۱۰ ترفند ایمیل مارکتینگ برای ۵ برابر شدن نرخ کلیک در ایمیل ها

۱۰ ترفند ایمیل مارکتینگ برای ۵ برابر شدن نرخ کلیک در ایمیل ها

تا چه میزان با ترفندهای ایمیل مارکتینگ آشنا هستید؟ در ابتدا اگر بخواهم ساده ترین تعریف را برای ایمیل مارکتینگ بیان کنم باید بگویم، هر شرکتی که برای جذب بازدید کننده، فروش بیشتر محصول، معرفی محصول جدید و … یک ایمیل ارسال می کند در واقع در حال انجام ایمیل مارکتینگ است.

اگر شما هم در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت داشته باشید احتمالا به گوشتان خورده است که ایمیل مارکتینگ مرده است و دیگر تاثیری در سئو و برندینگ و بهبود و پیشرفت کار ندارد، اما باید بگم که این مسئله کاملا اشتباه است اگر شما یک استراتژی مناسب برای ایمیل مارکتینگ خود داشته باشید می توانید تاثیر فوق العاده آن را در کسب و کار خود ببینید.

در سراسر جهان، روزانه بیش از ۳۰۶ میلیارد ایمیل ارسال و دریافت می شود، و این تعداد هر ساله همچنان در حال افزایش می باشد. بیش از ۹۰٪ افرادی که از وب استفاده می کنند دارای یک حساب ایمیل هستند و اکثریت آنها هر روز چندین بار آن را چک می کنند. بازاریابی از طریق ایمیل فوق العاده موثر است.

McKinsey & Company گزارش داده است:

” بازاریابی از طریق ایمیل یا همان ایمیل مارکتینگ می تواند ۴۰ برابر نتایج بهتری نسبت به رسانه های اجتماعی ایجاد کند. در حالی که بسیاری از افراد ترجیح می دهند از طریق ایمیل، تجارت خود را گسترش دهند، این بدان معنی نیست که هر مخاطب و خواننده ای پیام شما را باز می کند و روی پیوند شما کلیک می کند. شما برای افزایش تبدیل و به حداکثر رساندن تلاش خود در ایمیل مارکتینگ به یک استراتژی برنامه ریزی شده نیاز دارید.”

۱۰ نکته در مورد بازاریابی ایمیل برای هدایت تبدیل ها

اگر قصد دارید تا از طریق ایمیل مارکتینگ تحولی عظیم در تجارت و کسب و کار آنلاین خود ایجاد کنید با من همراه باشید در ادامه به شما عزیزان ۱۰ نکته و ترفند ایمیل مارکتینگ را خواهم گفت با من همراه باشید:

۱٫ ساختن یک استراتژی مناسب برای ایمیل مارکتینگ
۲٫ انتخاب بهترین موضوع
۳٫ استفاده از استراتژی Double Open
۴٫ اهمیت دادن به متن پیش نمایش ایمیل
۵٫ ساختن دکمه CTA متنی برای جذابیت بیشتر
۶٫ متن ایمیل را مناسب بستر وب بنویسید
۷٫ اسپم نباشید!
۸٫ شخصی باشید…
۹٫ کوتاه بنویسید.
۱۰٫ تست A/B را فراموش نکنید

۱- ساختن یک استراتژی مناسب برای ایمیل مارکتینگ

باید در نظر داشته باشید که شما در هیچ نوع بازاریابی موفق نمی شوید مگر آنکه یک برنامه و استراتژی درست و در جهت اهداف تجاری خود داشته باشید. حالا که صحبت از ایمیل مارکتینگ هست، مانند هر مورد دیگری در ابتدا باید مخاطبان خود را مشخص کنید و بدانید که این ایمیل ها قرار است برای کدام دسته از مخاطبین ارسال شود و چه چشم انداز هایی دارید؟

بعد از آنکه مخاطبان خود را مشخص کردید باید یک لیست مناسب تهیه نمایید و مخاطبان هدف خود را یادداشت نمایید و سپس باید لیست مشتریان را نیز آماده نمایید. حالا که دو لیست از مخاطبان هدف و مشتریان دارید نوبت به تولید محتوا رسیده. باید یک استراتژی مناسب برای محتوای ایمیل خود داشته باشید. اینکه نوع محتوای ایمیل شما مانند خبرنامه است یا قرار تا محصولات و خدمات جدید خود را در این ایمیل به سمع و نظر مخاطبان برسانید؟

۲- بهترین موضوع را برای محتوای ایمیل خود انتخاب نماید.

اگر می خواهید ایمیل مارکتینگ درستی داشته باشید، باید سعی کنید تا بهترین موضوع را بنویسید. موضوع همیشه مهمترین قسمت از یک محتوا می باشد چه در قسمت بلاگ و محتوای سایت و چه در قسمت ایمیل مارکتینگ. بهترین راه این است تا از کلمات جذاب و تحریک کننده استفاده نماید. مانند:

۱- فروش شگفت انگیز
۲- تخفیفات استثنایی
۳- ایده صرفه جویی در وقت …
۴- شما در حال از دست دادن این تخفیف هستید
۵- و ….

۳- استفاده از استراتژی Double Open (بازکردن دوباره)

اولین قدم برای دستیابی به تبدیل های بیشتر در ایمیل مارکتینگ، این است که افراد بیشتری ایمیل های شما را باز کنند. می توانید این کار را با استفاده از “استراتژی باز کردن دو برابر” انجام دهید. به زبان ساده، همان پیام ایمیل را برای افرادی که بار اول آن را باز نکرده اند ، اما با موضوع دیگر ارسال می کنید .

بعضی اوقات افراد در همان لحظه مشغول هستند و از پیام اولیه شما عبور می کنند. اگر تغییرات زیر را انجام دهید ، می توانید شانس خود را برای باز شدن ایمیل در گذرگاه دوم افزایش دهید:

• از یک عنوان متفاوت استفاده کنید
• زمان ارسال خود را تغییر دهید
• قبل از ارسال مجدد پیام خود ۳-۵ روز صبر کنید

۴- اهمیت دادن به متن پیش نمایش ایمیل

البته، موضوع ایمیل بسیار حیاتی است. اما از اهمیت متن پیش حرف خود غافل نشوید در واقع. این متن پیش نمایش است که یک مخاطب می تواند قبل از تصمیم گیری در مورد باز کردن یا عدم باز کردن ایمیل شما ، آن را مشاهده کند. با استفاده موثر از این فضا ، می توانید میزان باز بودن و تعداد تعامل خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

بیشتر سرویس گیرندگان ایمیل از ۳۵ تا ۱۴۰ حرف متن پیش نمایش را به خواننده می دهند. با دانستن این موضوع ، می توانید پیامی را با دقت بسازید که احتمال کلیک را به حداکثر برساند.

۵- ساختن دکمه CTA متنی برای جذابیت بیشتر

با توجه به نکات گفته شده احتمالا شما زمان زیادی را برای متن ایمیل خود صرف نمایید. اما هرگز اهمیت CTA را فراموش نکنید. اگر خوانندگان و مخاطبانتان بعد از خواندن ایمیل هیچ اقدامی نکند پس ارسال ایمیل چه فایده ایی داشته؟

بهترین راه این است که دکمه CTA خود را ویژه تر و خلاقانه تر بسازید. به طور مثال به جای استفاده از ” اکنون بخرید” یا ” اینجا را کلیک نمایید” از کلمات تحریک کننده تر مانند ” فروش ویژه” یا ” فروش ۲۴ ساعته” و … استفاده نمایید. در این حالت احتمال افزایش کلیک وجود خواهد داشت.

۶- متن ایمیل را مناسب بستر وب بنویسید.

بسیاری از بازاریاب های دیجیتال پیام های ایمیل را بیش از حد پیچیده می کنند و از کلمات ثقیل و سخت استفاده می کنند. نوشتن متن برای ایمیل ها مانند نوشتن محتوا برای وب است. باید گفتگو ، جذاب و سازمان یافته باشد. به بیان ساده، پیام ایمیل شما باید:

  • پاراگراف کوتاه داشته باشید
  • از یک ساختار منطقی پیروی کنید
  • هر زمان که مناسب است از تصاویر استفاده کنید

۷- اسپم نباشید!

مطمئن باشید تا ایمیلی که ارسال می کنید حتما برای مخاطبان هدف باشد. اگر غیر از ایمیل باشد ممکن است مخاطب ایمیل ارسالی شما را اسپم بداند و شما را در لیست ایمیل های اسپم قرار دهد. همچنین سعی نمایید تا در موضوع و متن پیشنمایش ایمیل خود از علامت تعجب استفاده نکنید و همچنین کل متن را در عنوان قرار ندهید. این امر نه تنها برای خواننده مناسب نیست بلکه ممکن است از سمت خود سرویس ایمیلی شما را اسپم شناسایی کند و ایمیل شما را در قسمت اسپم ها نمایش دهد.

۸- شخصی سازی ایمیل خود

یکی از مهمترین نکات در رابطه با ترفند های ایمیل مارکتینگ نکات شخصی بودن ایمیل می باشد. به طور کلی کاربر و مخاطب شما دوست دارد تا ایمیل ارسال شده کاملا شخصی باشد. یعنی دوست دارد تا نام شخص خود را در ایمیل مشاهده کند و … این کار باعث جلب اعتماد بیشتر و افزایش احتمال کلیک بیشتر خواهد شد.

۹- متن ایمیل خود را کوتاه بنویسید!

به طور کلی هیچ شخصی دوست ندارد تا ایمیل های طولانی را بخواند. اگر مخاطبان هدف شما متوجه آن شوند که متن ایمیل ارسالی بیش از حد معمول است نه تنها آن پیام را نمی خوانند بلکه ممکن است دیگر ایمیل های ارسالی از سمت شما را مطالعه نکنند. همچنین اگر متن ایمیل شما کوتاه باشد درصد قرارگیری آن در قسمت ایمیل های اصلی بیشتر است و کاربر نه تنها ایمیل را باز میکند بلکه به روی دکمه CTA شما در متن ایمیل کلیک میکند و در نتیجه شما یک بازاریابی ایمیلی موفق داشته اید.

۱۰- استفاده از تست A/B

به جای اینکه “ارسال” را بزنید و به بهترین نتیجه امیدوار باشید ، می توانید با فهمیدن اینکه چه چیزی کار می کند و سپس بر اساس این استراتژی ها ، تبدیل خود را تقویت کنید. از تجزیه و تحلیل ارائه شده توسط ارائه دهنده خدمات ایمیل خود برای جمع آوری داده ها در مورد عملکرد تغییرات مختلف پیام و فرم های انتخاب برای شناسایی ترکیب بهترین عملکرد استفاده کنید.
بهترین راه استفاده از تست A/B می باشد در این حالت شما به طور کامل متوجه خواهید شد که کدام نوع ایمیل بهتر است و از آن استفاده نمایید.

پیشنهاد می کنم مقاله ” نکات طلایی ایمیل مارکتینگ ” را مطالعه کنید.

سخن پایانی و جمع بندی

ایمیل مارکتینگ و یا بازاریابی ایمیلی، می تواند بخش مهمی از یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار اینترنتی شما باشد. در این مقاله به شما عزیزان ۱۰ تکنیک و ترفند ایمیل مارکتینگ را گفتیم که با استفاده از این تکنیک ها می توانید بهترین و موفقترین بازاریابی ایمیلی را داشته باشید. مرسی که تا پایان مقاله با ما همراه بودید.

با سئو و دیجیتال مارکتینگ از طریق طراحی سایت آشنا شدم و علاقه بسیاری به این حوزه دارم و همواره در حال یادگیری و افزایش علم خودم در حوزه تخصصی دیجیتال مارکتینگ هستم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *