اعلام فسخ معامله توسط خریدار

اعلام فسخ معامله توسط خریدار

با توجه به نیاز های موجود در جوامع برای رفع نیازهای ضروری زندگی و داشتن کسب و کار و درآمد، مردم هم به صورت اختیاری و هم اجباری اقدام به انجام معامله و ارسال اظهارنامه قضایی می کنند که اغلب آنها در قالب خرید و فروش است .

در قرارداد خرید و فروش یا بیع ، طرفین به صورت برابر از حقوق مالی برخوردار می شوند فروشنده کالا یا محصول خود را به طرف معامله می دهد و در مقابلش از او پول یا کالای دیگری می گیرد.

 

البته تنظیم قرارداد فروش نیاز به دانستنی های حقوقی و دانش و تجربه تخصصی دارد سامانه آنی مشاور یک پلتفرم آنلاین است که به افراد امکان مشاوره در تمامی موضوعات حقوقی را فراهم کرده است. آنی مشاور با استفاده از فناوری‌های نوین، به کاربران خود امکان مشاوره با متخصصان و کارشناسان حوزه‌های مختلف حقوقی را در هر زمان و هر مکانی فراهم ساخته است.

اعلام فسخ معامله توسط خریدار

فسخ معامله توسط فروشنده

فسخ معامله به معنای منحل کردن قراردادی است که برای انتقال مالکیت یک کالا یا ملک به فردی دیگر در ازای دریافت پول ، تنظیم شده است.

 

با توجه به شرایط به وجود آمده ، حق فسخ هم برای فروشنده ایجاد می شود و هم برای خریدار. ممکن است یکی از خریدار یا فروشنده بخواهند معامله انجام شده را فسخ کند.در این نوشتار حق فسخ فروشنده مورد بررسی قرار می گیرد.

 

حق فسخ معامله برای فروشنده چگونه ایجاد می شود؟

حق فسخ قرارداد یا معامله ممکن است در خود قرارداد ذکر شود یعنی طرفین تحت شرایطی این حق را برای یکدیگر در نظر بگیرند مثلا فروشنده شرط کند اگر خریدار ظرف ده روز از تاریخ قرارداد، وجه یا قیمت کالای فروخته شده را پرداخت نکند حق فسخ خواهد داشت.

ویا ممکن است حق فسخ قرارداد بر اساس قانون ایجاد شود خیارات فسخ یک معامله در قانون عبارت است از: خیار مجلس ، خیار حیوان ، خیار شرط ، خیار تاخیر ثمن ، خیار رویت و تخلف وصف ، خیار غبن ، خیار عیب و…

همچنین فسخ معامله ممکن است به دلایل مختلفی از جمله عدم توانایی یکی از طرفین در انجام تعهدات ، تغییر نظر یکی از طرفین ، وجود عیب ‌در مورد معامله

و از همه مهمتر تغییر شرایط بازار و قیمت ‌هاست.

حق فسخ معامله برای فروشنده چگونه ایجاد می شود؟

اعلام فسخ معامله توسط فروشنده

ارسال اظهارنامه

اظهارنامه یک هشدار است برای طرف مقابل که به تعهدش عمل کند. اگر به عنوان فروشنده قصد فسخ قراردادتان را دارید برای اعلام فسخ معامله باید به طرف دیگر اظهارنامه ارسال کنید بنابراین ارسال اظهارنامه اولین قدم برای شروع رسمی فرآیند فسخ قرارداد است. مثلا در اظهارنامه می نویسید اگر به تعهد خود عمل نکنی معامله را فسخ خواهم کرد.البته نوشتن اظهار نامه به این سادگی ها نیست نیاز به دانش و تخصص حقوقی دارد.

اظهارنامه اعلام فسخ معامله توسط فروشنده

ثبت اظهارنامه قضایی اعلام فسخ معامله توسط فروشنده به صورت رسمی و کتبی تهیه می ‌شود و در آن فروشنده اعلام می ‌کند که قصد فسخ قرارداد را دارد. خریدار با مطالعه اظهار نامه از خواسته و نظر خریدار مطلع می شود و پاسخ آن را می دهد.

اظهارنامه معمولا از طریق پست یا روش‌ های ارتباطی دیگر به طرف مقابل ارسال می شود.

با سرویس تنظیم آنلاین اظهارنامه آنی مشاور در کمترین زمان و با کمترین هزینه بدون مراجعه به دفتر وکیل، می توانید به طرف مقابل اظهار نامه ارسال کنید.( اظهار نامه ات را خودت بنویس!)

حتی دیگر نیازی نیست برای اعلام فسخ معامله به دادگاه مراجعه کنید و یا برای تنظیم اظهارنامه های خود به دفتر وکیل بروید ، سامانه آنلاین آنی مشاور این خدمت بزرگ را برای کاهش مشکلات مردم و بالا بردن سطح رفاه آنها و صرفه جویی در وقت و هزینه ها ایجاد کرده است. کافیست وارد صفحه آنی مشاور شوید.

۴/۵ - (۳ امتیاز)

حرفه خود را با برنامه نویسی تحت وب آغاز کردم و رفته رفته با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم و در مسیر تحلیل انواع وب‌سایت‌ها،سئو و بازاریابی اینترنتی قرار گرفتم. مجلّه آموزشی مارکترها را با علاقه فراوان و برای کمک به رشد کسب‌وکارها در فضای دیجیتال راه اندازی کردم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *