فالوور فیک چیست و چرا به پیج شما ضربه می زند؟

فالوور فیک چیست و چرا به پیج شما ضربه می زند؟

برای پاسخ سوال فالوور فیک چیست؟ ابتدا باید اول بپرسیم پیج فیک چیست؟ سپس به معنی و مفهوم این کلمه به صورت کامل پی ببریم. اگر شما هم جز آن‌دسته از افرادی هستید که در صفحه اینستاگرام دارای پیج تجاری و شخصی بوده و دوست دارید وارد حوزه کسب درآمد از اینستاگرام شوید، باید با مفهوم پیج فیک آشنا شده تا بتوانید از ضرر و زیانی که ممکن است در آینده به شما وارد شود جلوگیری کنید.

برای شروع فعالیت حرفه ای در اینستاگرام از دو روش می‌توانید استفاده کنید. یا با خرید پیج اینستاگرام از ۱۰K تا ۱m کسب و کار خود شروع کنید یا با خرید پیج اینستاگرام با تعداد فالوور مناسب زمینه فعالیت، شروع به کار کنید. اما استفاده از هر دو روش کار آسانی نبوده و لازم است با خطرات و مشکلاتی که ممکن است در همان ابتدا باعث هدر رفت هزینه شما شود آشنا باشید.

فالور فیک چیست

فالوور فیک چیست؟

در اصلاح اینستاگرام به آندسته از کاربرانی که یک حساب کاربری مصنوعی بوده و هیچ فعالیت و وجود خارجی ندارد کاربر فیک گفته می‌شود. اصلاح دیگر آن زامبی اینستاگرام است.

همانطور که ما در وب سایت صفحات زامبی پیج ( صفحات اضافه بدون استفاده) داریم ، عملا باعث کم شدن اعتبار خزش سایت‌می شود در فعالیت شبکه‌های اجتماعی در اینستاگرام هم کاربران فیکی هستند که عملا جلوی پیشرفت پیج شما را می‌گیرند.

در هر دو حالت لازم است با شناسایی و حذف زامبی‌ها صفحات خود را بهینه کنیم. در مقاله استراتژی شروع بازاریابی در شبکه های اجتماعی (ویژه کسب و کارهای کوچک) به صورت جامع به شما درباره شروع کسب و کار ایده آل بحث کرده ایم.

انواع فالوور فیک

فالوور فیک با روش های مختلفی قابل خرید و تزریق در صفحات اینستاگرام است. ولی استفاده از کاربران فیک برای شروع یک فعالیت یک اشتباه استراتژیک و به شدن هزینه بر می‌باشد که هیچ سودی عاید شما نخواهد داشت. استفاده از ربات افزایش فالوور فیک یا خرید فالوور فیک هر دو به عنوان قوانین ممنوعه اینستاگرام می‌باشد و به شدت با پیج‌هایی که از فالوور فیک استفاده می‌کنند برخورد می‌کند.

معایب فالوور فیک

معایب فالوور فیک

به دلیل ماهیت غیر واقعی فالوورهای فیک، وجود آنها در صفحه اینستاگرام باعث عدم اعتماد دیگر کاربران واقعی می‌شود. برای نگهداری و خرید فالوور فیک باید با خرید کامنت و لایک بتوانید یک فعالیت طبیعی را از خود ارایه دهید که آن هم در صورتی که مراقب نباشید، محکوم به شکست است.

 

با توجه به ماهیت غیر واقعی بودن فالوورهای فیک، حتی فالوور فیک خارجی، آنها هیچ فعالیتی در پیج شما جز پر کردن آمار ندارند. مطمین باشید اگر شما میلیون ها فالوور داشته باشید ولی مشاهده پست های شما کمتر و قابل شک از تعداد فالوور واقعی باشد هیچکس به صفحه شما اعتماد نخواهد داشت.

مضرات استفاده از فالور فیک در پیج اینستاگرام

  1. استفاده از فالوور فیک باعث ضربه زدن به پرسونای شما در فعالیت های تجاری خواهد شد. اگر مشتری یا خدماتی برای شما مهم است که قصد دارید در آینده از آن کسب درآمد کنید از خرید فالوور فیک خودداری کنید. من به عنوان یک فالوور صفحه شما وقتی وارد پیج شما می شوم ببینم از نظر آمار اینگیجمنت و محتوا و پست ویو و کامنت‌ها  وضع فعالیت شما به چه‌صورت است سپس اقدام به عضویت و یا تبلیغ می‌کنم.
  2. اسراف هزینه یکی دیگر از مضرات استفاده از فالوور فیک است. چرا که شما برای طبیعی نگه‌داشتن یک پیج مجبور هستید مدام نظرات و بازدید به صفحات خود بفرستید که هم زمان بر بوده و هم هزینه بالایی می برد.
  3. کاهش تعامل کاربران با صفحه اینستاگرام شما یکی دیگر از عوامل مضرات فالوور فیک است. چرا که عملا تعامل کاربران در بالا رفتن ارزش یک صفحه اینستاگرام مهم است با اینکار کل فعالیت پیج خود را به خطر می اندازید.

 

چگونه فالور فیک را از پیج خود پاک کنیم؟

اگر شما پیجی را خرید کرده‌اید که بسیاری از فالورهای آن فیک هستند لازم است به صورت گام به گام آنها را از صفحه خود پاک کنید. یکی از روش‌هایی که می‌توانید فالورهای فیک را از صفحات خود حذف کنید استفاده از ربات حذف فالوور یا روش دستی شناسایی فالورهای فیک و حذف آنها است.

عموما عکس فالوور فیک طبیعی نبوده و یک عکس عمومی می‌باشد و اگر وارد صفحه پروفایل شوید بیشتر از دو پست نخواهند داشت. پیشنهاد می‌کنیم مقاله ترفندهای تشخیص فالور فیک از واقعی برای کاربران حرفه ای اینستاگرام  را مطالعه کنید.

حذف پیج های فالور فیک از اینستاگرام

حذف پیج های فالور فیک از اینستاگرام

اینستاگرام همه ساله قوانین ممنوعه ای را برای فعالیت در بستر خود به کاربران اضافه و به روز می‌کند. اینستاگرام به شدت نسبت به فالورهای فیک و فعالیت های فیک در صفحات حساس است و در صورت شناسایی مطمینا باعث حذف و پنالتی شدن صفحه خواهد شد.

هوش مصنوعی اینستاگرام همانند رنک برین گوگل روز به روز پیشرفته و باهوش می‌شود. لذا دور زدن و فرار از دست آن سخت است. بنابرین بهتر است فالورهای فیک را مرتب از صفحات خود حذف کنید. یا اینکه اگر فالوورهای واقعی فعالی دارید تا ۲۰ درصد از فالوور فیک در صفحه خود استفاده کنید.

چگونه از فالور فیک استفاده کنیم؟

استفاده از فالوور فیک برای صفحاتی پیشنهاد می‌شود که تعداد فالوور واقعی آنها بیشتر بوده و تزریق محدودی فالوور فیک هیچ خللی در فعالیت آن نخواهد داشت. جدا از این با خرید بازدید، خرید لایک و خرید کامنت تا حدودی می‌توان خلع ایجاد شده توسط فالوور فیک را پر کرد.

اگر قصد دارید از فالوور فیک استفاده کنید سعی کنید به صورت قطره چکانی از ان استفاده کنید تا اینستاگرام متوجه نشود. هر چند در هیچ پلتفرمی قوانین سفت و سخت نبوده و همیشه راه فراری وجود دارد.

نتیجه گیری

خرید فالوور فیک همانند یک تیغ دو لبه است که اگر توسط اشخاص حرفه ای انجام نشود ضرر و زیان شدیدی به کسب و کار شما در اینستاگرام وارد خواهد کرد. هستند افرادی که به دنبال پیشرفت سریع در بالا بردن فالوورهای خود دارند تا شاید بتوانند با این روش افراد دیگر را ترغیب کنند به آنها تبلیغات دهد.

اما به یاد داشته باشید روش های مختلفی برای تشخیص فیک بودن فالوورهای یک پیج وجود دارد که کسانی که قصد تبلیغ در صفحه شما را داشته باشند ابتدا آن را بررسی و سپس اقدام به تبلیغات می‌کنند. صرفا با داشتن تعدادی فالوور فیک انتظار حمایت از پیج اینستاگرام خود را نداشته باشید.

۵/۵ - (۴ امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از سئو و بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *