مزایای تایپ ده‌انگشتی برای بازاریابان اینترنتی

مزایای تایپ ده‌انگشتی برای بازاریابان اینترنتی

تایپ د‌ه انگشتی مهارتی است که امروزه اکثر مشاغل به آن نیاز دارند اما نیاز به این مهارت در میان افرادی که با تولید محتوا سر و کار دارند بیشتر احساس می‌شود.

همانطوری که از نام تایپ ده انگشتی مشخص است، شما می‌توانید با استفاده از همه 10 انگشت خود و بدون نگاه کردن به کیبورد کلمات را به سرعت تایپ کنید. بنابراین می‌توان گفت که تایپ ده‌انگشتی نسبت به تایپ دو انگشتی بسیار موثرتر است؛ زیرا در تایپ دو انگشتی باید مسافت زیادی بین کلیدها طی کنید و زمان زیادی را صرف کنید، در نتیجه میزان تولید شما نیز پایین می‌آید. اما مزایای این مهارت به بالا بردن سرعت شما در تایپ خلاصه نمی‌شود. در ادامه این مقاله می‌توانید با دیگر مزایای آن بیشتر آشنا شوید.

تمرکز بیشتر برای نوشتن محتواها

وقتی به یک موضوع فکر می‌کنید ذهن شما توانایی آن را دارد که با سرعتی بسیار بالا، شبکه‌ای از کلمات و موضوعات مرتبط با یکدیگر را در ذهن ایجاد کند. حالا تصور کنید که در نوشتن این ایده‌ها و نکات آن کُند عمل کنید؛ طبیعی است که ممکن است افکارتان انسجام خودش را از دست بدهد و ایده‌هایتان را فراموش کنید. به همان نسبت هرچقدر توانایی داشته باشید که کلمات را با سرعت بیشتری تایپ کنید، افکار شما منسجم‌تر می‌شود و می‌توانید بدون آنکه چیزی را فراموش کنید، ایده‌های خود را برای فروش یا پروموت محصول، درست کردن یک کمپین و … دسته‌بندی و ارائه کنید.

بالا رفتن سرعت و کیفیت تایپ و کسب درآمد بیشتر

تایپ د‌ه‌انگشتی به شما این امکان را می‌دهد که کلمات را بدون غلط تایپ کنید و این امر تأثیر به‌سزایی روی بالا رفتن کیفیت کار شما خواهد داشت و می‌تواند به افزایش درآمد شما نیز کمک کند که نوشتن محتوا یا پروپوزال یک کمپین را در زمان کمتری به پایان برسانید.

کم کردن هزینه‌ها

تایپ اصولی به شما این امکان را می‌دهد که همزمان با اندیشیدن درباره یک موضوع تایپ کنید و دیگر نیازی به نسخه‌های دست‌نویس نداشته باشید و در زمان خود صرفه‌جویی کنید؛ از طرفی هرچقدر مطالب را بدون غلط تایپ کنید، نیاز کمتری به یک نمونه‌خوان یا ویراستار پیدا خواهید کرد. بنابراین مقداری از هزینه‌های مشابه نیز کاسته می‌شود.

مهارت تایپ ده انگشتی برای یک مصاحبه شغلی

بالا رفتن پرستیژ شغلی

خودتان را جای یک کارفرما بگذارید و تصور کنید که رزومه فردی را می‌بینید که تایپ ده‌انگشتی را به عنوان یکی از مهارت‌های خودش ذکر کرده است. طبیعتا این تصور در ذهن کارفرما تداعی می‌شود که صاحب رزومه حرفه‌ای‌تر از فردی است که این مهارت را در رزومه خود ندارد.

موقعیت دیگری را تصور کنید که در حال نگاه کردن به فردی هستید و او مشغول تایپ کردن یک مطلب است و از همه انگشتان خود استفاده می‌کند. در این حالت شما صدای فشرده شدن پیوسته کلیدها را می‌شنوید، احتمالا در ذهن خودتان تصور می‌کنید که این فرد بسیار در کارش حرفه‌ای است. اما اگر فردی را ببینید که یک متن با دو یا چهار انگشت تایپ کند، احتمالا در استخدام او اندکی تأمل می‌کنید.

حفظ سلامتی دست‌ها و گردن

بسیاری از نویسندگان و کارشناسان محتوا، ساعت‌های زیادی را پشت میز کار خود می‌گذرانند؛ همین امر در دراز مدت می‌تواند باعث آسیب‌های بسیاری در ناحیه مفاصل ایجاد کند. تایپ ده‌انگشتی به کارشناسان و نویسندگان محتوا کمک می‌کند تا به صورت مستقیم به مانیتور نگاه کنند و از خم کردن گردن برای دیدن صفحه کلید خودداری کنند. سلامت دست هم در این روش بیشتر حفظ می‌شود زیرا مچ دست در حالت استراحت قرار می‌گیرد و فشار روی همه انگشتان به صورت یکسان تقسیم می‌شود و از خستگی و فرسودگی دو یا چند انگشت می‌کاهد. همچنین بالا رفتن سرعت تایپ شما علاوه بر اینکه باعث می‌شود به انجام کارهایتان سرعت ببخشید و در عین حال زمان کمتری را برای نشستن پشت میز صرف کنید.

چگونه تایپ ده انگشتی را یاد بگیریم؟

تایپ ده‌انگشتی ده‌ها مزیت دیگر برای اغلب رده‌های شغلی دارد و یاد گرفتن آن سخت و هزینه‌بر نیست. شما تنها نیاز دارید روزانه زمان کوتاهی تمرین کنید. برای اینکه یاد گرفتن این مهارت برای شما به شیرینی یک بازی و سادگی آب خوردن باشد، به شما پیشنهاد می‌کنیم به سایت یوتایپ (utype.ir) مراجه کنید و درس‌های رایگان را امتحان کنید. حتی برای شروع می‌توانید سرعت تایپ خودتان را در همین وبسایت اندازه بگیرید.

آموزش تایپ فارسی ده انگشتی

درباره آموختن این مهارت هیچ نگران نباشید زیرا شما می‌توانید با تمرین‌ روزانه به این مهارت دست پیدا کنید. در ابتدا ممکن است خیلی تند به نظر نیایید اما هرچقدر که جلوتر بروید، به میزان علاقمندی شما هم افزوده می‌شود.

 

5/5 - (3 امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.