تلویزیون شهری چیست و نحوه ساخت آن

تلویزیون شهری چیست و نحوه ساخت آن

تلویزیون شهری از مهم‌ترین تجهیزات برای انجام تبلیغات در نقاط مختلف یک شهر مانند پارک‌ها، استادیوم‌ها و … است. گسترش کسب‌وکارهای حضوری باعث شده است تا رقابت بین مشاغل مختلف بیشتر از قبل بوده و روز به روز نیز، این رقابت شدیدتر می‌شود. برای تبلیغ انواع محصولات و خدمات کسب‌وکارها شیوه‌های مختلفی به کار برده می‌شوند. یکی از این شیوه‌های تبلیغاتی که این روزها محبوبیت زیادی در بین مردم و صاحبان مشاغل پیدا کرده است، استفاده از تلویزیون مدل شهری در مکان‌ها مختلف یک شهر است. به همین دلیل این روزها، ساخت تلویزیون شهری با استفاده از قطعات آن، به شدت افزایش یافته و بسیاری از افراد از طریق ساخت این نوع از تلویزیون برای تبلیغات درآمد خوبی کسب می‌کنند. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی درباره تلویزیون از نوع شهری، نحوه ساخت و … به دست آورید.

آشنایی با تلویزیون شهری

تلویزیون شهری چیست؟ به یک نوع از تلویزیون با ابعاد خیلی بزرگ که در نقاط مختلف شهر، برای پخش انواع آگهی‌های تبلیغاتی و ورزشی نصب شده، تلویزیون مدل شهری گفته می‌شود. درواقع، این نوع از تلویزیون بسیار غول پیکر است. از طریق صفحه نمایش بسیار بزرگ آن، افرادی که پیاده یا با ماشین از یک مکان عبور می‌کنند، به دلیل بزرگی این تلویزیون به طور ناخودآگاه جذب تصاویر و تبلیغات‌های آن می‌شوند.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تلویزیون از نوع شهری در همان سایز بزرگ تولید شده است؛ اما این تصور اشتباه بوده و هر تلویزیون، دارای تعداد کابینت با عرض و ارتفاع حدود یک متر است. این کابینت‌ها کنار هم قرار می‌گیرند و این نوع از تلویزیون ساخته می‌شود. در حقیقت، هر کدام از این کابینت‌ها نقش یک تلویزیون کوچک را ایفا می‌کنند که یک بخش از تصویر تلویزیون مدل شهری در آن‌ها پخش می‌شود.

آشنایی با تلویزیون شهری

نکته بسیار جالب اینجاست که هرکدام از این کابینت‌ها، از اجزای کوچک دیگری به اسم ماژول‌ها و باز ماژول‌ها از قرار گرفتن لامپ‌های کوچک LED در کنار هم تشکیل شده‌اند. با توجه به میزان کیفیت تلویزیون از نوع شهری، ماژول‌ها متفاوت هستند. همچنین، فاصله هر پیکسل تا پیکسل کنار آن، روی کیفیت تصاویر تاثیر زیادی می‌گذارد.

قطعات مورد نیاز برای ساخت تلویزیون شهری

ساخت تلویزیون شهری با استفاده از قطعات خاصی انجام می‌شود. قطعات تلویزیون شهری شامل موارد زیر هستند:

نمایشگر

نمایشگرها، آماده بوده و همانطور که قبلا برای شما عزیزان توضیح داده شد، این نمایشگرها باز خود شامل قطعات کوچک‌تری به نام ماژول هستند. ماژول‌ها انواع مختلفی دارند که نوع انتخابی با توجه به کاربرد، نیاز و سلیقه مشتری، همچنین محل نصب آن‌ها متفاوت است. از انواع ماژول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ماژول تک رنگ: این نوع از ماژول همانطور که از نامش پیداست، دارای فقط یک رنگ است. از مهم‌ترین این رنگ‌ها می‌توان به رنگ قرمز، آبی، سفید و سبز اشاره کرد.

  • ماژول سه رنگ: این نوع از ماژول نیز همانطور که از نامش پیداست، سه رنگ را نشان می‌دهد. درواقع، پیکسل‌های موجود در این ماژول، دارای یک ال ای دی رنگ قرمز یا سبز و آبی بوده که در کنار هم ترکیب سه رنگ را به افراد نشان می‌دهد.

  • ماژول تمام رنگ: این نوع از ماژول به ماژولی گفته می‌شود که کلیه پیکسل‌های آن، دارای سه LED در رنگ‌های سبز، قرمز و آبی است. در مجموع، با به وجود آوردن طیف نور به وسیله این سه نوع ال ای دی، کلیه رنگ‌ها ساخته خواهند شد.

آشنایی با برد کنترل

نام دیگر برد کنترل، مین برد است. در واقع، برد کنترل نقش حافظه تلویزیون از نوع شهری را داشته و ذخیره کلیه اطلاعات و تصاویر در این قسمت انجام می‌شود. بردها در انواع مختلف ساده و طیف‌دار تهیه می‌شوند. کاربرد این قطعه، پخش فیلم و انواع نوشته است.

آشنایی با برد کنترل

منبع تغذیه یا پاور

تلویزیون‌های شهر برخلاف ظاهر بزرگ خود با ولتاژ ۵۰ ولت کار می‌کنند. به همین دلیل، این تلویزیون‌ها باید حتما منبع تغذیه یا پاور داشته باشند.

فرم یا قاب

قاب‌ها به دو شکل آلومینیومی و CNC ماشینی موجود هستند. شما برای راحتی بیشتر می‌توانید فرم‌هایCNC، را به کار ببرید.

بهترین مجموعه فروش قطعات

با توجه به اهمیت تلویزیون از نوع شهری در تبلیغات انواع محصولات و خدمات، خرید انواع قطعات مورد نیاز برای ساخت این نوع از تلویزیون به شدت افزایش یافته است؛ اما آیا می‌توان قطعات این نوع از تلویزیون را از هر شرکتی خرید؟ پاسخ خیر است. اصل و اورجینال بودن این قطعات در کیفیت تصاویر نمایش و عمر تلویزیون نقش بسیار مهمی دارد؛ به همین علت باید قطعات مورد نیاز برای ساخت تلویزیون از یک شرکت معتبر و دارای محصولات اصل و اورجینال خریداری شود.

مجموعه ای اس آی لایت، از معروف‌ترین مجموعه‌های شناخته شده در کشور ایران برای خرید انواع قطعات مورد نیاز برای ساخت تلویزیون از نوع شهری با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت است. کلیه قطعات ارائه شده در این مجموعه اصل بوده و به همین دلیل، شما نباید هیچگونه نگرانی از بابت فیک و یا تقلبی بودن قطعات خریداری شده از این مجموعه داشته باشید.

آشنایی با نحوه مونتاژ قطعات برای تلویزیون شهری

در ادامه با نحوه مونتاژ قطعات برای تلویزیون از نوع شهری آشنا می‌شوید.

برای مونتاژ صحیح نمایشگرها در درجه اول باید به جهت آن‌ها توجه کنید. در واقع، نمایشگرها باید در جهت صحیح در کنار هم قرار بگیرند. در صورتی که از فرم CNC استفاده می‌کنید، باید ابتدا ماژول را روی فرم قرار داده و سپس از قسمت پشت آن را پیچ کنید. در صورتی که فرم CNC را به کار نبرید، باید اقدام به ساخت یک اسکلت کنید.

آشنایی با نحوه مونتاژ قطعات برای تلویزیون شهری

پس از مونتاژ نمایشگر کامل شده و باید اتصال پاور به ماژول انجام شود. هنگام به کار بردن مین برد نیز به مثبت یا منفی بودن قطب‌ها توجه کنید. در مرحله نهایی باید ماژول به مین متصل شده و یک بار دیگر نیز باید همه اتصالات را بررسی کنید.

نگاهی اجمالی به تلویزیون شهری و بهترین شرکت فروش قطعات آن

این روزها بیشتر کسب‌وکارها از طریق تلویزیون شهری تبلیغات خود را برای فروش محصولات و خدمات انجام می‌دهند. تبلیغات با این نوع از تلویزیون، یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای جذب مشتریان و کسب درآمد بیشتر است؛ اما چگونه این تلویزیون‌ها روی افراد اثر می‌گذارند؟ حافظه بصری از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در جذب افراد مختلف برای ارائه خدمات و محصولات مختلف است. تصور کنید یک فرد در مکان‌های مختلف به صورت تصویری و از طریق یک تلویزیون بزرگ، با یک محصول یا خدمت مواجه شده و به مرور زمان، به صورت بصری این تبلیغات به ذهن فرد راه می‌یابد.

همین موضوع باعث می‌شود تا فرد به صورت مدام به آن محصول یا خدمت فکر کرده و سرانجام آن محصول یا خدمت را در صورت نیاز خریداری کند. قطعات برای تلویزیون از نوع شهری شامل نمایشگر، برد کنترل، منبع تغذیه یا پاور، فرم یا قاب است. مجموعه ای اس آی لایت، از بزرگترین واردکنندگان و فروشندگان انواع نمایشگرهای تبلیغاتی و قطعات نمایشگرهای تبلیغاتی در ایران است. این مجموعه کلیه قطعات و ملزومات خود را از بهترین برندهای موجود در بازارهای دنیا تهیه و وارد ایران می‌کند. ویژگی منحصربه‌فرد این مجموعه این است که هیچگونه قطعات و ملزومات بی‌کیفیت، فیک و تقلبی را به مشتریان خود ارائه نمی‌کند. علاوه بر این، این مجموعه قطعات و سایر تجهیزات را با مناسب‌ترین و اقتصادی‌ترین قیمت در اختیار مشتریان خود می‌گذارد. شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره‌های سایت با کارشناسان صحبت کنید.

۵/۵ - (۶ امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از سئو و بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *