برگرداندن اکانت اینستا با شماره [ آموزش کامل ]

برگرداندن اکانت اینستا با شماره [ آموزش کامل ]

برگرداندن اکانت اینستاگرام با شماره: شاید شما هم تا به امروز به این مشکل برخورد کرده باشید که از اکانت اینستاگرام خود خارج شده باشید و ندانید که چگونه به اکانت خود وارد شوید. اگر شما شماره تلفن خود را در اکانتان سیو کرده اید، نیاز به نگرانی ندارید! کافیست این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا بتوانید برای برگرداندن پیج اینستا با شماره دقیق کنید.

یکی از آسان ترین راه های بازگردانی پیج اینستاگرام، استفاده از تلفن همراه و برگرداندن اکانت قبلی اینستا با شماره و اس ام اس است. در ادامه قصد داریم که این روش بازگردانی اکانت اینستاگرام با شماره را برای شما به طور کامل توضیح دهیم.

ثبت شماره تلفن در اینستاگرام چه مزیتی دارد؟

همانطور که می دانید در زمانی که قصد دارید یک پیج اینستاگرام ایجاد کنید، باید یک ایمیل یا شماره تلفن وارد کنید تا برای احراز هویت به روش درست، کدی که برای ایمیل یا تلفنتان ارسال میشود را وارد کنید تا اکانت خودتان را بسازید. در حال حاضر نیز بسیاری از افراد این کار را با شماره تلفن خودشان انجام می دهند و اکانت را با شماره تلفن خود ایجاد می کنند.

اما در کل ثبت کردن ایمیل و شماره تلفن در اکانت اینستاگرام یکی از کارهای مهمی است که حتما باید برای اکانت خود انجام دهید. این دو مورد اطلاعاتی هستند که درباره شما در دیتابیس اینستا ذخیره می شوند و بسیار اهمیت دارند.

برای اضافه کردن این دو مورد فقط کافیست که مراحل زیر را انجام دهید.

 1. در بخشProfile وارد Setting شوید.
 2. در تنظیمات اینستاگرام، وارد بخش Account شوید
 3. در قسمت تنظیمات اکانت وارد قسمت Personal information شوید.ثبت شماره تلفن در اینستاگرام چه مزیتی دارد

در قسمت Personal Information یا اطلاعات شخصی شما می توانید ایمیل، شماره تلفن، جنسیت و تاریخ تولد خود را ثبت کنید. اضافه کردن ایمیل و شماره تلفن در این بخش یکی از مهم ترین کار هایی است که شما می توانید برای احراز هویت به عنوان یک اکانت واقعی در اینستاگرام انجام دهید.

بازگردانی پیج دیسیبل شده

برگرداندن اکانت اینستا با شماره تلفن

همانطور که گفته شد یکی از مهم ترین روش های بازیابی اکانت های اینستاگرام در زمان های مختلف استفاده از شماره تلفن است. این روش در ۹۰ درصد مواقع به کار شما می آید و بهتر است که آن را به طور کامل بلد باشید. در این قسمت از مقاله تلاش داریم تا شما را به طور کامل با مراحل بازیابی اکانت اینستا با شماره تلفن آشنا کنیم.

۱: Get help Signing in

اولین کاری که باید برای بازیابی اکانت اینستا با شماره تلفن انجام دهید این است که در قسمت لاگین برنامه یا سایت، روی گزینه Get help signing in بزنید. این گزینه در نسخه های قدیمی تر ممکن است که Forgot your password باشد. این قدم اول برای بازیابی اکانت شماست.

بازیابی اکانت اینستا با شماره تلفن

: گزینه Send an SMS

در این بخش شما سه گزینه مختلف برای بازیابی اکانت خود دارید. گزینه دوم Send an SMS می باشد که در واقع همان برگرداندن اکانت قبلی اینستا با شماره می باشد. شما باید برای بازیابی این گزینه را انتخاب کنید.

گزینه Send an SMS

۳: وارد کردن شماره تلفن

اگر شماره تلفن خود را در اینستا ثبت کرده باشید در این قسمت دیگر نیازی به وارد کردن شماره خود ندارید. برای برگرداندن اکانت اینستاگرام با شماره تلفن فقط کافیست که شماره خود را بررسی کنید. اما اگر شماره تلفنتان در اکانت ثبت نشده می توانید خیلی راحت در textbox در صفحه شماره خود را وارد کنید و فلش بالا سمت راست را بزنید.

وارد کردن شماره تلفن

۴: باز کردن لینک ارسال شده از اینستاگرام

در این مرحله اینستاگرام برای شما یک SMS می فرستد که حاوی یک لینک اینستاگرام می باشد. شما باید روی این لینک بزنید تا در گوشی خود وارد صفحه ای شوید که یک رمز جدید برای خودتان بگذارید. این لینک همیشه از طرف مخاطبی با نام Facebook یا Instagram برای شما ارسال می شود. این روش آسان برای بازیابی اینستا با شماره تلفن است.

چنانچه شماره شما در یک گوشی ساده می باشد و لینک ارسال شده قابلیت باز کردن را ندارد می توانید کل متن را به صورت پیامک به شماره ای که با گوشی به آن وصل هستید ارسال کنید تا بتوانید حساب کاربری خود را فعال کنید.

باز کردن لینک ارسال شده از اینستاگرام

۵: تغییر رمز و تنظیم یک پسورد جدید

در این مرحله و زمانی که شما وارد لینک می‌شوید، می توانید یک رمز جدید را برای خودتان تنظیم کنید.

تغییر رمز و تنظیم یک پسورد جدید

موارد کاربرد برگرداندن اکانت اینستاگرام با شماره

گفته شد که این روش بازیابی حساب اینستا، در زمان های مختلفی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. مهم ترین انواع مشکلاتی که ممکن است برای اکانت شما پیش بیاید که شما نتوانید وارد اکانت خود شوید عبارتند از:

 • فراموش کردن پسورد
 • دی اکتیو بودن اکانت
 • دیسیبل بودن اکانت
 • هک شدن اکانت

روش بازیابی اکانت اینستا با شماره تلفن برای همه مشکلات بالا به جز دیسیبل بودن پیج می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. برای همین بهتر است که این روش ها به خوبی بلد باشید و در زمان نیاز از آن استفاده کنید.

برای زمانی که رمز خود را فراموش کرده اید، این روش می تواند خیلی راحت این مشکل شما را برطرف کند. در زمان دی اکتیو بودن اکانت نیز شما می توانید با یک لاگین ساده پیج  را برگردانید اما گاها مشکلاتی ممکن است پیش بیاید و شما می توانید این مشکلات را به روش بالا برطرف کنید.

در زمانی که اکانت شما هک شده نیز می توانید امید داشته باشید که هکر شماره تلفن شما را در بخش اطلاعات شخصی تغییر نداده باشد تا بتوانید به راحتی از این طریق برای بازیابی اکانت اینستاگرام با شماره تلفن خود اقدام کنید. البته بعد این کار باید دقت داشته باشید که رمز قوی تر بگذارید و حتی بهتر است که تایید دو مرحله ای را نیز فعال کنید.

بازگردانی پیج دیسیبل شده

برگرداندن اینستاگرام با شماره تلفن

اگر شما جز آندسته از افرادی هستید که همزمان پیج های مختلفی را مدیریت می کنید، و قصد دارید یک یا چند عدد از آنها را در حالت غیر فعال قرار دهید می توانید پیج خود را غیر فعال کنید. با این کار اینستاگرام پیج شما را پاک نمی‌کند.

برای استفاده از این ویژگی و برگرداندن حساب اینستا با شماره تلفن حتما رمز عبور خود را در جایی مطمین ذخیره کنید تا بتوانید به سادگی پیج غیر فعال خود را فعال کرده و به چرخه فعالیت برگردانید. برای این کار روش زیر را انجام دهید :

 1. از طریق صفحه اینستاگرام وارد حساب کاربری اکانت خود شوید.
 2. اگر رمز عبور را می دانید در یوسر و پسورد وارد کرده و دکمه login را کلیک کنید تا وارد حساب کاربری شوید. برای استفاده از این ویژگی پیج شما حداکثر یک هفته از زمان آخرین فعالیت آن گذشته باشد.

 

اهمیت ثبت شماره تلفن در اینستاگرام

یکی از نکات مهمی که باید درباره ثبت شماره تلفن در اینستاگرام بدانید این است که اگر شما شماره ای ثبت نکرده باشید، ممکن است کسی بتواند با دادن شماره خودش برای اکانت شما رمز اکانتتان را عوض کند و شما را از اکانت بیرون بیاندازد. در ضمن اینکه شماره تلفن شما در اینستا ثبت شده باشد، به اینستا نیز ثابت می کند که شما یک اکانت واقعی هستید. بنابراین شما با ثبت کردن شماره خود می توانید از مشکل هک شدن به روشی مسخره یا دیسیبل شدن اکانت جلوگیری کنید.

اگر برگرداندن اکانت اینستا با شماره، ایمیل یا فیس بوک ممکن نبود چه؟

برگرداندن پیج اینستا با شماره، راحت‌ترین روش ممکن برای استفاده‌ی مجدد از اکانت است. با این حال گاهی اوقات شرایطی به وجود می‌آید که امکان بازگشت به اکانت قبلی اینستاگرام با شماره تلفن فراهم نیست. در این صورت، سوال این نیست که چگونه پیج اینستا را با شماره برگردانیم در عوض باید با موقعیت سنجی دقیق، نسبت به انتخاب روش درست از جمله بازیابی اینستاگرام با شماره تلفن، ایمیل و …، تصمیم‌گیری کرد.

آیا چیز‌ی در رابطه با شرایطی که گفتم، می‌دانید؟ ممکن است درست حالا که تصمیم به برگرداندن اکانت اینستاگرام دارید، گوشی موبایل در دسترس نباشد. شاید هم اپ اینستاگرام را به‌صورت نصب‌شده روی دستگاه هوشمند خود ندارید و بنا به دلایلی مثل نبود فضا در حافظه‌ی داخلی، فعلا نمی‌توانید آن را نصب کنید. در این شرایط نمی‌توانید به بازگردانی پیج اینستا با شماره فکر کنید. به نظر شما با به‌کاربردن ۳ روش برگرداندن پیج اینستاگرام، یعنی شماره موبایل، ایمیل و فیس بوک، می‌توان مجددا پیج را به دست گرفت؟ در حقیقت نه، در این حالت باید ابتکار دیگر‌ی بکار بگیرید. چندین راه پیش رو‌ی شما است که می‌توانید به‌جای برگرداندن اینستا با شماره، با آنها اکانت خود را باز‌گردانید.

 • سایت باز‌یابی اکانت اینستاگرام

این سایت متعلق به خود اینستاگرام است. بنابراین امنیت بالا‌یی دارد. روش کار با آن به‌آسانی بالا اوردن پیج اینستا با شماره تلفن و ایمیل می‌باشد. کافی است برای شروع کار به سایت instagram.com وارد شوید و با اقدامات مناسب از آن به‌جای بازیابی حساب اینستاگرام با شماره تلفن استفاده کنید.

 • استفاده از گوگل به‌جای بازگرداندن اینستا با شماره

نحوه بازیابی اکانت اینستاگرام تنها به بازیابی اینستا با شماره تلفن و… محدود نمی‌شود، گوگل هم راهکار مناسبی است. استفاده از گوگل زمانی جواب می‌دهد که اکانت گوگل و اینستا، هر دو sync باشند (استفاده از یک ایمیل برای هر دو). با وارد‌شدن به اکانت گوگل می‌توانید پسورد اینستاگرام را پیدا و برگشت اکانت اینستاگرام را تضمین نمایید. البته باید بگویم که این روش مختص اندروید است.

 • برنامه‌ای برای یافتن پسورد

بازیابی اینستاگرام با شماره موبایل یا سایر روش‌ها عمدتا به دلیل عواملی مثل فراموشی پسورد است. پس می‌توانید از برنامه‌ای به نام PDF Password Recovery Pro استفاده کنید تا رمز فراموش‌شده را بیابید. ‌ نشان‌دادن رمز‌ها‌ی رایج و یا پسورد‌ها‌یی با ارائه‌ی سر‌نخ‌ها‌یی مثل نماد، اعداد و…، از جمله روش‌ها‌ی این اپ برای بازیابی پسورد است. در نتیجه شما می‌توانید به‌جای بازیابی اکانت اینستاگرام با شماره تلفن، این روش را هم بکار بگیرید.

 

آموزش بازگردانی پیج اینستا با شماره در مارکترها

 

برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام با شماره تلفن، همیشه ممکن است؟

برای بازگردانی اینستا با شماره، باید ببینید که اکانت شما چطور حذف شده است؛ این حذف از نوع دائمی بوده است یا موقتی؟

 • حذف دائمی

برنامه بازیابی اکانت اینستاگرام با شماره تلفن، برای اکانتی که به طور دائمی حذف شده است، وجود دارد یا نه؟ متاسفانه نه. برای این نوع حذف اکانت، امکانی برای بازیابی اکانت اینستا با شماره تلفن و یا هیچ روش دیگر‌ی وجود ندارد. پس زمان خود را برای برگرداندن اکانت اینستا با شماره، ایمیل و… به هدر ندهید. این امکان در حال حاضر موجود نیست.

 • حذف موقتی

اگر اکانت شما به طور موقتی حذف شده باشد، برگرداندن اکانت اینستا با استفاده از نام کاربری و پسورد ممکن است. اگر هم رمز عبور را به یاد نمی‌آورید، چاره‌ی آن، بازیابی پیج اینستاگرام با شماره تلفن، ایمیل و… می‌باشد. ‌

در این مقاله تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با روش برگرداندن اکانت اینستا با شماره و نیز بازگردانی پیج اینستا با شماره  آشنا کنیم تا بتوانید در مواقع مختلف از آن برای بازیابی اکانت خود استفاده کنید. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

لازم است برای فعالیت در فضای اینستاگرام از رمز عبور قوی و آسان که یادسپاری آن آسان است استفاده کنید تا دردسرهای بازیابی اکانت اینستاگرام را نداشته باشید. رمز عبور می توانید ترکیبی از اسم شما با کد ملی یا شماره شناسنامه یا ایمیل شما که جز قوی‌ترین رمز عبور است باشد.

بازگردانی پیج دیسیبل شده

۴.۳/۵ - (۱۳ امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از سئو و بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. ibrahim
  ۱:۲۵ ۱۴۰۱/۰۴/۲۲

  اینستاگرام پاک کردم الان میخواهم دوباره فعال کنم

  • عرفان رحیمی
   ۱۱:۵۶ ۱۴۰۱/۰۴/۲۳

   آخرین نسخه اینستاگرام را نصب کنید.

 2. 0o._.milad._.o0
  ۹:۱۲ ۱۴۰۱/۰۵/۱۶

  سلام پیج من‌بلاک شده هست رمزروبلدنیستم ولی روشماره خودم هست هرچی‌میزنم اسم پیج‌روبالانمیاره شماره روهم‌میزنم بالانمیارع لطففا‌پیگیری‌کنید اسم پیج0o._.miad._.o0

  • عرفان رحیمی
   ۵:۴۷ ۱۴۰۱/۰۵/۱۶

   سلام، بازیابی با جیمیل رو امتحان کردید؟

 3. عباسم
  ۱۱:۴۳ ۱۴۰۱/۰۸/۲۱

  سلام من یه پیج داشتم دیسیبل شده چطوری برگردانم

 4. پوریا
  ۸:۵۵ ۱۴۰۱/۰۸/۲۴

  سلام گوشیمو عوض کردم میخوام پیجمو بازیابی کنم فقط هم با شماره وارد شدم و جیمیل روش ندارم، فراموشی رمز رو میزنم ولی وقتی لینک رو برام می‌فرسته و میزنم روی لینک دوباره میره از اول و به صفحه لوگین میره،، چیکار باید بکنم☹️

 5. مهدی اصغری
  ۱:۰۰ ۱۴۰۱/۱۱/۱۴

  سلام
  من کد تأیید دو مرحله‌ای اینستاگرام فراموش کردم برای اینستاگرام بیش از ۱۰ بار عکس و سلفی هم فرستادم
  ولی تأیید نمیکنه که پیج مال منه ممنون میشم کمکم کنید
  هیچ عکس شخصی هم داخل پیج اینستاگرام هم نداشتم