بهترین اپلیکیشن آموزش زبان کدام است؟ [اپلیکیشن یادگیری زبان]

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان کدام است؟ [اپلیکیشن یادگیری زبان]

کتاب‌ها‌ی خسته‌کننده با متد سنتی چیز‌ی است که مدت‌ها از آن‌ها برای آموزش زبان استفاده شده است و حتی همین حالا نیز بکار می‌روند؛ اما آیا کار‌ساز هستند؟ پیداکردن پاسخ این سوال کاملا ساده است. کافی است نگاهی به دور و اطراف خود بیندازید. آموزش، بخصوص در زمینه‌ای مثل زبان، زمانی می‌تواند موثر واقع شود که شما مجبور به انجام کار‌ی نباشید. به عبارت دیگر باید به حد‌ی از آن لذت ببرید که انجام آن به یک فعل اختیاری در شما تبدیل شود. اپلیکیشن آموزش زبان یکی از چیز‌ها‌یی است که می‌تواند با سازگاری خود با علاقه شما، یادگیری زبان را شیرین‌تر از عسل کند. اگر باور نمی‌کنید، می‌توانید همراه با من برای مدتی از اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگر‌ی استفاده کنید.

شما می توانید بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی را مشاهده کنید.

معرفی اپلیکیشن آموزش زبان

اما اگر همین حالا آموزش زبان را در اپ‌ها‌ی دانلود برنامه جستجو کنید، با تعداد زیاد‌ی اپلیکیشن روبرو خواهید شد. شما را نمی‌دانم؛ اما اگر من باشم، گیج می‌شوم. مطمئنا نمی‌توانید تک‌به‌تک آن‌ها را دانلود و امتحان کنید. پس یک راه بهتر به شما پیشنهاد می‌کنم. همین امروز چند دقیقه از زمان خود را به من بسپارید تا بهترین نرم‌افزار‌ها را به شما معرفی کنم.

 

اصلا چرا اپلیکیشن آموزش زبان؟

آیا کتاب‌ها‌ی درسی زبان انگلیسی در طی دوازده سال تحصیلی موثر بوده‌اند؟ کلاس‌ها‌ی مستقل بیرون نیز باتوجه‌به متد‌ی که مدرس دنبال می‌کند می‌تواند عملی باشد و واقعا زبان را در شما پرورش دهد و یا اینکه خیر‌. منظور من رسیدن به حد‌ی از توانایی است که در کنار نوشتن و خواندن، حتی شنیدن و صحبت‌کردن شما هم بهتر شود.

ممکن است با وجود عدم موفقیت در یادگیری زبان نا‌امید شده باشید و یا اینکه تصمیم داشته باشید دیگر به سراغ آن نروید. شاید چون فکر می‌کنید که شما برای زبان ساخته نشده‌اید؛ اما اجازه دهید همین‌جا موضوعی را اصلاح کنم. ممکن است با دانستن این موضوع متعجب شوید؛ اما در حقیقت ذهن یک ماشین یادگیری، به‌ویژه یادگیری زبان است. پس آن را دست‌کم نگیرید. شما باید بجا‌ی سرزنش خود، روش‌ها‌یی که تابه‌حال استفاده کرده‌اید را سرزنش کنید. پیشنهاد من این است که این بار متفاوت عمل کنید و زبان را همراه با چیز‌ها‌یی که از آن‌ها لذت می‌برید، بیاموزید. به این موضوع در اپلیکیشن آموزش زبان کاملا توجه شده است. پس می‌توانید برای یک بار هم که شده است، از آن استفاده کنید.

بااین‌حال نکاتی وجود دارد که باید در استفاده از اپلیکیشن آموزش زبان، آن‌ها را رعایت کنید. در غیر این صورت از این فرصت مناسب، بی‌بهره خواهید ماند.

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان

مزایا‌ی استفاده از اپلیکیشن آموزش زبان

نه‌تنها اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان بلکه حتی برای بزرگسالان هم استفاده از اپلیکیشن آموزش زبان منطقی است؛ می‌پرسید چرا؟ این شما و این هم مزایا‌ی آموزش زبان با اپلیکیشن:

 • استفاده بهینه از زمان باتوجه‌به همراه‌داشتن گوشی موبایل در هر موقعیت و مکانی
 • یادگیری زبان در کنار انجام امور روزانه
 • یادگیری مؤثرتر و بهتر با استفاده از حواس بصر‌ی و شنوایی
 • کم‌هزینه
 • مفرح، لذت‌بخش، جذاب و مهیج
 • تهیه‌شده توسط اساتید و متخصصین با‌تجربه
 • بدون نیاز به رفت‌و‌آمد‌ها‌ی سخت
 • یادگیری از طریق فیلم، موزیک، بازی، داستان و…
 • عدم نیاز به منابع چاپی
 • تهیه‌شده برای تمام گروه‌ها‌ی سنی
 • مناسب برای سطوح مبتدی تا پیشرفته

اما استفاده از هر چیز‌ی اصول خود را دارد، در غیر این صورت به‌اندازه‌ای که باید، تاثیر نمی‌گذارد. پس نکاتی که در ادامه در رابطه با استفاده درست از اپلیکیشن آموزش زبان ذکر می‌کنم را حتما جدی بگیرید.

 

نکات یادگیری زبان با اپلیکیشن آموزش زبان

 • برنامه‌ریزی

برای پروسه آموزش زبان خود برنامه‌ریزی درستی داشته باشید و از آن نیز پیروی کنید. اینکه چه چیز را چه زمانی مطالعه کنید واقعا اهمیت دارد. در ضمن برخی از اپ‌ها‌ی زبان یک سیستم برنامه‌ریزی و یا زمان‌بندی دارند که می‌توانید با استفاده درست از آن به برنامه خود پایبند باشید.

بااین‌حال برنامه‌ریزی تنها به این موضوع محدود نمی‌شود. اگر از من بپرسید که برای یادگیری عمیق زبان از طریق بهترین اپلیکیشن آموزش زبان شما به چه نیاز دارید، می‌گویم: تداوم و پیوستگی. مهم نیست شما در طول روز چقدر برای زبان، وقت می‌گذارید. حتی اگر امروز ساعت‌ها درگیر آن باشید؛ اما تا روز‌ها به سراغ آن نروید، فایده‌ای ندارد. پس پیوسته و مداوم زبان بیاموزید.

 • تکرار

در اپلیکیشن آموزش زبان برای مهارت‌ها‌یی که قصد یادگیری آن‌ها را دارید، حتما زمان بگذارید و با تمرین و مرور آن‌ها را در ذهن خود تثبیت کنید. به‌عنوان مثال اگر برنامه جعبه لایتنر‌ی دارد که شما لغاتی را در آن ذخیره کرده‌اید، سعی کنید چند وقت یک بار آن‌ها را مرور کنید تا به‌خوبی بیاموزید. یک نکته‌ی کاربرد‌ی که به‌شدت توصیه می‌کنم، این است که واژه‌ها را در داخل جمله و یا حتی متن بیاموزید نه به‌تنهایی. با به‌کارگیری این ترفند به‌تدریج متوجه اهمیت این نکته خواهید شد.

 • برای خود انگیزه بسازید

برای انجام هر کار‌ی به دنبال یافتن انگیزه نباشید. سعی کنید با روحیه‌ی خوب و انرژی مثبت به سراغ یادگیری زبان بروید. اگر خود شما دست‌به‌کار شوید، کم‌کم انگیزه هم در شما شکل می‌گیرد. ازآنجایی‌که اپلیکیشن آموزش زبان شکل‌گرفته از متد‌ی است که نه‌تنها خسته‌کننده نیست، بلکه انرژی و هیجان را در شما زنده می‌کند، کم‌کم انگیزه هم در شما شکل خواهد گرفت. بعلاوه تداوم هم یکی از راه‌ها‌ی حفظ انگیزه است.

خب، در قسمت بعد‌ی به سراغ بخشی می‌روم که می‌دانم با شوق‌وذوق زیاد منتظر آن بوده‌اید. پس خود‌تان را کم‌کم برای آغاز یادگیری زبان، آن هم با روش‌ها‌ی لذت‌بخش و هیجان‌انگیز آماده کنید.

یادگیر زبان با اپلیکیشن آموزش زبان

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان کدام است؟

همان‌طور که قبلا گفتم، هم‌اکنون اپ‌ها‌ی زیاد‌ی از جمله اپلیکیشن آموزش زبان آلمانی و یا حتی سایر زبان‌ها تهیه شده است. مسلما همه‌ی آن‌ها خوب و با‌کیفیت نیستند. پس چطور می‌توان یک اپ مناسب پیدا کرد؟ اگر خود شما بی‌گدار به آب بزنید و تک‌به‌تک آن‌ها را امتحان کنید، پروسه زمان‌بر خواهد بود. همچنین اگر از اپ نا‌مناسبی استفاده کنید، بعد از مدت‌ها خواهید دید که با وجود صرف زمان کافی مثلا ۶ ماه هیچ تغییر قابل‌توجهی اتفاق نیفتاده است. بنابراین انتخاب اپ استاندارد و درست بسیار مهم است. در این بخش تعداد‌ی اپلیکیشن آموزش زبان به شما معرفی می‌کنم که از بهترین‌ها هستند. شما می‌توانید از بین این چند نمونه یکی را باتوجه‌به شیوه یادگیری، مهارت مورد‌نیاز و حتی زمینه علاقه خود انتخاب کنید.

در ضمن لازم است بدانید که این اپلیکیشن‌ها پس از بررسی‌ها‌ی دقیق توسط متخصصین، اساتید و حتی بازخورد کاربران انتخاب شده‌اند. پس نگران چیز‌ی نباشید.

خب، حالا که همه چیز روشن شد، دیگر بیش‌تر از این وقت تلف نمی‌کنم و مستقیما به سراغ اپ‌ها می‌روم. لیست بهترین اپلیکیشن آموزش زبان شامل موارد زیر می‌باشد:

 • اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان

نه‌تنها برای زبان انگلیسی، بلکه حتی برای آموزش ۸ زبان دیگر هم قابل استفاده است. با استفاده از این اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی می‌توانید ضمن تقویت حافظه، عبارات کاربردی روزمره را بیاموزید و در مهارت صحبت‌کردن خود هم پیشرفت قابل‌توجهی را ملاحظه کنید. با دانلود و خرید اکانت قادر خواهید بود که تمام محتوا‌ها‌‌ی درج‌شده در اپ را دریافت و از آن‌ها استفاده نمایید.

 • اپ DROPS Visual

ممکن است تابه‌حال نام این اپ را نشنیده باشید. DROPS Visual واژگان ضروری را در قالب جملات و عبارات کاربردی قرار می‌دهد. بعلاوه این عبارات همراه با تصاویر هستند. در نتیجه به کمک حافظه‌ی بصر‌ی که راه قدرتمند‌ی برای یادگیری است می‌توانید نتیجه‌ی برجسته‌ای از این اپلیکیشن آموزش زبان بگیرید. این اپلیکیشن در کنار زبان فارسی حتی از ۴۸ زبان دیگر هم پشتیبانی می‌کند. اگر به دنبال اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی رایگان هستید، DROPS Visual کاملا مناسب است.

 • اپ Doulingo

اپ دولینگو ضمن اینکه یک اپلیکیشن آموزش زبان ترکی استانبولی است، بلکه از زبان‌ها‌ی دیگر هم پشتیبانی می‌کند. یکی از بهترین اپ‌ها‌یی که می‌تواند زبان را همراه با بازی و سرگرمی به شما بیاموزد، همین برنامه است. کاربران بسیار‌ی از تمام کشور‌ها از این مجموعه استفاده می‌کنند. کلمات و موضوعات پایه نیز در آن به‌خوبی شرح داده شده‌اند و بسیار‌ی از امکانات هم رایگان هستند. در این اپلیکیشن آموزش زبان با تمرین و تکرار به‌راحتی می‌آموزید و بعلاوه روند پیشرفت خود را هم می‌بینید. ابن برنامه نسبت به بابلز و خیلی از اپ‌ها‌ی دیگر برتری دارد و بر تقویت هر ۴ مهارت زبانی تاکید دارد.

 • برنامه موسیقی چکامه

شخصا فکر می‌کنم که موسیقی جزو جدا‌نشدنی از زندگی است. موسیقی به‌قدری قدرتمند است که می‌تواند حس و حال فرد‌ی را ازاین‌رو به آن رو کند. حال اگر اهل گوش‌دادن به موسیقی هستید، پس چطور است این بار با موسیقی زبان یاد بگیرید؟ موسیقی‌ها و آهنگ‌ها‌ی مختلف بر اساس سطح دسته‌بندی شده‌اند. بنابراین می‌توانید مطابق سطحی که دارید به آن‌ها گوش کنید. هم‌زمان با احساس خوبی که از موسیقی دریافت می‌کنید، می‌توانید تلفظ صحیح واژه‌ها و عبارات، املا‌ی آن‌ها و حتی اصطلاحات رایج را هم یاد بگیرید. البته لازم به ذکر است که این اپلیکیشن آموزش زبان کاملا رایگان نیست. بعلاوه توصیه می‌کنم که در صورت استفاده از این اپ، در کنار آن، سایر اپ‌ها و یا متد‌ها را نیز بکار ببرید تا مهارت‌ها‌ی دیگر انگلیسی را نیز تقویت نمایید.

 • اپ Memrise

اگر به دنبال اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه می‌گردید، اپ Memrise می‌تواند کمک بزرگی به شما باشد. بااین‌حال این برنامه تنها به زبان فرانسه اختصاص ندارد. انگلیسی، اسپانیایی و آلمانی از سایر زبان‌ها‌ی پشتیبانی‌شده توسط این اپلیکیشن آموزش زبان هستند. دروسی که شما در این اپ‌ها با آن‌ها مواجه خواهید شد، کاملا کوتاه و درعین‌حال قابل‌فهم هستند. بنابراین سطح یادگیری شما دوچندان خواهد بود. این برنامه طبق گفته‌ی سازنده‌ها‌ی آن با هدف تقویت یادگیری واژه‌ها و عبارات، فهم جملات انگلیسی‌زبانان هنگام مکالمه و همچنین چت‌کردن با بقیه طراحی شده است.

اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه

 • اپ چت محور EF Hello

این برنامه در کنار روش‌ها‌ی آموزشی که به کاربران خود ارائه می‌کند، یک متد جالب هم دارد. اپ EF Hello به کمک هوش مصنوعی می‌تواند با شما چت و یا حتی صحبت کند. پس شما زبان را به طور کاربرد‌ی می‌آموزید. باید گفت که اپلیکیشن آموزش زبان EF Hello از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند؛ اما دارای امکانات جالبی مثل ارزیابی و نمره‌دهی، دستیار هوشمند برای تمرین و مکالمه، تلفظ و یا حتی دیکشنری می‌باشد. پس اگر به‌ویژه به دنبال تقویت مهارت صحبت‌کردن خود هستید، این همان برنامه‌ای است که موثر خواهد بود.

 • اپلیکیشن چت Hi Native برای آموزش زبان

این اپلیکیشن آموزش زبان، یک انجمن پرسش و پاسخ است که در آن می‌توانید از بومی زبان‌ها در رابطه با هر چیز‌ی کمک بگیرید‌. به‌عنوان مثال متنی را ترجمه کنید و از آن‌ها برای تصحیح و ذکر اشتباهاتتان کمک بخواهید. این اپ بخصوص برای دانشجویانی که قصد نوشتن مقاله و یا شرکت در امتحانات بین‌المللی را دارند، مناسب است.

مزایا:

 1. کاربران زیاد‌ی دارد.
 2. جا‌ی مناسبی برای تصحیح مقاله است.

معایب:

 1. امکان مکالمه مستقیم برای تقویت مهارت Speaking وجود ندارد.
 2. ممکن است مجبور شوید زمان زیاد‌ی را منتظر بمانید.
 3. باز‌کردن اکانت پریمیوم (محتوا، تنظیمات حریم خصوصی و…) هم هزینه بالایی دارد.
 • نصرت

با اپلیکیشن آموزش زبان نصرت می‌توانید با گوش‌کردن و مشاهده فایل‌ها‌ی تصویر‌ی چیز‌ها‌‌ی زیاد‌ی را همراه با آموزش نا‌خود‌آگاه گرامر بیاموزید. بعلاوه تکرار هوشمندانه تمرین‌ها به شما کمک می‌کند تا در کنار به حافظه سپردن واژگان و عبارت، تلفظ صحیح آن‌ها را نیز به‌خوبی یاد بگیرید. تمرکز غالب این مجموعه بر تقویت مکالمه و تلفظ می‌باشد.

 • Hello English

آیا اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی بدون اینترنت وجود دارد؟ این سوالی است که احتمالا خیلی از شما عزیزان داشته باشید. جوابی که می‌توان به شما بدهم، این است که بله چنین برنامه‌ای وجود دارد. اپلیکیشن آموزش زبان Hello English نه‌تنها بدون اینترنت کار می‌کند، بلکه بر مبنا‌ی تقویت هر ۴ مهارت زبان به‌ویژه مهارت گفتاری و شنیداری تهیه شده است. بازی و چت همراه با ۴۷۵ جلسه درسی، ۱۰۰۰۰ واژه ضروری و کاربرد‌ی و خیلی امکانات دیگر انتظار شما را برای یادگیری هیجان‌انگیز زبان می‌کشند.

برنامه‌ها‌ی زیر نیز از سایر اپلیکیشن‌ها‌یی هستند که من از آن‌ها به‌عنوان بهترین یاد می‌کنم:

 • اپلیکیشن زبان‌شناس که برای یادگیری زبان انگلیسی اختصاص‌داده‌شده است.
 • اپ لینگو گیم که زبان را همراه با بازی آموزش می‌دهد.
 • برنامه چت Cambly که می‌توانید به کمک آن با انگلیسی زبان‌ها چت کنید. این برنامه زبان‌آموزان انگلیسی را با معلمان بومی و انگلیسی‌زبان پیوند می‌دهد.
 • Basuu که در کنار زبان انگلیسی، اپلیکیشن آموزش زبان ایتالیایی، اسپانیایی، آلمانی، فرانسوی، ژاپنی، چیتی، روس و… نیز به شمار می‌رود.
 • Rosetta Stone
 • اپ واژه آموز

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی رایگان

سخن پایانی

خب، تا جا‌یی که ممکن بود لیستی از اپلیکیشن آموزش زبان به‌عنوان بهترین‌ها‌ی موجود ارائه کردم. حال انتخاب از بین آن‌ها به عهده‌ی خود شما‌ست. امیدوار‌م از این پس خاطرات بد خود از زبان که حاصل از متد نا‌درست آموزشی و یا یادگیری بوده است را فراموش کنید. سعی کنید با دید‌ی روشن به سراغ زبان بروید و این بار آن را با بهترین اپلیکیشن آموزش زبان بیاموزید؛ همراه با سرگرمی و تفریح.

۵/۵ - (۶ امتیاز)

من در زمینه تولید محتوای متنی مشغول به فعالیت هستم و با وب سایت های مختلفی همکاری کردم. به فعالیت و یادگیری در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هم علاقه زیادی دارم

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *