آموزش کاهش رتبه الکسا | ۱۲ تکنیک کاربردی و عملی

آموزش کاهش رتبه الکسا | ۱۲ تکنیک کاربردی و عملی

بسیاری از مردم (صاحبان کسب و کار و مدیران سایت و …) از من می پرسند: چگونه می توان رتبه الکسا را بهبود بخشید؟ زمانی که میزان پرسش این سوال زیاد می شود من متوجه این نکته می شوم که رتبه الکسا و بهبود آن برای شما بسیار مهم می باشد. به عنوان یک معیار عمومی، تبلیغ کنندگان ، سرمایه گذاران و شرکای احتمالی رتبه الکسا شما را جستجو می کنند و از آن به عنوان راهی برای ارزیابی ارزش کسب و کار شما استفاده می کنند.

برای کسانی که به تازگی پا به دنیای سئو گذاشته اند و یا به تازگی کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کرده اند، رتبه الکسا، یک معیار واحد است که خلاصه ای سریع از عملکرد یک سایت (شما یا رقیب خود) را نسبت به سایر سایتهای وب ارائه می دهد. اگر روی آن تمرکز نداشته باشید، ممکن است تمام تلاش خود را انجام ندهید تا ارزش و دید کسب و کار خود را به حداکثر برسانید. در کل ، اقتدار سایت شما در وب به عنوان Alexa Rank یا همان رتبه الکسا شما ترجمه می شود.

اما قبل از اینکه به چگونگی بهبود رتبه الکسا سایت خود بپردازیم ، باید یک قدم به عقب برگردیم. درک Alexa Rank یا رتبه الکسا بسیار مهم است ، سپس می فهمید که چگونه می توانید آن را بهتر کنید.
بیا شروع کنیم.

رتبه الکسا چیست؟

همان طور که در بالا گفتم در ابتدا شما باید با معنا و مفهوم رتبه الکسا آشنا شوید. رتبه الکسا Alexa Rank شما برآورد میزان محبوبیت سایت شما نسبت به سایر سایت ها است .

تاریخچه شرکت الکسا

سرویسی که امروزه با نام الکسا، Alexa یا Alexa Ranking می شناسیم توسط شرکت اینترنتی الکسا ارائه می شود. این شرکت در سال ۱۹۹۶ به منظور ارزیابی و اندازه گیری میزان ترافیک اطلاعات در شبکه و بایگانی صفحات وب تاسیس شد.

آمازون سه سال بعد در سال ۱۹۹۹ اینترنت اینترنتی الکسا را به دست آورد و از آن زمان مالک اینترنت الکسا و البته رتبه بندی الکسا است.
اگر با سایت و رتبه الکسا آشنایی ندارید، پیشنهاد می کنیم ابتدا به سایت http://www.alexa.com مراجعه کرده و آدرس سایت را در آن وارد کنید تا بتوانید رتبه سایت را به الکسا مشاهده کرده و سپس به مطالعه درس ادامه دهید.

رتبه الکسا بر اساس چه فاکتورهایی محاسبه می شود؟

رتبه الکسا به این سوال پاسخ می دهد: در مقایسه با سایر سایت ها، وضعیت سایت من چگونه است؟ توجه داشته باشید که از آنجایی که رتبه یک معیار نسبی است، رتبه سایت شما نه تنها به بازدید آن سایت وابسته است، بلکه به تغییر در بازدید سایر سایت ها نیز بستگی دارد.

Alexa.com، الکسا اظهار می دارد، “محدوده ترافیک الکسا براساس داده های ترافیکی است که توسط کاربران در پانل داده جهانی الکسا در طی یک دوره زمانی ۳ ماهه ارائه شده است … هر روز ، الکسا میانگین بازدیدکنندگان روزانه و بازدید از صفحه در هر سایت طی ۳ ماه گذشته را تخمین می زند. سایتی که بالاترین ترکیب بازدیدکننده و بازدید از صفحه را در ۳ ماه گذشته داشته است در رتبه ۱ قرار دارد. سایتی با کمترین رتبه در حدود ۳۰ میلیون است. اگر در ۳ ماه گذشته هیچ کس در پانل اندازه گیری ما از سایتی بازدید نکرده باشد ، هیچ رتبه ای برای آن سایت وجود ندارد. ” و در یک وبلاگ پس از بیان آنها ، “پانل داده الکسا نمونه ای از ترافیک اینترنتی جهانی است که برای محاسبه رتبه های الکسا و برآورد معیارهای غیر مجاز استفاده می شود. این پانل متشکل از میلیون ها کاربر اینترنت است که از یکی از بیش از ۲۵۰۰۰ پسوند مختلف مرورگر استفاده می کنند. “

منطقی است که فرض کنیم یکی از پسوندهای مرورگری که آنها از آن صحبت می کنند، پسوند Alexa Traffic Rank است. بنابراین، رتبه الکسا Alexa Rank با توجه به بازدیدهایی که از وب سایت شما از بازدیدکنندگانی که دارای پسوند مرورگر هستند، تعیین می شود ، مانند پسوند Alexa Rank Traffic ، که در مرورگر آنها فعال است.

الکسا چگونه داده های خود را بدست می آورد؟

الکسا دارای یک صفحه اطلاعات ترافیک بزرگ است که متشکل از میلیون ها نفر در سراسر جهان است. بر اساس داده های این نمونه ، الکسا تعداد بازدیدکنندگان از همه سایت ها را در اینترنت تخمین می زند. این یک محاسبه پیچیده است که شامل اصلاح تعصبات و همچنین شناسایی و دور ریختن ترافیک جعلی یا هرزنامه است. دانشمندان داده ما در تجارت بهترین هستند و آنها اطمینان حاصل می کنند که داده های ارائه شده ما از داده های سر و صدا و غیرانسانی عاری است، بنابراین شما می توانید بهترین تصمیمات را برای تجارت خود بگیرید.

چرا باید رتبه الکسا سایت خود را بهبود ببخشید؟ واقعا مهم است؟

همانطور که گفتیم اولین دلیل برای بهبود رتبه الکسا، قرار گرفتن در بین ۳۰ سایت برتر از نظر الگوریتم الکسا می باشد و همچنین یکی از اهداف مدیران سایت ها و صاحبان کسب و کار برای بهبود رتبه الکسا برای نشان دادن میزان برتری سایتشان نسبت به دیگر سایت ها می باشد.

اما نکته ایی که بسیار مهم است و همیشه باعث ایجاد مشکلاتی بین کارفرما و سئو کارها می شود، میزان حقیقی بودن رتبه الکسا می باشد. اول از همه باید بدانید که رتبه الکسا هیچ ربطی به رتبه گوگل ندارد و صرفا یک رتبه تقریبی از سمت خود الکسا می باشد.
حالا سوالی که در ذهن شما پیش می آید این است که چگونه می توان رتبه الکسا را بهبود بخشید؟

چگونه رتبه الکسا را به صورت گام به گام بهبود بخشم ؟

خب خب خب بالاخره رسیدیم به قسمت هیجان انگیز این مقاله … در ادامه به شما راه ها و فاکتورهای بهبود رتبه الکسا را خواهم گفت و شما می توانید با پیاده سازی این نکات رتبه الکسا خود را طی ۳ ماه به بهترین رتبه تبدیل نمایید.

من با رتبه الکسا ۸،۸۶۳،۳۷۲ شروع کرده بودم. هدف من روشن بود: رسیدن به رتبه الکسا کمتر از یک میلیون می باشد. با این حساب ، من شروع به تحقیق در مورد بهبود رتبه الکسا کردم. من در طول سه ماه به هدفم رسیدم. نحوه کار من در اینجا است. چندین روش وجود دارد که به بهبود رتبه الکسا کمک می کند :

چک لیست بهبود رتبه الکسا:

۱- نصب افزونه الکسا رنک به روی مرورگر Alexa Rank Browser
۲- تولید محتوای جذاب و کاربردی
۳- انتشار منظم محتوا در سایت
۴- محتوای خود را در شبکه های اجتماعی بازنشر دهید
۵- لینک سازی با سایت های مرتبط
۶- بهبود لینک سازی داخلی
۷- بافتن کلمات کلیدی پر ترافیک
۸- استراتژی بازاریابی رقبا را بفهمید

۱- نصب افزونه الکسا رنک به روی مرورگر Alexa Rank Browser

من به صفحه بارگیری افزونه مرورگر Alexa Traffic Rank رفتم و آن را در Google Chrome نصب کردم. همانطور که در صفحه بارگیری برنامه افزودنی ذکر شد ، “هنگام مرور برنامه افزودنی الکسا ، با کمک به اطلاعات ترافیکی الکسا ، به ایجاد مکان بهتر برای همه کمک می کنید.” با نصب افزونه ، هر زمان که از سایت خود بازدید می کردم ، الکسا ثبت می کرد. پس از نصب پسوند ، پیشرفت عمده ای در رتبه الکسا مشاهده کردم.

پس از نصب برنامه افزودنی، سایت من در تاریخ ۷ اکتبر جهش چشمگیری در رتبه الکسا از ۸،۸۶۳،۳۷۲ به ۵،۵۱۴،۹۲۱ مشاهده کرد.
برای اطمینان از اینکه رتبه الکسا در مسیر صحیح قرار دارد ، اطمینان حاصل کردم که روزانه از چندین IP (کامپیوتر خانگی و رایانه کار) به سایت خود می روم تا برنامه افزودنی آن بازدیدها را ثبت کند.

۲- تولید محتوای جذاب و کاربردی

دومین راه برای بهبود رتبه الکسا، تولید و انتشار محتوای جذاب و کاربر پسند می باشد. محتوای جذاب و اصلی تولید کنید که مرتباً به روز شود و ارزش واقعی مخاطبان شما را فراهم کند. محتوایی که از این مورد دور باشد در ایجاد مخاطبان وفادار موفق نیست. وقتی خوانندگان منابعی را با ارزش و آموزنده می یابند ، آنها با محتوای آینده درگیر می شوند و در شبکه های خود به اشتراک می گذارند و بازدید کنندگان جدیدی را معرفی می کنند که به طور بالقوه به مشتری تبدیل می شوند. محتوای با کیفیت همچنین توسط موتورهای جستجوگر مانند گوگل پاداش می گیرد ، که در تلاش است سریعتر پاسخ های بهتر را برای کاربر نهایی دریافت کند.

۳- انتشار محتوا به صورت منظم

کاری که همیشه باید انجام دهید ایجاد محتوای با کیفیت بالا است که برای افراد مفید و ارزشمند باشد. زمانی که شما یک برنامه و تقویم محتوایی برای سایت خود داشته باشید می توانید به صورت منظم محتوای سایت خود را منتظر نمایید و پس از مدتی شاهد بهبود رتبه الکسا خود خواهید شد. الکسا به منظم بودن بسیار اهمیت می دهد.

۴- محتوای خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

هر چیزی که محتوای شما را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهد ، احتمال جذب ترافیک از کاربرانی را که افزونه مرورگر الکسا را فعال کرده اند افزایش می دهد بنابراین اشتراک محتوای شما در شبکه های اجتماعی کاملاً ضروری است.

من هر بار که محتوا ایجاد می کنم ، اطمینان حاصل می کنم که آن را در توییتر ، لینکدین و پینتر سنت و دیگر شبکه های اجتماعی خود به اشتراک گذاشته ام. شما هم حتما این مورد را انجام دهید.

۵- لینک سازی با سایت های مرتبط

سایتهای مرتبط بیشتری را برای پیوند (لینک سازی) به وب سایت خود دریافت کنید. در غیر این صورت به عنوان پیوندهای ورودی شناخته می شود ، این روش به موتورهای جستجو کمک می کند تا به وضوح جایگاه شما را مشخص کنند و همچنین باعث افزایش اعتماد و کیفیت سایت شما می شوند. به عبارت دیگر ، لینکهای ورودی معتبر (از سایتهایی که عملکرد خوبی دارند) به سایت شما اعتبار می دهند. این تاکتیک باید با تولید محتوای جذاب و اصلی پشتیبانی شود ، چرا که اگر بازدیدکنندگان هدفمند نمی خواهند بمانند چرا به سایت شما هدایت می شوند؟

۶- بهبود لینک سازی داخلی

از طرف دیگر، پیوندهای داخلی پیوندهایی هستند که از یک صفحه یا پست در سایت شما به صفحه دیگری منتهی می شوند. این موارد مفید هستند زیرا بازدیدکنندگان را از طریق وب سایت شما (یعنی پیمایش وب سایت) راهنمایی می کنند و آنها را با محتوای مرتبط و مرتبط درگیر می کنند. آنها همچنین به پیوندهای سایت کمک می کنند ، این پیوندهای فرعی است که در یک موتور جستجو زیر پیوند صفحه اصلی شما ظاهر می شود. اما باز هم ، ایجاد محتوای درجه یک با هر استراتژی پیوند داخلی همراه است ، بنابراین مطمئن شوید محتوای تولید شده شما برای بازدیدکنندگان شما مرتبط و ارزشمند است.

در کل ، لینک های ورودی و داخلی به موتورهای جستجو کمک می کنند تا محتوای سایت (های) شما را بفهمند و میزان ارزش آن را برای بازدید کنندگان تعیین کنند. اما در حالی که قسمت مهمی از استراتژی آنلاین شماست ، باید از لینک دهی به طور مناسب استفاده کنید. پیوند بیش از حد می تواند اعتبار یا خوانایی سایت شما را کاهش دهد و ممکن است توسط موتورهای جستجو جریمه شود.

۷- یافتن کلمات کلیدی پر ترافیک

کلمات کلیدی را پیدا کنید که باعث جذب ترافیک به رقبای شما می شوند و سایت خود را برای آنها بهینه سازی کنید یا برای این کلمات کلیدی کمپین های PPC بخرید. با کمی تحقیق در مورد کلمات کلیدی می توانید درک کنید که مخاطبان شما به دنبال چه هستند و چگونه. به نوعی ، تحقیق در مورد کلمات کلیدی یادگیری تکلم به زبان مشتریان شما در متن نیازها و خواسته های آنها است.

۸- استراتژی بازاریابی رقبا را بفهمید

استراتژی بازاریابی رقبا را بفهمید و بدانید چه چیزی موثر است. دلایل مختلفی وجود دارد که تجزیه و تحلیل رقابت شما مهم است ، اما به طور خلاصه تجزیه و تحلیل رقابتی ، تجزیه و تحلیل سایت خود را در متن قرار می دهد. بنابراین ، درک صحیح تری از معیارهای مهم ، راهکارهای مفید (برای شما و رقبایتان) به شما می دهد و به شما امکان می دهد روندهای صنعت را شناسایی و پیش بینی کنید. تمام این زوایا به شما کمک می کند تا استراتژی کلی شما را آگاه سازد و به شما امکان می دهد با آگاهی بیشتری تصمیمات شغلی بگیرید که بر موقعیت شما در بازار تأثیر مثبت می گذارد.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله گفتیم، رتبه الکسا به دلایلی مهم است. به شما امکان می دهد عملکرد محتوای خود را نسبت به سایت های دیگر ببینید. اگر رتبه الکسا شما در حال بهبود است ، می تواند نشانگر عملکرد خوب و جذب مخاطب باشد. در این مقاله ۶ راه برای بهبود رتبه الکسا به شما معرفی کردم که با رعایت هر یک از این ۶ مورد می توانید به بهترین رتبه الکسا برسید.

مرسی که تا پایان مقاله همراه من بودید اگر شما هم راه هایی برای بهبود رتبه الکسا می دانید و از آن نتیجه گرفته اید حتما از طریق قسمت نظرات با من در میان بگذارید.

با سئو و دیجیتال مارکتینگ از طریق طراحی سایت آشنا شدم و علاقه بسیاری به این حوزه دارم و همواره در حال یادگیری و افزایش علم خودم در حوزه تخصصی دیجیتال مارکتینگ هستم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *