آموزش ساخت فروشگاه در اینستاگرام (سیر تا پیاز)

آموزش ساخت فروشگاه در اینستاگرام (سیر تا پیاز)

طی روز‌های اخیر سوالات زیادی در مورد نحوه فعال سازی فروشگاه در اینستاگرام یا همان راه اندازی تگ خرید در اینستاگرام از ما پرسیده می‌شد که تصمیم گرفتیم امروز یک مقاله جامع در مورد چگونگی راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام را با هم بررسی کنیم. امیدوارم که این مقاله به رشد کسب و کارتان کمک کند.

امّا قبل از هر چیز باید به این نکته اشاره کنیم که اصلاً امکان فروشگاه در اینستاگرام چیست و چرا اینستاگرام این امکان را برای کاربران خود ایجاد نموده است؟

سوالات متداول در مورد راه اندازی امکان تگ پروداکت در اینستاگرام

[toggles title=”منظور از راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام چیست؟”]
منظور همان راه اندازی امکان Tag Product است که اینستاگرام تنها برای صفحاتی که محصولات فیزیکی ارائه می کنند امکان فعال‌سازی آن را قرار داده است.
[/toggles]

[toggles title=”آیا این امکان برای حساب‌های ایرانی هم قابل فعال‌سازی است؟”]
خوب همه ما می‌دانیم که متاسفانه فعلاً در شرایط تحریم هستیم و میشه گفت الان در شدیدترین وضع تحریم‌های شرکت‌های آمریکایی هست و این موضوع هم از اینستاگرام خارج نیست امّا دوستانی هم بوده‌اند که در همین ایران و با نکاتی که داخل ویدیو همین صفحه مطرح شده، توانسته اند این امکان را فعّال کنند.
[/toggles]

[toggles title=”آیا راه اندازی امکان تگ پروداکت ریسک هم دارد؟”]
از آنجایی که بیشترین ریسک روی فعّال نشدن امکان تگ پروداکت هست، بنابراین امتحان فعّالسازی ان ضرری ندارد و نهایتاً اینستاگرام اگر متوجّه شود که حساب شما مربوط به یک حساب ایرانی است ممکن است این امکان را غیر فعّال کند.
[/toggles]

[toggles title=”فعّال سازی امکان Tag Product چقدر زمان می‌ برد؟”]
فعّال شدن این امکان کاملاً بستگی به اینستاگرام دارد و اینکه رفتار شما طوری نباشد که اینستاگرام متوجّه اطّلاعات غیر واقعی شما شود. (البته بهتر است که از اطّلاعات یک دوست یا آشنا در خارج از کشور کمک بگیرید.)
[/toggles]

فروشگاه اینستاگرام چیست؟

فروشگاه اینستاگرام به شما این امکان را می دهد تا بتوانید گالری محصولات فیزیکی خودتان را در همان پروفایل تجاری خود، فعّال نمایید.
این امکان باعث می‌شود تا بتوانید در صفحه تجاری خودتان، دقیقاً شبیه به یک فروشگاه تحت وب‌سایت (البته با امکانات بسیار محدودتر) عمل کنید، با این کار مخاطبان شما، می‌توانند قیمت محصولات را با کلیک بر روی هر محصول (Tag Product) مشاهده کنند و برای خرید آن اقدام نمایند. ضمن اینکه می‌توان برای هر محصول یک لینک هدایت فعّال نمود و حتّی مخاطب را برای مطالعه توضیحات تکمیلی به صفحه معرفی محصول در وب‌سایت خودتان هدایت نمود.

 


از جمله امکاناتی که بعد از راه اندازی و ساخت فروشگاه در اینستاگرام فعّال می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
– وارد کردن نام محصولات
– تصاویر محصولات
– توضیحات محصول
– قیمت محصول
– لینک مراجعه به وب‌سایت
– امکان نمایش محصولات مرتبط

فعال سازی امکان Tag Product‌ برای ساخت فروشگاه در اینستاگرام

اینستاگرام به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مرکز بزرگ تجارت الکترونیک می‌باشد.
بنیان‌گذاران یکی از بند‌های مطرح پوشاک در دنیا اعلام کرد: “زمانی که ما امکان فروشگاه را در اینستاگرام فعّال کردیم، شاهد افزایش ۲۵ درصدی ترافیک و افزایش ۸ درصدی خرید شدیم.”
بسیار خوب، به هر حال ایجاد فروشگاه در اینستاگرام، می تواند برای رشد تجارتِ الکترونیک شما بسیار مفید باشد، البته این موضوع را نباید فراموش کرد که امکان فروشگاه اینستاگرامی، فعلاً فقط برای محصولات فیزیکی فعّال خواهد شد.

مزیّت‌های ساخت فروشگاه در اینستاگرام

برای اولین مزیّت استفاده از امکان فروشگاه اینستاگرامی، باید به دسترسی سریع‌تر و آسان‌تر کاربران به محصولات و خدمات شما اشاره کرد. مخاطب شما به آسانی یک کلیک، قیمت هر محصول را مشاهده کند و با سرعت بسیار بیشتری نسبت به محیط وب‌سایت، می‌تواند محصولات را مرور کند.
از جمله دیگر مزیّت‌های استفاده از امکان فروشگاه، می‌توان به نمایش محصولات و خدمات، به تعداد زیادی از فالوورها اشاره کرد و این امکان وجود دارد که با تولید محتوای جذّاب، افراد بیشتری را به سمت محصولات و خدمات خودتان جلب کنید.

خرید فالوور ایرانی واقعی

نحوه راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام

باید بگویم که راه اندازی فروشگاه اینستاگرامی، کمی زمانبر و پیچیده است چرا که شما باید از طریق حساب فیسبوک خودتان و طی کردن مراحل مختلف، این کار را انجام دهید، ضمن اینکه فعّال شدن این امکان بر روی حساب کاربری خودتان نیاز به بررسی اینستاگرام دارد و به همین دلیل کمی زمانبر است. پلتفرم اینستاگرام، اطّلاعات مربوط به بخش فروشگاه صفحه شما را از داخل حساب فیسبوک شما، دریافت می‌کند.

قبلا در مورد نحوه بازاریابی در اینستاگرام یک مقاله جامعی نوشته ‌ایم توصیه می‌شود مطالعه بفرمایید.

گام اول – آماده سازی مقدمات اولیّه

ساخت فروشگاه در اینستاگرام، نیاز به یکسری تنظیمات و مقدّماتی دارد که باید آن را بر روی صفحه خودتان اعمال کنید. این نکته را هم باید دانست که تنها برای فروش محصولات فیزیکی می توان از این امکان بهره برد و نکته دیگر اینکه تجارت شما باید قوانین اینستاگرام را زیر پا نگذارد.
همچنین کشور شما باید در مکانی باشد که امکان مشاهده و دسترسی به چنین امکانی وجود داشته باشد. (در ایران هم این امکان را می‌توان استفاده نمود امّا متاسفانه به دلیل محدودیّت هایی که وجود دارد، فعال شدن آن کمی ریسک دارد.)
حال باید مطمئن شوید که آخرین نسخه اینستاگرام را بر روی گوشی خودتان نصب کرده‌اید.
شما باید بتوانید در صفحاتی که این امکان راه اندازی شده است، علامت کیف کوچک کنار تصویر را به خوبی مشاهده کنید.

مشاهده آیکون فروشگاه اینستاگرامی

اگر هنوز حساب اینستاگرام خودتان را تجاری نکرده‌اید پس وقت‌ آن رسیده که از بخش Setting روی عبارت “Switch To Business Profile” کلیک کرده و حساب خود را به تجاری تغییر دهید.

تغییر به یک حساب تجاری برای ایجاد فروشگاه در اینستاگرام

اما گام بعدی اتصال حساب تجاری فیسبوک خودتان به صفحه اینستاگرام است که باید این کار را از بخش “Linked Accounts” انجام داد. (شاید هنوز حساب تجاری فیسبوک نداشته باشید، نگران نباشید در ادامه این موضوع را با هم بررسی خواهیم کرد.)

اتصال حساب فیسبوک به اینستاگرام برای ساخت فروشگاه

ساخت درگاه پرداخت اینستاگرام

یکی از راهکارهایی که باعث جلب اعتماد مشتری شما خواهد شد داشتن درگاه پرداخت معتبر است بنابراین به شما توصیه میکنیم از ابتدا درگاه پرداخت خود را فعال نمایید، جهت ساخت درگاه پرداخت اینستاگرام میتوانید وارد وبسایت سپرده شوید و لینک اختصاصی پرداخت برای پیجتان ایجاد کنید، در صورت وجود سوال پشتیبانی شبانه روزی دارند ، آدرس وبسایتشونم اینه: درگاه پرداخت اینستاگرام

درگاه پرداخت اینستاگرام

گام دوم – ساخت حساب تجاری فیسبوک

خوب در این مرحله از ساخت فروشگاه در اینستاگرام، باید یک حساب تجاری فیسبوک داشته باشیم، اگر تا کنون چنین حسابی نساخته‌اید، حتماً ابتدا در فیسبوک ثبت نام کرده و سپس طبق مراحل زیر، گام به گام یک حساب تجاری در اینستاگرام بسازید.
طبق تصویر زیر زمانی که وارد حساب خودتان می‌شوید باید از قسمت منوی بالای صفحه روی عبارت “Create” و سپس “Page” کلیک کنید.

ساخت حساب تجاری در فیسبوک

اما در مرحله بعد برای ساخت حساب تجاری روی باکس سمت چپ “Business Or Brand” کلیک کرده و وارد صفحه بعدی می‌شویم.

ساخت صفحه تجاری در فیسبوک

در این مرحله با ۲ گزینه “Page Name” و “Category” رو به رو خواهیم شد که اولی برای انتخاب یک نام مناسب برای صفحه تجاری و دومی برای انتخاب یک دسته مرتبط با تجارت شماست.
نکته مهمّی اینجا هست که حتما باید به آن توجّه کنید. پلتفرم اینستاگرام، امکان Shop‌را فقط در اختیار افرادی قرار می‌دهد که فروشگاه فیزیکی داشته باشند، پس دقّت کنید که برای انتخاب دسته مورد نظر، آن دسته ای را انتخاب کنید که به نوعی نسان دهد شما یک فروشگاه فیزیکی هستید تا درصد پذیرش درخواست شما افزایش یابد. (مثلا می‌توانید عبارت Shopping & Retail) را انتخاب کرده و روی ادامه کلیک کنید.

انتخاب دشته برای ساخت فروشگاه در اینستاگرام

در این مرحله لازم است تا اطّلاعاتی تکمیلی خودتان را وارد نمایید. اطلاعاتی از قبیل (آدرس، شماره تلفن و …) که البته باید توجّه داشته باشیم که ما ایرانیان به دلیل مسائل تحریم، نمی‌توانیم آدرس و شماره تلفن محل کاری خودمان در ایران را وارد کنیم و مجبور هستیم از یک آدرس و شماره تلفن دیگر استفاده کنیم.

وارد کردن اطلاعات تکمیلی ساخت صفحه تجاری در فیسبوک

اما در مرحله بعدی از فرآیند افزودن تگ خرید در اینستاگرام، کافیست یک شماره فرضی که بهتر است از کشور آلمان یاشیلی باشد را وارد نمایید. اکیداً توصیه می‌کنم که به هیچ عنوان از شماره ایران استفاده نکنید و خوب احتماً دلیل ان را به خوبی می‌دانید 

اگر به دنبال روش‌های افزایش فالوور واقعی هستید، قبلا در مورد نحوه افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام یک مقاله جامعی نوشته ‌ایم توصیه می‌شود مطالعه بفرمایید.

خرید فالوور ایرانی واقعی

برای فعال سازی تگ خرید در اینستاگرام از اطلاعات آلمان یا شیلی استفاده کنید

برای وارد کردن کد پستی هم دقّت کنید که نباید از اطلاعات داخل ایران استفاده کنید واگر نه احتمال تایید نشدن امکان تگ خرید در اینستاگرام بسیار بالا می‌رود. اما در مرحله بعدی لازم است تا برای صفحه تجاری خود در فیسبوک، یک کاور طراحی کنید و آن را در صفحه نشان داده شده در تصویر زیر آپلود نمایید.

مراحل فعال سازی فروشگاه در اینستاگرام

ادامه نوبت به اتصال حساب اینستاگرام به فیسبوک می‌رسد که یکی از اقدامات مهم برای فعال سازی فروشگاه اینستاگرام یا همان تگ خرید به حساب می‌آید. مطابق تصویر عمل کرده و برای اتصال حساب تجاری خود به فیسبوک، اقدام نمایید.

فعال سازی امکان تگ خرید در اینستاگرام

اما مرحله بعدی، این است که به سراغ بخش Page Info رفته و اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایید. دقت داشته باشید که تا انجایی که می‌شود، اطلاعات را به طور کامل وارد نمایید تا احتمال تایید نشدن امکان تگ خرید را به حداقل ممکن برسانید.

چگونه فروشگاه اینستاگرام را فعال کنیم؟

اما گام بعدی رفتن به سراغ بخش Template and Tabs هست که در این قسمت یک صفحه‌ای برای شما باز خواهد شد و باید از قسمت Add Tab می‌توانید Shopping را انتخاب نمایید و سپس این بخش به لیست مورد نظر اضافه خواهد شد. بعد باید آن را با موس بگیرید و به بالای جدول هدایت کنید.

template-and-tab-instagram

امّا مرحله بعدی اتّصال حساب کاربری فیسبوک به اینستاگرام می‌باشد که علاوه بر افزایش بازدید صفحه اینستاگرام شما، می‌تواند یکسری امکاناتی را برای کسب و کار اینستاگرامی شما فعّال نماید. این مرحله از راه اندازی تگ پروداکت و فروشگاه در اینستاگرام یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌ها در مسیر کسب و کار اینستاگرامی شماست.
در این مرحله باید روی آیکون instagram کلیک کرده و بعد از باز شدن صفحه روی “Connect Account” کلیک نمایید. حال باید این دسترسی را به حساب اینستاگرام خودتان بدهید و آن را به حساب فیسبوکی خودتان اضافه نمایید.
نکته مهم: دقّت کنید که بعد از این کار حتماً باید عکس پروفایل خودتان را مشاهده کنید در غیر اینصورت، هنوز حساب شما به فیسبوک متّصل نشده است.

اتصال اینستاگرام به فیسبوک

در این مرحله باید کاتالوگ محصولات خود را روی پیج تجاری فیسبوک خودتان ایجاد نمایید و محصولات را اضافه نمایید تا بعداً برویم سراغ صفحه اینستاگرام خودمان و از آن‌جا محصولات را انتخاب نماییم.

ساخت کاتالوگ از طریق فیسبوک در اینستاگرام

در این مرحله باید روی آیکون “سه نقطه” کلیک نمایید و برای شما صفحه‌ای شبیه به صفحه زیر باز خواهد شد. حال باید روی “Tag Product” کلیک نمایید.

فعالسازی امکان تگ پروداکت

حال در این مرحله روی “New Product” کلیک می‌کنیم و در اینجا می‌خواهیم یک محصول جدید اضافه کنیم به کاتالوگ فیسبوکمان.

اضافخ کردن محصول در اینستاگرام

در این مرحله باید بتوانیم محصول خود را اضافه کنیم. اطّلاعاتی از قبیل “نام”، واحد پولی، توضیحاتی در موردش بنویسید و در نهایت لینک URL‌ ای که می خواهید بعد از کلیک کردن، کاربران وارد آن محصول بشوند را وارد نمایید. توجّه کنید که محصولات شما حتماً باید فیزیکی باشد و امکان فعّال‌سازی تگ پروداکت برای محصولات دیجیتال میسّر نمی‌باشد.

مرحله تکمیل اطّلاعات

بسیار خوب، حال ما در این مرحله باید منتظر فعّال‌ شدن امکان تگ پروداکت باشیم که این امکان ممکن است بین ۱۰ روز تا سه ماه زمان ببرد. اگر اینستاگرام به ایرانی بودن شما مشکوک شود، ممکن است امکان تگ پروداکت را تایید نکند و فروشگاه اینستاگرامی شما فعال نشود تا زمانیکه مسائل تحریم و…. حل شود.
زمانی که پیغام فعّالسازی در صفحه اینستاگرام نمایش داده شود یعنی امکان تگ پروداکت برای شما فعّال شده است و می توانید از این امکان بسیار حرفه‌ای برای رشد کسب و کار خود استفاده نمایید.

خرید فالوور ایرانی واقعی

برای اینکه بتوانید در اینستاگرام فروش بهتری را تجربه کنید. باید با قیف فروش آشنا باشید،

ویدیوی آموزشی ” قیف فروش چیست؟ ” را حتماً ببینید.

پیغام فعّال شدن تگ پروداکت در اینستاگرام

بعد از فعال شدن امکان تگ پروداکت یک عبارت “Shopping” خواهید دید و می توانید با مراجعه به این بخش محصولات خود را انتخاب نمایید.

افزودن تگ پروداکت در اینستاگرام

در این مرحله محصولی را که نیاز داریم انتخاب می‌کنیم و سپس آن را منتشر می کنیم.

تکمیل سایر اطّلاعات برای فعالسازی تگ پروداکت

پیشنهاد می کنم مقاله راهنمای خرید پیج اینستاگرام را هم مطالعه کنید.

خرید فالوور ایرانی واقعی

۴.۵/۵ - (۲۶ امتیاز)

حرفه خود را با برنامه نویسی تحت وب آغاز کردم و رفته رفته با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم و در مسیر تحلیل انواع وب‌سایت‌ها،سئو و بازاریابی اینترنتی قرار گرفتم. مجلّه آموزشی مارکترها را با علاقه فراوان و برای کمک به رشد کسب‌وکارها در فضای دیجیتال راه اندازی کردم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶۵ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. سینا
  ۱:۲۹ ۱۳۹۸/۱۱/۰۸

  سلام ممنونم از آموزشتون خیلی ارزش داره
  میخواستم بپرسم میشه آیا خدمات رو هم گذاشت جزو کاتالوگ ؟ ما محصولمون به صورت خدمات هست هیچ امکانی نداره ؟

  • عرفان رحیمی
   ۹:۲۲ ۱۳۹۸/۱۱/۰۸

   سلام ممنونم از شما
   تا اونجا که اطلاع دارم، قابلیت shop‌فقط برای محصولات فیزیکی فعال میشه نه خدمات .

 2. هادی
  ۳:۲۷ ۱۳۹۹/۰۱/۱۱

  سلام وقت بخیر امیدوارم عالی باشین میخواستم بدونم کلیپ هم راجبع این متن دارید یا فقط متنیه

  • عرفان رحیمی
   ۱:۲۸ ۱۳۹۹/۰۱/۱۲

   سلام دوست عزیز

   ممنون امیدورام حالتون خوب باشه.
   بله در بالای همین صفحه کلیپ هم گذاشتیم و آموزش کاملی در زمینه راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام داریم.

  • زهرا
   ۴:۳۶ ۱۴۰۱/۱۰/۰۹

   سلام وقتتون بخیر
   من میخواستم سایت بسازم، اگر دامنه سایتم دات آی آر ir باشه اینستاگرام قبول میکنه برای اتصال محصولات به فروشگاه ؟

  • عرفان رحیمی
   ۱۰:۰۱ ۱۴۰۱/۱۰/۱۰

   سلام سعی کنید دات کام بگیرید چون احتمال داره قبول نکنه

 3. هادی وایمند
  ۰:۱۳ ۱۳۹۹/۰۱/۱۳

  مرسی تشکر عالی بود اما یه سوال آیا فیسبوک‌ نتونسته تشخیص بده دیجی کالا ایرانیه یا چند تا پیج ایرانی دیگه دیدم. که داخل تگ محصولش قسمت توضیحاتش ایرانی توضیح دادن؟؟؟

  من شماره و آدرس آلمان دادم و فعلا واسه اولین محصول انگلیسی توضیح دادم تا تایید کنه تایید کرد بعدی هاش رو فارسی توضیح میدم نظرتون چیه؟

  • عرفان رحیمی
   ۸:۰۴ ۱۳۹۹/۰۱/۱۳

   خواهش می کنم دوست عزیز:
   فکر نمی کنم فیسبوک به اصل پیج خیلی کاری داشته باشه، اطلاعات هست که مهمه باید غیر ایرانی ثبت بشه.
   بله فعلا بهتره همه چیز غیر فارسی باشه تا تایید رو بگیرید.

 4. مقدس
  ۱۱:۳۲ ۱۳۹۹/۰۱/۲۲

  سلام
  ضمن تشکر از ویدیوی بسیار کاربردی و توضیحات عالی که دادین، گفته بودین که چنتا از استارت آپهای پرداخت آنلاین رو بدون احتیاج به سایت در انتهای ویدیو برای استفاده در URL معرفی میکنید که نبود. لطفا برای من ایمیل کنید در صورت امکان

  • عرفان رحیمی
   ۰:۱۷ ۱۳۹۹/۰۱/۲۳

   سلام دوست عزیز، ممنون از شما خوشحالم که مفید بود براتون.

   استارتاپ آیدی پی یکی از اون هاست در گوگل جست و جو کنید این عبارت رو و وارد سایتشون بشید.

 5. مسعود شایان فرد
  ۴:۴۲ ۱۳۹۹/۰۱/۲۷

  با سلام میخواستم از طریق اینستا گرام فروشگاه اینترانتی محصولات جانبی گوشی موبایل داشته باشم ممنون میشم کمکم کنید در راه اندازی این فروشگاه

  • عرفان رحیمی
   ۶:۳۴ ۱۳۹۹/۰۱/۳۰

   سلام دوست عزیز امیدورام حالتون خوب باشه

   ما این سرویس رو ارائه می‌دهیم اما لازمه که حتما یک فروشگاه اینترنتی هم داشته باشید و ریسک تایید نشدن را به حداقل برسانید تا بعد از فعال شدن تگ محصولات، افراد رو به صفحه محصولتون هدایت کنید و بعد هم امکان خرید رو فعال کنید.

   در صورتی که تمایل داشتید، لطفا از بخش تماس با ما وبسایت مارکترها با ما مرتبط شوید.

 6. علی
  ۶:۲۸ ۱۳۹۹/۰۱/۲۸

  سلام وقت شما بخیر ببخشید من یک سوال برام پیش اومده اینکه برای فعال سازی این تگ خرید حتما باید یک سایت فروشگاهی وجود داشته باشد و اگر سایت نداشته باشیم باز هم قابلیت فعالسازی این قابلیت وجود دارد یا خیر ممنون میشوم راهنمای بفرمایید .

  باتشکر از زحمات شما

  • عرفان رحیمی
   ۹:۰۵ ۱۳۹۹/۰۱/۳۰

   سلام و احترام:

   ببینید از انجای که اینستاگرام خیلی نسبت به گذاشتن لینک‌های پرداخت حساس هست، برای اینکه ریسک فعال نشدن را پایین بیاورید، بهتره یک وب سایت فروشگاهی داشته باشید تا از صفحتون برای پرداخت به اون محصول لینک کنید.

 7. علی
  ۱:۵۸ ۱۳۹۹/۰۱/۳۱

  سلام وقت شما بخیر
  ببخشید سه تا سوال داشتم خدمتتون سوال اول اینکه برای فعال سازی تگ خرید برای لینک دهی زمانیکه وبسایت ایرانی باشه و همچنین اگر توضیحات محصول به زبان فارسی باشه دردسر ساز نیست؟
  دومین سوال اینکه بعضی از سایت ها اقدام به فروش پیج های از قبل آماده همرا با قابلیت تگ خرید رو ارائه میدن آیا ارزش داره یک اینچنین پیج رو خرید و بعد تغییر مشخصات مثل اسم و ایمیل و شماره داد و یا با انجام اینکار احتمال غیر فعال شدن تگ خرید و خود پیج هست چرا که شاید اینستگرام پی به این ببرد که پیج خریداری شده و حتی پیج را ببنده؟
  سوال سومم این هست که بعد از فعال شدن تگ خرید به هر روشی آیا من بعد همیشه باید با آی پی یک کشور دیگر به اکانت ورود پیدا کرد یا خیر برای اینکه این قابلیت غیرفعال نشود؟

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • عرفان رحیمی
   ۴:۴۵ ۱۳۹۹/۰۲/۲۳

   سلام ممنون از شما:

   ۱- من دیدم که این امکان روی صفحات فارسی هم ایجاد شده و ربطی به زبان ندارد.
   ۲- چنین کاری رو پیشنهاد نمی کنم.
   ۳- خیر . فقط باید هنگان انجام مراحل تمامی اطلاعات غیر فارسی باشد.

   البته بگویم که واقعاً احتمال و ریسک این کار به خصوص با وجود محدودیت هایی برای ایران بالاست برای تایید شدن تگ پروداکت ولی امکان پذیر هست.

 8. مقدس
  ۱:۵۳ ۱۳۹۹/۰۲/۱۸

  سلام سوال پرسیده بودم که چطور میشه علامت $ رو از روی واحد پول $T
  برداشت؟

 9. هادی وایمند
  ۷:۱۱ ۱۳۹۹/۰۲/۲۲

  سلام دوست عزیز امیدوارم عالی باشین من کارهایی که گفتین انجام دادم.مثل اینکه تو فیسبوک فعال شده اما اینستا نه اینستا هم متصل به فیسبوک.حالا نمیدونم درست شده یا خطا دا ه مممون میشم بتونید کمکم کنید تا فعال کنم تو اینستا هم فروشگاهمو اگه راه ارتباطی تلگرام و واتس آپ داشته باشین راحت میتونیم صحبت کنیم با تشکر ازتون

  • عرفان رحیمی
   ۴:۳۹ ۱۳۹۹/۰۲/۲۳

   سلام دوست عزیز ممنونم. تا کجا پیش رفتید؟

   برام تلگرام پیام بذارید: @marketerha

 10. شیما میریان
  ۸:۳۵ ۱۳۹۹/۰۲/۲۴

  سلام، ممنون از این ویدیو واقعا در مورد نحوه ساخت فروشگاه در اینستاگرام و راه اندازی تگ پورداکت چنین ویدیوی جامع و کاملی ندیده بودم.

  ممنون از زحمات شما

 11. مقدس
  ۱۱:۴۸ ۱۳۹۹/۰۲/۳۰

  سلام ممنون از آموزشتون
  با هزار دنگ و فنگ بعد از عبور از تمام فیلترهای داخلی !!! و تحریمهای خارجی بالاخره فعالش کردم
  @mezone_khaas
  اما نمیدونم چرا جواب منو نمیدین!!
  سوال پرسیده بودم چطوری میشه علامت $ رو از روی $T برداشت.
  و یه سوال دیگه اینکه اگه با تبلت بدون سیمکارت وارد بشیم آیا اینستا ممکنه ببنده تگ رو؟! چون بعضی همکارانتون که میسازن اینجوری میگن.

  • عرفان رحیمی
   ۹:۰۴ ۱۳۹۹/۰۳/۰۲

   سلام دوست عزیز:

   خوب خوشحالم که بالاخره توانستید این امکان رو فعال کنید.
   از اینکه دیر پاسخدهی کوتاهی شد پوزش می خواهم.

   تا آنجا که می دانم، علامت $ رو نمیشه حذف کرد اما می شود واحد پول کشور رو تغییر داد.

 12. V
  ۵:۰۰ ۱۳۹۹/۰۳/۰۶

  سلام؛ فیسبوک تیشرت های با چاپ دارای کپی رایت رو قبول میکنه یا نه؟
  من میخوام فروشگاه تیشرت بزنم، ممکن هست به علت چاپ هاش نشه قابلیت شاپ رو فعال کرد؟

  • عرفان رحیمی
   ۸:۲۹ ۱۳۹۹/۰۳/۰۶

   سلام دوست عزیز :

   بعید می دونم اینستاگرام روی این مورد حساس باشه، اما برای احتیاط طوری عکس بگیرید از تیشرت ها که برند اون معلوم نباشه ولی در کپشن اطلاعات کامل محصول رو بنویسید.

 13. آرزو غلامی
  ۹:۳۱ ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

  سلام و عرض خسته نباشید:

  اولاً خیلی ممنون بابت آماده سازی این ویدیو که واقعاً خیلی کامل و جامع نحوه راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام یا همون راه اندازی امکان تگ پروداکت در اینستاگرام رو اموزش دادید .

  من برای راه اندازی و ساخت فروشگاه اینستاگرامی خودم قطعا نیاز به شماره های مجازی دارم البته روشی در ویدیو گفته بودید که با اون بتوانیم شماره مجازی داشته باشیم.

  سوالم اینه آیا سایت و یا مرکزی رو نمی شناسید که بتوانید شماره مجازی تهیه کنیم؟

  باز از زحمات و تلاش شما ممنون بابت تولید این ویدیو

  • عرفان رحیمی
   ۹:۰۲ ۱۳۹۹/۰۳/۱۹

   سلام و درود خدمت شما

   خواهش می کنم. خوشحالم که براتون مفید بود.
   حتماً راه اندازی فروشگاه اینستاگرامی یا امکان تگ پروداکت در اینستاگرام نیاز به شماره مجازی دارد.
   می توانید در گوگل جست و جو کنید “خرید شماره مجازی” کلی سرویس وجود داره که می توانید ازش شماره مجازی تهیه کنید.

 14. رضا محبی
  ۱۰:۲۵ ۱۳۹۹/۰۳/۲۵

  سلام و خسته نباشید جناب رحیمی

  ممنون بابت توضیحات کاملتون در این ویدیو برای راه اندازی فروشگاه اینستاگرامی
  یه سوال داشتم من مراحل رو دقیق رفتم و حسابم توسط فیسبوک تایید شد . اما امکان تگ پروداکت هنوز فعال نشده باید چی کار کنم؟

  ممنون میشم راه نمایی کنید.

  • عرفان رحیمی
   ۴:۳۰ ۱۳۹۹/۰۳/۲۶

   سلام ممنون از شما
   خوشحالم که آموزش راه اندازی فروشگاه اینستاگرامی براتون مفید بود.
   در چنین مواقعی باید صبر کنید فعالسازی ممکن است حتی چند هفته هم طول بکشد.

 15. علی عظیمی
  ۷:۰۵ ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

  سلام آقای رحیمی وقتتون بخیر باشه

  ممنون از وقتی که می ذارید و ویدیویی که آماده کردید بسیار کاربردی بود برای من.

  من خیلی از سایت ها رو گشتم برای راه اندازی اماکن تگ پروداکت یا همان فروشگاه اینستاگرامی اما هیچ کدام به کاملی شما توضیح نداده بودند.

  من مراحل رو کامل رفتم و بعد از چند روز هم امکان تگ پروداکت برایم فعال شد.

  واقعا عالی هستید .

  • عرفان رحیمی
   ۱۰:۴۳ ۱۳۹۹/۰۴/۰۱

   سلام و ممنون از لطف شما

   سعی کردم راه اندازی امکان تگ پروداکت یا همان فروشگاه در اینستاگرام را به طور کامل توضیح دهم.

 16. مریم رضایی
  ۹:۳۰ ۱۳۹۹/۰۵/۰۵

  سلام
  ممنون بابت آموزش ساخت و راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام
  من امکان تگ پروداکت اینستاگرام خود را راه اندازی کردم.
  این آموزش فوق العاده بود و خیلی بهم کمک کرد.

  • عرفان رحیمی
   ۶:۵۶ ۱۳۹۹/۰۵/۰۶

   سلام بر شما:

   سعی کردم نکات راه اندازی تگ پروداکت را خیلی خلاصه و جامع بگم.

 17. احمد
  ۳:۲۰ ۱۳۹۹/۰۵/۰۸

  سلام وقت بخیر
  تشکر از آموزش کامل و خوبتون
  چند تا سوال داشتتم
  ۱. اینکه بعد از راه اندازی شاپ نیاز هست که همیشه با آی پی کشوری که اطلاعات رو برای شروع دادیم وارد بشیم؟(ینی همیشه از نرم افزار های تغییر آیپی باید استفاده کنیم و وارد اینستاگرام بشیم)
  ۲.با توجه به تشخیص بالای اینستاگرام نیاز هست نرم افزاری برای ایجاد لوکیشن فیک اجرا بشه روی گوشی و بعد وارد پیج بشیم؟
  ۳.اینکه دامنه سایت ما .ir هست ممکنه در طول زمان اینستا مشکوک به ایرانی بودن فروشگاه بشه؟
  باز هم ممنون از شما و سایت خوبتون

  • عرفان رحیمی
   ۱۰:۰۷ ۱۳۹۹/۰۵/۱۲

   سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز:
   پاسخ سوالتون در خصوص راه اندازی امکان تگ پروداکت در اینستاگرام:

   پاسخ سوال اول: خیر لازم نیست و این وضوع برای راه اندازی امکان تگ پروداکت هست.

   پاسخ سوال دوم: سعی کنید همه اطلاعاتتون از جمله شماره تلفن، آدرس و حتی لوکیشن را در یک مکان خارج از ایران ثبت کنید.

   پاسخ سوال سوم: بعید می دونم خیلی کاری به ir داشته باشه ولی اگر بتوانید روی دامنه دیگری (مثلا com) هم سایتتون در دسترس باشه، شاید بهتر باشه.

 18. زهرا باکری نژاد
  ۱۲:۰۳ ۱۳۹۹/۰۶/۱۶

  سلام جناب رحیمی بزرگوار

  من واقعا شیفته شخصیّت شما شدم و در این ویدیو مشخصه شما یک ادم متخصص هستین توی این زمینه.

  من هیج جای اینترنت به کاملی این ویدیو برای ساخت فروشگاه در اینستاگرام و راه اندازی امکان تگ پروداکت پیدا نکردم.

  سپاسگزارم

 19. رضا محبی
  ۱۰:۵۹ ۱۳۹۹/۰۶/۳۰

  سلام جناب رحیمی

  در مورد راه اندازی فروشگاه اینستاگرامی یا همون تگ پروداکت یه سوال دیگه داشتم.
  یکی از رفقا بالاخره تونست تگ پروداکت خودش رو فعال کنه اما متاسفانه من هنوز نتونستم.
  به نظرتون چقدر طول میکشه فعال بشه؟

  ممنون از محتوای عالی و بی نظیرتون در مارکترها

  من صداقت شما رو خیلی دوست دارم 🙂 عالی هستین

  • عرفان رحیمی
   ۴:۲۹ ۱۳۹۹/۰۶/۳۰

   سلام جناب محبّی عزیز

   ممنون از لطف شما، از اینکه همراه ما هستید بسیار ممنونیم.

   در مورد راه اندازی امکان تگ پروداکت، خیلی باید به این نکته دقّت کنید که راه اندازی فروشگاه اینستاگرامی ممکن است برای همه افراد در ایران جوابگو نباشد و این مورد خیلی بستگی به تایید فیسبوک و اینستاگرام دارد. اما بله افرادی بوده اند که با همین ویدیو، امکان تگ پروداکت رو راه اندازی کرده اند.

 20. امین
  ۵:۵۸ ۱۳۹۹/۰۷/۰۳

  با سلام
  من اکانت فیسبوک ندارم. همین اول کار که میخوام اکانت فیسبوک بسازم و شروع کنم ، به چند ساعت نمیرسه که اکانت فیسبوک من مسدود میشه!
  حتی مجدد با شماره مجازی خارجی اقدام به ساخت فیسبوک کردم ولی بازم پیج مسدود میشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید . سپاس

  • عرفان رحیمی
   ۸:۴۴ ۱۳۹۹/۰۷/۰۶

   سلام و عرض ادب:

   یک بار تجربه رفع چنین مشکلی رو داشتم.

   باید به Help Center فیسبوک مراجعه کنید و از با تیکت زدن به فیسبوک براشون توجیه کنید که حساب شما یک حساب تجاری است و اگرز مسدود شود، اطلاعات مشتریان شما از بین می رود و این موضوع را شرح دهید که شما مقاصد تجاری دارید و برای بیزینس دارید از فیسبوک استفاده می کنید.

   بعد از یکی دو روز، اگر مشکل دیگه ای نباشه حسابتون رو باز می کنند و دیگر مسدود نخواهد شد.

 21. مریم رضایی
  ۹:۰۹ ۱۳۹۹/۰۷/۱۳

  سلام مجدد جناب رحیمی

  یه سوال داشتم آیا امکانش هست بعد از مدتی اگه امکان تگ پروداکت ما فعال شد دوباره غیر فعال بشه ؟

  تشکر

  • عرفان رحیمی
   ۱:۰۹ ۱۳۹۹/۰۷/۱۶

   سلام
   ببینید اصولا دوستان برای فعال کردنش مشکل دارند ولی اگر فعال شد، احتمال کمتری داره که غیر فعال شود مگر اینکه اینستاگرام به حساب شما مشکوک شود.

 22. کیوان عبیدی
  ۵:۲۵ ۱۳۹۹/۰۸/۲۷

  با سلام. من همه مراحل رو طبق ویدیو شما انجام دادم. نمیدونم چرا در مرحله آخر در فیس بوک که میخوام محصول رو طبق آموزش شما تگ کنم بعد از پر کردن فرم محصول مثل قیمت و نام و عکس و… ارور میگیره و قبول نمیکنه.
  (البته در ویدیوی شما وقتی روی سه نقطه میزنیم و تگ پروداکت رو انتخاب میکنید گزینه New product میاد اما برای من بعد از زدن تگ پرودات مستقیم میره و یک صفحه برای انتخاب عکس باز میکنه و بعد روی عکس کادر تگ میاد)
  ممنون از جوابتون

  • عرفان رحیمی
   ۹:۱۱ ۱۳۹۹/۰۸/۲۹

   سلام دوست عزیز

   مشکلتون رو اسکرین بگیرید به آی دی تلگرام @marketerha بفرستید. امیدوارم بتونم کمکتون کنم.

 23. فرید
  ۱۰:۵۱ ۱۳۹۹/۰۹/۰۱

  درود
  آموزشتون بسیار کاربردی بود. اما برای من یک مشکل چندین بار پیش اومد. هر بار پس از ایجاد حساب کاربری، ایجاد پیج و تکمیل اطلاعات پیج در فیسبوک سعی کرده اکانت فیسبوک را به اکانت اینستاگرام متصل کنم ولی به محض انتخاب اکانت اینستاگرام حساب کاربری من در فیسبوک دیسیبل میشه. درخواست بازید هم برای فیسبوک می فرستم ولی بعدش کل حساب رو مسدود می کنه.
  لطفا منو راهنمایی کنید
  سپاس

  • عرفان رحیمی
   ۱۰:۰۱ ۱۳۹۹/۰۹/۰۲

   سلام و ممنون از شما

   امیدورام آموزش راه اندازی تگ پروداکت براتون مفید بوده باشه

   ببینید من خودم یک بار حساب فیسبوکم بسته شد و رفتم از طریق بخش Help Center فیسبوک یه درخواست براشون زدم و نوشتم که حساب من دارای داده های تجاریه و ممنون میشم که اون رو باز کنید. بعد از دو روز هم باز شد.

   عبارت زیر رو در گوگل جست و جو کنید و لینک مربوط به درخواست رسیدگی رو باز کنید و پیام خود را برای فیسبوک ارسال کنید.

   applying for facebook account enable

 24. اربابی
  ۱۲:۲۱ ۱۳۹۹/۰۹/۲۸

  سلام.خیلی عالی و حرفه ای اجرا کردید و توضیح دادید.هم فیلم رو خوب ارایه دادید هم با حوصله متن و توضیحات رو اضافه کردید.
  واقعا خسته نباشید.

  • عرفان رحیمی
   ۵:۱۹ ۱۳۹۹/۰۹/۲۸

   سلام دوست عزیز
   ممنون از لطف شما
   خوشحالم که فیلم راه اندازی تگ پروداکت براتون مفید بود.

 25. امیر
  ۲:۲۸ ۱۳۹۹/۰۹/۲۸

  سلام
  امکانش هست اگر اینستگرام متوجه شود پیج ایرانی هست یا بر اساس موارد گفته شده نیست علاوه بر اینکه قابلیت تگ محصولات را فعال نکند پیچ اینستگرام را هم ببندد؟

  • عرفان رحیمی
   ۵:۲۱ ۱۳۹۹/۰۹/۲۸

   سلام دوست عزیز وقت شما بخیر

   بعید می دانم اینستاگرام کل پیج را مسدود کند، فوقش اینه که امکان فروشگاه اینتاگرام یا همون تگ پروداکت رو از شما می گیرد ولی به هر حال ریسک هم دارد چون ما نمی دانیم پشت این قوانینی که برای ایران تعریف شده، واقعا چه الگوریتمی قرار دارد.

 26. پری
  ۱۰:۴۵ ۱۳۹۹/۱۲/۰۳

  سلام شماره ترکیه به درد نمیخوره؟؟

  • عرفان رحیمی
   ۱۰:۲۰ ۱۳۹۹/۱۲/۰۹

   سلام وقت شما بخیر

   باید تست کنید که با شماره ترکیه میشه فروشگاه اینستاگرامی رو راه اندازی کرد یا نه

 27. مجید
  ۵:۳۶ ۱۴۰۰/۰۲/۱۳

  سلام سوالی داشتم آیا برای معرفی محصولات و قیمت مثلا پوشاک باید پیج فروشگاه درست کنم که به فیسبوک متصل باشه یا احتیاجی نیست
  چون میخوام فقط اگه فروشی بود افراد به دایرکتم پیام بدن و لینکی نمیزارم تو پیجم

  • عرفان رحیمی
   ۱۲:۴۵ ۱۴۰۰/۰۲/۱۳

   سلام وقت شما بخیر

   خیر لازم نیست. تو این حالت باید افراد را برای دریافت قیمت به دایرکت خودتان هدایت کنید و اونجا می توانید لینک وبسایت یا صفحه محصول خود را ارسال کنید.

 28. سینا
  ۹:۵۸ ۱۴۰۰/۰۴/۱۹

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم که برای اکانت های قدیمی که داخل اینستا ساخته شده با شماره ایران یا لوکیشن ایران امکان ساخت shop هست یا باید یه پیج جدید ساخته بشه ؟

  • عرفان رحیمی
   ۱:۳۳ ۱۴۰۰/۰۴/۲۱

   سلام ، متاسفانه چند ماهی هست به دلیل بحث تحریم ها با مشکلات رو به رو شده فعال شدن شاپ در اینستاگرام

 29. سینا غفاریان
  ۱۰:۰۹ ۱۴۰۰/۰۴/۱۹

  سلام وقت بخیر
  ایا امکانش هست برای اکانت های قدیمی ساخته شده در اینستا با شماره ایران یا لوکیشن ایران shop ساخت یا کلا باید یه اکانت جدید ساخت ؟

  • عرفان رحیمی
   ۱:۳۴ ۱۴۰۰/۰۴/۲۱

   سلام وقت بخیر میخواستم بدونم که برای اکانت های قدیمی که داخل اینستا ساخته شده با شماره ایران یا لوکیشن ایران امکان ساخت shop هست یا باید یه پیج جدید ساخته بشه ؟

 30. Arshia
  ۲:۲۸ ۱۴۰۰/۰۶/۱۴

  سلام ببخشید میشه لینک فیلم رو قرار بدید

 31. علیرضا
  ۲:۱۵ ۱۴۰۰/۰۷/۱۸

  سلام
  وقتتون بخیر
  میشه به جای استفاده از آدرس و شماره تلفن فیک شیلی و آلمان از شماره و آدرس امریکا استفاده کرد
  مشکلی پیش نمیاد
  ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏

  • عرفان رحیمی
   ۸:۲۴ ۱۴۰۰/۰۷/۲۴

   سلام وقتتون بخیر باشه
   بله می تونید این کار رو انجام بدید. البته می تونید از شماره مجازی هم استفاده بکنید.
   برای اینکار به وبسایت نامبرلند سربزنید.

 32. حمیدرضا
  ۳:۴۶ ۱۴۰۰/۰۷/۲۶

  سلام بسیار ممنون مفید و کاربردی بود فقط مثلا من برای فروشگاه عطاری میخوام پیج اینستا بزنم ولی نهایتا کار مشاوره یا گذاشتن تخفیفات یا معرفی محصول و خاصیتها باشه و فروش از طریق اپلیکیشن باشه , نیازی به اکانت بیزینیسی هست؟ و اینکه حتما باید مشخصات کشور دیگری رو باید در اول کار وارد کنم؟

  • عرفان رحیمی
   ۸:۳۴ ۱۴۰۰/۰۷/۲۷

   سلام وقت شما بخیر باشه
   ممنون از شما، خوشحالم که مقاله آموزش ساخت فروشگاه اینستاگرامی براتون مفید بو.
   بله در این صورت هم باید حساب شما بیزینسی باشه.
   برای راه اندازی حساب تجاری، نیازی به وارد کردن اطلاعات شهر دیگری ندارید.

 33. آس خدمت
  ۱۱:۵۸ ۱۴۰۳/۰۲/۰۶

  یکی از بهترین آموزش هایی که به عمرم دیدم
  موفق و پیروز باشید
  https://askhedmat.ir

  • عرفان رحیمی
   ۱۱:۰۷ ۱۴۰۳/۰۲/۱۸

   قربان شما خوشحالم که مفید بود.