نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام (حداقل ۳ روش حرفه ای !)

نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام (حداقل ۳ روش حرفه ای !)

بازگردانی پیج اینستاگرام: اینستاگرام در دنیای امروز، سالهاست که به یکی از مهم ترین شبکه های اجتماعی تبدیل شده است. در حال حاضر ۹۰ درصد از افرادی که به اینترنت دسترسی دارند از اینستاگرام استفاده می کنند و به این برنامه علاقه دارند.

درصد بالایی از افراد به دلیل حضور در شبکه اجتماعی اینستاگرام و در ارتباط بودن با افراد مختلف و رشد کسب و کارشان، در اینستاگرام فعالیت می کنند. برخی دیگر به اینفلوئنسری در اینستاگرام مشغولند و دسته دیگری از افراد هم کسب و کار خود را به اینستا آورده اند.

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای شمایی که صاحب یک اکانت اینستاگرام هستید، این است که نتوانید وارد اکانت خود شوید. به هر حال ممکن است مشکلات مختلفی برای اکانت شما یا خود شما به وجود بیاید که دیگر توانایی لاگین کردن در اکانت خودتان را نداشته باشید. خب این موضوع می تواند برای بسیاری از ما یک مشکل بزرگ باشد. برای همین است که ما نیاز داریم تا راه های مختلفی برای بازگردانی پیج اینستاگرام بلد باشیم.

در ادامه این مقاله وب سایت مارکتر ها، تلاش داریم تا درباره مشکلات مختلفی که ممکن است برای اکانت اینستاگرام شما به وجود آید کمی صحبت کنیم و شما را به طور کامل با روش های مختلف برگرداندن پیج اینستاگرام آشنا کنیم.

مشکلات مختلف لاگین نشدن در اکانت اینستاگرام

همانطور که گفته شد، احتمال بروز مشکلات مختلفی وجود دارد که باعث شود دیگر نتوانید وارد اکانت خود شوید. این موضوع می تواند برای افرادی که از طریق پیج خود کسب درآمد دارند، اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. در ادامه با برخی از مشکلات مختلفی که ممکن است برای یک اکانت اینستا اتفاق بیفتد آشنا می شویم.

  1. گم کردن پسورد: یکی از مشکلاتی که برای عمده افراد به وجود می آید این است که نمی توانند رمز درستی که برای پیج خود ذخیره کرده اند را به خاطر بیاورند و به همین خاطر بعد از بیرون آمدن از اکانت یا برای مثال تلاش برای لاگین کردن با دستگاهی دیگر با مشکل مواجه می شوند. این مشکل، رایج ترین نوع مشکل برای اکانت های اینستاگرام می باشد.
  2. دیسیبل شدن اکانت: برخی از اکانت ها در اینستاگرام توسط خود برنامه غیرفعال یا Disable می شوند. این مشکل به این خاطر به وجود می آید که اینستاگرام نمیتواند متوجه شود که صاحب اکانت یک شخص واقعی است یا اکانت فیک است. وقتی که فیک بودن اکانت برای اینستاگرام ثابت شود، اکانت را دیسیبل می کند.
  3. اکانت دی اکتیو شده: اکانت Deactive شده نوع دیگری از اکانت غیرفعال در اینستاگرام است. اکانت های دی اکتیو شده، به دست خود کاربر دی اکتیو می شود. برای مثال دانش آموزی که برای فصل امتحانات اکانت خود را دی اکتیو می کند. این اکانت ها نیز خیلی ساده بازگردانی می شوند.
  4. اکانت های هک شده: بدترین اتفاقی که می تواند در دنیای دیجیتال و اینستاگرام برای شما رخ دهد، هک شدن شماست. ممکن است که شخصی شما را هک کند و سپس از اکانتتان بیرون بیاندازد. این می تواند خطرناک ترین مشکلی باشد که برای دستگاه شما اتفاق می افتد.

در ادامه تلاش می کنیم تا روش های مختلف برای رفع هر یک از مشکلات بالا و بازگردانی  پیج اینستاگرام را برای شما شرح دهیم.

نحوه برگرداندن پیج اینستاگرام در زمان فراموشی رمز

همانطور که گفتیم یکی از ساده ترین و رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد این است که رمز اینستاگرام خود را فراموش کند. بارها پیش آمده که برای مدت زمان زیادی در اکانت خود بمانید که پسورد آن از ذهنتان برود.

برای بازیابی رمز عبور پیج اینستاگرام کافیست طبق تصویر زیر روی عبارت Forgot My Password کلیک کرده تا روش های مختلف بازیابی برای شما نمایان شود.

روش های بازگردانی پیج اینستاگرام

اما لازم نیست نگران باشید. تمامی برنامه ها و شبکه های اجتماعی مختلف برای این شرایط آمادگی دارند و تقریبا همه آنها گزینه Forgot my Password را دارند. اینستا نیز برای رفع مشکل فراموش کردن پسورد سه راه مختلف جلوی پای شما می گذارد تا اکانت خود را بازیابی کنید.

اگر با گوشی می خواهید رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنید، طبق تصویر زیر، روی “Get Help Signing in” کلیک کنید.

بازاریابی رمز عبور اکانت اینستاگرام با گوشی

الان کافیه یکی از سه روش sms یا بازگردانی با آدرس ایمیل یا حساب فیسبوک را انتخاب کنید. پیشنهادم خودم بازگردانی با ارسال کد با sms است.

بازگردانی رمز عبور پیج اینستاگرام با سه روش

۱: از ایمیلتان استفاده کنید! (Use Username of Email)

یکی از اولین راه هایی که به ذهن همه ما می رسد، استفاده از ایمیل برای بازیابی اکانت اینستا ست. به هر حال شما برای ثبت اکانت در اینستا، از ایمیل یا شماره تلفن استفاده کرده اید. اگر ایمیلتان در اکانت ایسنتاگرام ثبت شده است، فقط کافیست این گزینه را انتخاب کنید که خیلی راحت ایمیلی برای بازگردانی پیج اینستاگرام شما برایتان ارسال شود.

اگر هم ایمیل خود را در اکانت ثبت نکرده اید، نگران نباشید. می توانید ایمیل خود را به راحتی و به صورت دستی ایمیل خود را وارد کنید و از طریق ایمیلی که برایتان ارسال می شود، پسورد را عوض کنید.

۲: شماره تلفن (Send an SMS)

اگر ایمیل ندارید یا در اینستاگرام ثبت نکردید باید چکار کرد؟ خب همچنان جای نگرانی برای شما وجود ندارد. دومین راه شما برای برگرداندن پیج اینستاگرام این است که از طریق یک پیامک این کار را انجام دهید. اگر ایمیلی در اینستا ثبت نکرده اید، یعنی اکانت خود را با شماره تلفنتان ساخته اید. برای بازیابی اکانت اینستا هم فقط لازم است که روی این گزینه بزنید و منتظر اس ام اس با کد تایید باشید. بعد از وارد کردن کد هم فقط لازم است که رمز خود را تغییر دهید.

بعد از وارد کردن شماره همراه خود با چنین پیامی رو به رو خواهید شد که باید آن کد را وارد کرده و به سادگی به حساب اینستاگرام خود دسترسی داشته باشید.

ارسال پیامک برای بازیابی رمز عبور

۳: لاگین کردن با فیسبوک

یک روش دیگر برای بازیابی اکانت اینستاگرام بدون رمز، لاگین با فیسبوک است. امروزه اپلیکیشن فیسبوک مانند اپلیکیشن گوگل به اپ مهمی در گوشی ها تبدیل شده اند که حتی نمی توانید آن را پاک کنید.

اگر اکانت فیسبوک نیز در کنار اکانت اینستا دارید و هر دو را در اینستاگرام به یک دیگر متصل کرده باشید، می توانید در زمان بازگردانی پیج اینستاگرام، به راحتی فقط با استفاده از فیسبوک لاگین کنید و به راحتی اکانت اینستاگرام خود را نیز بازیابی کنید.

البته همین مراحل را با کمک نسخه وب اینستاگرام هم می توانید طی کنید.

بازگردانی پیج اینستاگرام با سه روش ایمیل،نام کاربری یا شماره همراه

بازگردانی پیج Disable شده اینستا

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای پیج شما به وجود بیاید این است که اینستاگرام پیج شما را فیک یا ربات تشخیص دهد یا به هر دلیل دیگری پیج شما را غیر فعال کند. برای بازیابی پیجتان در این موقعیت شما باید هویت خودتان را از طریق راه های مختلف به اینستا ثابت کنید.

مهم ترین راه های تایید هویت خود در اینستاگرام، استفاده و ارسال مدارک اجتماعی مختلف مثل گواهی نامه رانندگی، پاسپورت یا مدارک دیگر، استفاده از عکس شخصی و مدرک کاری و در آخر بیان مشکل و استفاده از متن است.

این مشکل معمولا در زمان هایی که شما به عنوان یک پیج فیک ریپورت شده اید، اتفاق می افتد. شما می توانید با ارسال کردن تصویر از خودتان یا مدارک اجتماعی مختلفتان، به اینستاگرام ثابت کنید که یک پیج فیک نیستید. همچنین می توانید با برقراری ارتباط و پیام دادن به اینستا این موضوع را برطرف کنید.

برای بازگردانی پیج اینستاگرامی که رمز آن را فراموش کرده اید، کافیست مطابق با تصویر زیر یکی از موارد ایمیل، نام کاربری یا شماره همراهی که هنگام ثبت نام با آن حساب خود را ساخته اید وارد کنید. راحت ترین روش وارد کردن شماره همراه است که بلافاصله یک کد بازیابی برای شما پیامک شده و با وارد کردن آن در مرحله بعدی، به راحتی می توانید وارد حساب اینستاگرام خود شوید.

بازیابی پیج اینستاگرام deactive شده

گفته شده که برخی از مواقع ممکن است مشکلی برای شما پیش بیاید که بخواهید برای مدتی پیج خود را دی اکتیو یا غیر فعال کنید. برای مثال نیاز دارید تا مدتی از فضای مجازی دور باشید اما نمی خواهید که به عنوان یک پیج فیک شناخته شوید. بنابراین پیج خود را دی اکتیو می کنید و مدتی بعد قصد می کنید که دوباره وارد پیجتان شوید.

شما برای بازگردانی پیجتان در این زمان، فقط کافیست که خیلی راحت، فقط وارد اکانت شوید. با یک بار لاگین کردن مشکل Deactivate شدن اکانت شما برطرف می شود و می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

اگر هم نتوانستید که وارد اکانت خود شوید، می توانید به راحتی از روش های مختلفی که در بخش فراموش کردن رمز گفته شد استفاده کنید تا اکانت را بازیابی کنید.

بازگردانی پیج هک شده اینستا

هک شدن یکی از کابوس های مدرن در دنیای ما می باشد. همه ما می ترسیم که هک شویم و اطلاعات شخصی مان به دست یک هکر بیفتد. خب در ابتدا باید برای چند نکته برای شما توضیح دهم که اصلا نگران نباشید.

نکته اول اینکه هک کردن پیج اینستا به این راحتی ها نیست و خیلی خودتان را نگران نکنید. نکته دوم هم این است که شما می توانید خیلی راحت امنیت پیجتان را تا ۹۵ درصد بالا ببرید. نکته سوم هم اینکه اگر هم کسی موفق به هک کردن شما شد، به اطلاعات گوشی شما دسترسی ندارد. بنابراین نیاز نیست که خیلی نگران این موضوع شوید. اما برای بازگردانی پیج اینستاگرام هک شده باید چکار کرد؟

خب اول باید بدانید که هک شدن شما در اینستا به دو نوع تقسیم می شود. در نوع اول هک شدن، هکر پسورد شما را عوض نمی کند و شما در اکانت باقی می مانید. اما در نوع دوم هکر پسورد را عوض می کند و دیگر شما به اکانت خود دسترسی نخواهید داشت. در ادامه به شما می گوییم که چطور این دو مشکل را برطرف کنید.

الف) بازگردانی پیج اینستا هک شده با پسورد قبلی

موضوع بسیار مهمی که باید در این زمینه بدانید این است که اگر هکر رمز شما را عوض نکند، شما از پیجتان بیرون نمی روید و متوجه نمی شوید که هک شده اید. پس این مشکل چطور باید برطرف شود. ساده ترین راه شما، بررسی Logon Activity اکانت شماست.

شما برای این کار فقط کافیست که وارد بخش پروفایلتان در اینستاگرام شوید و تنظیمات (setting) اکانت خود را از منوی بالا سمت راست بیاورید. بعد از این کار باید وارد بخش security شوید و در این بخش بین گزینه های بخش Login Activities را پیدا کنید.

در این بخش اکانت، اینستا تمامی دستگاه های متصل به اکانت و لوکیشن آنها را در اختیار شما قرار میدهد. برای مثال شما فقط با گوشی و لپ تاپ خود به اکانت متصل هستید. اما در این بخش یک گوشی دیگر را می بینید! این یعنی شخصی به اکانت شما دسترسی دارد. اما چطور اکانت را بازیابی کنیم و هکر را از اکانت بیرون بیاندازیم؟

شما فقط کافیست که روی سه نقطه روبروی دستگاه های اضافی که به اکانت شما متصل هستند بزنید و دستگاه را از اکانت خود بیرون کنید! به همین راحتی می توانید هکر را از اکانت خود بیرون کنید.

ب) بازگردانی پیج اینستاگرام هک شده با پسورد جدید

وقتی هکر پسورد اکانت شما را عوض می کند، شما از اکانت بیرون می روید. باید راهی برای برگشتن به اکانت خود پیدا کنید. یکی از راه های مهمی که برای بازگردانی پیج هک شده خود دارید، این است که رمز خود را بازیابی کنید.

از این راه شما می توانید به راحتی از طریق سه راهی که در بالا ذکر شده اند، پسور خود را عوض کنید و به راحتی هکر را از اکانت خود بیرون بیاندازید. شما همچنین می توانید از طریق پشتیبانی اینستا مشکل خود را حل کنید.

چطور امنیت پیج خود را بالا ببریم؟

این موضوع کمی پیچیده است و بهتر است که مقالات تخصصی تری را درباره امنیت اکانت اینستاگرام و نحوه بالا بردن امنیت مطالعه کنید. اما برخی از ساده ترین روش هایی که می توانید به کمک آنها امنیت پیج خود را بالا ببرید تا دیگر هک نشوید؛ عبارتند از:

  • تنظیم یک پسورد قوی و پیچیده برای اکانت (۸ تا ۱۲ کاراکتر)
  • تغییر دوره ای پسورد برای افزایش امنیت
  • فعال کردن تایید دو مرحله ای (Two Step Verification)
  • استفاده از Incognito mode برای اتصال به اکانت از طریق کامپیوتر

پشتیبانی اینستا؛ آخرین راه شما برای بازیابی پیج اینستا

اگر همه راهی را برای بازگردانی پیج اینستاگرام امتحان کردید و به جایی نرسیدید، راه پایانی شما کمک گرفتن از پشتیبانی اینستاگرام است. شما می توانید به پشتیبانی اینستا پیام دهید و مشکل خود را برای آنها بگویید. تیم پشتیبان اینستا می توانند خیلی راحت مشکل شما را برایتان حل کنند. پس اگر روش های دیگر را امتحان کردید و به جایی نرسیدید، می توانید خیلی راحت به پشتیبان اینستا پیام دهید.

در این مقاله در وب سایت مارکتر ها تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با مشکلات مختلفی که ممکن است برای پیجتان رخ دهد تا مانع ورود شما به پیج شود آشنا کنیم و درباره روش های بازگردانی پیج اینستاگرام صحبت کردیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

 

۵/۵ - (۶ امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از سئو و بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *