بهترین سایت کتاب صوتی [+۶ سایت دانلود کتاب صوتی]

بهترین سایت کتاب صوتی [+۶ سایت دانلود کتاب صوتی]

سایت کتاب صوتی یک منبع عالی برای شنیدن و دانلود کتاب‌ها‌ی صوتی است. گوش‌دادن به کتاب‌ها‌ی صوتی چیز‌ی است که من از آن به‌عنوان یک تجربه‌ی آشنا و شیرین از کودکی یاد می‌کنم؛ می‌پرسید چرا؟ اجازه دهید توضیح دهم. شاید شما هم خاطره‌ای مشابه با من داشته باشید. منظور‌م شنیدن قصه‌ای از والدین و یا پدر‌بزرگ‌ها و مادر‌بزرگ‌ها‌ست که اعماق وجود هر کسی را دگرگون می‌کند. نه تنها بر ذهن و قلب هر کسی کنده‌کاری می‌شود، بلکه آن را می‌توان با تمام وجود حس کرد و از آن تاثیر گرفت.

کتاب‌ها دنیا‌یی متفاوت از جهان بیرون هستند، جهانی که بی‌منت داشته‌ها‌یش را در اختیار شما می‌گذارد. کتاب با انعکاس دنیا‌ی بیرون به شیوه‌ای خاص، بینشی جدید و وسیع را به شما هدیه می‌کند. آیا شما هم آماده‌ی دریافت این هدیه هستید؟ گمان می‌کنم که شما نیز در گوشه ذهن خود بهانه‌ها‌یی مثل مشغولی و کمبود وقت را برای فرار از کتاب‌خوانی می‌سازید. پس چطور است این بار بجا‌ی اینکه شما کتاب بخوانید، خود کتاب، روایتگر ماجرا‌ی خود باشد. این بار فقط شنونده باشید و در عین لذت به کار‌ها‌ی دیگر خود نیز برسید. کافی است بهترین سایت کتاب صوتی را بشناسید.

معرفی بهترین سایت کتاب صوتی

کتاب صوتی چیست؟

بله! درست حدس زده‌اید. کتاب صوتی یا بهتر بگویم کتاب گویا، به کتاب‌ها‌یی گفته می‌شود که توسط یک گوینده و یا حتی چندین گوینده نقل می‌شوند. البته همراه با نقل گوینده‌ها، این اجرا هم توسط دستگاه‌ها و ابزار‌ها‌ی مخصوصی رکورد می‌شود. اگر همیشه دغدغه‌ی زمان را برای کتاب دارید و یا حتی در موقعیتی هستید که حمل کتاب دشوار است، کتاب صوتی بهترین انتخاب است. البته باید اضافه کرد که جستجو‌ی کتاب‌ها‌ی صوتی در سایت کتاب صوتی، تنها یک راه‌حل برای کمبود وقت جهت مطالعه نیست. تنها با یک بار امتحان‌کردن کتاب صوتی می‌توانید لذت عجیبی را حس کنید که مشوق شما برای دانلود کتاب‌ها‌ی بعد‌ی باشد. پس این نوع کتاب‌ها را به هیچ وجه دست کم نگیرید. آن‌ها می‌توانند شما را بسیار غافل‌گیر کنند‌؛ چون با شنیدن صدا حتی ممکن است تصویر واضح‌تر‌ی از ماجرا‌ی داستان در ذهن شما شکل بگیرد.

یک سایت کتاب صوتی همیشه پر از کتاب‌ها‌یی است که توسط گویندگان مختلف به اجرا درآمده‌اند. به همین دلیل می‌توانید کتاب صوتی رایگان فارسی یا حتی خارجی را نیز به‌راحتی پیدا کنید و دانلود نمایید. با وجود این وب‌سایت‌ها از حالا به بعد می‌توانید هر کتابی با هر تعداد صفحه‌ای را در موبایل‌ خود داشته باشید و به آوا‌ی آن گوش کنید.

آیا دوست دارید از مزایا‌ی این کتاب‌ها بیش‌تر بدانید؟ اگر این‌طور است، بخش بعد‌ی را از دست ندهید.

 

مزایا‌ی استفاده از کتاب‌های صوتی در سایت کتاب صوتی

به نظر‌م پیش از آن که به مسائلی مثل معرفی وب‌سایت کتاب بپردازم، بهتر است نقطه تمایز‌ی که استفاده از کتاب‌ها‌ی صوتی نسبت به بقیه دارند را بیان کنم. بدون یک دلیل مناسب، نمی‌توان به سراغ چیز‌ی رفت، این‌طور نیست؟ از جمله مزایا‌ی استفاده از کتاب‌ها‌ی صوتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صرفه‌جویی در زمان

اولین و مهم‌ترین دلیل مراجعه به سایت کتاب صوتی جهت شنیدن آوا‌ی این کتاب‌ها، استفاده‌ی بهینه از زمان است. در حقیقت با گوش‌دادن به صوت، ضمن تجربه‌ی لذتی بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی، می‌توانید کار‌ها‌ی دیگر خود را نیز همراه با آن انجام دهید، آن هم بدون هیچ مزاحمتی. نیاز‌ی نیست که زمان بخصوصی را به کتاب صوتی اختصاص دهید. کافی است همراه با کار‌ها‌ی دیگر‌تان، دکمه‌ی play موبایل خود را بزنید و وارد دنیا‌ی کتاب شوید. در حین آشپزی‌کردن، کار، رفت‌و‌آمد، رانندگی، پیاده‌روی و… . در نتیجه شما بدون هیچ نگرانی حاصل از عقب افتادن کار‌ها و یا حتی ترس از نداشتن فرصت برای کتاب‌خوانی، تنها با یک کلیک می‌توانید ضمن دانلود بهترین کتاب ها‌ی صوتی رایگان، به آن‌ها گوش فرا دهید.

مزایای استفاده از سایت کتاب صوتی

 • کتاب صوتی، کتابی برای عزیزان مسن، نا‌توان، بیمار و یا نا‌بینا

ممکن است به هر دلیلی افراد‌ی باشند که از لحاظ جسمی توانایی لازم را برای مطالعه کتاب نداشته باشند. این عزیزان می‌توانند با گوش‌دادن به صوت و آوا‌ی کتاب، از محتوا‌ی آن مطلع شوند. احساس و پیوند‌ی که این افراد با کتاب و سایت کتاب صوتی برقرار می‌کنند، وصف‌نا‌پذیر است. جالب است بدانید که حتی کتاب صوتی از همان ابتدا با این هدف که به روشن‌دلان یا نا‌بینا‌یان عزیز کمک کند، تولید شد. البته به‌مرور توسط دیگران نیز شنیده شد و مورد استقبال قرار گرفت و به جایگاهی که امروزه دارد، دست‌یافت.

 • کتاب‌ها‌ی صوتی؛ دوستدار طبیعت

کافی است در این مورد کمی فکر کنید. با وجود این نوع از کتاب‌ها، نمونه‌ها‌ی چاپی که درخت‌ها برای تولید آن‌ها بکار می‌روند، کم‌تر می‌شود. این کار ضمن کمک به طبیعت، هزینه را هم کاهش می‌دهد. در نتیجه اگر در وب‌سایتی، کتاب صوتی رایگان فارسی بیابید و ملزم به پرداخت هزینه باشید، این هزینه بسیار کم‌تر از کتاب‌ها‌ی چاپی خواهد بود.

 • فرزندانی کتابخوان با کتاب‌ها‌ی صوتی

سایت کتاب صوتی با وجود آثار‌ی از موضوعات متنوع برای سنین مختلف که صدا‌گذاری شده‌اند، محل مناسبی برای آموزش کودکان هستند. فرزندان شما چه خواندن و نوشتن بلد باشند و چه بلد نباشند، مطمئنا کتاب صوتی برای آن‌ها کاربرد‌ی خواهد بود. البته که هیچ‌چیز برای کسی که تازه نوشتن و خواندن یاد می‌گیرد، به اندازه‌ی مطالعه‌ی خودش اهمیت ندارد؛ اما شنیدن هم در روند یادگیری موثر است. بعلاوه حتما می‌دانید که در پروسه یادگیری هر زبانی، باید هر ۴ مهارت شنیدن، خواندن، صحبت‌کردن و نوشتن بهبود یابد. پس بهتر است این کار را با معرفی‌کردن سایت کتاب صوتی به آن‌ها آغاز کنید. با گوش‌دادن آن‌ها می‌توانند به‌تدریج به کتاب‌خوان‌ها‌ی ماهر‌ی تبدیل شوند؛ حتی ماهر‌تر از من و شما. بعلاوه یادگیری با چاشنی لذت، چیز‌ی است که هرگز آموختن، مطالعه و کتاب را از چشم آن‌ها نمی‌اندازد. پس پیشنهاد من این است که استفاده‌ی خوبی از آثار ادبی و بهترین سایت کتاب صوتی ببرید.

بهترین کتاب های صوتی رایگان

ترجیح می‌دهم برای صرفه‌جویی در زمان و همچنین برای اینکه سریع‌تر سایت‌ها‌ی دانلود کتاب‌ها‌ی صوتی کمیاب را معرفی کنم، سایر مزایا را برای شما دوستان عزیز نام ببرم:

 • کاربرد‌ها‌ی آموزشی
 • خسته نشدن از شنیدن کتاب و جذب‌شدن به محتوا‌ی آن
 • پیش‌نیامدن مشکلات بینایی
 • ایجاد تصویر ذهنی واضح از فضا‌ی وصف شده توسط کتاب و وقایع آن
 • کتاب‌خوانی تحت هر شرایطی بدون ایجاد مزاحمت
 • یادگیری تلفظ واژگان دشوار و نا‌دانسته

خب، به نظر حالا زمان آن رسیده است وعده‌ای که در ابتدا‌ی این مطلب به شما داد‌م را عملی کنم، منظور‌م معرفی سایت کتاب صوتی است.

 

بهترین سایت کتاب صوتی چه سایتی است؟

اگر این صفحه را تا به اینجا‌ی کار دنبال کرده‌اید، به شما تبریک می‌گویم؛ چون مشخص است که شما شیفته‌ی کتاب صوتی هستید و یا شاید هم به‌تازگی می‌خواهید آن را امتحان کنید. درهرصورت شما علاقه‌ی درست و بجا‌یی یافته‌اید که باید آن را دنبال کنید. به‌هرحال این شما و این سایت‌ها‌ی دانلود کتاب صوتی:

 • ۳۶۵ بوک

این وب‌سایت از جمله سایت‌ها‌یی است که به‌عنوان زیر‌مجموعه‌ای از وب‌سایت نوین فعالیت می‌کند. در ۳۶۵ بوک می‌توانید کتاب‌ها‌ی خود را از هر موضوعی که باشد، به‌راحتی بیابید. پس برای استفاده از آن تأمل نکنید. خلاصه‌ای از کتاب‌ها‌ی متنی و یا بهترین کتاب ها‌ی صوتی رایگان همه در این سایت برای شما مهیا شده‌اند. فقط کافی است کمی جستجو کنید؛ به‌ویژه اگر به دنبال راه‌ها‌ی موفقیت و یا انگیزه لازم برای انجام کار‌ی هستید؛ می‌پرسید چرا؟ باید بگویم که این سایت کتاب صوتی، پر از کتاب‌ها‌یی دررابطه‌با خود‌آگاهی، خوشبختی، انگیزشی، روان‌شناسی، ازدواج، سرمایه‌گذاری، کار‌آفرینی و… می‌باشد که می‌توانند شما را به‌خوبی راهنمایی کنند.

 • سایت و اپلیکیشن دانلود کتاب فیدیبو

اگر به دنبال پشتیبانی قوی و یک منبع عظیم برای کتاب‌ها‌ی الکترونیکی و یا صوتی هستید، فیدیبو از بهترین‌ها در این زمینه است. این سایت کتاب صوتی و الکترونیکی تابه‌حال توانسته است بیش از ۳۷۰۰۰ کتاب را در مجموعه‌ی خود جای دهد و یکی از دلایل آن، همکاری فیدیبو با سایت‌ها‌یی مثل نشر نون، کتاب گویا و… است. بخشی از کتاب‌ها به خریداری و پرداخت هزینه نیاز دارند که در این صورت باید در وب‌سایت یا اپلیکیشن فیدیبو ثبت‌نام کنید. بااین‌حال شما در کنار کتاب‌ها‌ی الکترونیکی دیگر، حتی برای دانلود کتاب صوتی رایگان موبایل هم می‌توانید از این مجموعه استفاده کنید. با فیدیبو کتابخانه شخصی خود را ایجاد کنید و با مطالعه و گوش‌دادن به کتاب‌ها‌ی آن، شعار این مجموعه را محقق کنید؛ “مطالعه آزاد برای همه، همه وقت، همه جا”.

سایت کتاب صوتی فیدیبو

 • وب‌سایت دانلود کتاب صوتی Many Book

در دنیا‌ی امروز دیگر نمی‌توان تاثیر توانایی برای یادگیری و استفاده از زبان‌ها‌ی دیگر به‌ویژه انگلیسی را نا‌دیده گرفت؛ با من موافق نیستید؟ بااین‌حال برای یادگیری با شوق و علاقه نیاز به خریدن کتاب‌ها‌یی با موضوع دلخواه و البته متنوع است که هزینه‌ی کمی نیست. خوشبختانه وب‌سایت Many Book به‌عنوان یک سایت کتاب صوتی به فکر شما عزیزانی که مخاطب زبان انگلیسی هستید، بوده است. لازم به ذکر است که این سایت در حال حاضر مراحل آزمایشی خود را می‌گذراند و بعلاوه کتاب‌ها‌ی فارسی زبان ندارد.

 • سایت و اپلیکیشن کتابراه

دانلود کتاب صوتی رایگان با لینک مستقیم؟ اصلا چنین چیز‌ی امکان دارد؟ البته. با وجود وب‌سایت و اپلیکیشن کتابراه ممکن است. ضمن وجود کتاب‌ها‌ی رایگان که تعداد آن‌ها بسیار است، کتاب‌ها‌یی هم هستند که باید برای مطالعه و یا گوش‌دادن به آن‌ها هزینه پرداخت کنید. بااین‌حال همان‌طور که گفته شد هزینه‌ی پرداختی بسیار پایین‌تر از نسخه‌ها‌ی چاپی است. پس با خیال راحت از این سایت کتاب صوتی استفاده نمایید. به‌علاوه شما می‌توانید کتاب‌ها‌یی با موضوعات مختلف را چه به‌صورت متنی، الکترونیک و یا صوتی در آن بیابید و به کتابخانه شخصی خود بیفزایید.

 • اپ و وب‌سایت طاقچه

از جمله محبوب‌ترین سایت‌ها‌ی کتاب که نسخه‌ی اپلیکیشنی هم دارد، همین طاقچه است. کتاب‌ها‌یی که در این مجموعه جمع‌بندی شده‌اند، همگی به‌راحتی در دسترس هستند و پیدا می‌شوند. به این دلیل که دسته‌بندی‌ها‌ی دقیق و منظمی برای همه موضوعات وجود دارد. به‌علاوه کتاب‌ها و مجلات بسیار‌ی را هم می‌توانید در آن بیابید. طاقچه در کنار کتاب‌ها‌ی هزینه‌بر، کتاب‌ها‌ی رایگان نیز دارد. پس اگر به دنبال بهترین کتاب ها‌ی صوتی رایگان هستید، همین حالا وقت آن است که از طریق سایت کتاب صوتی طاقچه دست به کار شوید.

 • وب‌سایت دانلود کتاب Iran Paper

دانلود کتاب‌ها‌ی صوتی کمیاب، آن هم با مناسب‌ترین و باور‌نکردنی‌ترین قیمت با وجود Iran Paper ممکن شده است. آیا شما هم هنگام خرید درست مثل من به دنبال یک تخفیف درست و حسابی هستید، پس باز هم می‌توان رو‌ی این سایت کتاب صوتی حساب باز کرد. کتاب‌ها‌ی موجود در این مجموعه تا ۸۰ درصد تخفیف خورده‌اند که فرصت بسیار مناسبی برای همه‌ی کتاب‌خوان‌ها ایجاد می‌کنند. البته فراموش کردم که بگویم حدود نیمی از کتاب‌ها رایگان هستند و نیم دیگر هم که همراه با تخفیف به فروش می‌رسند.

 • کتاب سبز

کتاب سبز نیز برای داشتن کتاب‌ها‌یی در زمینه‌ها‌ی علمی، تاریخی، کامپیوتر، دانشگاهی، رمان و… علی‌الخصوص برای دانلود کتاب‌ها‌ی صوتی معروف است. به‌علاوه انواع کتاب‌ها‌ی معروف ایرانی از جمله کتاب صوتی رایگان فارسی را هم می‌توانید در آن بیابید. بااین‌حال باوجوداینکه مجلات و کتاب‌ها‌ی مختلفی در این سایت کتاب صوتی و الکترونیکی وجود دارد؛ اما تنوع کم‌تر‌ی در آن به چشم می‌آید.

 • سایت کتاب گویا (ایران صدا)

حتما ایران صدا را می‌شناسید، این سایت که مدتی است حتی اپلیکیشن آن نیز راه‌اندازی شده است، به‌عنوان اولین رادیو اینترنتی رسمی کشور به شمار می‌آید. کاربران آن نه‌تنها ایرانیان، بلکه مردمی از جای‌جای دنیا هستند. بعلاوه این سایت کتاب صوتی ضمن اینکه منبعی برای دانلود کتاب است، قطعات موسیقی، سخنرانی، مداحی، تلاوت قرآن و… را نیز در مجموعه‌ی خود قرار داده است؛ یک پک کامل برای شما عزیزانی که در کنار کتاب‌ها‌ی صوتی به این امور نیز علاقه دارید.

 • آتی بوک

اگر از جمله کاربرانی هستید که در کنار محتوا‌ها‌ی فارسی به محتوا‌ها‌ی خارجی هم علاقه دارید، پس آتی بوک همان چیز‌ی است که باید به آن دل ببندید. به‌علاوه کتاب‌ها و مقالات نه‌تنها به‌صورت صوتی بلکه به‌صورت PDF هم قرار گرفته‌اند. البته این سایت کتاب صوتی، یک سورپرایز دیگر هم دارد که آن ارائه‌ی بخشی جهت یادگیری زبان است و می‌توانید از آن نیز به‌خوبی بهره‌مند شوید.

دانلود کتاب صوتی رایگان موبایل

سخن پایانی

دیدید که گوش‌دادن به کتاب‌ها‌ی صوتی مزایا‌ی زیاد‌ی را به دنبال خود می‌آورد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به استفاده بهینه از وقت اشاره کرد. این بار از تکنولوژی آن‌طور که باید استفاده کنید و با یک مدیریت مناسب نه‌تنها به کار‌ها‌ی دیگر خود برسید، بلکه شنونده‌ی کتاب هم باشید. اجازه دهید با یک روایت شیرین و جذاب تصویر‌ی فراموش‌نشدنی برای شما شکل بگیرد؛ همان‌طور که احتمالا در کودکی تجربه کرده‌اید. با معرفی سایت کتاب صوتی، آن هم بهترین سایت‌ها، گمان می‌کنم که هم‌اکنون دیگر تحمل خواندن این چند جمله را هم ندارید و می‌خواهید هر چه سریع‌تر شروع کنید. پس بروید و با کتاب صوتی خاطره‌سازی کنید و لذت ببرید.

۵/۵ - (۴ امتیاز)

من در زمینه تولید محتوای متنی مشغول به فعالیت هستم و با وب سایت های مختلفی همکاری کردم. به فعالیت و یادگیری در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هم علاقه زیادی دارم

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. بهزاد ساتیاری
  ۱۲:۰۰ ۱۴۰۱/۱۲/۰۱

  درود
  سپاس از شما برای نشر این مطلب
  به گمانم گروه فرهنگی سلام صدا به خاطر انتشار مجموعه کتاب های صوتی ادبیات کهن ایران همانند شاهنامه و سایر آثار فاخر ادبیات ایران وجهان،شایستگی قرار گرفتن در بین نام های پرآوازه نشر صوتی ایران را دارا باشد.
  تندرست و کتابخوان باشید