کارآفرینی در منزل | چند روش ساده برای راه اندازی یک کسب‌وکار کوچک خانگی

کارآفرینی در منزل | چند روش ساده برای راه اندازی یک کسب‌وکار کوچک خانگی

کار آفرینی در منزل و راه اندازی یک کسب و کار کوچک خانگی یکی از پرطرفدارترین موضوع‌هایی است که این روز‌ها افراد زیادی به دنبال آن هستند. البته به لطف گسترش اینترنت در سطح کشور، این امکان بیش از پیش فرآهم شده که در این مقاله به روش‌های مختلف آن اشاره می‌کنیم.

تا حالا شده به این فکر بیافتید که چگونه یک کارآفرینی خانگی راه اندازی کنیم؟
یه جورایی کارآفرین شدن همیشه در خون ما ایرانیان بوده و هست. همیشه دوست داریم یک کسب‌وکاری را راه اندازی کنیم، آن را توسعه دهیم تا بتوانید عدّه‌ای را مشغول به کار کنیم.
در این مقاله می خواهیم به 6 ایده برای کارآفرینی در منزل بپردازیم و خواهید دید که حتی بدون سرمایه زیاد، ولی با پشتکار و تلاش فراوان می‌توان به موفقیّت رسید. یادتون باشه که بدون شناخت پرسونای مشتری نمی توان یک کسب و کار پولساز راه اندازی کرد پس حتماً قبل از مطالعه این مقاله به فکر طراحی پرسونای مشتری خود باشید.

در دنیای اینترنت و فضای مجازی فرصت‌های بسیار زیادی برای راه اندازی کسب‌وکارهای اینترنتی وجود دارد که ما سعی می کنیم در پست‌های بعدی شما را در جریان اینگونه کسب‌وکارها قرار دهیم. ضمن اینکه افزایش پهنای باند در ایران هم شرایط را بیش از پیش برای داشتن یک کار آفرینی خانگی فرآهم ساخته. اما بریم سراغ ایده ها.

بیایید قبل از هرچیز به این فایل صوتی گوش کنیم.

سوالات متداول شما برای شروع کارآفرینی در منزل

قدم اول کارآفرینی در منزل چیست؟ من سرمایه کمی دارم بهترین ایده کارآفرینی در منزل چیست؟ بهترین زمان برای شروع کارآفرینی در منزل چه موقع است؟ بیشتر چالش مسیر کارآفرینی چیست؟

.

کارآفرینی در منزل با سرمایه کم

یکی از مهم‌ترین و پرتکرارترین سوال‌هایی که در گوگل جست‌وجوی بسیار زیادی دارد، این است که ما چگونه می‌توانیم یک کسب و کار کوچک خانگی راه اندازی کنیم و بتوانیم برای خودمان به صورت کاملاً مستقل کار کنیم.

خوب به لطف قدرت گرفتن اینترنت در کشورمان ایران، این امکان بسیار محتمل‌تر از گذشته شده در جایی که ما امروز یک عنوان شغلی به نام “فری لنسر” داریم که به معنی “آزادکار” است و به فردی گفته می‌شود که مستقل از زمان و مکان، خدمات خود را عرضه می‌کند. بنابراین آزادکاری یا حتّی دورکاری، یکی از ابزارهای اصلی کارآفرینی در منزل است که در ادامه با هم به بررسی روش های گوناگون آن اشاره خواهیم کرد.

فریلنسر یا آزادکاری راهی برای کارآفرینی در منزل

دست‌سازهای ایرانی خود را بفروشید

در ایران هنرمندانی داریم که دارای ذوق هنری بسیار بالایی هستند و استعداد ساخت صنایع دستی منحصر به فردی را دارا می‌باشند، خوب این یک فرصت بسیار خوبیست که کسب‌و‌کار خانگی خود را از همین امروز شروع کنید و یک کارآفرینی در منزل خود ایجاد کنید.
قرار نیست از ابتدا همه چیز ایده آل باشد و قرار نیست که اصلا از همین امروز فروش داشته باشید. فقط باید مسیر خود را آغاز کنید و در ادامه راه استراتژی‌های خود را بهبود دهید.
اما برای فروش محصولات دست‌ساز خود می‌توانید از یک صفحه در اینستاگرام آغاز کنید. شاید به این فکر بیافتید که حتما باید یک وبسایت با تمامی امکانات داشته باشید در صورتی که اگر کار خود را از یک صفحه در اینستاگرام آغاز کنید، بهتر هم هست زیرا افراد بسیار زیادی در این فضا فعال هستند و شما از طریق این افراد می ‌توانید محصولات خود را معرفی کنید اما فراموش نکنید که برای شکل‌گیری پایه‌های کسب‌وکارتان، در ادامه حتما به فعالیت در دیگر شبکه‌های اجتماعی و همینطور داشتن یک وب‌سایت بسیار ضروری است.

اگر می‌ خواهید بیشتر با روش های همکاری در فروش اینترنتی آشنا شوید این مقاله را حتماً مطالعه کنید.

غذای منطقه خود را تامین کنید

یکی دیگر از بهترین روش‌های درآمدزایی با سرمایه‌های اندک، راه اندازی سیستم غذای خانگی است.
قرار نیست از ابتدا غذای همه شهر را تامین کنید. بلکه می‌توانید این کار را از محله خود آغاز کنید.
امروزه افراد به دلیل وجود مشغله‌های زیاد، زمان کم‌تری برای طبخ غذای خانگی دارند و همین یک فرصت خوب برای شما است. می‌توانید منوی غذایی خود را در یک صفحه اینستاگرام، نمایش دهید و از طریق سیستم پیام خصوصی سفارش خود را دریافت کنید.
رفته رفته وقتی کسب‌وکار خود را معرفی کردید، می توانید برای سفارش غذا یک اپلیکیشن طراحی کنید و کاربران سفارش غذا را با نصب یک برنامه کاربردی روی گوشی‌های خودشان انجام دهند.

اگر تخصصی دارید، مشاوره دهید

اگر شما تخصص خاصی در زمینه هایی چون، تجارت، امور مالی یا حقوقی، روانشناسی، رشد فردی و … دارید، خوب پس دست به کار شوید.
یک وبلاگ و یا وبسایت ساده راه اندازی کنید و شروع به تولید محتوای غنی و مفید در حوزه کاری خود کنید.
پس از گذشت مدتی، افراد شما را به عنوان یک فرد متخصص می‌شناسند و شما از این فرصت برای ارائه انواع خدمات آموزشی و مشاوره‌ای استفاده می‌کنید.البته فراموش نکنید که فقط تولید محتوا جواب نمی‌دهد بلکه مهم‌تر از تولید محتوا، انتشار آن از کانال های صحیح می‌باشد.
خدمات مشاوره را می‌توانید از طریق سیستم Skype‌ و یا imo‌ انجام دهید و به صورت مجازی، افراد را برای حل‌ مشکلاتشان راهنمایی کنید و در برابر آن مبلغی دریافت کنید.
خیلی ساده می توانید فعالیت خود را شروع کنید. اما یادتان باشد برای قرار گرفتن در این مسیر باید صبر داشته باشید. شاید ما‌ه‌های اول هیچ فردی به شما اعتماد نکند و این اطمینان در طول مسیر و با فعالیت مستمر شما در شبکه های اجتماعی حاصل می‌گردد.

کارآفرینی در منزل با کمک آموزش و مشاوره

مدیریت تولید محتوای متخصصین را به عهده بگیرید

در دنیای مجازی متخصصان زیادی فعالیت می‌کنند که خودشان فرصت مدیریت تولید محتوای وبلاگ و یا وبسایت خود را ندارند و بسیار تمایل دارند تا یک نفر امور هماهنگی تولید محتوای وبسایتشان را به عهده گیرد.
برنامه‌ریزی و پیگیری تولید کنندگان محتوا، برای تولید و انتشار محتوا می‌تواند، ایده‌ای باشد که آن را به عنوان یک کسب‌وکار آغاز کنید و تمام فعالیت‌های تولید و انتشار محتوا برای متخصصان را به عهده بگیرید و این خدمات را در قالب یک وبسایت، راه اندازی و ارائه کنید.

کار آسان در منزل به کمک مدیریّت پیج‌های اینستاگرام

همه ما می‌دانیم که امروز شبکه اجتماعی اینستاگرام، به یکی از ابزارهای بسیار پرقدرت در دنیای دیجیتال مارکتینگ تبدیل شده است و کاربران بسیار زیادی در ایران از این شبکه برای اهداف گوناگون استفاده می کنند.

کسب و کارهای بسیار زیادی در اینستاگرام مشغول فعّالیت هستند که به افرادی نیازمند هستند که مدیریت پیج اینستاگرام خود را به او بسپارند و از تولید محتوا گرفته تا پاسخ پیام‌ها و… را به او بسپارند. شما به عنوان یک کسب وکار خانگی می‌توانید این حرفه را آغاز کنید و شروع به بازاریابی برای افرادی کنید که می‌خواهند مدیریت پیج اینستاگرام خود را به شما بسپارند. کافیست کمی در مورد اینستاگرام بدانید و سپس از ذوق و سلیقه خود برای تولید محتوا استفاده کنید.

مدیریت صفحات تجاری در اینستاگرام خودش نوعی کارآفرینی در منزل است

مسئولیت نان داغ خانگی منطقه خود را به عهده بگیرید

شاید شما مهارت طبخ انواع نان خانگی را داشته باشید. خوب چرا از این مهارتِ خود برای راه اندازی یک فرصت کارآفرینی در منزل استفاده نمی‌کنید!
بسیاری از افراد شاغل، وقت و فرصت تهیّه نان تازه را ندارند و با توجه به ماشینی شدن زندگی امروزه همه ما شهرنشینان، تهیه نان تازه، آن هم هر روز، کاری دشوار شده است.
همین کار رو به عنوان یک سرویس در منزل خودتان راه اندازی کنید و در ابتدا فقط محله خود را از ارائه چنین سرویسی آگاه کنید. بعد از اینکه ساختار کسب‌وکار خود را شکل دادید، رفته رفته آن را توسعه دهید و محدوده ارائه خدمات خود را گسترده‌تر کنید.
در ابتدا سفارش نان رو می‌توانید از طریق سیستم‌های پیام‌ رسانی چون تلگرام آغاز کنید و در آینده یک اپلیکیشن با امکانات بیشتر، راه اندازی کنید. به همین سادگی !

کتاب‌های کتابخانه خود را به دیگران قرض دهید

شاید شما هم از زیاد بودن کتاب‌ها در کتابخانه منزل خود رنج می‌برید. خوب چرا این رنج را به گنج تبدیل نمی‌کنید؟
یعنی اینکه تمامی کتاب‌های موجود در کتابخانه خودتان را با دیگران به اشتراک گذارید و در برابر دادن امانت کتاب به افراد متقاضی، پول دریافت کنید. این کار هم سبب کاهش دردسر نگهداری کتاب‌ها در قفسه شما می‌شود و هم یک کسب‌وکار خانگی بسیار کوچکی را راه اندازی کرده‌اید. می‌توانید این ایده را توسعه دهید و مدیریت اشتراک گذاری کتاب توسط دوستان و همکاران خود را هم به عهده بگیرید.
ملاحظه فرمودید که چه قدر ساده و با ایده هایی که شاید شما اصلا آن‌ها را به چشم یک کسب‌وکار نگاه نکنید، می‌توان کارآفرینی خانگی خود را بدون سرمایه زیاد، آغاز کنید.
یادتان باشد برای موفق شدن در کارآفرینی حتما از کم شروع کنید و رفته رفته سیستم کاری خود را ارتقاع دهید. هیچ انسان موفقی، یکدفعه به جایگاهی که الان در آن قرار دارد، نرسیده است.
امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشه.

کارآفرینی در خانه با قرض دادن کتاب

کارآفرینی در منزل با تهیه شیرینی خانگی

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد در خانه یا همان کارآفرینی در منزل، تهیه شیرینی‌های کوچک خانگی است که خالق آن‌ها، فقط خود شما هستید و می‌توانید در قالب‌های شکیل، این شیرینی‌های خوشمزه را آماده کنید.
کار را خیلی سخت نکنید، برای بازاریابی از محلّه خودتان شروع کنید و رفته رفته از بازخوردهایی که از افراد اهل محلّه دریافت می‌کنید، کیفیت کار خود را بهبود دهید. بعد از مدّتی حتی می‌توانید برای کسب‌وکار خود یک اپلیکیشن طرّاحی کنید و سفارش‌ها را به صورت آنلاین دریافت کنید.
باور کنید کار اصلاً سختی نیست فقط مسیر کارآفرینی مقدار زیادی صبر و حوصله، پشتکار و تلاش نیاز دارد. اگر فکر می‌کنید مجهّز به این موارد هستید، شما قطعا یک کارآفرینِ نمونه خواهید شد.

کسب درآمد از فروش اطّلاعات

یکی از پردرآمدترین کسب‌وکارهایی که امروزه در فضای مجازی وجود دارد، راه اندازی کسب‌وکار دانش محور بر پایه تولید و فروش اطلاعات است (information marketing). البتّه در ابتدای چنین کسب‌وکاری شاید تا چندین ماه نتوانید درآمد قابل توجّهی داشته باشید امّا قطعا بعد از گذشت ماه‌ها تلاش، خواهید توانست کم کم به درآمد‌های مناسبی برسید.
تولید و فروش اطّلاعات یکی دیگر از روش‌های کارآفرینی در منزل است، دقّت داشته باشید که برای این کار فقط کافیست یک وبسایت راه اندازی کنید و شروع به تولید محتوا در یک زمینه تخصصی نمایید بعد از مدّتی مخاطبین از داخل موتور جست‌وجوی گوگل، به دنبال شما می‌آیند و خواهانِ دریافت اطّلاعات بیشتری در آن زمینه کاری هستند.
اینجاست که درآمد شما آغاز می‌شود و شما می‌توانید برای کسب‌ درآمد، محتوای تکمیلیِ خودتان را تحت فرمت‌های گوناگون (ویدیو، پادکست، اینفوگرافیک و…) ارائه دهید. پس از مدّتی به درآمد پایدار خواهید رسید.

کسب درامد از خانه با فروش اطلاعات

کارآفرینی در منزل با تولید دوره‌های آموزشی

یکی از مشاغل اینترنتی پر درآمد ، کسب درآمد اینترنتی از طریق تولید و فروش دوره‌های آموزشی است. این مورد هم یکی از بهترین روش‌های کارآفرینی در منزل است. در روش قبلی اشاره کردیم که می‌توانید از طریق فروش اطّلاعات کسب درآمد کنید امّا در این روش تاکید ما بر روی تولید دوره‌های آموزشی ویدیویی است.
وب‌سایت‌های گوناگونی همچون فرانش و فرادرس در ایران و Udemy در خارج از ایران وجود دارند که می‌توان با استفاده از آن‌ها کسب درآمد داشت. البته این نکته را دقّت کنید که در وب‌سایت‌های خارجی کار کمی مشکل‌تر می‌شود و برای مباحث مالی، شاید نیاز به یک فرد ساکن در خارج از ایران باشد.
برای این کار کافیست با بخش پشتیبانی چنین وب‌سایت‌هایی ارتباط بگیرید و روند تدریس در آن‌ها را جویا شوید. سپس در حوزه تخصصی خودتان، یک موضوع را انتخاب نمایید و شروع به تعریف و تولید یک دوره آموزشی نمایید. یکی از مزایای استفاده از پلتفرم‌های فروش محتوا، این است که بازاریابی و فروش دوره به عهده همان پلتفرم می‌باشد و لازم نیست شما زحمت زیادی بابت فروش و بازاریابی داشته باشید.

ویدیو ” ایده های کارآفرینی  ” را از دست ندهید!

آشنایی با 5 ایده ساده کارآفرینی در منزل

کارآفرینی در منزل با مدیریت پروژه‌های ترجمه و تایپ

شاید کمی عجیب باشد ولی این موضوع واقعیّت دارد، بسیاری از افراد هم اکنون در منزل خود نشسته‌اند و فقط مدیریت و پیگیری انجام پروژه‌های ترجمه را انجام می‌دهند. روند این کسب‌وکار بدین شکل است که شما می‌توانید انواع پروژه‌های دانشجویی ترجمه و تایپ را بپذیرید و سپس با ارسال فایل‌ها برای مترجمین موجود در فضای اینترنت، فقط مدیریت انجام این پروژه‌ها را به دست بگیرید.
توسط شبکه اجتماعی لینکدین هم می‌توانید مترجمین مختلف را پیدا کرده و با آن‌ها در ارتباط باشید. رفته رفته برای این ایده یک وب‌سایت طراحی کرده و کسب‌وکار اینترنتی خودتان را توسعه دهید.

کارآفرینی در منزل با تولید ماسک !!!

بله در این روز‌های کرونایی تولید ماسک یکی از مهم‌ترین اقلام مورد نیاز برای همه اقشار جامعه شده است و اتّفاقا محصولی است که به صورت مصرفی باید بعد از چند بار استفاده، دور انداخته شود. بنابراین اگر بتوانید مجوّز ساخت و تولید یک کسب و کار تولید ماسک را بگیرید، قطعاً خواهید توانست یک کسب و کار خانگی راه اندازی کنید و تعدادی از افراد هم استخدام نمایید.

قبلا مقاله ای با عنوان ” نحوه شروع کسب و کار اینترنتی در ایران ” در مارکترها منتشر شده که خواندن ان را به شما توصیه  می‌ کنیم.

فروشنده مجازی بشو !!!

یکی دیگر از روش های کارآفرینی در منزل، این است که به صورت مجازی برای فروشگاه‌های اینترنتی محصولات و خدماتی را به فروش رسانید. مثلاً می‌توانید در کانال های پربازدیدِ تلگرام و یا صفحات پربازدید اینستاگرام فعّالیت کنید و با گفتگو کردن با مدیرانِ صفحات و پیج‌های اینستاگرامی، تبلیغات لینک‌دار قرار دهید و محصولات و خدمات خود یا سایر برند‌ها را به فروش رسانید.
البته به احتمال زیاد صفحاتی که ارزش و محتوای بالایی دارند، از شما هزینه دریافت می‌کنند که بد نیست در ابتدای راه اگر می توانید، بودجه‌ای را برای صرف تبلیغات هدفمند کنید و با فروش محصولات، دوباره هزینه تبلیغات کنید و به همین سبک بیشتر و بیشتر بفروشید.

مسئول تبلیغات صفحات اینستاگرامی بشو

یکی از بهترین روش‌های کارآفرینی در منزل این است که مسئولیّت تبلیغات صفحات اینستاگرامی را بر عهده بگیرید. یعنی کاری که باید انجام دهید این است که با ادمین پیج های بزرگ اینستاگرامی صحبت کنید و به آن‌ها بگویید که برای شما مشتری می‌آوریم و البته در کنار آن خودتان یک پیج تجاری اینستاگرامی راه اندازی کنید و شروع به تولید محتوای هدفمند کنید و سعی کنید پست‌های آموزشی مفید تولید کنید.
رفته رفته افراد مختلف به سراغ پیج شما می‌آیند و درخواست تبلیغات می‌دهند. با این کار کم کم مشتریان شما بیشتر خواهند شد و می توانید یک کارآفرینی دیجیتالی در منزل خودتان به راه اندازید.

خوشحال می‌شویم اگر شما هم تجربه‌ای در مورد کارآفرینی در منزل دارید، پایین همین صفحه درج کنید
5/5 - (9 امتیاز)

حرفه خود را با برنامه نویسی تحت وب آغاز کردم و رفته رفته با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم و در مسیر تحلیل انواع وب‌سایت‌ها،سئو و بازاریابی اینترنتی قرار گرفتم. مجلّه آموزشی مارکترها را با علاقه فراوان و برای کمک به رشد کسب‌وکارها در فضای دیجیتال راه اندازی کردم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۴ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. محمد معصومی
  9:26 1397/11/14

  سلام و احترام:

  ایده های جذابی بود به خصوص تامین غذای منطقه خودمان. راستش جناب رحیمی من از این ایده خوشم آمد میشه یک راهنمایی بفرمایید که چگونه این ایده را می توانم اجرایی کنم؟

  • عرفان رحیمی
   9:49 1397/11/14

   سلام عرض ادب:

   لطف شماست. بله البته ایده راه اندازی یک سرویس غذا، یکی از پرطرفدارترین ایده ها برای اجراست. فقط برای اجرا این ایده های استارتاپی چند نکته را فراموش نکنید:

   1- حتما کوچک شروع کنید و فقط از منطقه خودتان این کار رو انجام دهید و اصلا لازم نیست خیلی دنبال اجرای این ایده در سطح گسترده باشید.
   2- زمانی که در سطح کوچک نتیجه گرفتید، حتما دنبال مجوزهای بهداشت باشید چون در آینده خدایی ناکرده براتون دردسر درست نشود.
   3- یک ارزش پیشنهادی برای کار خودتون در نظر بگیرید . مثلا غذای خانگی و سالم، این روزها یک نیاز جدی برای افرادی شده که به دلیل مشغله و کمبود وقت، نمی توانند غذای سالم بخورند و می روند دنبال فست فود و غذاهای نا سالم.
   4- اگر برای کارتون یک وب‌سایت نیاز دارید، آن را با کمترین امکانات لازم (MVP) راه اندازی کنید.

   امیدوارم کمکتون کرده باشه پاسخ های بنده .

 2. عاطفه کریمی
  6:33 1397/11/29

  سلام و خسته نباشید: من کلّی کتاب دارم، ایده آخر بسیار ایده جالبی بود. شاید برای اجرایی کردنش اقدام کنم …

  • عرفان رحیمی
   8:24 1397/11/29

   درود برشما: بسیار عالی امیدوارم این ایده رو حتما اجرا کنید…

 3. امین
  3:01 1398/06/23

  سلام .ضمن تشکر از شما بابت ارائه مطالب بسیار مفید،
  کسانی که به دنبال کسب درآمد واقعی و معقول هستند
  پیشنهاد میکنم برن توی سایت خدمات یاب و کارشون رو شروع کنند:
  khadamatyab.com

 4. شیما میریان
  4:50 1399/03/10

  سلام و خسته نباشید

  مطالب وب‌سایت شما واقعاً مشخصه که بر اساس تجربه است .
  من واقعاً عاشق ایده های جذاب برای کارآفرینی در منزل هستم (البته بیشتر با اینترنت)

  تشکر از مطالب مفیدتون

  • عرفان رحیمی
   9:33 1399/03/13

   سلام ممنون از شما

   این نظر لطف شماست 🙂
   سعی می کنم در آینده حتما ایدهای کارآفرینی در منزل بیشتری در این صفحه قرار دهم.

 5. سید علی اکبر
  10:11 1399/04/28

  سلام آقای رحیمی
  همه نوشته تان را خواندم خیلی عالی بود اما با شرایط و حالات منطقه تناسب نداشت
  به نظر شما در یک منطقه روستایی معتدل با آب فراوان و زمین های زراعتی حاصل خیز چه نوع کاری را میتوان با سرمایه اندک (مثلا پنج یا شش میلیون تومن) آغاز نمود؟

  • عرفان رحیمی
   11:22 1399/04/29

   سلام و ممنون از اینکه با ما همراه هستید

   چند تا ایده به ذهنم میریه که میشه روی اون کار کنید:

   1- راه اندازی پرورش ماهی در استخر (کافیه فقط در حد 1 میلیون خرج ساخت یک استخر ساده کنید و بقیه بودجه را صرف خرید بچه ماهی کنید البته حتما تحقیق کنید که در منظقه شما چه نوع ماهی میشه پرورش داد)
   2- شروع به کشت 1 محصول پز سود (مثلاً گردو، پسته یا …) کنید که البته به این زودی ها نباید انتظار کسب سود داشته باشید.
   3- پرورش قارچ راه اندازی کنید که سرمایه بسیار کمی لازم داره اگه فضای مناسب داشته باشید.

   به نظرم این موارد فعلا با این بودجه شما سازگاری داره.

 6. زهرا باکری نژاد
  12:02 1399/06/16

  سلام وقت شما بخیر باشه
  ایده هایی که در این مقاله برای کارآفرینی در منزل مطرح کردید واقعا عالی بودند.
  خیلی خیلی ممنونم از شما

 7. رضا
  0:21 1399/08/18

  سلام و ممنون بابت وقتی که می ذارید

  ایده هایی که برای کارآفرینی در منزل مطرح شده بود واقعاً عالی بود من خودم تصمیم دارم روی بخش دست سازه های ایرانی کار کنم.

  • عرفان رحیمی
   7:43 1399/08/18

   سلام، خوشحالم که این مقاله تونسته ایده هایی برای راه اندازی یک کارآفرینی خانگی بهتون منتقل کنه.

 8. اکبر مطلبی
  5:56 1400/02/01

  سلام ، چطوری می تونم کارآفرینی در منزل رو شروع کنم؟

  • عرفان رحیمی
   1:14 1400/02/13

   سلام بر شما:
   کارآفرینی در منزل کار ساده ای نیست ولی اگر بخواهید میشه. همین مقاله رو با دقت بخونید.