بهبود طرّاحی وب‌سایت | دانستن ۱۴ نکته ضروری در سال ۲۰۱۹

بهبود طرّاحی وب‌سایت | دانستن ۱۴ نکته ضروری در سال ۲۰۱۹

با یک مقاله دیگر در خدمت شما هستیم و اینبار می‌خواهیم راجع به مهم‌ترین نکات بهبود طرّاحی وب‌سایت در سال ۲۰۱۹ را با هم بررسی کنیم. تا پایان مقاله همراه ما باشید تا به این نکات مهم اشاره کنیم.

چگونه وب سایتمان را توسعه دهیم؟
۱- طرح و برنامه داشته باشیم
۲- تصاویر متحرک و اصطلاحات دو پهلو را حذف کنیم
۳- امکان به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی و دنبال کردن را فراهم کنیم
۴- اعمال کلید‌های فراخوان های عمل (CTA)
۵- استفاده از تصاویر جذّاب مختص مخاطبان هدف
۶- داشتن یک راهنما برای هدایت کاربر در تمام وب سایت
۷- فراهم کردن امکان چرخیدن کاربران در صفحه اصلی وب سایت
۸- از فضای سفید/خالی استفاده کنیم ((White Space
۹- وب سایت خود را برای تلفن های همراه بهینه کنیم
۱۰- بر سئو تمرکز کنیم
۱۱- هر آزمایش را متوقف نکنیم
۱۲- ارورهای ۴۰۴ را یافته و آن‌ها را برطرف کنیم (صفحاتی که وجود ندارند)
۱۳- پیشنهادات منحصر به فرد داشته باشیم
۱۴- محتوا را براساس پرسونای مخاطبان ایجاد کنیم
آیا بازدیدکنندگان شما در عرض ۵ ثانیه اول، پس از ورود به وب سایت می توانند حوزه فعالیت شما را تشخیص دهند؟ آیا کاربران درصورت نیاز به سادگی به وبلاگ هدایت می شوند؟ آیا سیاست قیمت گذاری شما به سادگی قابل درک است؟ آیا نرخ بازگشت سایتتان بالا است؟
اگر پاسخ شما به همه این سوالات “خیر” است شاید زمان آن رسیده باشد که سایت و نحوه فعالیت آن را بازنگری کنید.
یک وب سایت صرفا با حضور خوب در زمینه‌های محدود مثل طراحی و محتوا نمی‌تواند پیشرفت کند. وب سایت شما باید شرح روشنی برای مخاطبانان، از کاری که انجام می دهید، چرایی انجام آن و ویژگی کسانی که برایشان آن کار را انجام می دهید داشته باشد. برای بهبود طرّاحی وب‌سایت به چه چیزی نیاز دارید؟
برای پاسخ به این سوال ۱۴ نکته ارائه شده است که به شما اطمینان می دهد در مسیر درستی قرار گرفته اید و بازدیدکنندگان از شما روی گردان نمی شوند.

ویدیوی “افزایش سرعت بارگزاری صفحات وبسایت” را از دست ندهید.

روش‌های افزایش سرعت سایت

 طرح و برنامه داشته باشید

فقط شروع به طرّاحی وب‌سایت کافی نیست. برای اطمینان از اینکه وب سایت شما به طور موثّر به نیازهای بازدیدکنندگان پاسخ می‌دهد، شما نیاز دارید فرآیند سفر مشتری، یعنی از لحظه برخورد آن با وب سایت تا زمان خرید را ترسیم کنید.
برای مثال باید پیش بینی کنید که کاربران بیشتر چه صفحاتی را دوست دارند ببینند؟چه محتوایی می خواهند بخوانند؟ با چه پیشنهاداتی ترغیب به ادامه ارتباط با شما می شوند؟

موارد پیچیده را حذف کنید

برخی عناصر در بهبود طرّاحی وب‌سایت از ارزش و پیامی که به دنبال انتقال آن هستید کم می کنند. انیمیشن های پیچیده، محتواهای طولانی، تصاویر متحرّک و…
شما باید با یک مخاطب حداکثر در ۸ ثانیه ارتباط بگیرید و در این مدت اولین تصوّر از شما در ذهن او شکل می‌گیرد. این امر با تیترهای کوتاه و عکس محقق می شود.

امکان به اشتراک گذاری اجتماعی و دنبال کردن ایجاد کنید

اگر وب سایت شما درحال حاضر فاقد امکان به اشتراک‌گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی است، شما در حال از دست دادن فرصت خوانده شدن بیشتر مطالبتان هستید. زیرا خوانندگانِ مطالبِ وب سایت شما می‌توانند آنها را در شبکه‌های اجتماعی با دنبال کنندگانشان به اشتراک بگذارند. به خصوص که این یک امکان اختیاری است و به همین دلیل آنها را تشویق می کند معرف شما باشند.

توصیه می‌شود ویدیویی ” آشنایی با ۴ ترفند بازاریابی با استفاده از شبکه های اجتماعی” را مشاهده کنید.

فراخوان عمل (CTA) داشته باشید

هنگامی که بازدیدکنندگان در سایت شما فرود می آیند آنها نمی‌دانند باید چه کاری انجام دهند و چه صفحاتی را مشاهده کنند. این شما هستید که باید راهنمایی‌شان کنید. فراخوان عمل یا CTA عنصری است که تعیین کننده‌ی گام بعدی کاربر در سایت شماست.
جهت سنجش این مورد شروع به خواندن صفحات وب سایت خود کنید. آیا شما بیشتر صفحات وبلاگ را تنها با یک فراخوان عمل پیدا می کنید؟ برخی از نمونه‌های بارز فراخوان عمل (CTA) عبارتند از:
• فایل نمونه را دانلود کنید
• مقالات مشابه را مطالعه کنید
• در وبینار ثبت نام کنید
• ویدئو را تماشا کنید
• خدمات بازاریابی دریافت کنید
• قیمت‌ها را مشاهده کنید

برای بهبود طرّاحی وب‌سایت از تصاویر مناسب استفاده کنید

هر عکسی لزوماً با پیامی که درحال انتقال آن به مخاطبان هستید تناسب ندارد. خوشبختانه شما انتخاب‌های زیادی دارید. حتّی برخی از آنها رایگان هستند. اما هنوز هم برخی وب‌سایت‌ها از تصاویر بسیار ضعیف استفاده می کنند.
فقط به این دلیل که تصویری در وب سایت است نمی‌تواند اعتماد مخاطب را جلب کرد. تصاویر یا باید از شما و فعالیت‌هایتان تهیّه شده باشد و یا با استفاده از تکنیک‌های مختلف، تصاویری متناسب با پیامی که میخواهید انتقال دهید تولید کنید.

راهبریِ قوی داشته باشید

راهبری، یک مورد کلیدی در بهبود طرّاحی وب‌سایت است. اساسا نقشه‌ای است که کاربر می تواند براساس آن به مشاهده سایت بپردازد. هیچ چیز بدتر از یک سایت با رابط راهبری گیج کننده نیست. هنگام بهبود این رابط، مهم است که مطمئن شوید بازدیدکنندگان به راحتی می‌توانند آنچه را که دنبال می کنند پیدا کنند. اگر نتوانند آنچه را به دنبالش هستند پیدا کنند هیچ دلیلی برای ماندن در سایت شما ندارند.

قبلاً یک فایل صوتی با عنوان “۷ عامل مهم برای بهبود کیفیّت وب‌سایت‌ها” منتشر شده که توصیه می‌کنم حتماً گوش کنید.

صفحه اصلی وب سایت را گسترده طرّاحی کنید

بخاطر طرّاحی صفحه اصلی طولانی و ۳ الی ۵ بخشی نگرانی نداشته باشید. این امر به ایجاد یک تجربه‌ی یکپارچه کمک شایانی می کند. اما این بخش‌ها چگونه باید طرّاحی شوند؟
این لیست می تواند ادامه دار باشد اما یک لیستِ سریع از مهمترین عناصر عبارتند از:
• جمله ارزش پیشنهادی (UVP)
• ویدئوی معرفی
• مرور خدمات
• مشخصات محصولات و خدمات
• درباره‌ی ما
• مشتریان
• مطالعات موردی و داستان‌های موفقیّت
• منابع

از فضای سفید (خالی) استفاده کنید

فضای سفید یک عنصر طرّاحیِ ضروری است که به افزایش خوانایی، کمک بسیاری می کند. نام دیگر آن “فضای منفی” نام دارد. فضای سفید به فضایِ اطراف عناصر موجود در یک صفحه گفته می‌شود که خالی و فاقد آیتم های بصری باشد. گرچه ممکن است فضای اضافی به نظر برسد اما به واقع برای افزایشِ خواناییِ محتوای موجود بسیار مهم است. همچنین نقش مهمی در روند طراحی و موقعیت عناصر وب سایت بعهده دارد.

 برای گوشی موبایل بهینه باشید

یادتان باشد سایت خود را برای گوشی‌های موبایل بهینه کنید. اگر قبلا نمی دانستید، بدانید که ۸۰% کاربران اینترنت گوشی هوشمند دارند. آمار گوگل می گوید ۶۱% کاربرانی که برای ورود به سایت با گوشی موبایل به مشکل می‌خورند دیگر به آن بر نمی‌گردند و حتی ۴۰% آنها به سایت رقبا سر می زنند.(آمار عجیبی است مگر نه!)

 دیده شوید

اگر می خواهید حضور آنلاین قدرتمندی داشته باشید باید در جستجوها پیدا شوید. این موضوع اشاره به پیاده سازی استراتژیّ بهینه سازیّ سایت برای موتور جستجو یا به عبارت دیگر سئو دارد. این استراتژی به معنای ایجادِ محتوایی است که مخاطبان شما در جستجوی آن هستند. فیلم ها، مقالات وبلاگ و کتاب‌های الکترونیکی چند نمونه از این محتواها هستند. ابتدا کلمات کلیدی که مخاطبان شما جستجو می کنند را یافته و برای آنها محتوا بسازید. بنابراین شما هرگز بازدیدکنندگانی جذب نمی کنید که احتمال تبدیل شدنشان به مشتری صفر باشد.

هرگز آزمون و خطا را متوقّف نکنید

ارزیابیِ مسیرهای تبدیل بازدیدکنندگان به سرنخ،هوادار یا مشتری، مدت ماندگاری کاربر در سایت و صفحاتی که بیشتر بازدید شده است، موارد مهمی هستند که نشان می‌دهد آیا استراتژی ها آنطور که باید عمل می کنند یا خیر؟
گاهی در اثر این ارزیابی‌ها تنها به روزرسانی‌های تکراری، تغییرات طرّاحی جزئی مثل تغییر رنگ چند دکمه یا اضافه و کم کردن چند جمله نیاز است. گاهی اما نمی دانید چه چیز را باید تغییر دهید. در این موارد بهترین کار استفاده از A/B تست است.

لینک های ناشناخته ۴۰۴ یا لینک های نقض شده را شناسایی کنید

بسته به اندازه وب سایت شما یا مدت زمانی که رسماً راه اندازی شده ممکن است چند صفحه یا لینک وجود داشته باشد که کار نکند. زمان بگذارید و بررسی کنید که آیا صفحات یا لینک هایی هستند که نقض شده باشند و کار نکنند؟ ممکن است از نتایج بررسی شگفت زده شوید!

برای بهبود طرّاحی وب‌سایت پیشنهادات منحصر به فرد داشته باشید

نرخ تبدیل بازدیدکنندگان اولین قدم ارزیابی تعداد کاربرانی است که باید هدف استراتژی های بازاریابی شما قرار گیرند. به طور معمول برای افزایش این نرخ پیشنهاداتی مثل نسخه آزمایشی،کتاب الکترونیکی، وبینار و…ارائه می شود که روز به روز بیشتر تکرار شده و جذّابیت خود را از دست می دهند. بنابراین باید تلاش کنید پیشنهاداتی ارائه دهید که کمتر توسط دیگران ارائه می شود و یا حتی تابحال ارائه نشده است.

محتوایی متناسب با شخصیّت مخاطبان تولید کنید

وقتی محتوایِ تبلیغاتی تولید می‌کنید که می‌خواهید بازدیدکنندگان وب سایت را تحت تاثیر قرار دهید. بسیاری از ما در تله افتادن را دوست داریم! محتوایی تولید کنید که بر “ما”ی جمعی متمرکز باشد. مانند: “ما درآمد را به وسیله‌ی…افزایش خواهیم داد” یا “مزایای ما عبارتند از…”

توصیه می‌شود مقاله ” راهنمای طلایی تولید محتوا (هر آنچه برای تولید محتوای جذاب و کاربرپسند باید بدانید)” را مطالعه بفرمایید.

امیدواریم این مقاله هم برای شما مفید بوده باشه.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۵۱

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *