برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده با آخرین متد 1400

برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده با آخرین متد 1400

برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده: در حال حاضر افراد بسیار زیادی هستند که یک یا چند اکانت در اینستاگرام دارند. یکی از کابوس های امروز افراد در اینستاگرام، هک شدن اکانت به دست هکر های مختلف است. اکانت ها برای بسیاری از افراد اهمیت دارد و نمی خواهند که اکانت خود را از دست بدهند. برخی از هکر های حرفه ای هم می توانند با دسترسی به اینستا، ایمیل شما را نیز هک کنند.

بازگردانی پیج اینستاگرام نیز پس از هک شدن برای بسیاری از افراد موضوع بسیار مهمی است. در این مقاله در وب سایت مارکتر ها تلاش داریم تا شما را به طور کامل با موضوع هک شدن اکانت اینستا، روش اعلام هک شدن اینستاگرام و روش های بازگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده را به شما آموزش دهیم.البته قبلا در مورد روش های بازگردانی پیج اینستاگرام صحبت کرده بودیم که مقاله آن را می توانید مطالعه کنید.

انواع هک شدن در اینستاگرام کدامند؟

یکی از مهم ترین موضوعاتی که شما درباره بازگردانی پیج هک شده اینستا باید بدانید این است که اول متوجه شوید که هک شده اید یا نه!

اگر کسی موفق شود که شما را در اینستاگرام هک کند، ممکن است که دو اتفاق برای شما بیفتد.

اتفاق اولی که معمولا رایج تر می باشد این است که هکر رمز شما را عوض می کند و به این صورت شما از اکانت بیرون می روید. معمولا وقتی یک هکر این کار را انجام می دهد، با شما ارتباط برقرار می کند تا بتواند با گرفتن باج و مبلغی پیج را به شما برگردانند.

اتفاق دومی که ممکن است بیفتد این است که هکر، شما را از پیج بیرون نمی اندازد و در پیج فقط به کار شما نظارت دارد. این نوع از هک بسیار خطرناک است. زیرا شما متوجه آن نمی شوید و شخص می تواند شما را کنترل کند.

اعلام هک شدن اینستاگرام؛ از کجا بفهمیم هک شده ایم؟

تصور کنید که شخصی شما را هک کرده و رمز شما را تغییر نداده. در واقع در این زمان مهم ترین کاری که شما باید در راستای برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده بکنید، این است که متوجه شوید که هک شده اید. برای این کار دو راه مختلف دارید.

راه اولتان این است که به نشانه های مختلف هک شدن اکانت اینستاگرام دقت کنید. اگر شخصی را فالو کرده اید که فالو کردنش را به خاطر نمی آورید. اگر پستی را لایک کرده اید یا کامنت گذاشته اید که تا به حال اصلا ندیده اید یا اگر پیامی به کسی داده اید که یادتان نمی آید کی آن را ارسال کرده اید، شما احتمالا هک شده اید.

اما راه دوم که از طریق آن به طور کامل می توانید متوجه شوید که هک شده اید این است که در تنظیمات اینستاگرام، به سراغ بخش Login Activity بروید. در این بخش، اینستاگرام به شما نشان می دهد که چه دستگاه هایی به اکانت شما وصل هستند و اگر ورودی به اکانت رخ داده باشد نیز لوکیشن آن را به شما می گوید. شما می توانید در این بخش دستگاه های اضافی که ممکن است هکر باشد را شناسایی کنید و از اکانت خود بیرون بیاندازید. برای باز کردن بخش Login Activity باید به بخش های زیر بروید.

 1. صفحه Profile
 2. Setting
 3. گزینه Security
 4. گزینه Login Activity

از کجا بفهمیم هک شده ایم؟

روش های برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده

1: بازگردانی پیج هک شده بدون ایمیل و شماره

اولین راهی که برای بسیاری از افرادی که هک شده اند مهم است این است که بتوانند بدون استفاده از ایمیل و شماره تلفن بتوانند پیج خود را برگردانند. برای انجام دادن این کار فقط لازم است که در بخش Login Activity که در قسمت بالا با آن آشنا شدید، روی سه نقطه روبروی دستگاه های مختلف بزنید و گزینه Log Out رو انتخاب کنید.

این کار باعث می شود که افرادی که به پیج شما نفوذ کردند و این کار را برای نظارت و کنترل شما انجام داده اند از پیج شما بیرون بروند. البته این روش فقط برای وقت هایی که در اکانت خود هستید، کار می کند.

بررسی لاگین بودن افراد در حساب اینستاگرام

: بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام با فیسبوک

اما اگر هکر اکانت شما را هک کرده بود و رمزتان را نیز عوض کرده بود و شما دسترسی به اکانت خود نداشتید باید چکار کنید؟ یکی از راحت ترین راه های بازگردانی پیج اینستاگرام هک شده، این است که شما از اکانت فیسبوک خود برای این کار استفاده کنید.

اگر شما قبل از هک شدن، اکانت فیسبوک خود را به اینستاگرام متصل کنید، باعث می شود که این دو اکانت به یک دیگر لینک شوند. این کار باعث می شود که اگر زمانی اکانت اینستاگرام شما هک شد، بتوانید به راحتی از طریق فیسبوک و Login کردن در آن به راحتی اکانت خود را برگردانید.

این نوع از بازیابی برای مشکلات دیگر عدم ورود به اکانت اینستاگرام نیز قابل استفاده می باشد.

3: بازگردانی پیج هک شده با شماره

یکی دیگر از روش هایی که دارید تا بتوانید پیج هک شده اینستاگرام خودتان را پس بگیرید این است که گزینه فراموش کردن رمز را انتخاب کنید. پس از آن نیز خیلی راحت و از طریق کدی که برای شماره شما ارسال می شود به راحتی رمز اینستاگرام خودتان را عوض کنید. با این کار می توانید هم رمز خود را عوض کنید و به اکانت برگردید و هم هکر را از اکانت خود بیرون کنید. برای این کار فقط کافیست که مراحل زیر را انجام دهید.

 1. گزینه Get Help with Logging In را انتخاب کنید.
 2. گزینه Need more Help? را بزنید.
 3. گزینه Send and SMS را انتخاب کنید.
 4. شماره شما به شما نمایش داده می شود و گزینه اوکی را می زنید.
 5. سپس کد 6 رقمی که برایتان اس ام اس شده است را در کادر وارد می کنید.

بازگردانی پیج هک شده

: برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده با پشتیبان اینستا

یکی دیگر از راه هایی که برای بازیابی اکانت اینستاگرام خود دارید نیز کمک گرفتن از پشتیبان اینستاگرام می باشد. شما فقط کافیست که از طریق یک پیام به پشتیبان اینستا پیام دهید و موضوع هک شدن اکانت خود را مطرح کنید. برای مثال عنوان پیام خود را چیزی مانند اکانت من هک شده یا My Account has been HACKED استفاده کنید. بعد در متن پیام توضیح دهید که شما به دلیل اینکه هک شده اید نمی توانید وارد اکانتتان شوید.

پشتیبان اینستا نیز به محض اینکه شما هویت خود را ثابت کنید، اجازه می دهد که پیج وارد پیجتان شوید و هکر را نیز از اکانت شما بیرون می کند. در واقع پیام دادن به پشتیبان اینستاگرام نیز یکی از روش های بازگردانی پیج هک شده بدون ایمیل و شماره می باشد.

5: ربات بازگردانی پیج اینستاگرام هک شده

ربات ها امروزه نقش بسیار مهمی در انجام دادن کار های مختلف در اینستاگرام دارند. یکی از مهم ترین نوع ربات های اینستاگرام نیز، ربات های بازگردانی پیج اینستاگرام می باشند. در زمانی که شما دسترسی به پیج خود ندارید، می توانید از این ربات ها استفاده کنید تا بتوانید اکانت خودتان را بازگردانی کنید.

6: کمک گرفتن از متخصصین

در حال حاضر در کشور ایران متخصصین بسیار زیادی وجود دارند که شما می توانید بازگردانی پیج خودتان را به این متخصصان بسپارید. متخصصان مختلف اطلاعات پیج شما را می گیرند و روش های مختلف برای برگرداندن پیج شما را اجرا می کنند تا پیج شما را برایتان بازیابی کنند.

کار های مهم بعد از بازگردانی پیج هک شده اینستاگرام

از مهم ترین کار هایی که شما باید بعد از برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده انجام دهید این است که پسورد خود را عوض کنید. شما باید بعد از اینکه پیج خود را بازگردانی کردید، باید پسورد خود را عوض کنید تا دیگر هک نشوید. قصد داریم تا در ادامه شما را بیشتر با این موضوع آشنا کنیم.

1: چگونه یک رمز قوی برای پیج بگذاریم؟

همانطور که گفته شد، مهم ترین کاری که باید برای پیج خود بعد از بازیابی پیج هک شده اینستاگرام خود انجام دهید. شما باید یک رمز پیچیده، طولانی و قوی برای پیج خود بگذارید تا امکان هک شدن پیج خود را پایین بیاورید.

یک رمز خوب باید تمامی انواع کاراکتر های مختلف را داشته باشد تا هک کردنش برای ربات ها و هکر ها کار آسانی نباشد. اصولا یک رمز پیچیده خوب باید حاوی کاراکتر های زیر باشد.

 • حروف انگلیسی کوچک (a-z)
 • حروف انگلیسی بزرگ (A-Z)
 • اعداد (0-9)
 • کاراکتر های خاص (!_@_#_$_%_?_&_^_*)

2: تایید دو مرحله ای

آیا دوست دارید که با یک کار ساده، امنیت پیج خود را در برابر هک شدن تا 90 درصد بالا ببرید؟ شما می توانید خیلی راحت با کمک تایید دو مرحله ای پیج خود را برای هکر ها غیر قابل هک کنید. برای این کار شما باید مراحل زیر را انجام دهید.

 1. وارد بخش پروفایل شوید.
 2. بخش Setting را باز کنید.
 3. وارد بخش Security شوید.
 4. وارد بخش Two Factor Authentication

قابلیت تایید دو مرحله ای به این شکل است که هر بار باید برای لاگین کردن در اینستا، یک کد دوم یک بار مصرف نیز باید واردکنید. در نوع اول شما می توانید یک برنامه برای گوشی خود نصب کنید که هر بار وارد آن می شوید، یک رمز به شما می دهد که باید در اینستا وارد کنید.

نوع دوم تایید دو مرحله ای نیز به این شکل است که شما این قابلیت را با شماره تلفن برای خود می باشد. در این روش شما شماره تلفن خود را وارد می کنید و کد های 6 رقمی تایید دومی که باید وارد کنید بعد از هر بار درست زدن پسورد برای شما ارسال می شوند.

پیگیری پیج هک شده اینستاگرام

یکی دیگر از موضوعات بسیار مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که شما می توانید در صورتی که پیجتان هک شده، می توانید برای برگرداندن آن، این موضوع را در مراجع قانونی پیگیری کنید.

پیگیری پیج هک شده اینستاگرام یکی از کار هایی است که شما می توانید در مراجعی مانند پلیس فتاست. شما می توانید برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده خود را به این مراجع بسپارید. مراجع قانونی مثل پلیس فتا این موارد را مورد بررسی قرار می دهند و پیج شما را بازیابی می کنند.

مجازات هک کردن اکانت اینستاگرام چقدر است؟

یکی از موضوعاتی که باید درباره هک اینستاگرام بدانید این است که مجازات زیادی در ایران دارد. مجازات اصلی هک کردن اکانت اینستاگرام در ایران 91 روز تا یک سال حبس یا جزای نقدی 500 هزار تومانی تا 2 میلیون می باشد. شما باید دقت داشته باشید که اگر اکانتتان در اینستا هک شد، باید آن را در مراجع قانونی پیگیری کنید تا پلیس فتا بتواند این موضوع را برایتان پیگیری کند.

 

در این مقاله تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با هک شدن اکانت اینستاگرام، روش های برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده، و موضوعات مختلف دیگر درباره اکانت های هک شده اینستا، آشنا کنیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

 

5/5 - (2 امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.