آموزش رایگان تنظیمات افزونه یواست در سئو (کاملاً تصویری)

آموزش رایگان تنظیمات افزونه یواست در سئو (کاملاً تصویری)

افزونه یواست سئو یا Yoast SEO یکی از بهترین افزونه های سئو وردپرس در بازار است و مجموعه ای جامع از نکات را برای بهینه سازی وب سایت شما ارائه می دهد. که شما با کمک آن می توانید به بهبود سئو مقالات و سایت خود بپردازید. اما بسیاری از افراد هستند که با این افزونه آشنایی ندارد که ما در این مقاله به طور جامع نکات تنظیمات افزونه یواست (yoast) را خواهیم گفت.

امکانات افزونه یواست سئو چیست؟

افزونه یواست سئو جامع ترین افزونه وردپرسی برای سئو، شامل بسیاری از ابزارها و ویژگی های داخلی است. در اینجا یک مرور کلی روی برخی از این ویژگی ها و تنظیمات این افزونه خواهیم داشت.

  1. عمومی
  2. ظاهرجستجو
  3.  اجتماعی
  4. ابزارها
  5. نسخه پولی
  6.  تغییر مسیرها

نحوه نصب پلاگین Yoast SEO

ابتدا کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه یواست سئو است. برای نصب و فعال سازی این افزونه کافیست تا وارد مخزن وردپرس شوید و نام yoast seo را سرچ نمایید و سپس آن را فعال نمایید.

البته توصیه می کنم که سعی کنید نسخه اورجینال این افزونه را (با تهیه از مارکت های فروش قالب و افزونه) تهیه کنید. پس از فعال سازی، در نوار مدیریت وردپرس با برچسب سئو (seo) با لوگوYoast SEO ، به یک مورد منوی جدید پی خواهید برد.

نحوه نصب پلاگین Yoast SEO

نحوه راه اندازی افزونه یواست سئو در وردپرس

تنظیمات و پیکربندی هایی که در این مقاله به شما عزیزان می گویم، همان نکات سئویی می باشد که به شما در بهینه سازی وب سایتتان کمک خواهد کرد. اگر مبتدی هستید و می خواهید مانند ما از پلاگین Yoast WordPress SEO استفاده کنید ، لطفاً مراحل را با دقت دنبال کنید.

مرحله ۱٫ تنظیمات عمومی

با کلیک بر روی نماد سئو به صفحه تنظیمات افزونه می روید. به زبانه عمومی “General” بروید. صفحه باز شده شامل چهار زبانه :

  • پیشخوان
  •  امکانات
  •  یکپارچگی
  • ابزارهای وب مستر

می باشد که هر یک از این زبانه ها امکاناتی دارند.

تنظیمات عمومی افزونه یواست سئو

۱-۱ تنظیمات امکانات

در این قسمت تنظیمات افزونه یواست (yoast)، امکاناتی را در اختیار شما گذاشته است که می توانید با توجه به استراتژی خود، برخی از آن ها را فعال و یا غیر فعال نمایید. این امکانات شامل:

۱٫ آنالیز سئو = نمره و تحلیل سئو را برای محتوای شما نشان می دهد.
۲٫ تجزیه و تحلیل خوانایی = تجزیه و تحلیل خوانایی و نمره محتوای شما را نشان می دهد.
۳٫ محتوای شاخص = این ویژگی به شما امکان می دهد محتوای شاخص خود را علامت گذاری و فیلتر کنید
۴٫ شمارنده پیوند متن = این ویژگی تعداد لینک های داخلی و خارجی مقاله را به شما نشان می دهد.
۵٫ بینش
۶٫ لینک های پیشنهادی = با توجه به مقاله شما و کلمات به کار رفته در مقاله، تعدادی لینک داخلی به شما معرفی می کند.
۷٫ نقشه xml = نقشه سایت XML را برای وب سایت شما ایجاد می کند.
۸٫ نوار منوی مدیریت = منوی یواست سئو را در نوار ابزار مدیر وردپرس نشان می دهد.
۹٫ امنیت = تنظیمات پیشرفته برای نویسندگان وجود ندارد: تنظیمات پیشرفته سئو را از نویسندگان برای بهبود امنیت پنهان می کند.
۱۰٫ رهگیری استفاده = به نویسنده پلاگین اجازه می دهد برخی از داده های استفاده را ردیابی کند. به طور پیش فرض خاموش است.
۱۱٫ وب سرویس رست : نقطه پایانی = این نقطه پایان Yoast SEO REST API به شما یا هر شخص دیگری امکان می دهد داده های سئو را برای پست یا صفحه خاص وردپرس دریافت کنید. توصیه می کنیم این ویژگی را خاموش کنید.

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

امکانات yoast

۲-۱ زبانه یکپارچگی در قسمت عمومی افزونه یواست سئو

یواست سئو می تواند با محصولات اشخاص ثالث ادغام شود. در زیر می توانید این ادغام ها را فعال یا غیرفعال کنید. این قسمت دارای دو گزینه (ادغام SEMRush و ادغام Ryte) می باشد.
۱٫ ادغام SEMRush = یکی از بهترین ابزارهای جستجوگرها در بازار است. این ادغام به شما کمک می کند کلمات کلیدی مرتبط را با کلمه کلیدی تمرکز خود پیدا کنید و سپس محتوای خود را مطابق با آن بهبود دهید.
۲٫ ادغام Ryte = ابزاری آنلاین است که وب سایت شما را از نظر شاخص بودن بررسی می کند و هنگامی که در موتورهای جستجو قابل فهرست نباشد ، در گزارش Health Site به شما هشدار می دهد .
توصیه می کنیم هر دو را روشن بگذارید.

امکانات یکپارچگی

۳-۱ ابزارهای وبمستر

شما به عنوان یک وبمستر باید سایت خود را در موتور های جستجو از جمله گوگل و بینگ و … ثبت نمایید. برای این کار افزونه یواست بستری را فراهم کرده است تا به راحتی بتوانید کد دریافتی از سمت موتور جستجو را در سایت خود ثبت نمایید و سایت خود را به گوگل معرفی نمایید.

تنظیمات ابزار های وبمستر در یواست

مرحله ۲٫ ظاهر جستجو

ظاهر جستجو در تنظیمات یواست سئو نحوه نمایش وب سایت شما در نتایج جستجو را کنترل می کند. این شامل چندین گزینه زیر می باشد.
۱- عمومی
۲- انواع محتوا
۳- عناصر چند رسانه ای
۴- طبقه بندی ها
۵- بایگانی ها
۶- مسیر راهنما
۷- RSS

تنظیمات ظاهر جستجو.jpg

۱-۲ عمومی

در اینجا می توانید نمادی را که می خواهید به عنوان جدا کننده استفاده کنید، انتخاب کنید.

تنظیمات عمومی سئو

۲-۲ انواع محتوا

این قسمت خود نیز شامل چهار زیر مجموعه می باشد که برای هر یک از این قسمت ها می توانید به صورت اختصاصی و جداگانه تنظیمات متادیسکرپپشن و عنوان سئو را تنظیم نمایید.
· نوشته ها
· برگه ها
· رویداد ها
· ستون ها
همچنین به شما امکان می دهد یک الگوی خودکار برای استفاده از آنها تنظیم کنید.

تنظیمات سئو محتوا افزونه یواست

۳-۲ عناصر چند رسانه ایی

به طور پیش فرض، وردپرس برای هر تصویر یا رسانه ای که به پست ها و صفحات خود ضمیمه می کنید ، صفحه جدیدی ایجاد می کند. این صفحه فقط رسانه پیوست را نمایش می دهد.
آن صفحات پیوست متن قابل توجهی برای زمینه سازی موتورهای جستجو ندارند. چنین صفحاتی توسط موتورهای جستجو محتوای کم کیفیت در نظر گرفته می شوند و تأثیر منفی در سئو سایت دارند.
یواست سئو به شما کمک می کند با هدایت کاربران به فایل پیوست به جای صفحه پیوست ، آن را برطرف کنید. این گزینه به طور پیش فرض روی “بله” تنظیم شده است و نیازی به تغییر آن نیست.

تنظیمات رسانه

۴-۲ طبقه بندی ها

در برگه طبقه بندی ها، می توانید عناوین و متا را برای دسته ها، برچسب ها، ساختار، دسته رویداد، برچسب های رویداد سفارشی و پیکربندی کنید.

طبقه بندی ها

۵-۲ بایگانی ها

زبانه بایگانی ها به شما امکان می دهد گزینه های ظاهر جستجو را برای صفحات مختلف بایگانی در وب سایت خود کنترل کنید. این شامل نویسنده، تاریخ، جستجو و ۴۰۴ صفحه است.

بایگانی ها

۶-۲ مسیر راهنما

مسیر راهنما یا همان (Breadcrumbs) برای سئو سایت جز مهم ترین نکات می باشد که شما می توانید به راحتی در این افزونه آن را فعال نمایید.

تنظیمات Breadcrumbs

۷-۲ فعال سازی RSS

RSS feeds اغلب توسط اسکرابرهای محتوا برای کپی کردن مطالب از وب سایت شما استفاده می شود. یواست سئو به شما امکان می دهد برای هر پست در RSS feed خود بک لینک به سایت خود اضافه کنید. به این ترتیب از سایت آنها بک لینک دریافت خواهید کرد و گوگل می داند که شما منبع اصلی هستید.

تنظیمات rss

مرحله ۳٫ اجتماعی

همانطور که قبلاً گفتیم، افزونه یواست سئو یک افزونه قوی برای بهینه سازی وب سایت می باشد که گزینه های بسیاری دارد یکی دیگر از امکانات این افزونه گزینه اجتماعی است که خود دارای ۴ زبانه :
۱ حساب های کاربری
۲ فیس بوک
۳ توییتر
۴ پینترست

که در این قسمت شما می توانید به راحتی سایت خود را به شبکه های اجتماعی وصل نمایید.

تنظیمات شبکه های اجتماعی در افزونه یواست

 

مرحله ۴٫ ابزارها

یواست سئو دارای برخی از ابزارهای داخلی است که به شما امکان می دهد برخی کارهای پیشرفته را انجام دهید. شاید بیشتر مبتدیان نیازی به استفاده از این ابزارها نداشته باشند. با این حال، ما هر ابزار و عملکرد آن را به شما نشان خواهیم داد.

۱- درون ریزی و برون ریزی

اگر قبلاً از پلاگین سئو وردپرسی یا تم دیگری با عملکردهای داخلی سئو استفاده کرده اید ، می توانید از این ابزار برای وارد کردن داده های سئو استفاده کنید. همچنین می توانید از آن برای درون ریزی و یا برون ریزی تنظیمات افزونه یواست (yoast) استفاده کرده و از آنها در سایت دیگری در وردپرس استفاده کنید.

۲- ویرایشگر فایل

با رشد سایت وردپرس شما ، ممکن است لازم شود تا برخی از کدها را به پرونده.htaccess یا پرونده robots.txt وب سایت خود اضافه کنید. هر دو فایل پیکربندی هستند و تأثیر زیادی در سئوی وب سایت شما دارند. یواست سئو به شما امکان می دهد هر دو پرونده را به راحتی از قسمت مدیر وردپرس به راحتی ویرایش کنید.

۳- ویرایشگر گروهی

ابزار ویرایشگر گروهی در یواست سئو به شما امکان می دهد به سرعت عنوان و توضیحات جستجوگرها را برای همه پست ها و صفحات وبلاگ خود اضافه کنید.

 

ویرایشگر گروهی

مرحله ۵٫ تغییر مسیر

نسخه پولی و پریمیوم سئو یواست به شما امکان تغییر مسیر و آدرس صفحات را می دهد تا با استفاده از آن می توانید به سرعت ۴۰۴ خطا را برطرف کنید، کاربران را از یک مقاله قدیمی به مقاله جدید و موارد دیگر هدایت کنید.

تغییر مسیر

سخن پایانی

در این مقاله به شما تنظیمات افزونه یواست در سئو را توضیح دادیم اما تنها نصب و راه اندازی این افزونه برای بهبود سئو سایت کافی نیست. شما برای بهبود بیشتر سایت خود باید هر صفحه و یا برگه از سایت خود را با کمک این افزونه بهینه نماید.
شما می توانید به طور جداگانه برای هر صفحه یک کلمه کلیدی انتخاب نمایید و سپس با کمک چک لیستی که این افزونه با توجه به کلمه کلیدی شما در اختیارتان می گذارد، صفحه خود را سئو و بهینه نمایید.

تنظیمات سئو محتوایی صفحات سایت
مرسی از شما همراهان همیشگی که تا پایان مقاله با من همراه بودید..

با سئو و دیجیتال مارکتینگ از طریق طراحی سایت آشنا شدم و علاقه بسیاری به این حوزه دارم و همواره در حال یادگیری و افزایش علم خودم در حوزه تخصصی دیجیتال مارکتینگ هستم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۱

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *