روش حذف فالوور فیک اینستاگرام

روش حذف فالوور فیک اینستاگرام

روش حذف فالوور فیک اینستاگرام

در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از خطرات مهمی که موفقیت و کیفیت حساب اینستاگرام شما را در اوج فعالیت تهدید می‌کند و نیز با بهترین سایت های تشخیص فالوور فیک آشنا کنیم و با روش آسان آموزش حذف فالوور فیک در اینستاگرام به چگونگی رفع این خطر کمک کنیم تا یک صفحه اینستاگرام  با کیفیت و دارای درآمد بالا داشته باشید.

پلتفرم  اینستاگرام، همانند رنک برین گوگل روز به روز هوشمندتر و پیشرفته‌تر می‌شود تا یک محیط تعاملی کاربر محور برای ایجاد بستری ارتباطی مطمئن با دیگران در اختیار شما قرار دهد. اگر دقت کرده باشید دیگر مثل گذشته شما نمی‌توانید صرفا با داشتن کاربرهای فیک آمار دروغین بسازید تا بتوانید به کسب درآمد برسید.

چرا که اینستاگرام اعتبار یک صفحه را به رابطه و تعامل کاربران آن صفحه محدود کرده است و عملا کاربران فیک را در نتایج اکسپلورر خود بی اثر کرده است و  صفحاتی که از فالورهای فیک استفاده می‌کنند با جریمه سنگین و حذف از نتایج جستجوی خود هدف گذاری کرده است.

اگر شما هم صفحه اینستاگرام با کیفیت در اختیار دارید و مدت زمان زیادی برای بالا آمدن آن صرف کردید باید منتظر افزایش کاربران خود و در نتیجه افزایش درآمد داشته باشید. اما صبر کنید زیاد به بالا رفتن آمار کاربران صفحه خود در اینستاگرام دلخوش نباشید! با این حال و بهبود پلتفرم توسط اینستاگرام هنوز هم نتوانسته جلوی فالورهای فیک را بگیرد.

فالور فیک (ghost) در اینستاگرام چیست؟

فالور فیک (ghost) در اینستاگرام چیست؟

به یکسری از حساب‌های جعلی و ساختگی که با هدف دنبال کردن دیگران برای بالا بردن میزان اعتبار یک حساب کاربری فعالیت دارند فالور فیک گفته می‌شود. این فالورهای عمدتا توسط ربات‌های جعلی تولید و منتشر می شود.

اما هنوز هم کسانی هستند که با وجود تغییر الگوریتم نتایج اینستاگرام  از روی عمد با نادانسته تصور می‌کنند بالا بردن دنبال کننده‌ها یکی از روش موثر برای اعتبار یک صفحه است اما سخت در اشتباه هستند. لذا همیشه هر پلتفرمی در کنار خوبی خود بدی دارند که باید با آنها ساخت.

روش های شناسایی و پیدا کردن فالورهای فیک اینستاگرام

 1. اگر به اسم فالورهای خود توجه کنید اسامی عجیب و غریب در حساب‌های فیک به سادگی قابل تشخیص است.
 2. فالورهای فیک عمدتا تصویری برای پروفایل خود قرار ندارند.
 3. اگر وارد پیج یک فالور فیک شوید می‌توانید ببینید بیشتر از ۱ یا ۲ پست ندارد.
 4. تعداد دنبال کننده‌های حساب های فیک نسبت به فالورهای خود بسیار کم هستند.
 5. فالورهای فیک نظرات تبلیغاتی و بی ربط در صفحات و کامنت‌ها قرار می‌دهند.
 6. استفاده از ربات‌های فالور فیک یاب

راهکارهای حذف فالوور فیک

راهکارهای حذف فالوور فیک

 1. استفاده از روش دستی
 2. استفاده از اپلیکیشن و سایتهای حذف کننده فالور فیک
 3. استفاده از ربات‌های حذف فالور فیک
 • استفاده از روش دستی

تنوع روش حذف فالوور در اینستاگرام محدود و وقتگیر است اما اگر صفحه ای دارید که هنوز به آنچنان فالور نرسیده می‌توانید از روش دستی با وجود محدودیت‌های خود اینستاگرام اقدام به حذف فالورهای فیک صفحه اینستاگرام خود کنید.

خرید فالوور ایرانی واقعی

یکی از روش حذف فالوور فیک اینستاگرام استفاده از روش دستی است. در روش دستی اینستاگرام برای شما محدودیت زمانی حذف ۶۰ فالور در یک ساعت قرار داده است. لذا اجازه نمی‌دهد شما بتوانید با سرعت بالا اقدام به حذف کاربران فیک کنید. اما اگر تعداد فالورهای فیک کم است این روش پاسخگو است.

حالا که با خصوصیات حساب‌های کاربری فیک آشنا شدید وقت آن است از روش دستی برای حذف آنها از صفحه خود اقدام کنید. برای اینکار به روش زیر اقدام کنید :

 • استفاده از بلاک کردن فالور فیک از اینستاگرام

برای بلاک کردن یک فالور فیک کافی است وارد حساب کاربری او شوید. روی سه نقطه کلیک کنید و گزینه Block آن را حذف کنید.

روش حذف فالوور فیک اینستاگرام

 

 • آموزش حذف فالوور فیک در اینستاگرام با کمک اپلیکیشن و سایت

همیشه به یاد داشته باشید هیچ سایت و اپلیکشن در راه خدا برای شما فالور فیک حذف نمی‌کند. لازم است حتما خود شما به حذف فالورهای فیک توسط سایت‌ها و اپلیکشن‌ها نظارت داشته باشید.

خیلی مهم است بدانید اگر سایت یا اپلیکشنی از شما برای حذف فالور فیک درخواست اطلاعات حساب کاربری کرد به هیچ وجه در اختیار او قرار ندهید. تنها کمک سایت‌ها و اپلیکشن‌ها کمک در آنالیز برای شناسایی کاربران فیک است. هیچوقت به اینکه می‌توانند اطلاعات پیج شما را به صورت دسته بندی در اختیار شما قرا دهند یا اینکه بر اساس هشتگهای مهم برای شما لیست کنند اعتماد نکنید.

 • روش حذف فالوور فیک با استفاده را ربات Insta Clean Cleaner

این ربات ها مخصوص حذف تعداد زیادی از فالورهای فیک از حساب اینستاگرام شما است. در این روش حضور شما چندان مهم نیست اما بهتر است مراقب باشید برخی از کاربران شما که مشابه فیک هستند را حذف نکند.

برای استفاده از این ربات به روش زیر عمل کنید :

 1. با اطلاعات حساب کاربری در ربات عضو شوید.
 2. تمام دنبال کننده گان خود را انتخاب کنید.
 3. فالورهایی که تشخیص می‌دهید فیک هستند را از طریق دکمه سه خط بالا انتخاب و با گزینه حذف از شر آنها خلاص شوید.

تا اینجا با سه روش حذف فالوور در اینستاگرام که به صورت شخصی مورد استفاده قرار می‌گیرد آشنا شدید. در ادامه قصد داریم روش های حرفه ای تر و بهتری به شما آموزش دهیم که نیاز به کمی تلاش و زمان برای بهبود صفحه اینستاگرام خواهید داشت.

 

حذف فالور فیک با استفاده از تبلیغات

حذف فالور فیک با استفاده از تبلیغات

با برنامه ریزی و استراتژی تولید محتوا برای تبلیغات پیج خود در صفحات پر بازدید و جذب بازدید کننده‌های طبیعی می‌توانید تعداد کاربران فیک روی صفحه خود را کمرنگ کنید تا روی رتبه بندی صفحه شما تاثیر کمتری داشته باشد.

این روش روش حذف فالوور فیک اینستاگرام  هزینه بر و یک کار مداوم است. اما یکی از روش‌های عالی برای تبلیغ صفحه و هدایت فالورهای واقعی به صفحه است. نگران نباشید هزینه تبلیغات از طریق بالا آوردن آمار پیج شما و گرفتن تبلیغات از دیگران تامین خواهد شد.

اگر هزینه کافی برای ایجاد تبلیغات ندارید می‌توانید با مراجعه به کامنت صفحات معروف و درج کامنت تبلیغاتی صفحه اینستاگرام خود را برای دیگران تبلیغ کنید. پیشنهاد می کنیم مقاله روش‌های تبلیغات در اینستاگرام را مطالعه کنید.

خرید فالوور ایرانی واقعی

برای حذف فالورهای فیک استوری بزارید!

ایجاد یک استوری مناسب و کاربر پسند نیاز به خلاقیت شما در نوع نمایش استوری دارد. هر چقدر متن و عنصرهای گرافیکی یا موضوع استوری شما جذاب باشد به همان مقدار شانس دیده شدن برای جذب فالورهای واقعی بیشتر است.

حتما دقت کنید برای اینکه از استوری خود بهترین نتیجه را بگیرید حتما محتوای آن را متناسب با موضوع و فعالیت صفحه خود در اینستاگرام قرار دهید تا از طرف اینستاگرام مورد تشویق و ارتقای رتبه قرار بگیرید.

برای قرار دادن استوری در اینستاگرام می‌توانید از روش‌های جذاب برای نتیجه عالی و دیده شدن استفاده کتید که خلاق ترین روش‌هایی که می توانید استور‌های خود را برای مخاطبان جذاب کنید تکنیک‌های زیر است :

 

6 تکنیک جذاب استوری برای جذب فالور

۶ تکنیک جذاب استوری برای جذب فالور

 1. تبلیغ پست‌های وبلاگ : یک روش عالی برای جذب تا ۱۰ هزار فالور است که می‌توانید پست‌های جذاب خود را نمایش دهید و مخاطبان را ترغیب کنید وارد صفحه دلخواه شما شوند.
 2. live در استوری یا پخش زنده : یکی از جذاب ترین روش‌های جذب فالور واقعی برای خنثی کردن اثرات منفی فالورهای فیک در اینستاگرام می‌باشد. استوری زنده ویدیویی می‌تواند اتفاقات مهیج شما باشد.
 3. ایجاد رهبری فکر : اگر شما آنقدر معروف شدید که شما را به عنوان شخصی که آموزش‌های کاربردی ارایه می‌دهد می شناسند می‌توانید با ایجاد استوری های پرسش و پاسخ و نظر سنجی فالورهای زیادی را جذب کنید.
 4. نمایش محل و دفتر کار خود : این روش علاوه بر اینکه در فالورهای جذاب است یک روشی عالی برای اطمینان سازی در استفاده از خدمات برند شما است. کاربران همیشه حس کنجکاوی را دارند.
 5. استوری مسابقه همراه با هدیه : اگر فالورهای زیادی دارید و دوست دارید از ریزش آنها جلوگیری کنید می‌توانید با طراحی یک مسابقه و ارایه جایزه فالورهای فعال را روی صفحه اینستاگرام خود نگهدارید.
 6. تکنیک‌های قبل و بعد : یکی از جذاب ترین استورهای اینستاگرام می‌باشد که کمک می‌کند بتوانید حالت‌های مختلف قبل و بعد را به نمایش بگذارید. مثلا وقتی دارید به آرایشگاه می‌روید قبل از آرایشگاه رفتن خود را نمایش دهید. و بعد از آرایشگاه صورت و نوع آرایش شده خود را به نمایش بگذارید.

ایجاد ایده های مهیج برای جذب فالور واقعی

همیشه خلاقیت در تولید محتوا برای صفحه اینستاگرام باعث می‌شود توجهات خیلی‌ها به سمت جذابیت صفحه شما جلب شود. برای تولید محتواهای مهیج می‌توانید با اجرا و برگزاری چالش‌های مختلف یا برگزاری مسابقات با جایزه فالورهای بیشتری را جذب فعالیت خود کنید.

به عنوان مثال در حوزه آشپزی با ایجاد مسابقه آشپزی می‌توانید تعداد زیادی فالور واقعی برای پیج خود هدایت کنید.

اگر یک فروشنده محصول یا خدمات هستید می‌توانید با در اختیار قرار دادن برخی از محصولات به صورت رایگان در جذب مخاطبان واقعی برای صفحه اینستاگرام خود اقدام کنید. هر چقدر فالورهای واقعی در صفحه اینستاگرام شما بیشتر باشد به همان مقدار تاثیر منفی فالورهای فیک روی صفحه شما کم خواهد شد.

ایده های خلاقانه در فعالیت اینستاگرام مهم است. می‌توانید با مرور صفحات مختلف ایده‌هایی که ممکن است برای مخاطبان شما و جذب فالور جذاب باشد را انتخاب و آنها را یادداشت کنید.

هشتگ بازی برای جذب فالور واقعی

هشتگ بازی برای جذب فالور واقعی

اگر هدف شما ظاهر شدن در نتایح اکسپلورر اینستاگرام است حتما روی هشتگ گذاری پست‌های خود دقت بیشتری کنید. هر چقدر مشاهده بیشتری از صفحات خود داشته باشید به همان مقدار فالورهای فیک کم اهمیت نشان داده خواهد شد. هشتگ‌ها همانند کلمات کلیدی در اینستاگرام باعث می‌شود اگر کسی موضوعی در حوزه شما جستجو کرد شما هم در نتایج جستجوی او ظاهر شوید.

اگر دوست دارید نتیجه عالی از هشتگ‌های خود داشته باشید می‌توانید با ترکیبی از هشتگهای فارسی و انگلیسی شانس دیده شدن خود را بالا ببرید.

روش هشتگ گذاری صحیح در اینستاگرام

هشتگ های اینستاگرام به دو دسته Branded Hashtags و Community Hashtags تقسیم می‌شود. تا ۸۰ درصد از جستجوهای مربوط به هشتگهای اینستاگرام توسط برند هشتگ انجام می‌شود. این هشتگ‌ها اختصاصی مرتبط با موضوع صفحه و فعالیت و نیز محصولات شما است.

اگر مخاطبان عمومی برای شما اهمیت دارد می‌توانید از روش دوم  هشتگ‌های عمومی Community Hashtags برای نشانه گذاری پست‌های صفحه اینستاگرام خود استفاده کنید. برای آموزش روش های هشتگ گذاری درست مقاله اصول کامل هشتگ گذاری در اینستاگرام را مطالعه کنید.

خرید فالوور ایرانی واقعی

پست بلاگ های مرتبط یا زنجیره محتوایی

اینستاگرام هم همانند خود گوگل در نتایح جستجو سعی می‌کند تا جستجوهای مشابه را در هر جستجوی کاربران خود نمایش دهد. پس اگر خیلی به فکر دیده شدن و جذب فالور واقعی هستید سعی کنید با اشتراک محتواهای مشترک با صفحات پر بازدید شانس دیده شدن خود در نتایج جستجوی کاربران را افزایش دهید.

حتی خود شما وقتی در اینستاگرام دنبال یک مطلب خاصی با استفاده از هشتگ هستید می‌بینید چندین پیج پیشنهادی دیگر در جستجوی مخاطبان نمایش داده می‌شود. این هم یکی از روش‌های ارزان برای جذب فالور واقعی و کم کردن تاثیر فالور فیک و به مرور روی صفحات اینستاگرام خود است.

برای موفقیت در این راه لازم است غرور خود را کنار گذاشته و دنبال کننده صفحاتی باشید که مرتبط با موضوع فعالیت شما هستند. نگران نباشید تعداد کمی مثل شما مدیر پیج هستند که به دنبال کردن پیج های رقیب می‌خواهند در نتایج اینستاگرام نمایش داده شود.

برنامه و ربات های حذف کننده فالور فیک

معرفی برنامه و ربات های حذف کننده فالور فیک از اینستاگرام

در ادامه با معرفی ۱۰ برنامه و ربات هایی که به شما کمک می‌کنند تا بتوانید فالورهای فیک را شناسایی کنید را برای شما معرفی می کنیم. این نرم افزار و ربات ها در گوگل پلی هم موجود است که می‌توانید دانلود کنید. دقت کنید برخی از برنامه‌ها از شما درخواست پول و اطلاعات حساب کاربری می‌کنند.

 1. Follower Analyzer برای سیستم‌عامل‌های اندروید
 2. Follower and Unflollower Analytics for Instagram برنامه ردیاب فوری فالور فیک
 3. Followers Insights for Instagram برای سیستم‌عامل‌های ios
 4. Followers for Instagram! برای سیستم‌عامل‌های ios
 5. Followers Tools for Instagram
 6. FollowMeter for Instagram
 7. Reports + Followers Analytics for Instagram
 8. Ghost Unfollowers for Instagram & Fake I.G. Clean
 9. Tracker for Instagram
 10. Tracker for Instagram Followers & Unfollowers

خرید فالوور ایرانی واقعی

مضرات فالور فیک برای صفحه اینستاگرام

به راستی اگر فالورهای فیک را از صفحه خود پاک نکنیم چه تاثیری در در فعالیت پیج ما خواهد داشت؟ پاسخ مشخص است. وجود کاربران فیک عملا باعث پایین آمدن اینگیجمنت ( تعامل کاربران ) صفحه شما شده و باعث ریزش فالور واقعی و در نتیجه حذف پیج شما توسط اینستاگرام خواهید شد.

فالور فیک  اعتماد صفحه شما را بین کاربران واقعی را از بین خواهد برد! چرا که عدم تناسب فعالیت و تعامل کاربران دیگر به سادگی قابل مشاهده است و فالور به این دلیل شما را آنفالو خواهد کرد. فرض کنید من به عنوان یک تبلیغ دهنده قصد دارم وارد پیج شما شده و درخواست تبلیغات بدم. وقتی کیفیت تعاملات پیج شما را تحت نظر میگیرم عملا میبینم فعالیت طبیعی روی پیج انجام نمی شود. در نتیجه از تبلیغ و تعامل با پیج شما منصرف می شوم.

برای حفظ فالور فیک مدام باید خرید بازدید، خرید لایک، خرید کامنت و غیره کنید که این موارد برای شما هزینه بالایی خواهد داشت. هستند سایت هایی که برای شما فالور واقعی هم تهیه می‌کنند اما تمام اینها هزینه خواهد داشت.

به دلیل ماهیت کسب سود از فعالیت صفحه اینستاگرام، فالور فیک عملا میزان بازخورد و نتیجه صفحه و زحمات شما را به صفر خواهد رساند. به این دلیل که کاربران واقعی که بتوانند پست و ویدیو های شما را دنبال کنند نخواهند توانست اینگیجمنت و نتیجه لازم و کافی را به صفحه شما برسانند.

اینستاگرام با ربات و الگوریتم های خاص خود به سادگی کاربران فیک را تشخیص داده و صفحه شما را مسدود خواهد کرد. یکی از موارد ممنوعه قوانین فعالیت در اینستاگرام استفاده از فالور فیک است.

با توجه به روز شدن الگوریتم اینستاگرام در سال جدید،  فالورهای فیک به دلیل عدم فعالیت مانند لایک کردن اتوماتیک توسط خود اینستاگرام حذف خواهد شد. اگر این حذف شدن با کاربران جدید پر نشود این حذف کردن باعث پایین آمدن اعتبار صفحه شما و احتمال پنالتی خواهد شد.

خرید فالوور ایرانی واقعی

نتیجه گیری :

هر کار و فعالیت در ابتدی شروع فرق ندارد بستر سایت یا شبکه های اجتماعی باشد نیاز به حوصله و وقت بیشتر در ابتدای کار برای جذب فالور دارد. اگر هدف شما جذب فالور و زیاد کردن آنها برای ایجاد درآمد است باید مطابق آموزش و روش‌هایی که در بالا گفته شد عمل کنید. نظم در کار و فعالیت مستمر کلید موفقیت اصلی در فعال نگه‌داشتن صفحات اینستاگرام است.

پس اگر دوست دارید گرفتار کاربران فیک و دنبال مطالب مرتبط با روش حذف فالوور فیک اینستاگرام  نگردید روی پیج‌های خود نباشید حتما فعالیت خود حداقل روزانه یک پست در اینساگرام را در برنامه خود داشنه باشید. استفاده از نرم افزار‌های فالور گیر یا ربات‌های جذب فالورها نه تنها برای کسب و کار شما در اینستاگرام مفید نیست مانند یک درمان زود گذر عوارض مخربی را برای صفحه شما به ارمغان خواهد آورد.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از سئو و بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. محمد کیانی
  ۹:۱۴ ۱۴۰۰/۰۳/۰۱

  مقاله و راهکارهاتون عالی بود

  بازم در مورد اینستاگرام و کاهش فالورهای غیر واقعی مطلب بذارید.

  • عرفان رحیمی
   ۱۰:۳۹ ۱۴۰۱/۰۳/۰۲

   سلام بر شما حتما

 2. احمد میرزایی
  ۲:۰۲ ۱۴۰۱/۰۱/۲۷

  سلام وقت شما بخیر
  لطفا در مورد ربات ها و یا اپلیکیشن های حذف فالوور فیک هم مطلب بذارید.
  ممنون از سایت خوبتون

  • عرفان رحیمی
   ۶:۳۶ ۱۴۰۱/۰۱/۲۷

   سلام ممنون از شما
   اتفاقا یه مطلب مشابه دقیقاً با همین عنوان داریم که داخلش وبسایت های حذف فالوور فیک را معرفی کردیم. ابتدای مقاله لینکش هست روش کلیک کنید و وارد مقاله شوید.

 3. محمد
  ۱۱:۱۵ ۱۴۰۱/۰۱/۲۷

  سلام به نظرم یکی از بهترین روش ها برای حذف فالوور فیک اینه که دستی بریم ببینیم کدوم اکانتها عکس پروفایل و نام کاربری مشکوکی داره و تعداد فالویینگ زیاد داره و فالوور صفر داره اینا معمولاً فیک هستند.

  • عرفان رحیمی
   ۱:۳۸ ۱۴۰۱/۰۲/۰۱

   سلام ممنون از اطلاعات ارزشمندی که ارائه دادید.

 4. داریوش
  ۱۰:۰۷ ۱۴۰۱/۰۲/۱۶

  سلام من از ربات کلا برای حذف فالوور فیک استفاده می کنم فقط

  • عرفان رحیمی
   ۱:۲۸ ۱۴۰۱/۰۲/۱۸

   سلام خیلی هم عالی

 5. رضا داوودی
  ۱۲:۲۶ ۱۴۰۱/۰۲/۲۹

  عالی بود مقالتون ممنون روش های کاربردی بود برای حذف فالوور فیک

  • عرفان رحیمی
   ۱:۳۰ ۱۴۰۱/۰۲/۳۰

   سلام ممنون از توجهتون

 6. محدثه میری
  ۱۲:۰۰ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰

  سلام وقتتون بخیر

  این ربات ها برای حذف فالوور روح هم مناسبه یا فقط برای حذف فالوور فیک کاربرد داره؟

  • عرفان رحیمی
   ۶:۲۶ ۱۴۰۱/۰۳/۰۹

   سلام از پشتیبانی این سرویس ها می تونید سوال بپرسید.