

برای گذاشتن لینک سایت در پست اینستاگرام باید به این موارد دسترسی داشته باشید. درغیر این صورت چیزی برای بالا کشیدن در دسترس کاربر نخواهد بود:

• حساب کاربری شما باید از نوع بیزینس باشد؛
• باید بیش از ۱۰ هزار دنبال کننده داشته باشید.

البته راه دیگری هم وجود دارد که شاید برای شما جالب باشد. اگر بتوانید تیک آبی یا مهر تایید اینستاگرام را از آن خود کنید، این قابلیت در اختیار شما گذاشته می شود. هرچه باشد در این صورت از نظر اینستاگرام و البته مخاطب، یک فرد شناخته شده و سرشناس هستید.

اینستاگرام برای چهره های شناخته شده احترام زیادی قائل است. شاید بد نباشد دست از خواندن ادامه مقاله بردارید و برای تست بازیگری، خوانندگی یا خوردن دوغ و نوشابه همزمان آماده شوید و خود را به همه کاربران معرفی کنید.

 

لینک در پست اینستاگرام

چگونه در استوری اینستاگرام لینک بذاریم ؟

با اضافه کردن لینک به استوری به ساده ترین شکل ممکن تعداد مشتریان سایت خود را افزایش دهید. کاربرانی که پس از مشاهده استوری شما وارد سایت می شوند، اصیل ترین و طبیعی ترین نوع کاربرانی هستند که می توانند از سایت شما دیدن کنند. ترافیک طبیعی یک گنج است که با بکش بالا در استوری نصیب شما می شود.

اما این کار چگونه انجام می شود؟

۱- وارد حساب کاربری خود در اینستاگرام شوید و روی علامت دوربین کلیک کنید. این علامت در بالای صفحه نمایش و در سمت چپ واقع شده است.

۲- با استفاده از اپلیکیشن عکس یا ویدیویی را ثبت کنید یا از گالری گوشی یه نمونه را انتخاب کنید.

۳- از قسمت بالا و وسط تصویر روی علامت لینک کلیک کنید.

۴- در این بخش باید لینکی مورد نظر خود را در قالب یک ویدیوی IGTV یا آدرس سایت وارد کنید.

۵- در گوشی های آیفون پس از این مراحل کافی است روی دکمه done کلیکی کنید. اما اگر از گوشی های اندروید استفاده می کنید باید روی دکمه سبز رنگ کلیک کنید.

نگران نباشد شما می توانید لینک های متفاوتی را به استوری خود اضافه کنید. این لینک می تواند یک لینک ساده برای مطالعه آخرین مقاله شما باشد، یا لینکی باشد که مستقیم به یک کالای خاص ختم می شود.

اینجا یک سوال کلیدی مطرح می شود. همه این مزایا نصیب کسانی می شود که ۱۰ هزار دنبال کننده دارند؛ پس تکلیف کسانی که این تعداد دنبال کننده ندارند چه می شود؟ آیا اینستاگرام برای این افراد نیز چاره ای اندیشیده است؟

بدون ۱۰ هزار دنبال کننده چگونه در استوری اینستاگرام لینک بذاریم ؟

بکش بالا در استوری راهکاری است که شما را در سریعترین زمان به هدفتان می رساند. اما حتی اگر ۱۰ هزار نفر دنبال کننده ندارید نیز می توانید لینک خود را در برای کاربران بیشتری به نمایش بگذارید. برای افزایش فروش باید لینک را در فضایی قرار دهید که در معرض دید کاربران باشد.

اینطور که به نظر می رسد شما هم مانند ما ۱۰ هزار دنبال کننده ندارید؛ پس بهتر است به فکر راهکار دیگری باشیم. گذاشتن لینک تلگرام در بایو اینستاگرام و یادگیری نحوه گذاشتن see post در استوری برخی از راهکارهایی است که برای رسیدن به ترافیک طبیعی بیشتر پیش رو دارید.

قراردادن لینک مورد نظر در بیو

به احتمال زیاد تا همین لحظه نیز این گزینه را در نظر گرفته اید، اما اینکه چه استراتژی را برای قرار دادن لینک انتخاب می کنید به شخص شما بستگی دارد. به تعداد آدم ها راه برای رسیدن به خدا وجود دارد. برای جلب توجه کاربران دل به دریا بزنید و راهکارهای تازه ای را امتحان کنید. می توانید یک لینک خاص را در بایو قرار دهید.

اما می توانید با استفاده از برخی از ابزارها چندین لینک را برای کاربر نمایش دهید. می پرسید چطور ؟ این ابزارها به شما اجازه می دهند که چندین لینک را روی یک لندینگ پیج بارگذاری کنید. یک تیر و چند نشان یعنی این.

از دایرکت مسیج استفاده کنید

با انتشار یک استوری به کاربران خود اطلاع دهید که می توانند با شما از طریق DM در تماس باشند و لینک سایت را از شما دریافت کنند. با این کار اول، رابطه خوبی با کاربران و دنبال کنندگان سایت خود برقرار می کنید. دوم اینکه راهکار ساده ای را برای گرفتن لینک در اختیار آنها گذشته اید. وقتی کاربر به صورت مستقیم لینکی را از جانب شما دریافت می کند، احساس می کند که مخاطب خاص شماست.

این روزها یک استیکر تازه به استیکرهای استوری اضافه شده است. این استوری DM Me است. به این ترتیب کاربران را به برقراری ارتباط با خود تشویق می کنید.

دایرکت مسیج

نظرسنجی

شاید بپرسید که این کار چه ارتباطی به افزایش ترافیک سایت دارد؟ در این روش شما با انتشار یک محتوا از دنبال کنندگان خود می خواهید که نظر خود را در رابطه با ارسال لینک سایت با شما در میان بگذارند. از آنها بپرسید که آیا می خواهند برای شان لینک ارسال کنید یا خیر. در ادامه بر اساس اطلاعات به دست آمده از نظر سنجی برای ارسال لینک از طریق پیام شخصی اقدام کنید. در اینستاگرام کسانی پیروز میدان می شوند که بتوانند بهتر از دیگران توجه کاربران را به سایت جلب کنند.

کاربرانی در مرکز توجه هستند، مهمان نوازی شما را به بهترین شکل پاسخ می دهند. درواقع زمانی که با برگزاری نظر سنجی و انتشار محتوای ارزشمند با کاربر تعامل برقرار می کنید، به او نشان می دهید که تا چه اندازه برای شما ارزشمند است. این احساس همکاری ها و مراوده های بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت. چه بسا که این کاربران همان کسانی باشند که با خرید از سایت امتیاز فروشگاه شما را افزایش دهند.

در آخر

استوری یکی از بهترین راه هایی است که برای مراوده با دنبال کنندگان خود در اختیار دارید. کسانی که از اینستاگرام استفاده می کنند شیفته محتوای تصویری هستند. بنابراین هر اندازه محتوای استوری شما چشمگیرتر باشد، شانس پیروزی شما نیز بیشتر است. کاربرانی که با مشاهده استوری شیفته شما شده اند، از مشاهده سایت شما نیز لذت می برند. بهترین راه استفاده از گزینه بکش بالا در استوری است.

با گذاشتن لینک در استوری به کاربران نزدیک تر شوید و مشتریان خود را افزایش دهید. اگر ۱۰ هزار دنبال کننده ندارید و نمی توانید از این گزینه استفاده کنید، بهتر است برای رفع مشکل گذاشتن لینک در استوری از کانال تلگرام استوری اینستا یا قرار دادن لینک از طریق بیو ، دنبال کنندگان را به سایت خود دعوت کنید.

راهکارهای متعددی برای هدایت دنبال کنندگان به سایت وجود دارد. بهترین گزینه را انتخاب کنید. فراموش نکنید که بهترین ترافیک، ترافیکی است که به صورت طبیعی ایجاد شده باشد. بنابراین اهمیت دنبال کنندگان شیفته ای که در اینستاگرام گرد شما جمع شده اند را نادیده نگیرید. هر یک از آنها می تواند مشتری بعدی سایت شما باشد.

با سئو و دیجیتال مارکتینگ از طریق طراحی سایت آشنا شدم و علاقه بسیاری به این حوزه دارم و همواره در حال یادگیری و افزایش علم خودم در حوزه تخصصی دیجیتال مارکتینگ هستم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *