معرفی مشاغل پردرآمد برای خانم ها در ایران (سال 1400)

معرفی مشاغل پردرآمد برای خانم ها در ایران (سال 1400)

09مشاغل پردرآمد برای خانم ها در ایران: یکی از دغدغه های بزرگ خانم در ایران، مشکل کسب درآمد است. امروزه بسیاری از خانم ها دغدغه داشتن شغلی پردرآمد و خوب را در سر خود دارند و به دنبال جدیدترین ایده های کسب درآمد برای خانم ها در ایران هستند.

داشتن یک شغل خوب و درآمد مناسب و استقلال مالی امروزه برای خانم ها اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مقاله در وب سایت مارکتر ها تلاش داریم تا شما را به طور کامل با مشاغل پردرآمد برای خانم ها در ایران آشنا کنیم تا بتوانید از این طریق برای خودتان به کسب درآمد برسید. پیشنهاد می کنم حتما مقاله “80 ایده پولساز برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی” را مطالعه کنید.

مشاغل مناسب برای خانم ها در ایران

دختر ها و خانم های ایرانی توانایی انجام دو نوع کار را دارند. دو نوع کاری که اگر به صورت حرفه ای پیگیر آن باشند می توانند از طریق آن به درآمد های خوب و مناسب برسند. دسته اول مشاغل پردرآمد برای خانم ها، کار هایی است که باید برای آنها از خانه بیرون بروند و نوعی از کارها هست که خانم ها در خانه نیز می توانند مشغول آن شوند و از این طریق به درآمد برسند. در ادامه این مقاله تلاش داریم تا شما را با برخی از مهم ترین مشاغل پر درآمد جذاب خارج و داخل خانه آشنا کنیم.

لیست مشاغل پردرآمد غیر آنلاین برای خانم ها

پردرآمدترین شغل برای خانم ها

اگر بحواهیم به پردرآمدترین شغل برای خانم ها اشاره کنیم، شغل های متنوعی بسته به مهارت و علاقه خانم ها می توانید پیدا کنید. جالب آنکه خانم ها در یافتن شغل های پردرآمد برای بانوان  شغل های زیادی نسبت به آقایان می توانند پیدا کنند.

در ادامه به معرفی 10 عنوان از پردرامدترین شغل برای بانوان  اشاره می کتیم و در ادامه با معرفی مهارت های پولساز برای خانم ها که در خانه می توانند برای خود ایجاد کنند اشاره می کنیم.

1: روانشناسی

اگر در حال حاضر در دبیرستان به تحصیل در رشته انسانی مشغول هستید، سفت به رشته خود بچسبید و برای درس خواندن خود برنامه ریزی کنید. زیرا یکی از جذاب ترین و پردرآمد ترین مشاغلی که بانوان می توانند به راحتی در ایران به آن مشغول شوند روانشناسی است.

این کار از مشاغلی به حساب می آید که شما هم می توانید در منزلتان و هم در مطبی خارج از منزل انجامش دهید. خانم ها به دلیل اینکه در درک احساسات افراد مختلف و مشکلاتشان توانایی بهتری نسبت به آقایان دارند در این زمینه بسیار موفق هستند و شما می توانید مشغول شدن به این کار به درآمد خوبی برای خود برسید. مخصوصاً اگر بتوانید یک پیج اینستاگرامی راه اندازی کنید و با برنامه ریزی شروع به تولید محتوای هدفمند کنید، قطعاً می توانید به درآمد بالایی دست یابید.

2: وکالت

یکی دیگر از درس هایی که در رشته انسانی می توانید به دنبال آن باشید که می تواند آینده شغلی مناسبی نیز برای شما داشته باشد، وکالت است. تعداد وکیل های خانم در حال حاضر در کشورمان رو به افزایش است و خانم ها نیز معمولاً ترجیح می دهند که وکیل خانم داشته باشند تا محرم اسرارشان باشد و بهترین ها را برای او بخواهد. برای همین وکالت نیز یکی از شغل پردرامد برای خانم ها است که شما می توانید پس از تحصیل در رشته انسانی ادامه دهید و به واسطه آن به کسب و کار برسید.

3: سالن های زیبایی و آرایشگاه ها

یکی دیگر از مشاغل جذاب و کارهای پردرآمد برای خانم ها در هر سنی، کار در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی است. شما می‌توانید با یادگیری تکنیک ها و کار های مختلف از قبیل کوتاه کردن مو با حالت های مختلف، رنگ کردن مو، کاشت ناخن، اکستیشن کردن یا مهارت های دیگر، به راحتی در سالن های زیبایی یا حتی در سالن زیبایی خودتان به کسب درآمد عالی برسید.

 

4: متخصص روابط عمومی

یکی دیگر از مهم ترین و پردرآمد ترین مشاغل برای بانوان در ایران، متخصص روابط عمومی یک مجموعه یا شرکت بودن است. یک متخصص روابط عمومی اطلاعات مورد نیاز مشتریان را جمع آوری می کند و در اختیارشان می گذارد. معمولا کسانی که در این بخش کار می کنند باید درک خوبی از کسب و کار داشته باشند و مهارت های برقراری ارتباط بالایی داشته باشند که این دو ویژگی در خانم ها بیشتر دیده می شود.

5: پرستاری

یکی دیگر از مشاغلی که در ایران خانم‌ها نسبت به آقایان در آن موفق ترند و بیشتر به عنوان شغل پردرآمد برای خانم ها حساب می شود، پرستاری است. پرستاری از دسته مشاغل مهم در رشته پزشکی و تجربی است که خانم ها می توانند وارد آن شوند و از طریق آن به درآمد مناسب برسند.

6: داروسازی

داروسازی نیز در کنار دندان پزشکی از مشاغلی است که افراد بسیار زیادی در پی تحصیل در رشته تجربی در دبیرستان به امید رسیدن به آن وارد دانشگاه می شوند. کار داروسازی نیز از دیگر کارهایی است که بانوان بسیار در آن موفق هستند و می توانند به خوبی در این کار به درآمد های بالا و مناسب برسند.

داروسازی یک مهارت تخصصی است که اگر خانمی در حال تحصیل رشته آن است می تواند در حال و هم در آینده به عنوان شغل های پردرآمد برای خانمها محسوب شود که در کنار کار اصلی می تواند مشغول شود.

 

7: خیاطی

از دیگر مشاغلی که خانم‌ها بیشتر از آقایان در ایران مشغول آن هستند؛ خیاطی می باشد. خیاطی نیز امروزه یکی از مشاغلی است که خانم ها می توانند هم در منزل و هم در محیط های کارگاهی آن را انجام دهند. شما می توانید با گرفتن سفارش های مختلف و کمی مهارت در خیاطی، لباس های زیبا بدوزید و از این طریق درآمد خوبی کسب کنید.

8: عکاسی

از دیگر شغل های پردرآمد برای خانم‌ها مشاغل پولساز و پردرآمد عکاسی است، که خانم ها می توانند به آن مشغول شوند و از آن برای کسب درآمد استفاده کنید. شما می توانید با مشغول شدن در انواع روش های عکاسی به درآمد های بسیار بالا برسید. برخی از مهم ترین روش هایی که می توانید از طریق عکاسی به درآمد برسید عبارتند از:

 • عکاسی در آتلیه
 • عکاسی طبیعت
 • عکاسی مفهومی
 • عکاسی کودکان و خانواده
 • عکاسی ماکرو
 • عکاسی های انتزاعی Abstract
 • عکاسی معماری
 • عکاسی صنعتی
 • عکاسی تبلیغاتی
 • عکاسی پرتره
 • عکاسی مد و Fashion
 • عکاسی حیات وحش

شما می توانید با شرکت در کلاس های آموزشی و خرید یک دوربین و چند نور و یک لب تاپ مناسب ادیت عکس به سادگی در خانه ، پارکینگ یا مغازه ای مناسب اجاره کرده و از خانم ها و بچه ها از طریق عکاسی کسب درآمد کنید. هر چند این شغل یک شغل تخصصی محسوب می شود اما یادگیری و کسب و مهارت در آن جدا از سختی ارزش بالایی دارد.

9: طراحی لباس

از بهترین شغل‌ها برای خانم ها در دنیا جدا از آقایان و مخصوصا بانوان که بانوان اسم و رسم بیشتری در این زمینه دارند، طراحی لباس است. سلیقه خانم ها در زمینه لباس و پوشاک مثال زدنی است. برای همین بسیاری از بانوان با سلیقه و خلاق وارد بیزنس طراحی لباس می شوند.

خانم ها در این کار می توانند به طور آزادانه لباس های زیبا و قشنگ طراحی کنند و از این راه به درآمد عالی برای خود برسند. طراحی لباس یکی از بهترین شغل ها برای خانم ها می باشد. از آنجایی‌که فروش لباس های بانوان نیاز به حوصله و وقت بیشتری است خانم ها بهتر از آقایان در این مشاغل پردرآمد موفق هستند.

10: فروشندگی

خانم ها همانطور که گفتیم، در زمینه های مختلف بسیار خوش سلیقه اند. این موضوع باعث می شود که بانوان به فروشنده های بسیار موفق در زمینه های مختلف تبدیل شوند. از مهم ترین کار هایی که می توانید در ایران به آن مشغول شوید و از آن درآمد بالا کسب کنید. شما می توانید از طریق فروشندگی در مغازه ها و فروشگاه های مختلف یا با افتتاح فروشگاه خودتان به درآمد مناسبی برسید.

شغل مناسب خانم ها در امر فروشندگی به دلیل مهارت بالای آنها در صحبت با مشتریان و استفاده از روابط احساسی برای نفوذ در تمایل مشتری از مزیت های خوب شغل فروشندگی است.

 

لیست مشاغل پردرآمد آنلاین

شغل مناسب برای خانمها در منزل

اگر بخواهیم به بهترین و پردرآمدترین شغل برای خانم ها در خانه اشاره کنیم کارهایی است که شما می توانید با لب تاپ یا گوشی خود آن را انجام دهید. در این شغل شما نیازی به رفتن به بیرون و دردسرهای ترافیک را ندارید و وقت بیشتری در کنار کار در خانه خواهید داشت.

از جمله شغل های مناسب خانم ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1: انواع مشاغل فریلنسری

کامپیوتر یکی از مهم ترین ابزار ها در دنیای دیجیتال امروزی می باشد که استفاده از آن را تقریبا همه ما بلدیم یا باید بلد باشیم. بسیاری از مشاغل فریلنسری را شما می توانید به صورت آنلاین و به صورت دورکاری برای کارفرما های مختلف انجام دهید. این می توانید یکی از بهترین راه های کسب درآمد برای خانم ها باشد. کار های کامپیوتری مختلف شغل مناسب برای خانمها در منزل به حساب می آید. انواع کار هایی که می توانید به واسطه یک کامپیوتر از آنها کسب درآمد کنید عبارتند از:

 • برنامه نویسی
 • مقاله نویسی
 • وبلاگ
 • تایپ
 • ترجمه
 • طراحی سایت
 • سئو سایت
 • طراحی گرافیک
 • انیمیشن سازی
 • ویراستاری

2: پیج اینستا بزنید!

یکی از راه های مهم کسب درآمد در دنیای امروز که می توانید در خانه به راحتی انجام دهید، این است که در خانه یک پیج اینستاگرام درست کنید و در آن تولید محتوا کنید. محتوا شما هر محتوایی می تواند باشد. برخی از مهم ترین انواع محتوا های پرطرفدار که می توانید تهیه کنید عبارتند از:

 • محتوا های فان و سرگرمی
 • ولاگ های روزانه (روزمرّگی ویدیویی)
 • محتوا های آموزش در زمینه های متنوع
 • محتوا های گردشگری
 • محتوا های خبری در زمینه های خاص

شغل بلاگری ایسنتاگرام یکی از شغل های خوب برای خانم ها است. چرا که نیاز به هزینه بالایی نداشته و می توانند با خلاقیت و هنر خود و نمایش آن به درآمد خوبی برسند. جالب آنکه بلاگری و ادمینی اینستاگرام از پردرآمدترین شغل های ایران در سال ۱۴۰۰ محسوب شده است.

3: چنل یوتیوب درست کنید!

اگر یک زن خانه دار یا یک دختر جوان هستید و به دنبال راهی برای کسب درآمد دلاری هستید که درآمد مناسبی داشته باشید، افتتاح یک چنل یوتیوب و کسب درآمد از دومین سایت پربازدید جهان می تواند بهترین انتخاب شما باشد. کسب درآمد از یوتیوب از بهترین مشاغل خانگی موفق در ایران به حساب می آید.

شما می توانید یک پیج یوتیوب برای خود ایجاد کنید و محتوایی خاص و مورد علاقه خود را در آن منتشر کنید. اگر بتوانید پیج خود را به هزار سابسکرایبر یا 4 هزار ساعت نمایش برسانید، می توانید از تبلیغ های هر ویدیو خود به ازای هر 1000 بازدید درآمد دلاری کسب کنید که هر چه سابسکرایبر ها و بازدید های شما بالاتر باشد، درآمد شما نیز بالاتر می رود. کسب درآمد از یوتیوب در حال حاضر پردرآمدترین شغل برای خانم ها و آقایان در ایران به حساب می آید.

 

لیست مشاغل پردرآمد خانگی

 

1: فروش غذای خانگی

آشپزی خانم ها همیشه مثال زدنی و بی نظیر است. اگر شما نیز خود را آشپز خوبی می دانید و دوست دارید از این هنر خود در خانه برای کسب درآمد استفاده کنید، می توانید غذای خانگی خود را به فروش برسانید و برای سفارش های مختلف غذا درست کنید و از این طریق به درآمد برسید. از دسته مهم ترین مشتری های شما می توانند کارمندان شرکت هایی که ناهار نیاز دارند یا دانشجو هایی که در نزدیکی شما هستند باشند.

اگر شما بتوانید با مهارت آشپزی خود یک آشپزخانه کوچک راه اندازی کنید می توانید با عضویت در اسنپ فود به سادگی یک شعبه غذایی باز کنید و به صورت سفارش آنلاین غذا ارسال کنید. این شغل با کمک اسنپ فود پردرآمدترین شغل های ایران برای بانوان محسوب می شود.

2: تولید چیپس میوه ای

چیپس های میوه یکی از محبوب ترین محصولات و فرآورده های میوجات می باشند که طرفداران بسیار زیادی دارند. ایران نیز یک کشور 4 فصل است که در زمان های مختلف سال شما می توانید میوه های مختلف را خشک کنید و این چیپس های میوه ای که تولید کرده اید را به فروش برسانید و از این راه به درآمد برسید.

تولید چیپس های میوه ای هم بخشی  از شغل های پردرآمد در ایران برای خانم ها محسوب می شود که اگر بتوانید برای خود بازار آن را درست کنید و سفارش تهیه بگیرید موفقیت شما در کسب درآمد بیشتر خواهد شد. چیپس های میوه ای را می توانید در تمامی فروشگاه های غذایی بازاریابی کرده و فروش کنید.

3: کیک و شیرینی خانگی

کیک پزی و درست کردن دسر های مختلف نیز می تواند یکی دیگر از راه هایی باشد که شما می توانید از فعالیت های خود در آشپزخانه منزلتان از طریق آن به درآمد برسید. شما می توانید در خانه سفارش های کیک های مختلف بگیرید و انواع دسر ها و کیک های مختلف را با سفارش دیگران درست کنید و از این طریق به درآمد برسید.

4: پرورش گیاهان خانگی

امروزه گل و گیاه های مختلف به یکی از بهترین و زیبا ترین وسایل برای تزئین خانه تبدیل شده است. اگر شما یاد بگیرید تا گیاه های خانگی را پرورش دهید و آنها را به فروش برسانید می توانید از این طریق به درآمد بسیار مناسب و خوبی برسید. شما فقط کافی است که به طور کامل یاد بگیرید که گیاهان خانگی را پرورش دهید و بعد از آن می توانید به خوبی از این راه درآمد کسب کنید. پرورش گیاهان خانگی بهترین شغل برای زنان خانه دار می باشد.

در این مقاله در وب سایت مارکتر ها تلاش داشتیم تا برخی از مهم ترین مشاغل پردرآمد برای خانم ها در ایران معرفی کنیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

2.6/5 - (33 امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. تم تولد و لوازم تولد نامبروان
  4:43 1401/03/02

  ممنونم از مطالب خوبی که همیشه توی سایتتون قرار میدید. شغل من هم تولید تم تولد دخترانه و تم تولد پسرانه با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت ، عمده فروشی تم تولد و فروش عمده لوازم تولد با بهترین شرایط . شما هم عضوی از خانواده نامبروان تم شوید فقط کافیست به آدرس http://www.number1theme.ir مراجعه کنید .

  • عرفان رحیمی
   8:57 1401/03/04

   سلام وعرض ادب
   ممنون از همراهیتون
   سلامت باشید