توسعه برند

توسعه برند

چکیده : توسعه برند یک فرآیند استراتژیک برای ایجاد و متمایز کردن تصویر، محصولات و خدمات شرکت شما از رقبایتان است.

 

توسعه برند فرآیند ایجاد یک هویت منحصربه فرد از برند، محصول یا خدمات شما است که به طور دقیق عملکرد برند شما را تعریف می کند و شما را از رقیبتان متمایز می کند.توسعه شامل همسو کردن برند شما با اهداف کسب وکار، ارتباط برند شما با بازار هدف و به روزرسانی یا تقویت برند در صورت لزوم است.توسعه برند یک گام اساسی محسوب می شود که تمام طرح های برندسازی و بازاریابی آینده به آن متکی هستند.

برند چیست؟

یک برند را می توان به عنوان شهرت یا دیده شدن یک شرکت در بازار غالب آن تعریف کرد.به طور خلاصه، یک برند شامل همه چیز از لوگوی یک شرکت گرفته تا شعار و طراحی آن خواهد بود.هر ویژگی یک شرکت که قابل تشخیص و منحصر به فرد باشد، می تواند بخشی از برند کلی آن باشد.این هویت عمدی است که یک شرکت در یک بازار ایجاد می کند.زمانی که مشتری به یک شرکت فکر می کند، ویژگی هایی که به آن شرکت اختصاص می دهد را می توان برند آن ها نامید.

برند چیست؟

مراحل اصلی توسعه برند

فرآیند توسعه برند دارای مراحل اصلی است که هر تیم باید از آن عبور کند.

تحقیقات بازار – همه چیز را در مورد کسب و کار خود بدانید

قبل از اینکه شروع به طراحی یک استراتژی مناسب کنید، باید درک اولیه ای از بازار و کسب و کاری که دارید به دست آورید.این نقطه شروع توسعه یک برنامه جامع و آگاهانه برای توسعه برند است.از طریق تحقیقات بازار، هدف شما کسب دانش در مورد تمام روندهای فعلی و ترجیحات مشتری است که برنامه شما را مشخص می کند.

یک راه خوب برای رویکرد به تحقیق این است که ابتدا چند سوال بپرسید.این سؤالات باید دقیقاً مشتریان شما، مشتریان هدف، رقبای شما و هر جزئیات خاص در مورد کسب و کار شما را مشخص کند.با پرسیدن سوالات زیر می توانید این کار را انجام دهید.

پایگاه مشتری هدف من کیست؟

مشتریان هدف من چه کسانی هستند؟

چه مفهومی از برند خود را می خواهم در چشمان مشتری خود بسازم؟

چگونه می خواهم احساسی را در مشتری ایجاد کنم؟

هدف اصلی من در رابطه با کسب و کارم چیست؟

تفاوت های کلیدی بین شرکت شما و رقبای شما چیست؟

چه مشکلی را می خواهم حل کنم؟

در نهایت، چه هویتی را می خواهم بسازم؟

همچنین درک موقعیت نسبی شما در صنعت بسیار مهم است.با یک تجزیه و تحلیل ساده SWOT از کسب و کار شما می توان به نقاط ضعف و قوت خود پی برد.هنگامی که تمام جزئیات کسب و کار خود را یادداشت کردید، باید این اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنید.هسته اصلی هر فعالیت برندسازی، مشتری است.بنابراین مهم است که برند خود را از دیدگاه مشتری خود ببینید.بر نیازهای اصلی آنها تمرکز کنید و عمیقاً آنچه را که انتظارات آنها وجود دارد تجزیه و تحلیل کنید.نیازهای مشتری/مشتری و ارزش های اصلی کسب و کار شما، پایه و اساس استراتژی توسعه برند شما را تشکیل می دهد.در نهایت به این فکر کنید که کسب و کار شما چه نتایجی را به کاربر شما ارائه خواهد کرد.استراتژی توسعه برند شما باید بر فروش آن نتایج به مشتریان تمرکز کند. این محصول اصلی به جای یک محصول فیزیکی است.

پایگاه کاربر هدف خود را تعیین کنید – مشتری خود را بشناسید

هنگامی که تمام اطلاعات نظری در مورد کسب و کار خود را مشخص کردید، گام بعدی این است که مخاطب هدف خود را تعیین کنید.مخاطب شما هر بخش جمعیتی است که می تواند استفاده از محصول شما را پیدا کند.در میان مخاطبان هدف، باید میزان محبوبیت نسبی محصول خود و اینکه کدام بخش بیشتر آن را خریداری می کند، بدانید. مهم است که پایگاه مشتری هدف خود را دقیقاً تعریف کنید.پس از تعیین مخاطب هدف خود، در مرحله بعد، باید شروع به ارتباط با آنها کنید.نکته مهم در اینجا این است که با یک ذهنیت مفید به مشتریان خود نزدیک شوید.

برای ارتباط با مشتریان خود، می توانید

محتوای مرتبط با تمرکز بر سئو ایجاد کنید

مشتری شما به احتمال زیاد در حال جستجو در وب برای حل مشکل خود است.با ایجاد راهنماهای متمرکز بر سئو و مقالات نحوه انجام می توانید به پایه ای برسید که واقعاً به محصول شما نیاز دارد. این یک راه خوب برای به دست آوردن یک جریان ثابت از ترافیک ارگانیک است.هدف در اینجا ایجاد محتوایی است که برای مشتری شما مفید، فریبنده و جذاب باشد.

ایجاد نظرسنجی و دریافت بازخورد

همانطور که در بالا ذکر شد، دیدگاه مشتری در مرکز تمام فعالیت های برندسازی قرار دارد. بنابراین قبل از طراحی یک کمپین، ابتدا باید اجماع در مورد برند خود را پیدا کنید.

از طریق بازخورد منظم، می توانید بدانید که مشتریان در مورد شما چه فکری می کنند.این همچنین می تواند به شناسایی نقاط درد در سفر مشتری کمک کند که باید مورد توجه قرار گیرد.

تبلیغات

برای یک برند عمومی، تبلیغات برند شما در یک رسانه مناسب می تواند معجزه کند.تحقیقات بازار شما باید به شما بگوید که مخاطبان شما بیشترین استفاده را از کدام پلتفرم دارند.تمرکز تبلیغات شما روی آن پلتفرم ها می تواند نتایج فوق‌العاده ای به همراه داشته باشد.

پایگاه کاربر هدف خود را تعیین کنید - مشتری خود را بشناسید

جایگاه یابی و پیام رسانی برند خود را ایجاد کنید

مانند هر کمپین دیگری، داشتن یک پیام ثابت بر اساس یک موقعیت ثابت برای استراتژی توسعه برند شما مهم است.جایگاه برند تحت تأثیر پایگاه اصلی مشتری شما و همچنین تا حدودی فرهنگ است.یک برندجدا از فرهنگ، ارتباط با مخاطبان خود را بسیار دشوار می یابد.هم ارزش‌های اصلی کسب‌وکار شما و هم ارزش‌های اصلی کاربر، به اطلاع‌رسانی موقعیت برند شما می‌پردازند.بر اساس جایگاه برند، یک کمپین پیام رسانی ثابت ایجاد می شود که مستقیماً به دست مشتری می رسد. پیام یک یادداشت شرکت یا کارت کریسمس نیست که به طور دوره ای برای مشتریان ارسال شود.تیم های بازاریابی باید راه های خلاقانه ای برای ارائه این پیام ارائه دهند.

رسانه ها و منابعی برای گسترش آگاهی از برند ایجاد کنید

این بخش از فرآیند توسعه برند جایی است که بیت برندسازی آغاز می شود. تیم ها باید منابع و محتوایی ایجاد کنند که آگاهی برند را گسترش دهد.تمام محتوا یا فعالیت هایی که به هویت برند شما می افزایند وسیله ای برای برندسازی هستند. جایگاه یابی برند و پیام رسانی در قلب همه ابتکارات برندسازی شما خواهد بود.

برخی از عناصری که کسب و کارها می توانند روی آنها برای ایجاد تصویر برند کار کنند به شرح زیر است:

لوگوی برند

طرح

شعار

محتوای مرتبط + استراتژی محتوا

عناصر ذکر شده در بالا تقریباً ضروری هستند که همه برندها به طور منحصر به فرد طراحی می کنند.

اما چند راه دیگر وجود دارد که یک کسب و کار می تواند ارتباط خود را حفظ کند و به مخاطبان خود برسد.

ابتکارات برندسازی خود را مدیریت کنید – پیشرفت خود را پیگیری کنید

در نهایت، همانطور که در بالا ذکر شد، توسعه برند برای همیشه یک فرآیند مداوم است.بنابراین هنگامی که برند خود را ایجاد کردید، باید به طور موثر پیشرفت را مدیریت کنید.این مرحله از فرآیند توسعه برند عمدتاً دارای فعالیت های ردیابی زیادی است.در اینجا تیم ها پیشرفت کلی، تغییر احساسات مشتری و روند بازاریابی خود را دنبال می کنند. ابتکارات آتی مبتنی بر این عوامل است.ردیابی مداوم معیارها و تعیین اهداف بهبود می تواند طول عمر و رشد پایدار کسب و کار شما را تضمین کند.

برای مطالعه مقاله انواع مدیریت به سایت یعقوب روحی مراجعه کنید

 

۵/۵ - (۴ امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از سئو و بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *