یادگیری سئو بدون نیاز به برنامه نویسی است؟

یادگیری سئو بدون نیاز به برنامه نویسی است؟

اکثر افرادی که تمایل به یادگیری سئو دارند ممکن است این سوال برایشان پیش بیاید که آیا یادگیری سئو بدون برنامه نویسی امکان پذیر است؟ یا حتما نیاز است برای سئو کار شدن برنامه نویسی را بلد باشیم؟ اگر هدف شما این است که سئو را در حد معمولی تا متوسط یاد بگیرید برای سئو کار شدن نیاز نیست مهارت برنامه نویسی را بدانید اما اگر می خواهید سئو را به صورت کاملا حرفه ای یاد بگیرید باید به برنامه نویسی تسلط داشته باشید.

برای یادگیری سئو بدون برنامه نویسی نیاز است ابتدا با چند اصلاح آشنا شوید، که ما در ادامه آن ها را برای شما بازگو می نماییم.

یادگیری سئو بدون کدنویسی

سئو به چه معنا است؟

Search engine optimization  که به آن SEO نیز گفته می شود، به معنای بهبود بخشی موتور های سرچ گوگل است. حال ممکن است این سوال برایتان ایجاد شود بهینه سازی موتورهای جست و جو به چه منظوری است؟ این بهینه سازی به منظور قرار گیری کلمات اصلی شما در بالا ترین سرچ گوگل است.

سئو یعنی چه؟

برنامه نویسی به چه معنا و مفهومی است؟

برنامه نویس کسی است که با استفاده از کد هایی که در compiler  قرار داده و طبق فرمان هایی که به کامپیوتر می دهد می گویید که چه اعمالی انجام گیرد و چه اعمالی انجام نگیرد.  می توان گفت مدل های مختلف برنامه نویسی وجود دارد  که هر کدام برای کار مخصوصی انجام می گیرد و این روزا نیاز به برنامه نویس پیش از گذشته رو به افزایش است، پس یادگیری سئو چه با کد نویسی چه بدون کد نویسی می تواند شما را در رسیدن به یک درآمد خوب کمک نماید.

به چه کسی سئو کار گفته می شود؟

کسی که طبق مهارت ها و تجربه هایی که دارد و به دست آورده سایت رو به صفحات اول گوگل هدایت می کند. حتی می توان این سئو کاری را با یادگیری سئو بدون برنامه نویسی انجام داد و موفق بود.

سئو کار به سه صورت می تواند کار انجام دهد:

  • کلاه سفید: باید به تمامی الگوریتم ها و قوانین گوگل تسلط داشته باشد و سایت را طبق این الگوریتم ها بهبود بخشد. مزیتی که کلاه سفید ها دارند این است که دیگر نگران پنالتی شدن سایت و یا مخاطبان خود نیستند. اما مشکلی که کلاه سفید ها دارند این است که دیر به جایگاهی که باید برسند می رسند اما زمانی که به این جایگاه برسند می توانند تا مدت طولانی آن را نگه دارند.
  • کلاه سیاه: سئو کاری که طبق کلاه سیاه جلو می رود از تمام دستورات و الگوریتم های گوگل با خبر است اما هیج کدام را رعایت نمی کند چون می خواهد در مدت زمان محدود به جایگاهی که مد نظرش است برسد. پس کلاه سیاه باید هر لحظه منتظر پنالتی شدن سایتش باشد، چون درست است که در زمان کوتاهی به اولین سرچ های گوگل دست پیدا نموده اما گوگل به سرعت او را شناسایی و پنالتی می شود. پس اگر تازه یادگیری سئو بدون کد نویسی را فرا گرفته ای هیچ گاه از این روش استفاده نمایید.
  • کلاه خاکستری: اصولا کلاه خاکستری را حاصل ادغام کلاه سفید و سیاه می دانند چون کلاه خاکستری ها به الگوریتم های گوگل کاملا آشنا هستند و در مواقع خاصی آن ها را رعایت می نمایند اما در برخی مواقع به سادگی از کنار آن عبور می کنند و به اصلاح به روش کلاه سیاه عمل می نمایند.

آموزش بهینه سازی سایت به چه منظوری انجام می گیرد؟

آموزش بهینه سازی سایت به این منظور است که ترافیک سالم سایت افزایش پیدا کند در جهت اینکه تعداد کاربران و بازید کنندگان سایت شما افزایش یابد. زمانی که مخاطبان کلماتی را در گوگل جست و جو می نمایید اگر شما سایت خود را به خوبی بهینه سازی کرده باشید، کلمات کلیدی شما در اول جست و جو ها قرار می گیرد و مخاطبان  سایت شما را برای خواندن مطلب انتخاب نمایند و از امکاناتی که در سایت شما قرار دارد استفاده می نمایند و باعث با رفتن رتبه شما در گوگل می شود. اگر سایتی که شما راه اندازی کرده باشید از نوع فروشگاهی باشد باعث می شود که از محصول و کالا های قرار گرفته در سایتتان خریداری نمایند. در نتیجه می توان گفت سئو خوب می تواند درآمد و عملکرد سایت شما چندین برابر گردد. اگر سایت فروشگاهی ندارید و قصد راه اندازی سایت فروشگاهی دارید می تواند بر روی قیمت طراحی سایت فروشگاهی کلیک تا از قیمت های طراحی این سایت مطلع شوید.

برای اینکه سئو کار حرفه ای شوید نیاز به مدرک خاصی است؟

اگر بخواهید سئو کار شوید می توانید یادگیری سئو بدون برنامه نویسی را یاد بگیرید و کسب درآمد نمایید، و برای انجام کارهای مربوط به سئو  نیازی به داشتن مدرک خاصی در رشته های کامپیوتر نیست. مهم ترین چیزی که برای سئو کار بودن حائز اهمیت است تجربه داشتن است، بنابراین اگر به دنبال سئو کاری هستید و تحصیلات دانشگاهی ندارید نگران نباشید با یادگیری سئو بدون برنامه نویسی می توانید  در حرفه سئو موفق عمل نمایید. البته توجه داشته باشید که شخصی که رشته دانشگاهی او کامپیوتر است و در این رشته تحصیل کرده  نسبت به سایر افراد از پوئن های مثبت بیشتری برخوردار هست و می تواند در معقوله سئو با کد نویسی و بدون کد نویسی موفق باشد. برای اطلاعات کافی در زمینه سئو می توانید به سایت Seoedu  مراجعه کرده و این اطلاعات را به دست آورد.

برای اینکه سئو کار شد باید در برنامه نویسی حتما مهارت داشت؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت خیر؛ زیرا با یادگیری سئو بدون کد نویسی نیز می توان در این حرفه موفق عمل نمود. پس بدون هیچ استرس و نگرانی وارد حیطه سئو کاری شوید. برای اینکه سئو را یاد بگیرید فقط نیازمند تجربه و مهارت هستید. کسی را سئو کار حرفه ای خطاب می کنند که به تمامی کد ها و معماری سایت آشنایی کامل دارد و در صورت هر گونه مشکل سریع در جهت رفع آن بر می آید.  توجه داشته باشید که کد نویسی سایت به خوبی صورت گرفته باشد زیرا در صورت هر گونه مشکل در این موضوع شما هر چقدر سئو کار خوب و حرفه ای باشید، به جایگاهی که در گوگل می خواهید به آن برسید نخواهید رسید.

 

مهارت کدنویسی در سئو

برای ساخت سایت بهتر است از چه قالبی استفاده شود؟

اکثر افرادی که از برنامه نویسی  اطلاعات و دانش کافی ندارند، زمانی که می خواهند سایت خود را راه اندازی کنند از قالب های وردپرس استفاده می کنند. سوالی که اینجا مطرح می سود این است که آیا استفاده از این قالب ها درست است یا نه؟ در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم. در درجه اول چون هزینه این قالب های وردپرسی ارزان است، ممکن است هر کسی را مشتاق به استفاده از آن کند. نکته ای باید به آن توجه کرد این است که قالبی که ارزان باشد قطع به یقین پر از خطا است. بنابراین می توان گفت اگر دانش و مهارت کافی از برنامه نویسی داشته باشید به راحتی می توانید مشکلات این قالب را رفع و به سود سایت خود استفاده کنید در غیر این صورت نمی توانید موفق عمل کنید و باعث تنزل رتبه سایت خود می شوید. با یادگیری سئو بدون کد نویسی می توانید تا حدودی سرعت سایت وردپرسی خود را از طریق اضافه نمودن چند افزونه در جهت بهبود سرعت سایت خود اقدام کنید اما سرعتی که انتظار دارید امکان پذیر نیست.

جمع بندی:

 با خواندن مطالب بالا به این نتیجه رسیده ایم که برای اینکه سئو کار شویم با یادگیری سئو بدون کد نویسی نیز می توان موفق عمل کرد فقط کافی است تجربه و مهارت لازم را به دست آورید، پس زمانی که تصمیم به راه اندازی سایت کردید به دلیل اینکه مبتدی هستید از کلاه سفید استفاده کنید تا باعث پنالتی شدن سایت و کاربران خود نگردید. درست است که  با کلاه سفید مدت زمان زیادی برای رسیدن به نتیجه نیاز است اما سیف ترین روش است، برای اینکه مخاطبان زیادی را به سمت سایت خود جذب کنیم از کلمات کلیدی قوی استفاده کنیم  و برای اینکه بتوانیم مخاطب را مدت زمان بیشتری درون سایت خود نگه داریم حتما یک تولید محتوا متنی خوب  داشته باشیم. رعایت تمامی موارد که در بالا گفتیم و موادی که به اختصار در اینجا بیان نمودیم شما را در قرار گیری جایگاه سایت شما در سرچ های اول گوگل کمک می کند، اما اگر فکر می کنید نیاز  است که آموزش های کامل تر  و راهنمایی بیشتر دارید حتما با مجموعه  seoedu  در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.