معرفی ۱۰ کسب و کار موفق دنیا (مثال های کاملاً واقعی)

معرفی ۱۰ کسب و کار موفق دنیا (مثال های کاملاً واقعی)

به نظر شما کسب و کارهای موفق دنیا کدام کسب و کارها هستند؟ چه کارهایی انجام داده اند تا به این جایگاه و موفقیت رسیدند؟ ما در این مقاله به بررسی ۱۰ تا از کسب و کار های موفق جهان پرداخته ایم.

یک شرکت موفق فقط شرکتی نیست که بیشترین درآمد ماهیانه یا بیشترین سود را داشته باشد، گرچه اینها عوامل مهمی هستند. یک شرکت تأثیرگذار شرکتی است که تأثیرات شدیدی بر تأمین کنندگان و شرکا، سایر شرکت ها و حتی جامعه به طور کلی اعمال می کند.

۱- شرکت آمازون
۲- فروشگاه های وال مارت
۳- علی بابا
۴- فیس بوک
۵- بایدو
۶- مایکروسافت
۷- شرکت اپل
۸- شرکت eBay
۹- شرکت H & M Hennes & Mauritz AB
۱۰- شرکت نایک

آمازون

چرا آمازون تاثیرگذار است ؟
کار آمازون در ابتدا به عنوان یک کتابفروش با استراتژی رشد هر هزینه و بعداً به سایر دسته ها گسترش یافت و به “فروشگاه آنلاین کامل” تبدیل شد. به گزارش رویترز، آمازون در ماه های اول به ۱۳۰ تماس در روز رسید و کم کم این عدد بیشتر و بیشتر شد. و کم کم در نمایشگاه ها حضور پیدا کرد که باعث بیشتر دیده شدن و پیشرفت بیشترش شد.

رشد به هر قیمتی

استراتژی آمازون برای رشد به هر قیمت تمرکز بر رشد بالاترین سطح در هزینه های سود پایین است. این استراتژی منجر به سطحی از رهبری در تجارت خرده فروشی اصلی آن شده است که رقیب کاتالوگ سیرز در دوران اوج خود شده است.

تبدیل عملیات به مراکز سود

آمازون جنبه های عملیاتی تجارت خود را به مراکز سود تبدیل کرد، ابتدا با Fulfillment توسط Amazon و سپس با Amazon Web Services (AWS)، که بزرگترین عامل سودآوری شرکت بعد از تجارت خرده فروشی است.

استفاده از داده ها برای ساخت برچسب های خصوصی

یکی از راه هایی که آمازون از بازار محبوب خود استفاده می کند، استفاده از داده ها برای درک بهتر تقاضای مشتری و ایجاد محصولات دارای برچسب خصوصی برای تأمین این نیازها است. بر خلاف خارج شده است، که بدست می آورد مارک های تاسیس، رویکرد آمازون است به تلاش برای ساخت خود را دارند. از تحقیقات انجام شده توسط کوارتز، آمازون بی سر و صدا ۹۱ مارک را ایجاد کرده است تا در چندین دسته در سیستم عامل خود بفروشد.

رویکرد حجم استخدام

آمازون برای استخدام ها از همان روش رشد به هر قیمتی استفاده کرده است. آمازون درجه های MBA را در مقیاسی استخدام می کند که توسط بسیاری از شرکت های دیگر دیده نمی شود – بیش از ۱۰۰۰ طبق گزارش وال استریت ژورنال.

فروشگاه های وال مارت

چرا وال مارت تأثیرگذار است؟
وال مارت نه تنها بزرگترین خرده فروش جهان با بیشترین میزان فروش در هر فوت مربع است ، بلکه بزرگترین کارفرمای خصوصی جهان نیز محسوب می شود. محصولات وال مارت در بیش از ۷۰ کشور جهان ساخته می شوند. در هر زمان مشخص ، Wal-Mart به طور متوسط ۳۲ میلیارد دلار موجودی کالا در سراسر ۱۱۰۰۰ فروشگاه خود که در ۲۸ کشور فعال هستند ، مدیریت می کند. علاوه بر این ، وال مارت در چند سال گذشته چندین خرید قابل توجه انجام داده است تا سعی کند بیشتر به صورت آنلاین رقابت کند. تأثیر وال مارت چنان گسترده است که تأثیر آن بر جوامع و کل جامعه به عنوان یک موضوع مکرر مورد توجه دانشگاهی در زمینه های مختلف بوده است.

بزرگترین کارفرما در ۱۹ ایالت و بزرگترین کارفرمای خصوصی در جهان

طبق تحقیقات دانشگاه Olivet Nazarene ، وال مارت بزرگترین کارفرما ، نه فقط بزرگترین کارفرمای خصوصی ، در ۱۹ ایالت ایالات متحده است. این لیست شامل ایالات پرجمعیت مانند تگزاس و ایلینوی و همچنین ایالت های کم جمعیت تری مانند وایومینگ است.

علی بابا

چرا علی بابا تاثیرگذار است؟
شرکت علی بابا را آمازون چین می نامند، زیرا بزرگترین شرکت شناخته شده است و در پرجمعیت ترین کشور قرار دارد.
علی بابا خدمتی به نام Alipay دارد که مشابه PayPal است و به طور گسترده ای برای پرداخت های آنلاین و تلفن همراه مورد استفاده قرار می گیرد. پلت فرم Taobao علی بابا یک قطب اصلی برای محتوا در چین است و دارای ویژگی های رسانه های اجتماعی است. از Taobao می توان برای به اشتراک گذاشتن نظرات محصولات یا محتوای پخش زنده مانند آموزش های آرایش یا آشپزی استفاده کرد. Taobao نه تنها بستری برای خرید از آن است: همچنین می تواند برای پیشبرد تقاضا مورد استفاده قرار گیرد. علی بابا همچنین برای رقابت با Tencent در محاسبات ابری و همچنین بازی های موبایل سرمایه گذاری کرده است.

گوشه ای از سومین بازار بزرگ جهان

تسلط علی بابا در سومین بازار بزرگ و پرجمعیت ترین کشور گویای این امر است. آلفابت، فیس بوک، اپل و سایر رقبای غربی به دلیل چالش های حقوقی و سایر مشکلات برای دستیابی به سلطه در چین تلاش کرده اند. دنبال کردن علی بابا در سال های آینده جالب خواهد بود.

فیس بوک

چرا فیس بوک تاثیرگذار است؟
فیس بوک از زمان تأسیس آن در سال ۲۰۰۴ مسیری بسیار طولانی را طی کرده است و سطح تأثیری که این پلتفرم بر انتشارات، تجارت و سایر حوزه ها داشته است قابل اغماض نیست. در روزهای اولیه، زمانی که AOL یک بازیگر غالب در صنعت بود، اینترنت تا حد زیادی از سیستم عامل های بسته تشکیل شده بود. سیستم عامل های بسته که از اوایل سال ۲۰۰۰ با گوگل شروع می شدند، تا زمان فیس بوک کم رنگ شدند. به نظر می رسد فیس بوک جنبشی را در جهت حفظ هرچه بیشتر کاربران در محصول و انجام هر کاری برای تحقق این امر هدایت می کند. حتی گوگل با توجه به همکاری اخیر خود با وال مارت و تلاش برای نشان دادن پاسخ به سوالات در نتایج جستجوی گوگل به جای ارسال کاربران به وب سایت های دیگر، شروع به گرفتن نشانه از فیس بوک می کند.

هدف قرار دادن مخاطبان مانند قبل

با استفاده از فیس بوک، تبلیغ کنندگان این توانایی را دارند که کاربران را با دقت بیشتری از آنچه تصور می شد بازاریابان قدیمی نیست ، هدف قرار دهند. علاوه بر این ، از آنجا که فیس بوک یک بستر بسته است، محافظت بیشتری برای اطمینان از عایق بندی تبلیغات در برابر برخی از انواع کلاهبرداری کلیک موجود در سایر انواع تبلیغات دیجیتال وجود دارد.

بازاریابی تاثیرگذار و رسانه های جدید

قدرت بازاریابی اینفلوئنسر از طریق بسیاری از صنایع که در گذشته به شدت به رسانه های رادیویی اعتماد کرده اند، احساس می شود. یکی از قدرتمندترین نمونه های بازاریابی تاثیرگذار برای جابجایی محصول، مشاغل کارداشیان، به ویژه تجارت کایلی جنر است. رژ لب های ۲۹ دلاری وی در مدت ۱۸ ماه ۴۲۰ میلیون دلار فروش داشته است. بیشتر شهرت کایلی جنر را می توان ناشی از حضور وی در سیستم عامل های شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام دانست.

بایدو

چرا بایدو تاثیرگذار است؟ یابدو یک موتور جستجوگر می باشد که در سومین کشور بزرگ و پرجمعیت یعنی چین قرار دارد. هنگامی که گوگل پس از تحریم در سال ۲۰۱۰ حضور موتور جستجوی خود را در آنجا متوقف کرد ، بایدو فرصتی برای به دست آوردن سهم گسترده بازار در چین به دست آورد. اگرچه روابط گوگل و چین از آن زمان تاکنون بهبود یافته است ، اما این ممنوعیت تسلط بایدو در این کشور را تقویت کرد.

مایکروسافت

چرا مایکروسافت تاثیرگذار است
برخلاف شرکت های FANG، مایکروسافت درآمد خود را از یک یا دو منبع اصلی دریافت نمی کند. مخاطبان مایکروسافت شامل بازارهای تجاری و مصرفی و همچنین سخت افزار و نرم افزار هستند. خرید آنلاین از طریق اکوسیستم مایکروسافت از طریق سیستم عامل ویندوز که ۳۷٪ سهم بازار جهانی دارد و موتور جستجوی بینگ که ۲۲٪ سهم جستجو دارد، اتفاق می افتد . همچنین، Xbox مایکروسافت یک بستر اصلی برای صنعت نوپای ورزش های الکترونیکی است.

شرکت اپل

چرا اپل تاثیرگذار است
آنچه اپل را در فضای الکترونیک مصرفی متمایز می کند تمرکز بر طراحی است. همچنین، استراتژی اپل در انتخاب بسیار دقیق می باشد این همان چیزی است که باعث موفقیت و پیشرفت این شرکت شده است.

یکی از سودآورترین فروشگاه ها در هر فوت مربع

مطالعه ای که اخیراً از eMarketer و CoStar انجام شده از یافته های قبلی پشتیبانی می کند که اپل سودآورترین خرده فروش در هر فوت مربع است ، با درآمد ۵،۵۴۶ دلار در هر فوت مربع.

شرکت eBay

چرا eBay تأثیرگذار است
eBay یک بازار آنلاین چند ملیتی است که با استفاده از وب سایت خود بخش کوچکی از هر فروش را دریافت می کند. چشم انداز آن این است که اقتصاد را به یک الگوی دایره ای برگرداند نه اینکه اجازه دهد اکثر محصولات تولید ، خریداری و در نهایت دور انداخته شوند. در دهه ۱۹۹۰ و اوایل ۲۰۰۰ ، eBay کانالی برای افراد بود که می توانستند اقلام استفاده شده خود را به افراد دیگر بفروشند .

مشارکت و سرمایه گذاری

در سال ۲۰۱۷ ، eBay در Flipkart سرمایه گذاری کرد ، یکی دیگر از مشاغل موجود در این لیست ، که به نوبه خود ، فعالیت eBay India را بر عهده گرفت. در سال ۲۰۰۲ ، eBay سیستم پردازش پرداخت PayPal را خریداری کرد ، که این سیستم را تا سال ۲۰۱۵ حفظ کرد ، زمانی که PayPal به شرکت خود راه یافت. eBay قبلاً قبل از فروش Skype در سال ۲۰۰۹ مالک آن بود. eBay در حال حاضر StubHub را در اختیار دارد.

شرکت H & M Hennes & Mauritz AB

چرا H&M تاثیرگذار است
H&M ، خرده فروش لباس سوئدی ، بیش از ۴۵۰۰ فروشگاه در ۶۲ کشور دارد. با وجود سابقه ۷۰ ساله ، فقط در دهه گذشته بود که H&M به چنین نیروگاهی خرده فروشی تبدیل شد. این امر تا حدی به شبکه تأمین آن مربوط می شود ، که به H&M اجازه می دهد هجوم مداوم کالاهای جدید داشته باشد. برای نگه داشتن کل شرکت در یک طول موج ، هر کارمند H&M ، از جمله مدیر عامل شرکت ، لازم است هر سال چند روز در طبقه فروش کار کند.

مشارکت

H&M با طراحان مشهوری مانند الکساندر وانگ، ورساچه و جیمی چو برای خطوط منحصر به فرد لباس شریک است. H&M با تعدادی از افراد مشهور نیز همکاری کرده است، از جمله بیانسه، مدونا و دیوید بکهام.
H&M یک برنامه جمع آوری پوشاک در سراسر جهان را راه اندازی کرد که به مردم امکان اهدا لباس می دهد. لباس گاهی دوباره فروخته می شود ، در حالی که بار دیگر ، مواد برای ایجاد لباس های مختلف استفاده می شود. درصدی از درآمد این برنامه به یونیسف اهدا می شود.

شرکت نایک

چرا نایک تاثیرگذار است
سالانه حدود ۹۰۰۰۰۰۰۰۰ محصولات نایک در ۱۶۰ کشور جهان که میتوان آنها را یافت ، فروخته می شود و ۶۲٪ کفشهای ورزشی فروخته شده با نام تجاری نایک است. نایک با وجود بیش از ۵۰ سال سن، هنوز هم مخاطبان گسترده ای از جمله مصرف کنندگان جوان را به خود جلب می کند. قابل تشخیص بودن آن با آرم برجسته swoosh، فناوری انحصاری Nike Air و همکاری با مایکل جردن همراه است.
در سال ۲۰۱۷ ، آرم نایک برای همه ۳۰ تیم NBA روی پیراهن بود. نایک کفش هایی را برای فیلم ها طراحی کرده است ، از جمله چکمه های بتمن و کفش هاوربرد در Back to the Future، Part II . نایک همچنین صاحب مارک های محبوب Converse و Hurley است ، هرچند که این دو شرکت عمدتا مستقل عمل می کنند.

سخن پایانی

در این مقاله ما به بررسی ۱۰ کسب و کار موفق جهان پرداختیم. آنچه که در همه کسب و کارها مشخص بود داشتن یک هدف و استراتژی معین و درست و داشتن یک نظام کاری درست. شاید شما هم صاحب یک کسب و کار باشید، شما هم میتوانید با داشتن استراتژی مناسب در سال های آینده نام برندگان در این لیست و جز ۱۰ کسب و کار موفق قرار گیرد.

۴.۹/۵ - (۱۰ امتیاز)

با سئو و دیجیتال مارکتینگ از طریق طراحی سایت آشنا شدم و علاقه بسیاری به این حوزه دارم و همواره در حال یادگیری و افزایش علم خودم در حوزه تخصصی دیجیتال مارکتینگ هستم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. تم تولد و لوازم تولد نامبروان
    ۲:۰۶ ۱۴۰۱/۰۵/۳۱

    همیشه مطالب سایت شما را میخوانم و بسیار کاربردی و فوق العاده هستند . متشکرم
    برای شروع ، کسب و کار پردرآمد با سرمایه ی کم حتما از سایت تم تولد نامبروان http://www.number1theme.ir/themes دیدن کنید .