بازاریابی پیامکی چیست + مزیّت های SMS برای افزایش فروش

بازاریابی پیامکی چیست + مزیّت های SMS برای افزایش فروش

بازاریابی پیامکی چیست؟ به نظر شما آیا هنوز هم بازاریابی پیامکی جواب می دهد؟ آیا خود شما هنوز هم پیامک هایی که برایتان ارسال می شود را باز می کنید؟ آیا ارسال پیامک انبوه می تواند برای کسب و کار ما مفید باشد؟ قراره در ادامه به همه این سوالات پاسخ دهیم.

قبل از اینکه ادامه مطلب را بخوانیم باید بگویم که قبلا مقاله ای در مورد انتخاب بهترین پنل پیامکی، تولید شده است که خواندن آن را به شما دوستان توصیه می کنم.

بسیاری از مارکترها فکر می کنند زمان بازاریابی پیامکی تمام شده و دیگر جواب نمی دهد در صورتیکه تجربه نشان داده SMS Marketing اگر درست و اصولی انجام شود هنوز هم فواید خاص خودش را خواهد داشت.

در ادامه می خواهیم راجع به مزیت های بازاریابی پیامکی صحبت کنیم و اینکه استفاده از سامانه های ارسال پیامک انبوه تا چه اندازه می تواند برای فرآیند بازاریابی اینترنتی ما مفید باشد.

بازاریابی پیامکی دقیقاً چیه؟

بازاریابی پیامکی یکی از روش های بازاریابی اینترنتی است که فرصت معرفی محصولات و جذب مشتری هدفمند را به صاحبان کسب و کارها می دهد که از طریق ارسال پیام های بازاریابی کوتاه بتوانند افراد بیشتری را به سمت کسب و کار خود هدایت کنند.

کسب و کارها معمولا از SMS Marketing برای 3 هدف اصلی از این روش استفاده می کنند:

 • اطلاع و آگاهی از برند
 • معرفی محصولات و خدمات
 • اطلاع رسانی شرایط ویژه

بسیاری از افراد هنوز با برند شما آشنایی ندارند و با اولین پیامک ها سعی می کنیم تا افراد بیشتری را با برند و کسب و کار خودمان آشنا کنیم. در قدم دوم سعی می کنیم تا محصولات و خدمات خود را به افراد علاقه مند معرفی کنیم و در نهایت با ایجاد کمپین های هدفمند در فرآیند بازاریابی پیامکی، سعی در فروش هر چه بیشتر محصولات و خدمات خودمان را داریم.

هدف از بازاریابی پیامکی چیست؟

آیا به هر کسی می توانیم پیامک ارسال کنیم؟

یک سوال بسیار خوبی مطرح می شود. اینکه آیا می توانیم به هر فردی که شناختی از او نداریم، پیامک های بازاریابی ارسال کنیم؟

بارها شده از سازمان ها و شرکت هایی پیامک دریافت می کنیم که هیچ علاقه و نیازی به استفاده از خدمات و محصولاتشان نداریم ! اصلاً گاهی اوقات این پیامک ها اینقدر زیاد می شود که بدون باز کردن پیام، آن را از گوشی خود حذف می کنیم.

اگر می خواهیم افراد بیشتری پیامک های بازاریابی ما را بخوانند، باید بدانیم که به چه کسانی و با چه علایقی می خواهیم پیامک ارسال کنیم.

مثلاً شاید شما یک وبینار رایگان در حوزه کاری خود برگزار کرده باشید و شماره های افرادی که در این وبینار شرکت می کنند را جمع آوری کرده باشید.در اینجا شما لیستی از شماره هایی را در اختیار دارید که به یکی از موضوعات حوزه کاری شما علاقه نشان داده اند و ارسال پیامک های بازاریابی بعدی می تواند تا حدودی برای بسیاری از این افراد جذاب باشد.

پس اینجا طراحی یک کمپین بازاریابی پیامکی می تواند به شما کمک کند تا محصولات و خدمات خود را به افراد علاقه مند در این حوزه معرفی کنید و احتمال تبدیل به مشتری را بالاتر ببرید و هزینه های بازاریابی خود را کاهش دهید.

مزیّت های استفاده از بازاریابی پیامکی چیست؟

بسیار خوب تا اینجا فهمیدیم که اس ام اس مارکتینگ چیست. در ادامه می خواهیم بیشتر راجع به مزیت های استفاده از بازاریابی پیامکی صحبت کنیم تا بتوانیم بهترین استفاده را برای رشد کسب و کار خود داشته باشیم.

انتقال سریع پیام بازاریابی

یکی از بهترین مزیت های استفاده از بازاریابی پیامکی، انتقال سریع پیام بازاریابی در یک پیام کوتاه است. به خصوص که امروزه افراد حوصله زیادی برای رو به رو شدن با متن های بلند تبلیغاتی را ندارند، استفاده از این روش، می تواند پیام های بازاریابی را خیلی کوتاه به مشتری هدف منتقل کند.

نرخ بالای باز شدن پیام کوتاه

پیام کوتاه اگر هدفمند باشد و به افراد علاقه مند ارسال گردد، نرخ بازشدن بالایی دارد و حدود 70 درصد از افرادی که شما برای آن ها پیامک بازاریابی هدفمند ارسال می کنید، آن را باز می کنند.

البته این نکته را نباید فراموش کرد که ارسال پیامک بازاریابی به افرادی که اصلاً مخاطب هدف شما نیستند، می تواند این نرخ باز شدن ایمیل را به شدت کاهش دهد.

امکان درج لینک برای هدایت مشتریان بالقوّه

امروزه با هوشمند شدن گوشی ها و افزایش سرعت اینترنت، امکان استفاده از شبکه های اجتماعی و مرورگرها و … برای افراد بسیار آسان شده است.

یکی از بهترین مزیت های ارسال پیامک بازاریابی ،درج لینک وبسایت در پیامک است. با ایجاد لینک در پیامک و ارسال آن برای مخاطبان هدف، می توان شرایط هدایت آن ها را به یک صفحه فرود (Landing Page) و یا یکی از صفحات سایت خودمان فرآهم کرد.

مزیت های استفاده از بازاریابی پیامکی

پس دانستیم که مهم ترین مزیت ارسال پیامک انبوه در بازاریابی پیامکی، رساندن پیام در سریع ترین و کوتاه ترین حالت ممکن به دست مخاطبی است که احتمال می دهیم بخواهد از محصولات و خدمات ما استفاده کند.

بازاریابی پیامکی برای کسب و کار ما چه فایده ای دارد؟

حال سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که بازاریابی پیامکی برای کسب و کار ما چه سود و فایده ای می تواند داشته باشد ؟ اگر از این روش بازاریابی محتوایی استفاده کنیم، چه فرصت هایی برای ما ایجاد خواهد شد؟

ایجاد تعامل بیشتر با مشتریان بالقوّه

یکی از مهم ترین فواید پیامک مارکتینگ برای کسب و کار ما، تعامل بیشتر با مشتریان بالقوّه است.

اگر شما به شیوه درست و اصولی و با یک کمپین طراحی شده بتوانید پیامک ارسال کنید، تعامل شما با مشتریان هدف بیشتر و بیشتر شده تا زمانیکه یک شرایط ویژه برای تهیه محصولات و خدمات خود ایجاد کنید و چون مخاطب از قبل شما را در ذهن خود دارد، احتمال خرید محصولات شما بیشتر خواهد شد.

بیشتر در ذهن مشتریان هدف بمانید

یکی دیگر از مهم ترین فواید بازاریابی پیامکی، این است که شما بیشتر در ذهن مشتری خود خواهید ماند.

زمانی که شما با سلسله پیام های بازاریابی خود، ذهن افراد را درگیر کنید، کم کم می توانید توجه افراد را به سمت خود جلب کنید.

تکرار ارسال پیام ها البته به شیوه ای که آزار دهنده نباشد، بسیار می تواند به یادآوری برند شما کمک کند و این یادآوری برند در طول زمان سبب می شود تا مخاطب هدف بیشتر و بیشتر به کسب و کار شما علاقه مند شود.

نرخ بازگشت سرمایه خود را بالاتر ببرید

زمانی که شما یک کمپین بازاریابی پیامکی طراحی می کنید و سعی دارید تا با ارسال سلسه پیام هایی مخاطب هدف را با کسب و کار خود درگیر کنید، بعد از آخرین پیامی که می تواند منجر به خرید محصول و خدمات شما شود، می توانید بررسی کنید که از تعداد پیامک هایی که ارسال شده، چند نفر تبدیل به مشتری شده اند.

به زبان ساده، چقدر سرمایه گذاری کرده اید و در مقابل چقدر برداشت کرده اید.

این کار به سادگی از طریق سیستم های ارسال پیامک انبوه ممکن است و شما می توانید میزان نرخ بازگشت سرمایه خود را محاسبه کنید.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم خیلی کوتاه بگوییم که بازاریابی پیامکی چیست و برای کسب و کار ما چه فایده ای دارد. نتیجه گرفتن از کمپین های SMS Marketing نیاز به تعیین مخاطب هدف، دریافت شماره از افراد علاقه مند به کسب و کار ما و طراحی پیامک هایی است که ذهن افراد را به سمت تهیه محصولات و خدمات ما جلب کند. این موضوع قطعاً نیاز به آزمون و خطا و شناخت نیاز مخاطب دارد. به همین دلیل توصیه می کنم با کمک یک پنل ارسال ایمیل انبوه و بررسی تعداد ارسالی ها و نرخ باز شدن پیامک و در نهایت نرخ بازگشت سرمایه به رشد کسب و کار خود بیشتر کمک کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

حرفه خود را با برنامه نویسی تحت وب آغاز کردم و رفته رفته با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم و در مسیر تحلیل انواع وب‌سایت‌ها،سئو و بازاریابی اینترنتی قرار گرفتم. مجلّه آموزشی مسیر سئو را با علاقه فراوان و برای کمک به رشد کسب‌وکارها در فضای دیجیتال راه اندازی کردم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. مریم
  0:17 1400/10/20

  ممنون. مقاله خوبی بود
  من که از پنل های پیامکی خیلی استفاده می کنم و خیلی در رشد کسب و کارم مفید بوده.

  • عرفان رحیمی
   7:46 1400/10/27

   سلام

   خواهش می کنم. امیدوارم مقاله مفید بوده باشه

 2. رضا
  10:52 1400/11/01

  سلام، ممنون از مقاله خوبتون

  • عرفان رحیمی
   10:11 1400/11/06

   سلام خوشحالم که مفبد بود.