آشنایی با نکات مهم برای موفقیت در بازار فارکس

آشنایی با نکات مهم برای موفقیت در بازار فارکس

هیچ فرمول واحدی برای موفقیت در بازار فارکس وجود ندارد. بازارها را مانند اقیانوس و معامله گران را به عنوان یک موج سوار در نظر بگیرید. موج سواری نیاز به استعداد، تعادل، صبر، تجهیزات مناسب و توجه به محیط اطراف دارد. آیا می خواهید وارد آبی شوید که جزر و مد خطرناک یا پر از کوسه باشد امیدوارم که نه. بازار فارکس هم از این قاعده مستثنی نیست و شما باید برای ورود به این بازار حتما آموزش فارکس از مبتدی تا پیشرفته را پشت سر گذاشته باشید. پس از این آموزش ها هم روی تقویم اقتصادی فارکس فکتوری مسلط می شوید و هم استراتژی تحلیل تکنیکال خود را پیدا می کنید.

نزدیک شدن به معاملات فارکس

قبل از معامله، ارزش آماده سازی مناسب را بدانید. مهم است که اهداف و خلق و خوی شخصی خود را با ابزارها و بازارهای مرتبط هماهنگ کنید. به عنوان مثال، اگر بازارهای خرده فروشی را درک می کنید، منطقی است که به جای معاملات آتی نفت، سهام خرده فروشی را معامله کنید، که ممکن است چیزی در مورد آن ندانید.

نزدیک شدن به معاملات فارکس

تایم فریم

تایم فریم نشان دهنده نوع معامله ای است که برای خلق و خوی شما مناسب است. معامله کردن بر اساس نمودار پنج دقیقه ای نشان می دهد که شما راحت تر در موقعیتی قرار می گیرید که در معرض خطر یک شبه قرار نگیرید. از سوی دیگر، انتخاب نمودارهای هفتگی نشان‌دهنده راحتی با ریسک یک شبه و تمایل به دیدن برخی روزها بر خلاف موقعیت شما است.علاوه بر این، تصمیم بگیرید که آیا زمان و تمایل دارید که تمام روز جلوی یک صفحه بنشینید یا اینکه ترجیح می دهید در آخر هفته تحلیل های خود را انجام دهید و سپس بر اساس تحلیل خود تصمیمی برای معاملات هفته آینده بگیرید.

تایم فریم

روش شناسی

هنگامی که یک چارچوب زمانی را انتخاب کردید، یک روش سازگار پیدا کنید. همانطور که در آموزش فارکس از مبتدی تا پیشرفته توضیح داده شده، برخی از معامله گران دوست دارند حمایت بخرند و مقاومت بفروشند. برخی دیگر خرید یا فروش برفک را ترجیح می دهند. برخی دوست دارند با استفاده از اندیکاتورهایی مانند MACD (واگرایی میانگین متحرک همگرایی) و متقاطع معامله کنند.

هنگامی که یک سیستم یا متدولوژی را انتخاب کردید، آن را آزمایش کنید تا ببینید آیا بر اساس یک پایه کار می کند و مزیتی را ارائه می دهد یا خیر. اگر سیستم شما در بیش از ۵۰ درصد مواقع قابل اعتماد است، باید آن را یک لبه در نظر بگیرید، حتی اگر کوچک باشد. چند استراتژی را آزمایش کنید، و زمانی که استراتژی مناسبی را پیدا کردید که نتیجه مثبتی به همراه داشت، با آن بمانید و آن را با ابزارهای مختلف و بازه‌های زمانی مختلف آزمایش کنید.

بازار

متوجه خواهید شد که برخی دارایی ها بسیار منظم تر از سایرین معامله می شوند. ابزارهای معاملاتی نامنظم، تولید یک سیستم برنده را دشوار می کند. بنابراین، لازم است سیستم خود را روی چندین دارایی آزمایش کنید تا مشخص شود که “شخصیت” سیستم شما با ابزار مورد معامله مطابقت دارد. برای مثال، اگر در بازار فارکس جفت ارز USD/JPY را در بازار فارکس معامله می‌کردید، ممکن است متوجه شوید که سطوح حمایت و مقاومت فیبوناچی قابل اعتمادتر هستند. شناخت ابزار درست به موفقیت در بازار فارکس کمک می کند.

نگرش شما به معاملات فارکس

رفتار بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند معاملات است و بنابراین نگرش و طرز فکر شما باید منعکس کننده چهار ویژگی زیر باشد:

صبر

هنگامی که می دانید از سیستم خود چه انتظاری دارید، صبر کنید تا قیمت به سطوحی برسد که سیستم شما برای نقطه ورود یا خروج نشان می دهد. اگر سیستم شما ورودی را در یک سطح مشخص نشان می دهد اما بازار هرگز به آن نمی رسد، به سراغ فرصت بعدی بروید.

صبر

انضباط

نظم و انضباط توانایی صبور بودن است – صبور باشید تا زمانی که سیستم شما یک نقطه عمل را آغاز کند. گاهی اوقات، قیمت به نقطه قیمت پیش بینی شده شما نمی رسد. در این زمان، شما باید نظم و انضباط را داشته باشید و نوعی به سیستم خود ایمان داشته باشید این کار به ویژه در مورد حدضرر هم صادق است. داشتن صبر به نوعی موفقیت در بازار فارکس را تضمین می کند.

عینیت

عینی بودن یا «جدایی عاطفی» نیز به قابلیت اطمینان سیستم یا روش شما بستگی دارد. اگر سیستمی دارید که سطوح ورودی و خروجی را ارائه می دهد که به نظر شما قابل اعتماد است، نیازی نیست احساساتی شوید یا به خود اجازه دهید تحت تأثیر نظر تحلیلگران قرار بگیرید. سیستم شما باید به اندازه کافی قابل اعتماد باشد تا بتوانید از عملکرد سیگنال های آن اطمینان داشته باشید.

انتظارات واقع بینانه

حتی اگر بازار گاهی اوقات حرکتی بسیار بزرگتر از آنچه شما پیش بینی می کنید انجام دهد، واقع بینانه بودن به این معنی است که نمی توانید انتظار داشته باشید ۲۵۰ دلار در حساب معاملاتی خود سرمایه گذاری کنید و در هر معامله ۱۰۰۰ دلار سود برداشت کنید. اگرچه چیزی به عنوان تایم فریم معاملاتی “امن” وجود ندارد، اما اگر معامله گر در انتخاب معاملات نظم و انضباط را به کار گیرد، یک طرز فکر کوتاه مدت ممکن است خطرات کمتری را در بر داشته باشد.

فرآیند معامله گری بسیار ظریف است و برای اجرای موفقیت آمیز به هنر به اندازه علم نیاز دارد، به این معنی که فقط معاملات سودآور یا زیان ده وجود دارد. وارن بافت گفت که دو قانون در معامله گری وجود دارد: قانون ۱: هرگز سرمایه تان را از دست ندهید. قانون ۲: قانون ۱ را به خاطر بسپارید.

یکی از اصول کلیدی موفقیت در معاملات فارکس چیست؟

یکی از اصول کلیدی موفقیت در معاملات فارکس، مدیریت ریسک است. این شامل تنظیم دستورات حد ضرر، مدیریت اندازه پوزیشن ها و اطمینان از اینکه بیش از حد توان از دست دادن ریسک نمی کنید، می شود.

معامله گران چگونه می توانند از تحولات بازار برای تصمیم گیری بهتر مطلع شوند؟

معامله‌گران می‌توانند با خواندن منظم اخبار فارکس، پیروی از تقویم‌های اقتصادی و زیر نظر گرفتن رویدادهای ژئوپلیتیکی که ممکن است بر بازارهای ارز تأثیر بگذارند، مطلع شوند.

 

چرا داشتن استراتژی معاملاتی در معاملات فارکس مهم است؟

داشتن یک استراتژی معاملاتی در معاملات فارکس بسیار مهم است زیرا رویکردی ساختاریافته برای تصمیم گیری ارائه می دهد. این به معامله گران کمک می کند تا نقاط ورود و خروج را شناسایی کنند و معاملات را به صورت مداوم مدیریت کنند تا تأثیر تصمیمات احساسی خنثی شود.

۵/۵ - (۵ امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از سئو و بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *