مقایسه Yoast SEO با Rankmath | کدام افزونه بهتر است ؟!

مقایسه Yoast SEO با Rankmath | کدام افزونه بهتر است ؟!

همیشه بین سئو کارها بحث بوده که رنک مت بهتره یا یواست سئو؟ کدوم رو باید انتخاب کنیم؟ چرا باید یواست سئو انتخاب کنیم؟ یا نه چرا باید رنک مث رو انتخاب و استفاده کنیم؟ و …. اگر شما هم جز آن دسته از سئو کار هایی هستید که سعی دارید بین Rank Math و Yoast SEO تصمیم بگیرید تا به عنوان یک ابزار برای بهینه سازی موتور جستجو در سایت وردپرس خود استفاده کنید پس با ما همراه باشید.

اگر شما هم یک سایت وردپرسی دارید و قصد سئو سایت خود را دارید، پس به یک پلاگین سئو نیاز دارید. دو افزونه معروف برای سئو سایت وردپرسی وجود دارد، از جمله افزونه یواست سئو و افزونه رنک مث که امروزه خیلی معروف و مشهور شده اند. به نظر شما باید از کدوم از این دو استفاده کنیم؟ یواست یا رنک مت؟
در ادامه به مقایسه yoast seo با rankmath به طور کامل خواهیم پرداخت.

مقایسه کامل افزونه yoast seo با rankmath

افزونه Yoast SEO (یواست سئو) قطعاً معروف ترین افزونه سئو در دنیای وردپرس است و تقریباً از ابتدای پیدایش وردپرس بوده است. با این حال، اگرچه یواست سئو توجه بیشتری را به خود جلب می کند، این بدان معنا نیست که تنها گزینه با کیفیت شما برای سئو در وردپرس است.

اما افزونه Rank Math (رنک مث) یک تازه وارد نسبی است که با Yoast SEO مقایسه می شود، اما با این که این افزونه بعد از یواست سئو به بازار آمد اما خودش را در دل سئوکاران جاکرد و امروز نه این افزونه هم بیشترین محبوبیت را دارد. بنابراین، کدام یک را باید در مقایسه Rank Math و Yoast SEO انتخاب کنید؟ خوب، این موضوع این پست است.

ما لزوما “برنده” و “بازنده” را انتخاب نخواهیم کرد. در عوض، ما فقط می خواهیم آنچه را که هر پلاگین به خوبی انجام می دهد و نحوه مقایسه آنها را برجسته کنیم تا شما بتوانید گزینه ای را که متناسب با نیاز، سطح دانش و بودجه شما است، انتخاب کنید. در ابتدا با معرفی هر گزینه با جزئیات بیشتر شروع خواهیم کرد. سپس، ما آنها را به طور عمیق در انواع مختلف مقایسه خواهیم کرد.

وقت نبرد سئو است Rank Math و Yoast SEO کدام افزونه برای سایت شما بهتر است؟

معرفی کامل یواست سئو و رنک مث

برای شروع کار، ما به سرعت Yoast SEO و Rank Math را معرفی می کنیم تا زمینه را برای مقایسه عملی تر خود فراهم کنیم.

معرفی افزونه یواست سئو (Yoast SEO)

از همان ابتدای راه اندازی وردپرس، افزونه یواست سئو به عنوان یک پلاگین سئو وردپرسی، نیز شروع به کار کرد. می توان گفت این افزونه حدوداً از سال ۲۰۱۰ در میان وردپرس کاران و البته سئوکارانی است که با سایت های وردپرسی کار میکنند و به همین علت محبوبیت خاصی در میان افراد دارد. این افزونه توسط Joost de Valk طراحی و راه اندازی شد که قبل از آن این شخص یک مشاور سئو بود. این افزونه قدرتمند سئو وردپرسی توانسته است تاکنون بیش از ۲۸۸ میلیون بارگیری تا به امروز را به خود اختصاص دهد.

معرفی افزونه رنک مث (Rank Math)

اما افزونه رنک مث، این افزونه در اواخر سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد. این پلاگین Rank Math از یک تیم توسعه دهنده وردپرس مستقر در MyThemeShop آمده است. رنک مث از زمان راه اندازی محبوبیت خود را به سرعت افزایش داده است و اکنون سزاوار تاج دومین محبوب ترین افزونه سئو وردپرسی است. در کمتر از دو سال، تقریباً از صفر به تعداد نصب فعال بیش از ۵۰۰۰۰۰ سایت رسیده است، که برای یک افزونه وردپرس چشمگیر است .

رتبه بندی یواست سئو با رنک مث بر اساس ویژگی ها

اکنون بیایید وارد بخش عملی تر مقایسه رنک مت با یواست خود شویم، با شروع به بررسی ویژگی های هر پلاگین.
اگر بخواهیم از منظر تعداد به قضیه نگاه کنیم، ویژگی های موجود، Rank Math بیش از Yoast SEO است، به خصوص هنگامی که فقط نسخه های رایگان را مقایسه می کنید. این لزوماً به معنای “بهتر” بودن رنک مث نیست زیرا نکته اصلی در اینجا این است که آیا واقعاً از آن ویژگی های اضافی استفاده خواهید کرد یا نه.
با این حال، اگر از آن ویژگی های اضافی استفاده می کنید، این یک امتیاز برای Rank Math است.

ویژگی های افزونه رنک مث

ویژگی های رایگان:
۱٫ تنظیم عنوان سئو و توضیحات متا = شما می توانید برای این کار یک الگو در خود تنظیمات افزونه ایجاد نمایید تا به صورت خودکار برای همه محتواها اعمال شود و همچنین می توانید خودتان برای هر مقاله و محتوا به صورت جداگانه با استفاده از این افزونه عنوان سئو و توضیحات متا درج نمایید.
۲٫ تنظیم برای شبکه های اجتماعی
۳٫ تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی تمرکز (از چندین کلمه کلیدی پشتیبانی می کند ) = یک یا چند کلمه کلیدی متمرکز وارد کنید و ببینید محتوای شما چقدر برای آن کلمات کلیدی بهینه است.
۴٫ ایجاد نقشه سایت XML = یک نقشه سایت XML قابل تنظیم تر از ویژگی پیش فرض نقشه سایت وردپرس ایجاد کنید .
۵٫ داده ها / طرحواره های ساختار یافته = علامت گذاری طرحواره در سطح سایت را تنظیم کنید و همچنین علامت گذاری طرحواره را برای هر قسمت از محتوا کنترل کنید.
۶٫ سرچ کنسول= سایت خود را به Google Search Console متصل کنید تا به صورت خودکار نقشه های سایت را ارسال کند و تجزیه و تحلیل Search Console را در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.
۷٫ سئو محلی = سایت خود را برای سئو محلی بهینه کنید (فقط یک مکان به صورت رایگان)
۸٫ سئو تصاویر = بهبود سئو تصویر و تنظیم خودکار برچسب های alt و عنوان.
۹٫ پیشنهادات پیوند داخلی = رنک مث سایر مطالب سایت شما را جهت پیوند دادن هنگام کار در ویرایشگر پیشنهاد می کند.
۱۰٫ موارد جزئی = اضافه کردن بردکرامب به سایت شما.
۱۱٫ شمارنده پیوند = تعداد پیوندهای داخلی و خارجی محتوای خود را بشمارید.
۱۲٫ تغییر مسیرها (ریدایرکت) = ریدایرکت ۳۰۱ و ۳۰۲ را ایجاد و مدیریت کنید .
۱۳٫ کنترل ارور ۴۰۴ = سایت خود را برای خطاهای ۴۰۴ کنترل کنید . سپس می توانید خطاهای رایج ۴۰۴ را به صفحات دیگر سایت خود هدایت کنید.
۱۴٫ گوگل آنالیتیکس = کد رهگیری را اضافه کرده و اطلاعات را مشاهده کنید.
۱۵٫ سئو سایت های فروشگاهی WooCommerce = توضیحات محصول، عنوان ها را تنظیم کنید.

ویژگی های برتر:

ردیابی رتبه کلمات کلیدی – رتبه بندی موتور جستجوی سایت و عملکرد کلمات کلیدی در ۱۲ ماه گذشته را دنبال کنید (بسیار منحصر به فرد)
ادغام Google Trends
نقشه سایت SEO Video Google
نقشه سایت سئو سایت Google News
مکان های مختلف برای سئو محلی
انواع طرحواره از پیش تعریف شده بیشتر (۲۰+)
سابقه درآمد Google AdSense
به طور خودکار تصاویر شبکه های اجتماعی را علامت گذاری کنید
یک نکته خوب در مورد Rank Math این است که همه این ویژگی ها مدولار هستند، بنابراین می توانید به راحتی هر ویژگی را که قصد استفاده از آن را ندارید غیرفعال کنید.

ویژگی های افزونه یواست سئو

یواست سئو در نسخه رایگان خود دارای لیست ویژگی های محدودتری است، اما تیم یواست سئو چندین افزونه حرفه ای را ارائه می دهد که می توانید برای گسترش ویژگی های اصلی استفاده کنید. با این حال، همانطور که در بالا ذکر کردیم، خواهید دید که یواست سئو برای چندین ویژگی که Rank Math به شما رایگان می دهد ، از جمله مدیریت تغییر مسیر، تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی متعدد و پیشنهادات پیوند داخلی هزینه های شما را جلب می کند.

ویژگی های رایگان:

۱٫ تنظیم عنوان سئو و توضیحات متا = شما میتوانید برای این کار یک الگو در خود تنظیمات افزونه ایجاد نمایید تا به صورت خودکار برای همه محتواها اعمال شود و همچنین می توانید خودتان برای هر مقاله و محتوا به صورت جداگانه با استفاده از این افزونه عنوان سئو و توضیحات متا درج نمایید.
۲٫ ایجاد محتوای کرنر استون
۳٫ تنظیم برای شبکه های اجتماعی
۴٫ تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی تمرکز (تنها برای یک کلمه کلیدی ) = یک یا چند کلمه کلیدی متمرکز وارد کنید و ببینید محتوای شما چقدر برای آن کلمات کلیدی بهینه است.
۵٫ ایجاد نقشه سایت XML = یک نقشه سایت XML قابل تنظیم تر از ویژگی پیش فرض نقشه سایت وردپرس ایجاد کنید .
۶٫ داده ها / طرحواره های ساختار یافته = علامت گذاری طرحواره در سطح سایت را تنظیم کنید و همچنین علامت گذاری طرحواره را برای هر قسمت از محتوا کنترل کنید.
۷٫ سرچ کنسول= سایت خود را به Google Search Console متصل کنید تا به صورت خودکار نقشه های سایت را ارسال کند و تجزیه و تحلیل Search Console را در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.
۸٫ سئو محلی = سایت خود را برای سئو محلی بهینه کنید (فقط یک مکان به صورت رایگان)
۹٫ سئو تصاویر = بهبود سئو تصویر و تنظیم خودکار برچسب های alt و عنوان.
۱۰٫ پیشنهادات پیوند داخلی = رنک مث سایر مطالب سایت شما را جهت پیوند دادن هنگام کار در ویرایشگر پیشنهاد می کند.
۱۱٫ موارد جزئی = اضافه کردن بردکرامب به سایت شما.
۱۲٫ شمارنده پیوند = تعداد پیوندهای داخلی و خارجی محتوای خود را بشمارید.
۱۳٫ تغییر مسیرها (ریدایرکت) = ریدایرکت ۳۰۱ و ۳۰۲ را ایجاد و مدیریت کنید .
۱۴٫ کنترل ارور ۴۰۴ = سایت خود را برای خطاهای ۴۰۴ کنترل کنید . سپس می توانید خطاهای رایج ۴۰۴ را به صفحات دیگر سایت خود هدایت کنید.
۱۵٫ گوگل آنالیتیکس = کد رهگیری را اضافه کرده و اطلاعات را مشاهده کنید.
۱۶٫ سئو سایت های فروشگاهی WooCommerce = توضیحات محصول، عنوان ها را تنظیم کنید.
افزونه یواست سئو نسخه پولی هم دارد که گزینه های دیگری برای سئو سایت را در اختیار شما می گذارد.
سئو محلی = داده های ساختار یافته برای مشاغل محلی نمودار دانش را اضافه می کند، صفحه تماس شما را بهبود میبخشد و از چندین مکان فیزیکی پشتیبانی می کند.
سئو فیلم = فیلم های خود را در Google Videos ذکر کنید و سایر موارد سئو را اضافه کنید.
سئو اخبار = سایت خود را برای Google News بهینه کنید ، هنگام انتشار یک پست، ایجاد نقشه سایت XML News و موارد دیگر ، گوگل را ping کنید.
WooCommerce سئو= (Advanced) – به ویژگی های بیشتر WooCommerce SEO مانند اطلاعات نمودار رسانه های اجتماعی ، نقشه سایت XML تمیزتر و موارد دیگر دسترسی پیدا کنید.

مقایسه روند راه اندازی دو افزونه یواست و رنک مث

هم Rank Math و هم Yoast SEO ویژگی های بسیار خوبی دارند که هر دو به یک اندازه می باشند و تا به اینجا برای انتخاب یواست یا رنک مث کاملا یک نظر و عقیده شخصی است. اما حالا نوبت به مقایسه طریقه راه اندازی و نصب رسیده است.

نصب و راه اندازی افزونه رنک مث

نصب و راه اندازی رنک مث

هنگامی که برای اولین بار رنک مث را راه اندازی می کنید، می توان گفت شما یک جادوگر برای سئو سایت وردپرسی خود نصب و راه اندازی کرده اید. این افزونه برای کمک به شما در پیکربندی سایت آمده است. این افزونه هم نسخه رایگان دارد و هم نسخه پولی که در قسمت قبل ویژگی های نسخه رایگان را گفتیم. حال اگر شما نسخه پولی را نصب و فعال کنید چند گزینه بیشتر به شما ارائه می دهد.

 

اطلاعات اولیه طرحواره

یکپارچه سازی های Google Analytics و Google Search Console.
دیگر تنظیمات نقشه سایت XML.
سایر تنظیمات اساسی ، مانند اینکه آیا بایگانی دسته و خالی noindex خالی نباشد.
مدیریت نقش ها در میزان دسترسی داشتن به تنظیمات افزونه
و ….
در نظر داشته باشید که اگر در حالت Easy Mode باشید ، همه ماژول ها را نمی بینید. برای دیدن تک تک ماژول ها باید حالت پیشرفته را فعال کنید.

نصب و راه اندازی یواست سئو

مانند افزونه رنک مث، افزونه سئو یواست نیز شامل یک جادوگر پیکربندی است که به شما کمک می کند تا به سرعت از خواب بیدار شوید، اگرچه باید آن را از نوار ابزار وردپرس راه اندازی کنید.
این جادوگر همچنین در انجام همه تنظیمات مهم از جمله:
داده های اساسی طرحواره در سطح سایت
سایت شما ایندکس شود یا نه

الگوهای عنوان سئو

داشبورد یواست سئو همچنین شامل برخی نکات، پیشنهادات است و مشکلات احتمالی سایت شما را پرچم گذاری می کند:
Yoast SEO نیز مانند Rank Math از رویکرد مدولار استفاده می کند که به شما امکان می دهد ویژگی هایی را که نمی خواهید استفاده کنید غیرفعال کنید. می توانید ویژگی ها را در برگه ویژگی ها مشاهده کرده و از حالت ضامن برای خاموش کردن ویژگی های خاص استفاده کنید.

مقایسه رابط کاربری

پس از مقایسه قسمت نصب افزونه ها، نوبت به مقایسه رابط کاربری رسیده است.

رنک مث

اگر از ویرایشگر بلوک وردپرس ( گوتنبرگ) استفاده می کنید، رنک مث کاملاً در ویرایشگر بلوک ادغام می شود. یعنی از رویکرد “متا” که با ویرایشگر کلاسیک دریافت می کنید استفاده نخواهید کرد.
می توانید تنظیمات رنک مث را با کلیک روی نماد آن در نوار ابزار باز کنید. نوار کناری تنظیمات به چهار زبانه تقسیم می شود:
عمومی = جزئیات قطعه را ویرایش کنید، یک کلمه کلیدی تمرکز تنظیم کنید و تجزیه و تحلیل مشاهده کنید.
تنظیمات فنی = پیکربندی ربات، متا دیسکریپشن، افزودن برچسب noindex.
شبکه اجتماعی = اطلاعات نمودار اجتماعی را برای فیس بوک و توییتر تنظیم کنید.

بخش بی نظیر دیگر رنک مث که در نسخه پولی آن قابل مشاهده میباشد شامل موارد زیر است:
گزارش های کنسول جستجو (به عنوان مثال نمایش های جستجو و موقعیت های کلمات کلیدی). رایگان.
رتبه بندی / عملکرد کلمات کلیدی . پرداخت شده.
آمار ترافیک از Google Analytics. پرداخت شده. رنک مث همچنین این موارد را با نمره سئو هر یک از مطالب مطابقت می دهد.

یواست سئو

Yoast SEO به شما دو راه می دهد تا اطلاعات سئو خود را هنگام کار در ویرایشگر برای یک محتوای جداگانه تنظیم کنید. در زیر ویرایشگر یک جعبه متا دریافت می کنید که هم در ویرایشگر بلوک و هم در ویرایشگر کلاسیک ظاهر می شود. این روش قدیمی “برای پیکربندی Yoast SEO” است.

اگر از ویرایشگر بلوک استفاده می کنید، گزینه جدید یواست سئو را در نوار کناری ویرایشگر دریافت خواهید کرد.

اگر از نوار کناری در ویرایشگر بلوک استفاده کنید، به همه گزینه های یک ستون دسترسی خواهید داشت. برای مشاهده اطلاعات بیشتر میتوانید هر بخش را گسترش دهید. به عنوان مثال، اگر تنظیمات علامت گذاری طرحواره را فعال کرده باشید، می توانید از قسمت طرحواره، یک قسمت جداگانه از نوع طرح محتوای آن را تنظیم کنید.

همچنین می توانید بر روی گزینه های “پیش نمایش” کلیک کنید تا اطلاعات قطعه خود را در یک پنجره بازشو مشاهده کنید. گزینه دیگر استفاده از جعبه متا است که در زیر ویرایشگر ظاهر می شود و تنظیمات آن را به چهار ستون تقسیم می کند:

  • سئو – عنوان ها / توضیحات را تنظیم کنید، تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی را مشاهده کنید و تنظیمات پیشرفته مانند برچسب های روبات و پیوندهای متعارف را کنترل کنید.
  • خوانایی – نکات تجزیه و تحلیل خوانایی را مشاهده کنید.
  • طرحواره – نوع طرحواره را برای این قسمت از مطالب انتخاب کنید.
  • اجتماعی – اطلاعات نمودار باز را برای فیس بوک و توییتر تنظیم کنید.

مقایسه تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی

هنگام ایجاد محتوا، Rank Math و Yoast SEO از تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی پشتیبانی می کنند. یعنی شما می توانید کلید واژه (ها) مورد نظر خود را اضافه کنید و پلاگین محتوای شما را تجزیه و تحلیل می کند تا به شما بگوید چقدر بهینه شده است و اگر لازم است تغییری ایجاد کنید.

رنک مث

Rank Math حتی با نسخه رایگان، به شما امکان می دهد تا حداکثر پنج کلمه کلیدی متمرکز را در یک زمان تجزیه و تحلیل کنید. تمام کاری که شما انجام می دهید اینست که کلمه کلیدی را که می خواهید هدف قرار دهید وارد کنید و رنک مث به شما در سئو آن کمک میکند.
از ۰-۱۰۰ به شما امتیاز دهید. همراه با برخی از کدگذاری رنگ. اگر نمره شما بالاتر از ۸۰ باشد، “سبز” بدست می آورید که خوب است.
نکات خاصی را ذکر کنید و اینکه آیا آنها را رعایت کرده اید یا نه. به عنوان مثال ، آیا کلمه کلیدی تمرکز شما در عنوان سئو است؟ چند بار از آن در محتوا استفاده کردید؟

یواست سئو

با استفاده از نسخه رایگان در WordPress.org، یواست سئو فقط به شما امکان می دهد برای هر قسمت از محتوا یک کلمه کلیدی واحد را تجزیه و تحلیل کنید. اگر نسخه برتر را ارتقا دهید، می توانید چندین کلمه کلیدی را تجزیه و تحلیل کنید.

باز هم، همانطور که در بخش های رابط کاربری به شما نشان دادیم، می توانید به نکات تجزیه و تحلیل در نوار کناری ویرایشگر بلوک یا جعبه متا در زیر هر یک از ویرایشگرها دسترسی پیدا کنید.

تجزیه و تحلیل تقریباً مشابه Rank Math است، شما کلمه کلیدی خود را وارد می کنید و سپس یواست سئو به شما نمره می دهد و همچنین محتوای خود را با لیست پیشنهادهای خاص خود مقایسه می کنید.

گرچه امتیاز یواست سئو کمتر مشخص است. هیچ رتبه ای عددی وجود ندارد و فقط سه گزینه وجود دارد:

• سبز (خوب)
• زرد (خوب)
• قرمز (بد)

یواست سئو همچنین تجزیه و تحلیل خوانایی خود را به امتیاز خود اختصاص می دهد، همچنین با همان سیستم امتیازدهی خود. تجزیه و تحلیل خوانایی می تواند کمی دمدمی مزاج باشد زیرا وزن دهی به نمره گاهی خودسرانه احساس می شود.

به عنوان مثال، فقط با تغییر یک حرف در محتوای خود، می توانید از قرمز به سبز بروید. به طور کلی، شما باید بیشتر از نمره واقعی خود به نکات خاص خوانایی توجه کنید.

مقایسه قیمت خرید هر افزونه

Rank Math و Yoast SEO به صورت رایگان در WordPress.org در دسترس هستند. سپس، هر دو توسعه دهنده نسخه های برتر با ویژگی های بیشتری را نیز به فروش می رسانند.

سوالات متداول مقایسه رنک مث یا یواست

برای پایان دادن به همه چیز، بیایید به سوالات متداول بپردازیم که ممکن است بعد از مقایسه ما هنوز داشته باشید.

کدام پلاگین ویژگی های بیشتری را ارائه می دهد؟

به طور کلی، رنک مث دارای ویژگی های بیشتری نسبت به یواست سئو است، به خصوص هنگام مقایسه نسخه های رایگان.

کدام پلاگین محبوبیت بیشتری دارد؟

یواست سئو محبوبیت بیشتری دارد. در واقع، این یکی از محبوب ترین افزونه ها در تمام زمان ها است به همین دلیل محبوبیت بیشتری نسبت به رنک مث دارد. اما افزونه رنک مث با این که به تازگی به بازار آمده اما با این حال طرفداران خاص خود را نیز دارد.

کدام افزونه نظرات بهتری دارد؟

Yoast SEO و Rank Math دارای نظرات بسیار خوبی در WordPress.org هستند. در واقع، آنها هر دو ۴٫۹ از ۵ رتبه بندی شده اند، اگرچه یواست سئو دارای یک پایگاه بررسی بسیار بزرگتر است:
یواست سئو دارای امتیاز ۴٫۹ ستاره در بیش از ۲۷،۲۸۴ بررسی.
رنک مث دارای امتیاز ۴٫۹ ستاره در بیش از ۲،۰۶۴ بررسی.

آیا رنک مث ایمن است؟

از آنجا که رنک مث یک افزونه جدیدتر از افزونه یواست سئو اس بسیاری از افراد نگران امنیت این افزونه هستند. باید گفت که نگران نباشید افزونه رنک مث نیز دارای یک تیم توسعه یافته تحت وردپرس می باشد که امنیت این افزونه را تامین کرده اند.
بیش از ۲۰۰۰ نفر که در WordPress.org به آن امتیاز ۴٫۹ ستاره داده اند اشتباه نمی کنند.

رتبه بندی کدام یک بیشتر است؟

خب، این یکی کاملاً ذهنی است، و همان چیزی است که سعی کردیم در این پست به آن بپردازیم رنک مث ویژگی های بیشتری نسبت به یواست سئو ارائه می دهد. اما با این حال، این لزوماً به معنای بهتر بودن سئو سایت شما نیست، شما باید ببینید که آیا از همه ویژگی های این افزونه استفاده می کنید یا خیر.

خلاصه و سخن پایانی

خب در این مقاله به طور کامل و جامع دو افزونه جذاب رنک مث (Rank Math) و یواست سئو (Yoast SEO) که برای سئو سایت وردپرسی می باشد را با یکدیگر مقایسه کردیم. و طبق این بررسی به این نتیجه رسیدیم که هر کدام می تواند مزایا و معایب خودشان را داشته باشند. در نهایت توصیه میشه در صورتی از رنک مث استفاده کنید که فکر می کنید به سایر امکانات آن نیاز دارید و اگر نه، یواست سئو می تواند انتخاب خوبی باشد.

با سئو و دیجیتال مارکتینگ از طریق طراحی سایت آشنا شدم و علاقه بسیاری به این حوزه دارم و همواره در حال یادگیری و افزایش علم خودم در حوزه تخصصی دیجیتال مارکتینگ هستم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *