اصول کامل هشتگ گذاری در اینستاگرام (برای جذب فالوور هدفمند)

اصول کامل هشتگ گذاری در اینستاگرام (برای جذب فالوور هدفمند)

اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام  چیست؟ هشتگ های اینستاگرام هنوز هم راهی موثر برای جلب توجه بیشتر و تعامل و جذب فالوور واقعی در اینستاگرام می باشد. یک پست با حداقل یک هشتگ اینستاگرام به طور متوسط ۱۲.۶٪ بیشتر از پست های بدون هشتگ در معرض بازدید و لایک و کامنت قرار میگیرد. بنابراین اگر می خواهید صفحه و پیج اینستاگرام خود را رشد دهید از نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام پیروی کنید.

چرا هشتگ های اینستاگرام مهم هستند

اینستاگرام از سال ۲۰۱۰ تغییرات زیادی را در خود ایجاد کرده است، اما جدا از هر تغییری تنها یک مورد ثابت مانده است و آن هم اهمیت و اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام است.

حتی در سال ۲۰۲۱، استفاده از هشتگ های مرتبط و هدفمند در پست ها و استوری های خود یکی از بهترین روش ها برای کشف توسط مخاطبان جدید در اینستاگرام است. و این می تواند به تعامل بیشتر، دنبال کنندگان بیشتر و مشتریان بیشتر برای تجارت شما تبدیل شود.

از آنجا که هشتگ ها با هدف کشف محتوا مورد استفاده قرار می گیرند، هشتگ های مناسب می توانند شما را در مقابل مخاطبان هدف قرار دهند، حتی اگر قبلاً با شما ارتباط برقرار نکرده باشند.

به عنوان مثال، یک  پیج و صفحه اینستاگرامی غذا ممکن است تصویری از یک کاسه سوپ خوشگل و خوشمزه در صفحه خود قرار داد، و سپس در کپشن علاوه بر متن، از هشتگ # غذای خوشمزه #غذای خوب # سوپ فوق العاده استفاده کند می تواند کاربرانی را که به دنبال سوپ هستند را به سمت صفحه خود بکشاند.

چند نکته را باید بخاطر بسپارید:

 • اگر پیج و صفحه اینستاگرام شما در حالت قفل یعنی خصوصی و Private باشد در این حالت پست های شما در هشتگ هایی که استفاده کردید نمایش داده نمیشود.
 • شما می توانید هر کلمه ای را به عنوان هشتگ استفاده کنید به جز علائم مانند % و یا $.
 • شما می توانید حداکثر ۳۰ هشتگ در یک پست و ۱۰ هشتگ در استوری استفاده کنید.

 

هشتگ برتر اینستاگرام ۲۰۲۱

اگرچه استفاده از هشتگ های بسیار محبوب همیشه بهترین استراتژی برای جلب توجه بیشتر در پست ها و استوری های شما نیست (این مورد را در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد) اما در اینجا لیستی به روز از  هشتگ برتر اینستاگرام ۲۰۲۱ وجود دارد:

 • love#

instagood#

 photooftheday#:

fashion#:

beautiful#:

happy#:

cute#:

tbt#:

like4like#:

followme#:

picoftheday#:

follow#:

me#:

selfie#:

summer#:

art#:

instadaily#:

friends#:

# Re post

nature#:

 girl#:

fun#:

  style#:

smile#:

food#:

 instalike# :

likeforlike#:

family#: .

travel#:

fitness#:

igers#:

nofilter#:

life#:

beauty#:

amazing#:

instagram#:

photography#:

 sun#:

photo#:

music#:

beach#:

followforfollow#: .

sky#:

 • #مد .
 • #گردشگری
 • #سفر
 • #زیبا
 • #طلا
 • #دستبند
 • #پرسپولیس
 • #استقلال
 • #عطر
 • #رستوران
 • #عشق

انواع مختلف هشتگ های اینستاگرام

شناخت انواع مختلف هشتگ و مخاطبان متناظر با آنها کلید توسعه یک اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام  است:

شماره ۱: هشتگهای انجمن

هشتگ های انجمن هشتگ هایی هستند که کاربران همفکر را در مورد یک موضوع خاص متصل می کنند. آنها راهی عالی برای برقراری ارتباط با دیگران، بهبود جستجوی پست های شما، به دست آوردن فالوور و رشد جامعه شخصی شما هستند.

در اینجا ۹ نوع مختلف هشتگ انجمن وجود دارد که می توانید برای تجارت خود استفاده کنید:

 1. هشتگ هایی که محصول یا خدمات شما را نشان می دهند، مانند # سویشرت یا # کافی شاپ
 2. هشتگ هایی که نشانگر جایگاه شما در صنعت شماست ، مانند # عکاس عروسی یا # عکاس سفر
 3. هشتگ هایی برای انجمن های اینستاگرام در صنعت شما ، مانند #bakersofinstagram یا #foodiesofinstagram
 4. هشتگ هایی برای رویدادها یا فصول خاص، مانند # روز سفید یا # روز ملی
 5. هشتگ ها با استفاده از مکان هایی مانند #pastrynyc  #madeintoronto یا #sydneysweets
 6. هشتگ های روزانه، مانند # انگیزه انگیزشی ، # اولین قدم یا چهارشنبه های # سلامتی
 7. هشتگهایی با عبارات مرتبط با آنچه شما انجام می دهید، مانند # خلاقیت یا # عشق بالا
 8. هشتگ های مخفف، مانند #qotd (نقل قول روز) یا #ootd (لباس روز)
 9. هشتگ های دارای شکلک مانند # ؟؟؟؟ یا #؟؟؟؟

 

ما توصیه می کنیم از هشتگ های مختلف در پست ها و داستان های خود استفاده کنید تا پست های شما به جوامع مختلف دسترسی پیدا کند به عنوان مثال ، اگر یک حساب غذا اجرا کنید، می توانید با استفاده از # تمیز کردن به کاربرانی که به دنبال دستورالعمل های سالم یا # دندان شیرین هستند، توجه مردم دوستدار دسر را جلب کند.

شماره ۲: هشتگ های برند

هشتگ برند، هشتگی است که هنگام استفاده از اینستاگرام برای تجارت، مختص شرکت شما است. این کار می تواند به سادگی نام شرکت، عنوان یا نام یکی از محصولات یا کمپین های شما باشد. یا می تواند هشتگی باشد که هیچ ارتباطی با نام تجاری شما ندارد بلکه ارتباطی با هویت برند شما دارد!

شماره ۳: هشتگ های کمپین

در حالی که هشتگ های برند و انجمن قرار است دوام داشته باشند، هشتگ های تبلیغاتی معمولاً کوتاه مدت هستند و فقط برای چند روز، یک فصل یا یک سال اجرا می شوند.

دلیل کوتاه تر بودن هشتگ های تبلیغاتی این است که آنها معمولاً به کمپین های خاصی مانند راه اندازی محصولات جدید، رویدادهای ویژه یا مشارکت ها مرتبط هستند. بنابراین آنها برای ایجاد تعامل زیاد در مدت زمان کوتاه بسیار مناسب هستند!

چگونه بهترین Hashtag های اینستاگرام را برای حساب خود پیدا کنیم

در صورت استفاده صحیح، هشتگ های اینستاگرام می توانند به شما در رشد دسترسی، تعامل بیشتر و جذب پیروان بیشتر کمک کنند. اما برای موفقیت در هشتگ ها، باید در مورد هشتگ هایی که استفاده می کنید و زمان استفاده از آن ها استراتژیک باشید.

در حالی که محبوب ترین هشتگ ها در اینستاگرام میلیون ها بار استفاده شده است، این بدان معنا نیست که شما به سادگی با افزودن # عشق # خوشحال یا # سگ به پست های خود تعداد زیادی لایک و نظر خواهید گرفت. بهتر است به جای استفاده از محبوب ترین هشتگ های اینستاگرام، هشتگ هایی را که کوچکتر، شیک تر و دارای مخاطبان جذاب و مرتبط با صنعت شما هستند، پیدا و استفاده کنید.

بنابراین، چگونه می توانید این هشتگ های جالب، خلاق و جامعه مدار را پیدا کنید؟ بهترین راه این است که جستجو کنید و ببینید هشتگ های اینستاگرام مخاطبان، رقبا و رهبران صنعت شما از چه استفاده می کنند.

۵ نحوه اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام

در اینجا ۵ روش برای پیدا کردن بهترین هشتگ های اینستاگرام برای حساب خود آورده شده است:

 1. استفاده از هشتگ های پیشنهادی اینستاگرام
 2. مخاطبان هدف خود را بشناسید
 3. رقبای خود را به خوبی شناسایی کنید
 4. دنبال کردن رقبای موفق در حوزه فعالیت خود!
 5. پیدا کردن هشتگ های مرتبط

شماره ۱: استفاده از هشتگ های پیشنهادی اینستاگرام

برای یافتن هشتگ های منحصر به فرد یا خاص حوزه کاری خود به کمک نیاز دارید؟ ابزارهای بسیاری وجود دارد که با کمک آنها می توانید کلمه مورد نظر خود را بدهید تا به شما هشتگ های مرتبط را بدهد. همچین می توانید در سرچ اینستاگرام هشتگ مورد نظر خود را سرچ کنید تا دیگر هشتگ های مرتبط را ببینید و از آن ها برای استفاده در کپشن خود استفاده نمایید.

شماره ۲: مخاطبان هدف خود را بشناسید

درج هشتگ های تصادفی در انتهای پست های اینستاگرامی باعث رشد مخاطبان شما نمی شود شما باید بدانید که کاربران هدفتان به دنبال چه نوع هشتگ هایی هستند و از آن هشتگ ها استفاده نمایید در این حالت خواهید دید که هشتگی که استفاده کرده اید باعث افزایش بازدید و لایک پستتان شده است.

شماره ۳: رقبای خود را به خوبی شناسایی نمایید.

یک راه عالی برای به دست آوردن بهترین لیست از هشتگ ارزشمند این است که ببینید رقبای موفق در حوزه شما از چه نوع هشتگ هایی استفاده کرده اند.

شماره ۴: دنبال کردن رقبای موفق در حوزه فعالیت خود!

یکی از بهترین راه ها برای یافتن هشتگ های مرتبط ، پیروی و دنبال کردن افراد موفق در حوزه کاری خود می باشد. هر حوزه ایی تعدادی پیج بسیار موفق دارد که بهترین جایگاه را نیز دارند. شما می توانید این پیج ها را پیدا نمایید و از آن ها برای استفاده و پیدا کردن بهترین هشتگ کمک بگیرید.

شماره ۵: پیدا کردن هشتگ های مرتبط

بررسی چشم انداز روندهایی که به هشتگ مربوط به خود شما مربوط می شوند، روشی آسان و موثر برای رشد بازدیدکنندگان و فالوور صفحه اینستاگرام شما است. به سادگی هشتگ خود را در نوار جستجوی برنامه تایپ کنید و سپس “برچسب ها” را از فهرست کشویی انتخاب کنید. سپس می توانید همه هشتگ های برتر را ببینید که با هشتگ شخصی شما ارتباط نزدیک دارند و روش های بیشتری برای دسترسی، نظارت و تعامل با انجمن خود را نشان می دهید.

چگونه هشتگ های اینستاگرام خود را سازماندهی کنیم

قبلاً بهترین روش برای سازماندهی هشتگ های شما با صفحه گسترده بود. شما می توانید یک صفحه اکسل با عناوینی مانند “هشتگ”  “دسته” “# پست” و موارد دیگر ایجاد کنید و سپس با یافتن هشتگ های موثر جدید، آن را به طور فعال پر کنید.

خوشبختانه راه بسیار بهتری وجود دارد. با استفاده از ویژگی بعداً ذخیره شده زیرنویس ها ، می توانید چندین لیست هشتگ بر اساس دسته بندی های هشتگ که اغلب استفاده می کنید، همه از حساب بعدی خود ایجاد کنید.

۷ راه برای بهینه سازی هشتگ های اینستاگرام خود

هشتگ های موجود در اینستاگرام واقعاً می توانند روشی موثر برای رشد پیروی و تعامل شما باشند، اما بهترین روش ها دائماً در حال تغییر هستند. یک استراتژی عالی هشتگ اینستاگرام فقط به افراد بیشتری نمی رسد – به افراد مناسب برای تجارت شما می رسد. در اینجا ۸ نکته برای بهینه سازی هشتگهای اینستاگرام خود برای دستیابی به بازار هدف و رشد تعامل شما آورده شده است:

نکته شماره ۱: Hashtag Analytics اینستاگرام خود را بررسی کنید

نگاهی به عملکرد هشتگ هایی که در گذشته استفاده کرده اید می تواند راهی عالی برای تصمیم گیری برای استفاده مجدد از هشتگ هایی در آینده باشد. ابزار تجزیه و تحلیل بومی اینستاگرام برخی از این داده ها را ارائه می دهد ، اما بینش ها نسبتاً محدود است.

نکته شماره ۲: سعی کنید به نتایج “برتر” برای یک هشتگ وارد شوید

اگر تا به حال هشتگی را در اینستاگرام جستجو کرده اید ، احتمالاً متوجه شده اید که “Top Posts” در بالای صفحه نتایج است. ورود به پست های برتر برای هشتگ یک روش عالی برای کشف توسط کاربران جدید است. مانند برجسته شدن در Explore Page، میتواند منجر به یک اثر بزرگ شبکه شود که اساساً پست شما را در اینستاگرام ویروسی می کند.

نکته شماره ۳: هشتگ برند خود را در بیو اینستاگرام خود وارد کنید

با تشکر از به روزرسانی اخیر، اکنون می توانید هشتگ های قابل کلیک (و نام های کاربری) را به بیوگرافی اینستاگرام خود اضافه کنید ، ساختن بیو اینستاگرام که به بازدید از وب سایت تبدیل شود بسیار آسان تر می شود !

آنچه در مورد این ویژگی بسیار جالب است این است که باعث می شود بیوگرافی شما بیشتر کاربردی باشد – شما می توانید از هشتگ برای تبلیغات جامعه Instagram خود تا برجسته سازی محتوای مارک دار و اعلام کمپین های Instagram استفاده کنید.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که قبل از هر کلمه ای در بیوگرافی خود یک “#” قرار دهید و به طور خودکار به یک لینک قابل کلیک تبدیل می شود که بازدیدکنندگان را به آن هشتگ هدایت می کند.

نکته شماره ۴: هشتگ های خود را در اولین نظر ( کامنت)ارسال کنید

در حالی که افزودن هشتگ به پست های شما یکی از بهترین راه ها برای افزایش جذابیت و جذب پست های شما در مقابل مخاطب مورد نظر شما است، تعداد زیادی هشتگ در زیرنویس های شما می توانند نامرتب به نظر برسند (یا بدتر از آن هرزنامه!).

در عوض، ارسال هشتگ های خود در اولین نظر راهی عالی برای تبدیل عنوان خود به عنوان ستاره نمایش است ، بدون اینکه به هیچ وجه از تعامل شما با هشتگ ها خدشه وارد کند.

نکته شماره ۵: هشتگ ها را به Stories Instagram خود اضافه کنید

آیا می دانید می توانید هشتگ به Stories Instagram خود نیز اضافه کنید؟ افزودن هشتگ به داستان شما راهی عالی برای دادن فرصت افزودن محتوای شما به مخاطبان جدید است.

وقتی افراد هشتگی را در اینستاگرام جستجو می کنند ، اگر محبوبیت کافی داشته باشد، می توانند مجموعه ای از داستان های دارای برچسب را در صفحه نتایج جستجو مشاهده کنند – از جمله موارد شما! به هر استوری اینستاگرام می توانید به تعداد ۱۰ هشتگ قابل کلیک اضافه کنید.

نکته: متن هشتگ خود را خیلی کوچک نکنید – اگر ناخوانا شود، اینستاگرام آن را انتخاب نمی کند و بعید است پست شما در هر جستجوی هشتگ ظاهر شود.

نکته شماره ۶: کمپین ها و تبلیغات مبتنی بر هشتگ را اجرا کنید

مسابقات ساخته شده در مورد محتوای تولید شده توسط کاربر کاملا به شما کمک میکند و دلیل خوبی هم دارد: آنها سرگرم کننده، پرطرفدار و عالی هستند، هم برای جذابیت رانندگی و هم برای جذب مخاطب جدید. ساده ترین راه برای انجام این کار تشویق مخاطبان برای نشان دادن محتوای مربوطه با هشتگ برند دار است.

نکته شماره ۷: از استفاده از هشتگ های ممنوع در اینستاگرام خودداری کنید

نکته آخر اینکه نکته آخر ما این است که از استفاده از هشتگ های ممنوع در پست های اینستاگرامی خود جلوگیری کنید.

در این مقاله سعی کردیم که اصول کامل هشتگذاری در اینستاگرام را به طور کامل برای شما دوستان مطرح کنیم. امیدوارم که توانسته باشم با این مقاله به شما کمک کنم و در رشد کسب و کار شما قدمی بردارم.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

با سئو و دیجیتال مارکتینگ از طریق طراحی سایت آشنا شدم و علاقه بسیاری به این حوزه دارم و همواره در حال یادگیری و افزایش علم خودم در حوزه تخصصی دیجیتال مارکتینگ هستم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *