+80 ایده پولساز برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

+80 ایده پولساز برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

همه ما در زندگی خود به دنبال پیشرفت و کسب درآمد هستیم. دوست داریم تا از راه های مختلف به موفقیت، شهرت و البته ثروت برسیم تا بتوانیم بهترین زندگی را برای خود و اطرافیان رقم بزنیم. ایده های پولسازِ بسیار زیادی در سال های اخیر به وجود آمده اند که هر کدام به یک کسب و کار بزرگ تبدیل شده است و صاحبان ایده را به ثروت بسیار زیاد رسانده است.

به نظر شما شدنیه؟

جواب سوال شما تنها یک کلمه است بله! اما باید بدانید که این راه هم سختی های خاص خودش را دارد. امروز قصد دارم تا 10 ایده برای کسب و کار اینترنتی را به شما بگویم.با من و تیم مارکترها همراه باشید.

اینترنت نیز در سال های اخیر به عنوان بهترین بستر برای کسب و کار های اینترنتی مختلف شناخته می شود. بسیاری از افرادی که کمی آینده نگری دارند نیز به فکر این هستند که از ایده های مختلف برای ایجاد کسب و کار اینترنتی خودشان استفاده کنند. در ادامه این مقاله تلاش داریم تا 70 ایده پولساز بی نظیر برای کسب و کارهای اینترنتی را به شما معرفی کنیم و راه هایی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در ایران به شما ارائه بدهیم. پس حتما تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

ایده؛ مهم ترین عامل موفقیت کسب و کار های بزرگ

در این مطلب احتمالا کلمه ایده را به تعداد زیاد ببینید و بخوانید. این نشان دهنده اهمیت این کلمه و تاثیر آن در کسب و کار شماست. در تمام طول زندگی انسان ها در چند هزار سال اخیر همیشه ایده های نو بوده اند که باعث پیشرفت انسان شده اند. بسیاری از این ایده ها باعث پیشرفت بشر شده اند و معمولا صاحب ایده نیز به ثروت بسیاری رسیده است.

ایده همیشه در راه اندازی کسب و کار شما مهم ترین موضوع است و باید آن را با حساسیت بسیار زیادی انتخاب کنید. در واقع انتخاب کردن ایده مناسب برای کسب و کار شما، اولین و مهم ترین کاری است که باید انجام دهید.

چرا کسب و کار اینترنتی؟

گفتیم که در حال حاضر بسیاری از ایده ها و کسب و کارها به صورت اینترنتی ایجاد می شوند. اما به نظر شما چرا در دنیای امروز 90 درصد کسب و کار های نو و جدید به صورت اینترنتی هستند؟

اینترنت یک دنیای بزرگ دیجیتالی است که شما می توانید با هزینه های اندک و محدود و بدون نیاز به هزینه های اضافی کسب و کار های خاص خود را راه اندازی کنید. استفاده و خرید کردن نیز در بستر اینترنت بسیار کار راحت تری است و کاربر ها نیز راحت هستند.

به همین دلیل است که روزانه به تعداد کاربران و کسب و کار های اینترنتی افزوده می شود و ایده ها نیز بیشتر باعث به وجود آمدن کسب و کار های اینترنتی می شوند. در ادامه با 70 ایده ناب برای کسب و کار های اینترنتی آشنا می شویم.

ایده سایت پرطرفدار

1: اپلیکیشن های کاربردی

از دسته مهم ترین ایده های پولساز که در دنیا طرفداران و سرمایه گذاران بسیار زیادی نیز دارد، ایده های عالی و کاربردی برای اپلیکیشن های گوشی های هوشمند است. بگذارید با یک مثال ساده برایتان توضیح دهم.

اینستاگرام 13 سال پیش به دست دو برنامه نویس جوان طراحی شد. منظور استفاده از آن یک شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن عکس های شخصی بود. این ایده یک ایده نو بود و در حال حاضر اینستاگرام به مهم ترین برنامه در گوشی بسیاری از مردم جهان تبدیل شده.

یا حتی یک مثال ایرانی! اسنپ یک نرم افزار اینترنتی ساده برای درخواست ماشین برای حمل و نقل در شهر می باشد. یک ایده ساده با ایده برداری از برنامه خارجی Uber. این ایده را می توانیم به راحتی یکی از بهترین ایده پولسازی در ایران و در سال دهه اخیر بدانیم. تنها ایده موفق تر است اسنپ در دهه اخیر ایران، فروشگاه اینترنتی دیجی کالا بوده است که در بخش های بعد به طور کامل درباره آن صحبت می کنیم.

در کل شما می توانید به واسطه یک ایده شاهکار، نو و عالی و درست کردن یک اپلیکیشن کاربردی می توانید به ثروت و یک کسب و کار اینترنتی عالی برسید اما باید بدانید که به همین سادگی هم نیست و قطعاً در مسیر خود نیاز به پشتکار، تلاش و حتی شاید سرمایه برای رشد کسب و کار خود در برخی از ایده ها داشته باشید.

2: سایت های مرجع رایگان در هر حوزه ای

آموزش از مهم ترین موضوعات در دنیای ماست که در دهه اخیر به صورت آنلاین فراگیر شده است و به واسطه شیوع بیماری کرونا، مقدار زیادی از آموزش ها به صورت اینترنتی انجام می گیرند. یکی از ایده های پولساز اینترنتی این است که شما مهارت هایی که دارید را در یک وب سایت ساده و به صورت رایگان یا دوره های پولی قرار دهید تا بقیه از آموزش های شما استفاده کنند.

این می تواند برای افرادی که اهل آموزش هستند یکی از بهترین ایده پولساز در منزل می باشد که شما را به ثروت میرساند. البته نه ثروت یک شبه! مراجع آموزشی رایگان در اینستاگرام و یوتیوب هم وجود دارند و می توان به این ایده به چشم یک ایده پولساز در اینستاگرام نیز فکر کرد.

3: سایت های تخصصی در زمینه ورزش

یکی دیگر از ایده هایی ناب و پولساز در ایران که شما می توانید از آن بهره ببرید، ایجاد یک سایت تخصصی در حوزه های ورزشی است. ورزش یکی از مهم ترین فعالیت ها در زندگی ماست و بسیاری از افراد به ورزش های مختلف علاقه مند هستند. اگر بتوانید در زمینه خاصی از ورزش یک وبسایت راه اندازی کنید و اخبار، آموزش ها یا اطلاعات مربوط را در سایت خود بگذارید، می توانید از این ایده پولساز خانگی به راحتی برای رسیدن به ثروت استفاده کنید.

4: فروش اینترنتی مواد غذایی خاص

فروش مواد غذایی مختلف نیز از کارهایی است که شما می توانید به عنوان یک کسب و کار اینترنتی در منزل به آن نگاه کنید. بسیاری از مواد غذایی خاص مثل مواد غذایی کتوژنیک یا مواد غذایی خاص دیگر هستند که خواهان بسیار زیادی دارند و شما می توانید با طراحی یک وبسایت و با آموزش سئو ، فروش این محصولات را به صورت آنلاین انجام دهید و کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

5: فعالیت و فروش در حوزه غذا

حوزه غذا و رستوران های آنلاین نیز یکی از بروز ترین و جدید ترین ایده هایی است که ایران و دنیا مورد استفاده قرار گرفته است و بسیاری از افراد کسب و کار خود را بر اساس فروش غذا به صورت اینترنتی ایجاد می کنند.

6: تولید پادکست

پادکست یک فایل صوتی دیجیتالی است که در زمان آن شخصی موضوعی را توضیح می دهد. چندین سال است که پادکست ساز های ایرانی چنل های بسیار زیاد و مفیدی در مراجع مختلف تولید کرده اند و پادکست تولید می کنند. در حال حاضر تولید پادکست و کسب درآمد از این راه را می توان بهترین ایده پولساز خانگی نام نهاد. از مهم ترین مراجع پادکست نیز می توان به گوگل پادکست، شنوتو، کست باکس و آی تونز اشاره کرد.

7: راه اندازی سایت های هواداری و طرفداری

اگر به دنبال یک ایده پولساز در اینستاگرام هستید و نمیدانید که باید از کجا شروع کنید و محتوا خاصی برای تولید ندارید، فن پیج زدن بهترین راه کسب و کار برای شماست. فن پیج ها، نوعی از پیج ها هستند که در طرفداری از شخص، تیم یا مجموعه خاصی تولید می شوند و در واقع سعی می کنید تا با جذب فالوورهای اصلی افراد محبوب و مشهور، یک بستری از افراد علاقه مند به آن افراد ایجاد کنید. این روز ها در اینستاگرام و اینترنت دنبال کننده های بسیار زیادی دارد.

8: یک سایت نیچ بزنید.

یکی از انواع فروشگاه های اینترنتی که امکان موفقیت بالایی دارند، نیچ ها هستند. سایت های نیچ، سایت هایی هستند که محصولات خاصی را به فروش می رسانند و جز این محصولات محصول دیگری ندارند. برای مثال تصور کنید یک سایت فقط تیشرت های مردانه بفروشد. به این سایت یک نیچ مخصوص تیشرت مردانه گفته می شود. نیچ ها پتانسیل بالایی برای فروش دارند و اگر در سئو موفق باشند، به پیشرفت های بزرگی می رسند.

9: یک سایت یا اپلیکیشن خدمات بزنید!

در چند ایده  پیش درباره اسنپ صحبت کردیم. اپلیکیشنی که خدمات مختلف در رابطه با حمل و نقل در شهر یا حتی بین شهر های مختلف را به شما ارائه می دهد. ایجاد سایت و برنامه برای ارائه خدمات مختلف اینشکلی که نیاز مردم می باشد نیز از دسته بهترین کسب و کار اینترنتی رایگان می باشد.

10: گلخانه های خانگی!

بسیاری از بانوان و آقایان عاشق گل و گیاه هستند و قسمتی از منزل را به گل ها گلدون های خود اختصاص داده اند. کسب مهارت در این زمینه و فعالیت برای کسب درآمد از طریق فروش این گل ها نیز یک ایده پولساز در منزل است و فروش اینترنتی آنها یک کسب و کار اینترنتی در منزل رایگان می شود.

11: یک فروشگاه اینترنتی بسازید!

کمی بالاتر درباره دیجی کالا گفتیم. دیجی کالا پس از سایت آپارات، مهم ترین و پر بازدید ترین سایت ایران است که شما امروزه می توانید هر محصولی را در این فروشگاه اینترنتی بزرگ خریداری فرمایید. یکی از ایده های پولساز اینترنتی در ایران نیز ایجاد یک فروشگاه اینترنتی در یک حوزه خاص و فروش محصولات است. این ایده در سال های اخیر طرفداران بسیار زیادی داشته است و افراد بسیاری به سراغ این کار می روند.

12: سایت کاریابی راه اندازی کنید!

تا حالا نام سایت هایی مانند پونیشا، جابینجا یا سایت های دیگر به گوشتان خورده. این سایت ها، سایت های کاریابی هستند که در آن شما می توانید کار های فریلنس یا حتی شغل های تمام وقت پیدا کنید. شما می توانید با راه اندازی یک سایت کاریابی به درآمد برسید.

13: سایت پخش ویدیو بسازید!

همه شما احتمالا یوتیوب را میشناسید. اما می دانستید که یوتیوب بعد از گوگل پربازدید ترین سایت جهان می باشد. آپارات نیز  نسخه ایرانی یوتیوب است که به عنوان پربازدید ترین سایت استریم و پخش ویدیو شناخته می شود. شما می توانید با پیاده سازی یک وبسایت عالی برای پخش ویدیو بسازید و با تبلیغات آن به درآمد بی نظیر برسید.

ایده کسب و کار اینترنتی در منزل

کسب و کار های اینترنتی در منزل

ما در دنیای دیجیتالی زندگی می کنیم که بسیاری از کارها با ابزارهای دیجیتال انجام می شود و اینترنت نیز در کار های مختلف تاثیر بسیار زیادی دارد. در ادامه این لیست 70 تایی از کسب و کار های اینترنتی، تلاش داریم شما را با کار هایی آشنا کنیم که می توانید به واسطه آنها در منزل کار کنید و کسب و کار خود را در منزل راه اندازی کنید.

1: مشاوره اینترنتی

آیا می دانستید که 39 نوع هوش مختلف داریم؟ پژوهش ها نشان داده اند که 39 هوش مختلف داریم که هر انسان حداقل در 5 عدد از آنها نابغه می باشد. شما نیز از اشخاصی هستید که حداقل در 5 کار نابغه اید! تا به حال به این فکر کرده اید که می توانید در این حوزه های مختلف به دیگران مشاوره بدهید؟

از دسته مهم ترین و بهترین ایده پولساز در منزل می توان به ایجاد بستر برای ارائه مشاوره به دیگران نام برد. شما می توانید اگر تخصص خاصی در حوزه ای دارید، از آن برای ارائه مشاوره به دیگران استفاده کنید.

2: تولید محتوا متنی

نوشتن یکی از کار های ساده است که همه ما تا حدی می توانیم آن را انجام دهیم و با تمرین در آن پیشرفت کنیم و بهتر شویم. نوجوانان و جوانان بسیاری نیز هستند که از نوشتن لذت می برند و روزانه وقت خود را برای نوشتن می گذارند. ایده کسب درآمد از تولید محتوا های متنی مختلف مثل کتاب نوشتن، رمان نوشتن یا حتی مقاله نویسی از بهترین راه های کسب درآمد در منزل می باشد. این ایده یک کسب و کار اینترنتی برای دانش آموزان نیز می باشد.

3: طراحی گرافیکی

یکی دیگر از فعالیت های کامپیوتری که می توانید در منزل انجام دهید و به آن به چشم یک کسب و کار خانگی به آن نگاه کنید، طراحی گرافیکی می باشد. طراحی لوگو یا انواع کار های گرافیکی در منزل و فقط با داشتن آشنایی کافی با ابزار های آن می تواند یکی از راه های کسب و کار اینترنت رایگان باشد.

4: برنامه نویسی

از دیگر روش های کسب درآمد در دنیای اینترنتی که همه به ابزار های مختلف در گوشی ها و کامپیوتر های خود نیاز دارند، برنامه نویسی می باشد. اگر شما بتوانید برنامه نویسی را به خوبی یاد بگیرید. شما می توانید با برنامه نویسی پروژه های مختلف به صورت فریلنسینگ بگیرید و درآمد داشته باشید. برنامه نویسی یکی از بهترین ایده کسب درآمد از سایت های فریلنسری می باشد.

5: طراحی سایت

یکی دیگر از کار هایی که می تواند یک ایده پولساز درجه یک برای شما باشد، یادگیری طراحی سایت است. اگر شما بلد باشید وبسایت طراحی کنید، این توانایی را دارید تا برای هر کسی که قصد ایجاد یک فروشگاه اینترنتی دارد، وبسایت طراحی کنید و از این روش کسب درآمد کنید. طراحی سایت نیز یکی از نیاز های مهم در سایت های فریلنسری می باشد و شما می توانید از این راه به درآمد برسید.

6: سئو سایت

عبارت سئو مخفف Search Engine Optimization یا بهینه سازی موتور جستجو می باشد. یک سئو کار سایت های مختلف را به طوری بهینه سازی می کند که بتوانند در موتور های جستجو مثل گوگل رتبه های بهتری داشته باشند و بازدید بیشتری داشته باشند. اگر سئو بلد باشید می توانید به این ایده نیز به چشم یک ایده پولساز در ایران نگاه کنید.

7: مدیریت شبکه های اجتماعی

ادمین بودن نیز امروزه به یک شغل مهم تبدیل شده است. شبکه های اجتماعی به مهم ترین بخش از زندگی دیجیتالی ما تبدیل شده اند و روزانه به مقدار بسیار زیاد از آنها استفاده می کنیم. هم ترین شبکه های اجتماعی در دنیا عبارتند از:

 • اینستاگرام
 • تلگرام
 • پینترست
 • فیسبوک

در این شبکه های اجتماعی پیج های کاری و کسب و کار های مختلفی وجود دارند که شما می توانید در آنها ادمین شوید و با فعالیت روزانه در خانه برای خود درآمد کسب کنید.

9: ترجمه

در میان خدمات مختلف کامپیوتری که می توانید به صورت فریلنس برای افراد مختلف و کارفرما های متفاوت انجام دهید ترجمه می باشد. هر کسی که به زبانی به جز زبان پارسی مسلط باشد می تواند ترجمه را در سایت های فریلنسری انجام دهد.

10: خدمات رسانه های اجتماعی

ارائه خدمات مختلف در شبکه های اجتماعی مختلف نیز یک کسب و کار اینترنتی در منزل رایگان می باشد که شما می توانید آن را یاد بگیرید و انجام دهید. خدماتی مانند افزایش فالوور، لایک یا ویوو در اینستاگرام یا شبکه های اجتماعی دیگر.

11: انیمیشن سازی

کسب و کار انیمیشن نیز امروزه بسیار گرفته است. اگر یک سیستم و کامپیوتر قوی دارید و می توانید انیمیشن سازی را یاد بگیرید، این توانایی را دارید تا با این راه درآمد عالی برای خود بسازید و در منزل بتوانید کسب درآمد کنید.

12: بازاریابی شبکه ای

در سال های اخیر نام بازاریابی شبکه ای و شرکت های هرمی را بسیار شنیده ایم. این شرکت ها نیز یکی از بهترین راه های کسب درآمد در منزل و کسب و کار اینترنتی با موبایل می باشند. اگر حوصله و صبر کافی دارید و به فروش نیز علاقه دارید یا در آن مهارت دارید، می توانید بازاریابی شبکه ای را در میان ایده های پولساز این روزها در نظر داشته باشید.

13: ایده کسب درآمد از سایت های فریلنسری

فریلنسینگ (Freelancing) یکی از انواع کار هایی است که تازگی خیلی ترند شده است. فریلنسر ها، کار هایی را به صورت پروژه ای برای کارفرما های مختلف انجام می دهند. شما می توانید فعالیت هایی که در آن مهارت دارید را برای افراد مختلف در سایت های فریلنسری انجام دهید و از این راه درآمد داشته باشید. یکی از راه های کسب درآمد دلاری نیز کار در سایت های خارجی فریلنسینگ می باشد.

ایده کسب درآمد از تولید محتوا

یکی دیگر از مهم ترین ایده هایی که امروزه افراد بسیار زیادی به آن روی آورده اند و در تلاشند که آن را به کسب و کار خود تبدیل کنند و از آن درآمد کسب کنند، تولید محتوا در شبکه های اجتماعی به صورت تخصصی می باشد. مهم ترین این شبکه های اجتماعی برای فعالیت نیز اینستاگرام و یوتیوب می باشند.

1: ایده پولساز در اینستاگرام

اینستاگرام در حال حاضر به یکی از مهم ترین و بزرگترین منابع کسب درآمد در ایران تبدیل شده است. بسیاری از افراد کسب و کار خود را در اینستاگرام راه اندازی می کنند و محصولات خود را در اینستا به فروش می رسانند.

یکی دیگر از راه های کسب درآمد از اینستا، تبلیغات می باشد. بسیاری از افراد در اینستاگرام به یک اینفلوئنسر تبدیل می شوند تا بتوانند از طریق بازدید های بسیاری که دارند، تبلیغ بگیرند و از این طریق کسب در آمد داشته باشند.

2: ایده کسب درآمد از یوتیوب

تقریبا امکان ندارد که جوانی در دهه اخیر حداقل یک بار به پیج زدن در یوتیوب و درآمد دلاری فکر نکرده باشد. یوتیوب یک سرویس پخش ویدیو می باشد که شما می توانید در آن کانال ایجاد کنید و بدون محدودیت محتوای ویدیویی خود را به اشتراک بگذارید. اگر کانال شما به حداقل به 1000 دنبال کننده و 4000 ساعت نمایش برسد، یوتیوب مبلغی را در برابر نمایش تبلیغ بر روی ویدیوها به شما ارائه می دهد. این درآمد دلاری برای بسیاری از جوانان ایرانی یک آرزوی بزرگ است و برای بسیاری دیگر به یک هدف بزرگ تبدیل شده است. درآمد داشتن از یوتیوب در میان مهم ترین ایده های پولساز خارجی قرار می گیرد.

3: وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی نیز یکی دیگر از مهم ترین روش های کسب درآمد در دنیای بزرگ اینترنت است. شما می توانید یه سایت یا وبلاگ بزنید و روزانه در آن محتواهای مختلف متنی و تصویری منتشر کنید. شما می توانید از این راه و افزایش بازدید کننده ها خود و تبلیغات به کسب درآمد برسید.

راه اندازی سیستم دراپ شیپینگ

راه اندازی دراپ شیپینگ Dropshipping

بیایید لیست خود را با یکی از محبوب ترین روش های کسب درآمد آنلاین شروع کنیم. طبق گزارشات و آمارها، یکی از بهترین و راحت ترین روش های کسب درآمد آنلاین پولساز به دراپ شیپینگ dropshipping تعلق گرفته است.

در صورتی که نمی دانید دراپ شیپینگ dropshipping چیست: باید بگویم که دراپ شیپینگ در واقع یک مدل کسب و کار تجاری آنلاین است که هیچ نوع کالایی را شما (به عنوان صاحب کسب و کار) انبار نمیکنید اما شما به روش واسطه گری کالای مورد نیاز را به دست سفارش دهنده می رسانید.

در این حالت شما نیازی به سرمایه اولیه و مکانی برای انبار ندارید. تنها نیازتان داشتن یک بستری برای معرفی خودتان و پاسخگویی به دغدغه های مشتری است که می توانید از سایت های فروشگاهی و یا شبکه های اجتماعی مناسب کمک بگیرید.

محبوبیت dropshipping در کسب درآمد آنلاین به سرعت در حال افزایش است. این محبوبیت الکی نیست و دلیل های بسیاری پشت این محبوبیت است. روش دراپ شیپینگ برای کسب درآمد و ایده پولسازی آنلاین به عنوان یکی از ماندگارترین روش های کسب و کار آنلاین شناخته شده ست.

میتوان مثال های بسیاری را برایتان بگویم که افراد موفق بسیاری با همین روش شروع به کسب درآمد کردند و حالا صاحب چندین کسب و کار بزرگ آنلاین و آفلاین هستند. اثبات زیادی وجود دارد که dropshipping دراپ شیپینگ یک روش واقعی برای کسب درآمد آنلاین است . در این حالت باید بسیار فعال باشید و تلاش کنید. فورا به نتیجه نمی رسید اما نتیجه کار بسیار عالی تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید.

مزایای دراپ شیپینگ چیست؟

1- راه اندازی بدون هزینه سرمایه گذاری
2- بدون نیاز به انبار و تجهیزات مربوطه
3- عدم درگیری در خدمات تحویل و حمل و نقل(در بعضی از موارد)
4- ریسک پایین در وضعیت بازار
5- تمرکز ارائه دهنده فقط بر روی بازاریابی و افزایش فروش
6- عدم درگیری در پشتیبانی کالا
7- برخی از دوباره کاری ها را از بین می برد چون فقط یک مسئول وجود دارد
8- سرعت و کیفیت بالاتر در ارائه خدمات به مشتریان

راه اندازی سیستم افیلیت مارکتینگ

کسب درآمد با بازاریابی وابسته یا همان Affiliate Marketing

بازاریابی وابسته یکی از محبوب ترین روش ها برای کسب درآمد اینترنتی است. در طول سال ها ، محبوبیت آن بالا و پایین می رود ، اما همچنان ثابت می شود که یک روش ثابت برای کسب درآمد آنلاین است. بهترین قسمت در مورد بازاریابی شرکت های وابسته این است که می توانید تقریباً برای هر شرکتی از کوچکترین شرکت تا بزرگترین شرکت یک وابسته باشید.

بازاریابی وابسته به شما امکان می دهد با معرفی محصولات و خدمات برندهای دیگر امرار معاش کنید. اگر بازاریاب باهوشی هستید، می توانید با تبلیغ محصولات خرده فروشی نرم افزار ، برنامه و موارد دیگر ، از فروش خود پورسانت کسب کنید.

اگر واقعاً می خواهید از طریق بازاریابی شرکت های اینترنتی از طریق اینترنت درآمد کسب کنید ، مهمتری کاری که باید انجام دهید، این است که روی بازاریابی محتوا تمرکز کنید.

از کجا شروع کنیم؟

مهم ترین روش در مسیر بازاریابی واسطه، ساخت یک رسانه قدرتمند (بر پایه وبسایت یا شبکه های اجتماعی) است. البته پیشنهاد خود من به شخصه سرمایه گذاری روی وبسایت است چون پایداری بیشتری دارد. کافیست که یک حوزه تخصصی را برای تولید محتوا انتخاب کنید و بر اساس اصول و قوانین سئو و بهینه سازی وبسایت، شروع به فعالیت و تولید محتوا کنید.

بعد از جذب مخاطب هدف، می توانید به روش مستقیم و غیر مستقیم با سایر فروشگاه های اینترنتی همکاری در فروش کنید. ممکن اسیت که در اینجا شاید برایتان سوال پیش آید که فرق بین دراپ شیپینگ و بازاریابی وابسته چیست؟

در روش دراپ شیپینگ، شما صاحب یک وبسایت فروشگاهی هستید که محصولات و خدمات را در فروشگاه اینترنتی خود وارد کرده و به عنوان یک واسطه شروع به فروش محصولات می کنید، اما خودتان انبار ندارید و می توانید از انبار تامین کننده برای نگهداری محصولات استفاده کنید.

اما در روش همکاری در فروش، حتی نیاز به ورود محصولات در وبسایت هم نیست ! کافیست که یک وبسایت محتوایی راه اندازی کنید و فقط بتوانید به خوبی در آن حوزه تولید محتوا کنید و مخاطب جذب کنید و با درج لینک های همکاری در فروش، کسب درآمد کنید.

یک وبلاگ راه اندازی کنید

وبلاگ نویسی یکی از قدیمی ترین روش های کسب درآمد اینترنتی است. افرادی که عاشق نوشتن هستند، تمایل دارند وبلاگ ها را با تمرکز خاصی ایجاد کنند. فرقی ندارد که موضوع وبلاگ شما چه چیزی است از اسباب بازی برای کودکان گرفته تا مقالات تخصصی خودرو و …. هزاران زمینه وجود دارد که می توانید به راحتی وبلاگش را راه اندازی کنید و مقالات خود را منتشر نمایید.

روش های کسب درآمد از طریق وبلاگ بسیار زیاد است. به طور مثال می توانید بابت مقالات علمی که قرار داده اید هزینه ایی دریافت کنید و سپس مقاله خود را بفروشید. یا اگر بازدید وبلاگتان زیاد باشه می توانید به راحتی تبلیغات بگیرید و در سایت وبلاگ خود قرار دهید. این کار شاید به سرعت جواب ندهد اما پس از گذشت مدت زمانی می توانید کم کم به درآمد برسید. اگر علاقه به نوشتن دارید این بهترین ایده برای شما عزیزان است.

البته، روش های دیگری هم برای کسب درامد از وبلاگ نویسی وجود دارد. مثلاً می توانید دوره های اموزشی مختلفی را به فروش رسیانید یا اینکه بابت درج مقاله جدید در وبسایت خود از سایر وبسایت ها هزینه درسافت کرده و لینک آن ها را به صورت Follow درج کنید.

کار ترجمه انجام دهید

کار ترجمه جزء کارهایی است که به راحتی و به سرعت می توانید به درآمد برسید اما شاید درآمدش خیلی نباشد اما فورا به درآمد میرسید. اگر قصد دارید که درآمدتان از این راه و این ایده زیاد شود سعی کنید به چند زبان مسلط باشید تا بتوانید تعداد پروژه های بیشتر و با هزینه بیشتری را انجام دهید.حتما سعی کنید مدرک های زبان خود را در رزومه خود قرار دهید و همچنین چندین نمونه کار قوی را به نمایش بگذارید. شما همچنین می توانید از سایت های آنلاین مثل وبسایت پونیشا یا وبسایت انجام میدم برای کسب درآمد اینترنتی از طریق ترجمه استفاده نماید.

یک مدرس آنلاین باشید!

تا به حال به تدریس کردن فکر کرده اید؟ یا شاید هم همیشه یکی از رویاها و آرزوها تون بوده که بخواهید درس و دوره ایی را تدریس کنید؟ خب حالا وقتش رسیده …
تا به اینجا 4 ایده برای کسب و کار پولساز اینترنتی را به شما گفتیم. تدریس آنلاین پنجمین ایده برای درآمد از طریق اینترنت می باشد. با توجه به دوران شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس و کلاس ها و دانشگاه ها می توانید به راحتی از این طریق به درآمد برسد.

در ابتدا باید ببینید که در چه زمینه ای می توانید به عنوان یک معلم تدریس نمایید و بعد با کمک پلتفرم های مختلفی که وجود دارد شروع به کار کنید. شما به عنوان یک مدرس آنلاین می توانید درآمد زیادی کسب کنید و به راحتی خود ساعت ها و روزهای کاری خود را انتخاب نماید. در این حالت هم مانند مترجمی بهتر است تا شما یک رزومه مدارک و سوابق کاری خود ایجاد نمایید و در اختیار دانش آموختگان خود قرار دهید.
پلتفرم هایی که برای تدریس آنلاین می توانید استفاده کنید:

· وبسایت آموزشی فرادرس
· وبسایت ایسمینار
· وبسایت فرانش
· و …

همچنین شما می توانید دوره های آموزشی خود را ضبط کنید و در سایت های معتبر بفروشید.

دستیار مجازی شوید و در خانه به درآمد برسید

رسیدیم به یکی دیگر از جذاب ترین ایده های کسب درآمد آنلاین … تا به حال نام دستیار مجازی به گوشتان خورده است؟ با وجود بسیاری از کارآفرینان ایجاد مشاغل ، تقاضا برای دستیاران مجازی تقریباً روزانه افزایش می یابد. شما به عنوان دستیار مجازی ، کارهای مختلفی را انجام خواهید داد و باید مهارت های خود را بسیار ارتقا دهید.
به طور کلی و به زبان خودمانی دستیار مجازی نوعی منشی است که به صورت دورکاری و آنلاین کار میکند. در این حالت فرد باید مهارت نوشتن، پردازش سفارش، کار دفتری، شبکه های اجتماعی و … را داشته باشید و بتواند به راحتی مدیریت کند. گاهی ممکن است از شما بخواهند تا مدیریت شبکه های اجتماعی را هم داشته باشید. پس در این حالت باید مهارت های بسیاری داشته باشید و همواره خود را ارتقا دهید.

می توانید به صورت آنلاین از طریق وب سایت هایی مانند دستیار مجازی شغل و … درآمد کسب کنید . بسیاری از دستیاران مجازی نیز با مراجعه به شرکت ها و کارآفرینان ، با پرسیدن اینکه آیا به استخدام دستیار مجازی علاقه و نیاز دارند، راه هایی برای کسب درآمد آنلاین پیدا کرده اند.

توسعه برنامه و کسب درآمد!!!

هفتمین ایده از 10 ایده مشاغل پولساز اینترنتی اشاره میکنه به توسعه برنامه … تکنولوژی به گونه ای پیشرفت کرده که امروزه همه افراد از کوچک تا بزرگ از گوشی های هوشمند و اینترنت و وب استفاده می کنند و این مسئله رو به افزایش است.

مطالعات نشان می دهد که متوسط آمریکایی ها هر 12 دقیقه، یکتلفن خود را چک می کنند. امروزه بیشتر گوشی ها سیستم عامل اندروید و یا ios دارند که شما می توانید با دانش این دو زبان برنامه نویسی، برنامه های بسیاری را طراحی و پیاده سازی نمایید و یا به عنوان فرد متخصص پشتیبانی برنامه ها را داشته باشید.
برای شروع کافیست تا شروع به یادگیری این دو زبان برنامه نویسی نمایید و سپس به عنوان کارآموز در یکی از شرکت های معتبر شروع به فعالیت نمایید و سپس خواهید دید که به درآمد رسیده اید.

دامنه ها را بخرید و بفروشید!

می توانید در خانه بنشینید و دامنه هایی را بخرید و برای سود خود بفروشید. قبل از شروع ، مهم است که شما هزینه های اصلی دامنه ها را درک کنید و بدانید کدام دامنه ها در دسترس هستند.

تایپ کن و به درآمد برس…

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که سرعت تایپ بالایی دارید، همین حالا شروع به کار کنید. امروزه بسیاری از افراد به دنبال تایپیست هستند که به صورت آنلاین و دورکاری برایشان کار کند. در این حال کافیست شما یک سیستم و ورد داشته باشید و یا می توانید با گوشی و نرم افزار اندرویدی و یا ios ورد شروع به کار نمایید. سایت های فریلنسری بسیاری از جمله پونیشا و ایران تایپیست و … از شما به عنوان یک همکار آنلاین استقبال می کنند.

سایر ایده های پولساز کسب و کار اینترنتی

 • تمیز کردن و نگهداری از آکواریوم و ماهی های خانگی
 • نگهداری از کودکان
 • تعمیرات لوازم مختلف الکترونیکی
 • دستیار انجام امور شخصی و فردی
 • حسابدار شخصی
 • خدمات جابجایی
 • نگهداری از حیوانات
 • برنامه ریزی و برگزار کننده مراسم
 • سخنران انگیزشی
 • آشپز شخصی
 • مربی شخصی
 • عکاسی
 • کاهنده هزینه های کسب و کار
 • خدمات مشاوره تغذیه
 • تعمیرکار های سیار
 • خدمات تزئین اتومبیل
 • نگهداری از سالمندان
 • کسب و کار فناوری سبز
 • طراحی دکوراسیون داخلی
 • آژانس مسافرتی
 • مشاوره مرکز داده
 • مشاوره مشاغل پولساز
 • رزومه نویسی
 • کلوپ های سلامتی
 • مشاور برنامه ریزی مالی
 • سالن های بازی
 • فروش لوازم عتیقه
 • خدمات خیاطی
 • ابزار آلات ماشینی و الکتریکی
 • فروش کتاب
 • فروش غذای خانگی
 • خرید و فروش بازار سهام
 • کلوپ کمدی و خنده
 • همکاری در فروش
 • تامین امنیت سایت و شبکه های اجتماعی
 • تدریس خصوصی
 • نویسندگی سایه (Ghost Writing)
 • ویراستاری
 • فروش ملک و املاک
 • فروش ماشین
 • فروش لباس

 

در این مقاله تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با 70 ایده پولساز  و مهم در جهان آشنا کنیم تا بتوانید با بررسی بیشتر یکی از این ایده ها را انتخاب و به خوبی پیاده سازی کنید و به اهداف مالی خود برسید.

5/5 - (1 امتیاز)

با سئو و دیجیتال مارکتینگ از طریق طراحی سایت آشنا شدم و علاقه بسیاری به این حوزه دارم و همواره در حال یادگیری و افزایش علم خودم در حوزه تخصصی دیجیتال مارکتینگ هستم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۴ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. غلام احمدی
  7:30 1400/10/27

  سلام و عرض ادب

  بسیار عالی و ممنون از معرفی این ایده های پولساز و عالی

  • عرفان رحیمی
   7:41 1400/10/27

   سلام
   ممنون از توجه شما

 2. علی
  10:13 1400/11/03

  ایده های پولساز فوق العاده ای بود ممنون

  • عرفان رحیمی
   10:05 1400/11/06

   سلام
   خوشحالم که مفید بود.