ثبت پیج اینستاگرام در گوگل: ۵ ترفند آسان، سریع و قدرتمند!

ثبت پیج اینستاگرام در گوگل: ۵ ترفند آسان، سریع و قدرتمند!

بسیاری از افرادی که پیج کاری اینستاگرام دارند، هزار و یک ترفند را برای بالا بردن فالوورها و بازدیدهایشان به کار می‌گیرند؛ اما از یک چیز بسیار مهم غافل می‌شوند: «گوگل!»

بر طبق آمار ۸۵% از افرادی که قصد خرید اینترنتی دارند، جستجویشان را در گوگل انجام می‌دهند. این یعنی از هر ۵ نفر، ۴ نفر برای خرید اینترنتی به سراغ گوگل می‌روند. پس اگر پیج اینستاگرام شما در گوگل نشان داده شود که فبها! در غیر این صورت مثل این است که ۸۵% از مشتریان بالقوه‌تان را از دست داده باشید.

ثبت پیج اینستاگرام در گوگل: 5 ترفند آسان، سریع و قدرتمند!

اما یک گره اساسی در کار وجود دارد: اینستاگرام حسابی روی محتواهایش حساس است و به این راحتی‌ها اجازه ثبت آن‌ها در گوگل را نمی‌دهد؛ اما در این مطلب ما می‌خواهیم گره از کارتان بگشاییم و بهترین تکنیک‌های ثبت پیج اینستاگرام در گوگل را برایتان رو کنیم.

۵ تکنیک فوری و قدرتمند برای ثبت کردن پیج اینستاگرام در گوگل!

وقتی از سئوی پیج اینستاگرام حرف می‌زنیم، منظور ما جستجوی داخلی اینستاگرام (ترفندهای رسیدن به اکسپلور) نیست؛ بلکه در واقع داریم از حضور صفحه اینستاگرام شما در نتایج جستجوی گوگل صحبت می‌کنیم. همان جایی که اگر صفحه اینستاگرام شما خودش را در آن جا کند، انگار که بر تخت پادشاهی جای گرفته است!

پس از آنجایی که طرف حساب ما گوگل است، با همان معیارهای سئوی گوگل نیز طرف هستیم. گوگل بین صفحاتش تبعیض قائل نمی‌شود و معیارهای یکسانی را برای همه آن‌ها در نظر می‌گیرد؛ پس هرچه درباره اصول سئوی صفحات وب بلد باشید را می‌توانید به پیج اینستاگرامتان نیز تعمیم دهید. (پس بد نیست سری به صفحه آموزش seo بزنید تا یک تیر و دو نشان زده باشید و با اصول سئو آشنا شوید.)

یک مشتری را تصور کنید که به دنبال هودی لش وارداتی است. او همین عبارت را در گوگل جستجو می‌کند. همان‌طور که در عکس زیر می‌بینید، یک پیج اینستاگرام هم در بین نتایج صفحه اول جستجو خودنمایی می‌کند.

تکنیک فوری و قدرتمند برای ثبت کردن پیج اینستاگرام

 نکته ریز و خوب ماجرا اینجاست که تعداد پیج‌های اینستاگرامی که در گوگل ثبت شده‌اند بسیار کم است. همانطور که در مثال بالا دیدید، از بین ده نتیجه جستجوی برتر گوگل، فقط یکی از آن‌ها پیج اینستاگرام بود. پس در واقع این پیج اینستاگرام در مقایسه با پیج‌های رقیبش یک مزیت رقابتی عالی دارد!

پس بیایید ببینیم چطور با ۵ ترفند کاربردی این مزیت رقابتی را از آن خود کنیم:

۱- در صفحه‌تان را به روی گوگل باز کنید!

ساده‌ترین اما مهم‌ترین ترفند: پیج اینستاگرام شما باید عمومی باشد. اگر شما در پیجتان را به روی گوگل ببندید، گوگل هم چندان با شما مهمان نواز نخواهد بود.

اگر پیج شما خصوصی باشد، گوگل و خزنده‌هایش نمی‌توانند وارد آن شوند و محتوای صفحه شما را بررسی کنند. پس طبیعی است که در این صورت گوگل صفحه شما را به رسمیت نمی‌شناسد و آن را در نتایج جستجو نشان نمی‌دهد.

۲- نام پیج و بیو را هوشمندانه انتخاب کنید!

عنوان پیج و بیو تنها متن‌های صفحه اینستاگرام شما هستند. (بجز کپشن‌ها.) مابقی عناصر صفحه‌ اینستاگرام شما، همه عکس و ویدئو هستند. پس برای سئو کردن پیج اینستاگرام باید تا می‌توانید بر روی نام پیج و بیو مانور دهید.

از آنجایی که بیو اینستاگرام محدودیت کلمات دارد و نمی‌تواند بیشتر از ۱۵۰ کاراکتر باشد؛ پس باید بیشترین استفاده را از همین ۱۵۰ کاراکتر کنید و حتی یک کاراکتر را هم هدر ندهید!

نام پیج و بیو را هوشمندانه انتخاب کنید!

یعنی تا می‌توانید از کلمات کلیدی مهم و با مفهوم در بیو خود استفاده کنید. در نظر داشته باشید که در با هر عبارتی قرار نیست در صفحه اول گوگل جا خوش کنیم و باید سطح توقع‌هایمان را کمی پایین بیاوریم.

۳- ذهن کاربر را بخوانید و نیت او را تشخیص دهید!

اگر می‌خواهید پیج اینستاگرامتان در صفحه نتایج جستجوی گوگل جا خوش کند، کلمات کلیدی را هوشمندانه انتخاب کنید.

یعنی نیت کاربر و هدف او از جستجو را در نظر بگیرید و فقط به سراغ آن دسته از کلمات کلیدی بروید که با نیت و هدف کاربر از جستجو مطابق باشند. وقتی یک کاربر عبارت‌های کلیدی که با «چگونه …» شروع می‌شوند را جستجو می‌کند، نیت او چیست؟

احتمالاً می‌گویید که او به دنبال پیدا کردن مطالب آموزشی است. درست است؛ اما آیا قصد خرید دارد؟ خیر! پس اگر صفحه شما و محتوایتان بیشتر مربوط به فروش باشد، باید حساب کارتان را از این دسته کلمات کلیدی جدا کنید.

اما وقتی او عبارت‌هایی مثل «خرید لپ‌تاپ مهندسی» را جستجو می‌کند، هدف او خرید است و به دنبال آموزش نیست. پس برای ثبت پیج اینستاگرام در گوگل، ابتدا نیت و هدف کاربر از جستجو را سبک سنگین کنید؛ سعی نکنید که صرفاً هر کلمه کلیدی که پیدا می‌کنید را در صفحه‌تان بچپانید! گوگل به راحتی با استفاده از الگوریتم‌هایش این اتفاق را تشخیص می‌دهد. برای درک بهتر اینتنت و هدف کاربر حتما محتوای الگوریتم مرغ مگس خوار را مطالعه کنید.

۴- ارتباط صفحه اینستاگرام و سایتتان را رسمی کنید!

گوگل باهوش است؛ اما علم غیب ندارد! پس از کجا متوجه شود که پیج اینستاگرام و سایت شما به یکدیگر مربوط هستند و هر دو متعلق به یک بیزینس هستند؟

ما باید کاری کنیم تا سایتمان به زبان گوگل با او حرف بزند و بگوید: «فلان پیج اینستاگرام را می‌شناسی؟ آن پیج به من مربوط است! پس لطفاً هروقت کسی جستجو می‌کند، آن پیج را هم برای او نمایش بده!»

ما با استفاده از «کد اسکیما» به زبان گوگل با او حرف می‌زنیم. کد اسکیما یک کد HTML است که اگر آن را در سایتتان قرار دهید، اطلاعات مضاعفی را در مورد شما و کسب و کارتان به گوگل می‌دهد. در واقع شما و کسب و کارتان را بیشتر به گوگل می‌شناساند!

پس لب کلام: اگر سایت دارید حتماً از کد اسکیما استفاده کنید و در کد اسکیما، نام پیج اینستاگرامتان را نیز درج کنید.

۵- قلمرو گشایی کنید!

فرض کنیم شما یک سایت، وبلاگ، اکانت توئیتر یا … نیز دارید؛ لینک پیج اینستاگرامتان را کپی و به آن مقاله اضافه کنید تا مخاطبین پیج شما را دنبال کنند و گوگل نیز اعتبار بیشتری به صفحه شما دهد.

به این طریق، گوگل وقتی آن مقاله را ایندکس می‌کند لینک اینستاگرام را نیز ذخیره می‌کند. (ایندکس کردن یعنی گوگل آن صفحه را بررسی می‌کند، مهر تأیید بر آن می‌زند و آن را در صفحه نتایج جستجو نشان می‌دهد.)

اگر در شبکه‌های اجتماعی دیگر (توییتر، لینکدین، و…) حساب دارید، همین کار را در آن شبکه‌ها نیز تکرار کنید. خلاصه کلام این که به دنبال فرصت‌های لینک سازی خارجی باشید؛ از تبادل لینک با سایت و شبکه‌های اجتماعی که مخاطبان هدف مشابه شما را دارند اما محصولاتشان با شما فرق می‌کند گرفته تا کمپین‌های رپرتاژ آگهی و… در دوره لینک سازی وبسیما آموزش‌هایی بسیار ناب و کاربردی برای لینک سازی خارجی ارائه داده شده است که کمکتان می‌کنند مرز‌های پیجتان را تا آن سرِ دنیای گوگل بکشید!

قدم پایانی برای ثبت کردن پیج اینستاگرام در گوگل

حالا چاره مشکلِ «گوگل پیج اینستاگرامم را نشان نمی‌دهد!» را پیدا کرده‌اید؛ پس نهایت استفاده را از آن ببرید. سئوی پیج اینستاگرام موضوعی است که به تازگی روی کار آمده و در دهان‌ها افتاده است؛ پس یکی از اولین‌ها در این میدان باشید و آنچه در این مطلب آموختید را بر روی پیجتان پیاده کنید.

مطمئن باشید که خیلی زود پیج شما نیز جایی برای خود در دل گوگل باز خواهد کرد!

۳/۵ - (۲ امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از سئو و بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. Ayda
  ۴:۳۳ ۱۴۰۲/۱۲/۱۶

  عالی بود
  Aida.tatoo

 2. Ayda
  ۴:۳۳ ۱۴۰۲/۱۲/۱۶

  عالی بود دقیقا همینجوریه
  Aida . tatoo