چگونه ریلز را فعال کنیم؟ [ ریلز گذاشتن با لپ تاپ ]

چگونه ریلز را فعال کنیم؟ [ ریلز گذاشتن با لپ تاپ ]

چگونه ریلز را فعال کنیم؟ چونه ریلز را درست کنم؟ یک پست ریلز چه ویژگی دارد؟  و سوالاتی از این دست که در ذهن شما ایجاد شده و قصد دارید در این مطلب به جواب آن برسید، ما به صورت کامل توضیح دادیم. در این مقاله شما با چگونگی فعال‌سازی ریلز برای اندروید،  فعال‌سازی ریلز با لپ تاپ و آموزش فعال‌سازی ریلز با فیلترشکن را به صورت کامل یاد خواهید گرفت. نگرانی از بابت اطلاعات اینکه چرا اینستاگرام من ریلز نداره یا چگونه اینسایت ریلز را ببینیم را نخواهید داشت.

ریلز اینستاگرام چیست؟

ریلز اینستاگرام چیست؟

ریلز در سال ۲۰۲۰ توسط الگوریتم اینستاگرام روی آپدیت عرضه شد. در روزهای اولیه کاربران اینستاگرام از اضافه شدن این امکان متعجب شدند ولی در مورد شرایط و چگونگی استفاده و فعال‌سازی آن روی گوشی و لب تاپ خود اطلاعات کاملی نداشتند.

ریلز reels ویدیو های کوتاه از ۱۵ ثانیه تا ۱دقیقه ای گفته می شود که می توانید با خود دوربین برنامه اینستاگرام تهیه کرده و توسط ادیتور ویدیو با ایجاد جلوه های ویژه روی آن آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. این روش در همان ابتدا به دلیل کوتاه بودن برای تبلیغات محصول و معرفی فروشگاهی و نیز بازاریابی در اینستاگرام محبوب شد.

 

چگونگی پیدایش امکانات ریلز روی پلتفرم اینستاگرام

در ابتدای عرضه ریلز این امکان تنها برای ۵۰ کشور دنیا فعال شد. و روز به روز به لیست این کشورها اضافه می شود. اما اسم ایران در بین این کشورها به دلیل کم کاری و کنترل شدید شبکه های اجتماعی ممنوع شده است. اینستاگرام یک پلتفرم ارتباط اجتماعی ( کنترل شده توسط گلوبالیست ها ) است که تمایل زیادی به سانسور و کنترل خبرها دارد.

لذا در جنگ رسانه ای که بین ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا، که اعتقاد داشت رسانه ها باید آزاد و اخبار واقعی را نمایش دهند، ولی اینستاگرام با همکاری دشمنان آمریکا دروغ پراکنی و اخبار نادرست ارایه می‍‌دهد تیک تاک و اسنپ چت را حمایت کرد. اینستاگرام بعد از عمل ترامپ یک نسخه کپی میمون وار این امکان را روی پلتفرم خود ایجاد کرد. به عبارتی مقابله با این دو پلتفرم اجتماعی ریلز در بین کاربران اینستاگرام محبوب شد. در مقابل از روی عمد و عقده با استفاده از قدرت لابی خود فعالیت تیک تاک و اسنپ جت را محدود و ممنوع اعلام کرد!

درست است که قدرت ریلز به قدرت تیک تاک نمی رسد ولی امکاناتی است که خود اینستاگرام ایجاد کرده و هنوز مسیر روشنی برای چگونگی استفاده از آن در اختیار کاربران خود قرار نداده است.

چگونه ریلز را فعال کنیم؟

چگونه ریلز را فعال کنیم؟

اگر شما هم جز آن‌دسته از افرادی هستید که دوست دارید چالش های ویدیویی کوتاهی را ایجاد کنید و فالورهای خود را سرگرم کنید می توانید با استفاده از مزیت های فعال‌سازی ریلز برای اندروید یا غیره در اینستاگرام این کار را به روشی سریع انجام دهید. ریلز به دلیل کوتاه بودن و سرعت انتقال اطلاعات نسبت به IGTV و LIVE استقبال زیادی بین طرفداران خود دارد.

با توجه به خصوصیات کوتاه ریلز روی ۱۵ ثانیه این روش یکی از گزینه های عالی و تاثیر گذاری برای معرفی تبلیغ و محصول به فالورها است. پیشنهاد می شود چنانچه قصد ایجاد تبلیغات در صفحه اینستاگرام خود دارید از امکانات ریلز بعد از فعا‌ل‌سازی استفاده کنید.

چگونه ریلز را روی اندروید فعال کنیم؟

۱- اینستاگرام خود را به آخرین نسخه به روز رسانی کنید. سپس روی دکمه + بزنید.

روی دکمه + بزنید.
۲- گزینه story را انتخاب کنید.

گزینه story را انتخاب کنید.

۳ – گزینه View Effect Page برای ایجاد جلوه های ویدیویی انتخاب کرده و یکی از گزینه های آن را برای فیلم خود انتخاب کنید.

View Effect Page

۴- با گزینه Use Effect می توانید افکت مورد نیاز خود را انتخاب کرده و تایید کنید.

با گزینه Use Effect یک افکت انتخاب کنید.

۵- روی آیکون دوربین سمت راست بالا کلیک کنید تا تنظیمات معمول آن باز شود. در این بخش می توانید کپشن، متن، تصویر، تگ و هر تغییر مورد نیاز خود را روی ویدیو اعمال کنید.

روی گزینه دوربین بزنید.

۶- از سمت پایین به بالا با دست خود صفحه را لمس کنید تا گزینه های گالری باز شود. ویدیوی دلخواه خود را انتخاب کنید. سپس زمان و سرعت پخش آن را مشخص کنید.

طول پخش فیلم را مشخص کنید.

۷- بعد از مشخص کردن زمان ویدیو مجدد گزینه تغییرات دلخواه برای ایجاد کپشن، متن پست، تصویر، استیکر، کاور و غیره برای شما باز می شود. اگر تغییر خاصی مد نظر ندارید روی علامت بعدی بزنید.

۸- کپشن و متن دلخواه یا کاور مناسب برای ویدیوی خود انتخاب کنید.

کپشن و متن دلخواه یا کاور مناسب برای ویدیوی خود انتخاب کنید.

۹ – گزینه Also Share to Feed را غیر فعال کنید. این عمل باعث می شود اسنیتاگرام با فالورهای شما برای نمایش ریلز ست نشود. سپس روی Share بزنید تا منتشر شود. سایر ویدیو ۱۰۸۰ HD می باشد.

 

روش فعالسازی ریلز  با لب تاپ

فعال‌سازی ریلز با اینترنت و وضع فعلی کشور جمهوری اسلامی به این سادگی نیست و لازم است با روش هایی خاص این ممنوعیت را دور زده و آن را روی گوشی خود فعال کنید. چنانچه از لب تاپ استفاده می کنید می توانید با فعال‌سازی ریلز با لپ تاپ با استفاده از افزونه کروم اینکار را انجام دهید که هر دور روش را برای شما آموزش خواهیم داد.

ابتدا برنامه مرورگر Kiwi browser را از گوگل پلی دانلود کنید. آن را روی گوشی خود نصب کنید.

مرورگر را اجرا کنید. و روی سه نقطه آن کلیک کنید تا منوی مرورگر باز شود. از گزینه باز شده روی گزینه Extensions  کلیک کنید.

سپس گزینه +from store را بزنید. از این بخش در کادر جستجو گزینه inssist را بزنید تا جستجو شود. بعد از باز شدن پنجره برنامه روی دکمه آبی رنگ Add to Chrome بزنید تا روی مرورگر شما نصب شود.

روی همان برنامه کلیک کرده و از پنجره باز شده وارد صفحه اینستاگرام خود شوید.

بعد از وارد شدن به حساب کاربری خود در اینستاگرام روی علامت + وسط صفحه پایین کلیک کنید. گزینه Reels را انتخاب کرده و یک کلیپ ۱۵ ثانیه ای از خود یا ویدیو آماده را انتخاب کنید. اطلاعات مربوط نظیر کپشن، شماره تماس یا متن یا هر افکت مد نظر را روی ویدیو فعال کنید. سپس گزینه Share را زده و ریلز خود را منتشر کنید.

چگونه با فیلتر شکن ریلز اینستاگرام خود را فعال کنیم؟

با توجه به محدودیت و فیلتر کشور ایران شما می توانید با فیلتر شکن که مربوط به کشورهای تایید شده است وارد اینستاگرام شده و سپس از گزینه ریلز استفاده کنید. پیشنهاد ما استفاده از Ip کشورهایی نظیر آمریکا و هلند است که بهترین گزینه برای فعال‌سازی با فیلتر شکن است.

دقت کنید قبل از ورود به صفحه اینستاگرام حتما فیلتر شکن را فعال کرده سپس وارد حساب کاربری خود شوید و مراحل بالا برای فعال‌سازی ریلز را انجام دهید. عموما بین ۷ تا ۱۰ روز زمان برای فعال‌سازی امکان ریلز با آی پی کشور آمریکا و هلند لازم است. یکی از خطراتی که عمدتا ممکن است با فیلتر شکن حساب کاربری شما را تهدید کند شناسایی و مسدود شدن حساب کاربری شما باشد.

از ریلز برای ساخت چه چیزی می توان استفاده کرد؟

 1. اگر شما عکاس یا سازنده فیلم یا برنامه های هستید می توانید زمان شروع به ساخت از پشت صحنه یک ویدیوی کوتاه به صورت ریلز منتشر کنید.
 2. اگر می خواهید قبل و بعد از تغییر چیزی نشان دهید ریلز بهترین گزینه برای این کار است.
 3. می توانید چالش های روز که توسط کاربران اینستاگرام منتشر شده است را اجرا و آن را به نمایش بگذارید.
 4. می توانید برنامه های آموزشی کوتاه مدت با عناوین جداب آموزشی بسازید.
 5. می توانید دستور آماده سازی یک غذای خوشمزه و پر طرفدار را در ویدیو کوتاه ریلز منتشر کنید.
 6. از دست سازهای خود برای نمایش به فالورهای خود استفاده کنید. اوریگامی تنها ویدیویی است که برای سنین زیادی جذاب است.
 7. اگر در حال سفر هستید از مکان های خاصی که کوتاه می توانید نمایش دهید استفاده کنید.
 8. اگر استعداد خاصی دارید می توانید استعداد خود را به صورت کوتاه برای دیگران نمایش دهید.

اگر علاقه دارید بدانید در اینستاگرام چه ایده هایی را اجرا کنید مقاله ۱۸ ایده استوری برای اینستاگرام که کولاک می کند ! را مطالعه کنید.

ریلز Reels چه تفاوتی با استوری اینستاگرام دارد؟

 1. هر چند شباهت زیادی بین استوری و ریلز وجود دارد اما اینگونه نیست. ریلز نسبت به استوری قابلیت ایجاد افکت ویدیویی، فیلتر ویدیو در همان لحظه پخش با تنظیم سرعت های مختلف را دارد. در حالی که شما در استوری نمی توانید چنین کاری را انجام دهید.
 2.  ریلز بر خلاف ایستوری می تواند در اکسپلور به اشتراک گذاشته شود. اگر مایل بودید می توانید روی استوری خود هم فعال کنید.
 3. قابلیت ارسال یه فید در ریلز بر خلاف استوری وجود دارد. صداهایی که در ریلز ضبط می شود به عنوان کپی رایت به نام شما ثبت می شود.

نتیجه گیری :

از گزینه ریلز برای تبلیغات یا اشتراک ویدیو های کوتاه استفاده می شود. لذا پیشنهاد می کنیم اگر قصد دارید از این امکانات استفاده کنید در صورتی قصد تبلیغ و معرفی محصول یا خدماتی را دارید این گزینه را فعال کنید.

با آنکه هنوز گزینه ریلز اینستاگرام به پای تیک تاک نمی رسد ولی کاربران اینستاگرام می توانند از این امکانات تا زمانی که روی اینستاگرام فعال است استفاده کنند. هر چند ممکن است در برخی از زمان این امکان از دسترس خارج شود ولی گزینه عالی برای صفحاتی که در کار بازاریابی هستند مناسب است. در این مقاله سعی کردیم به صورت تصویری آموزش دهیم که چگونه ریلز اینستاگرام را فعال کنیم.

۵/۵ - (۵ امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از سئو و بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *