روش‌های تبلیغات در اینستاگرام | راهنمایی برای رشد کسب و کارهای آنلاین

روش‌های تبلیغات در اینستاگرام | راهنمایی برای رشد کسب و کارهای آنلاین

آیا شما هم از دست تبلیغات اینستاگرام کلافه شده‌اید؟! گاهی صفحات مختلف آن قدر در اینستاگرام تبلیغ می‌گذارند که آدم دلش می‌خواهد موبایلش را به زمین بکوبد! به نظرتان چرا برندها و کسب و کارها تا این حد به تبلیغات در اینستاگرام علاقه دارند؟ چرا اینستاگرام محبوب‌ترین شبکه اجتماعی برای تبلیغات است؟

اگر به شما بگویند جایی هست که یک میلیارد نفر در آن حضور دارند و می‌توانید با هزینه خیلی کم محصولتان را در آن تبلیغ کنید، این کار را انجام نمی‌دادید؟! (با کمال میل دنبال تبلیغات در اینستاگرام می‌رفتید ) برای همین است که هر ماه ۲ میلیون نفر در اینستاگرام خدماتشان را تبلیغ می‌کنند!
به همین دلیل است که کسب و کارها محصولاتشان را در اینستاگرام تبلیغ می‌کنند. ولی یک سوال؛ وقتی اینستاگرام تا این حد برای تبلیغات خوب است، یعنی هر آگهی که در آن بگذاریم جواب می‌دهد؟ نه! هر چیزی قواعد خودش را دارد. برای تبلیغات موثر در اینستاگرام باید به قول معروف راه و چاه را بلد باشید.
در یک جمله کلی می‌توانیم بگوییم که تبلیغات خلاقانه در اینستاگرام خیلی خوب جواب می‌دهند. ولی درباره همین چند کلمه باید کلی حرف بزنیم. این که اصلاً تبلیغات در اینستاگرام یعنی چه؟ چه انواعی دارد و چطور باید چاشنی خلاقیت را به آن اضافه کنیم.
نگران نباشید. درباره این مسئله سوال زیاد است. در ادامه هم این پرسش‌ها را جواب می‌دهم، هم به شما می‌گویم که چطور می‌توان با تبلیغات در اینستاگرام به سود سرشار رسید و پولدار شد.

انواع تبلیغات در اینستاگرام – استوری یا پست؟

تبلیغات در پیج اینستاگرام یا به شکل استوری است یا پست. هر یک از آن‌ها چند مدل دارند و کاربردشان هم متفاوت است. بیایید اول انواع پست‌ها و استوری‌های تبلیغاتی را بررسی کنیم. البته قبلش یک چیز را باید بدانید:
«در کل دو نوع تبلیغات در اینستاگرام داریم: تبلیغات رسمی ‌و غیر رسمی. رسمی ‌یعنی همان‌هایی که با پرداخت پول به اینستاگرام انجام می‌شوند. مثل تبلیغات فیسبوک. این نوع تبلیغ در ایران کمتر انجام می‌شود؛ به خاطر تحریم و دلار و چیزهایی که خودتان می‌دانید.

تبلیغات غیر رسمی که اتفاقا طرفدارهای بیشتری دارند، یعنی شما به اینفلوئنسرها یا صفحات پرطرفدار پول می‌دهید و آن‌ها هم محصول و خدمات‌تان را تبلیغ می‌کنند».
حالا وقت آن است که انواع پست‌ها و استوری‌ها را به شما توضیح بدهیم.

تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در استوری اینستاگرام

کاربران اینستاگرام عاشق استوری هستند. برای همین است که مثلا وقتی برف می‌آید، آنقدر استوری برف می‌بینیم که انگشتمان یخ می‌زند! جالب است بدانید که هر روز ۵۰۰ میلیون استوری در اینستاگرام دیده می‌شود. پس برای تبلیغات موثر در اینستاگرام، استوری یک گزینه عالی است.
تبلیغات در استوری اینستاگرام یک خوبی دیگر هم دارد. می‌توانید در استوری‌ها لینک بگذارید و کاربرها را به جایی که می خواهید، هدایت کنید. اگر بخواهید تبلیغات رسمی ‌انجام بدهید، اینستاگرام چند گزینه پیشنهاد می‌دهد:
• درخواست فوری
• درخواست رزرو
• ارتباط با ما
• تماس فوری
• دانلود
بسته به نوع کسب و کار می‌توانید هر کدام از آنها را استفاده کنید. تبلیغات رسمی‌اینستاگرام شبیه به فیسبوک است. یعنی می‌توانید به صورت هدفمند، مخاطبان خود را انتخاب کنید و تبلیغ را فقط به آن‌ها نشان بدهید.
قبلا گفتیم که تبلیغات خلاقانه در اینستاگرام تاثیر خیلی خوبی دارند. استوری پر از گزینه‌های متنوع برای خلاقیت است. مثل نظرسنجی‌ها و افکت‌های ویدیویی و فیلترهای مختلف.
تبلیغ غیر رسمی ‌استوری هم فرق زیادی با نوع رسمی‌اش ندارد. باز هم گزینه‌های مختلف استوری را می‌توانید به کار بگیرید. فقط گزینه‌هایی که در بالا به آن اشاره کردیم، در این نوع تبلیغ‌ها وجود ندارند. البته خیلی راحت می‌توان با نوشتن یک متن خوب برای بالا کشیدن صفحه، مشکل را حل کرد.

پس تبلیغات استوری در اینستاگرام بهترین گزینه هستند. صبر کنید؛ پس تکلیف پست‌های تبلیغاتی چه می‌شود؟ بگذارید اول آنها را توضیح بدهیم و بعد درباره بهتر بودن استوری یا پست نظر بدهید.

پست‌های تبلیغاتی در اینستاگرام

اینستاگرام در پست‌ها کلی گزینه برای کسب و کارها ارائه می‌دهد. پست‌ها یا عکس هستند یا ویدیو. برای هر یک از آن‌ها انتخاب‌های زیادی دارید. اول درباره ویدیوها توضیح می‌دهیم که محبوب‌تر هستند.
اینستاگرامرها عاشق ویدیو هستند. برای همین است که تماشای ویدیو در اینستاگرام از سال ۲۰۱۷ تا حالا ۸۰ درصد بیشتر شده است. نرخ تعامل (Engagement rate) ویدیوها اصلا قابل مقایسه با عکس نیست. کاربرها ویدیوهای جذاب را به اشتراک می‌گذارند و آنها را ذخیره می‌کنند.
گزینه‌های اینستاگرام برای تبلیغات رسمی ‌ویدیویی مثل استوری هستند. می‌توانید مخاطبان خود را گلچین کنید و محصولات‌تان را در ویدیو نشان بدهید. اگر دنبال انتخاب‌های بیشتر هستید، سراغ عکس‌های تبلیغاتی بروید.
شاید شما هم گزینه «اطلاعات بیشتر» (Learn more) در بعضی از پست‌ها را دیده باشید. این تنها یکی از امکانات اینستاگرام برای عکس‌های تبلیغاتی است. در کل این انتخاب‌ها در دسترس شما هستند:
• تماس فوری
• رزرو فوری
• مسیریابی
• ارتباط با ما
• دانلود
هر کدام از آن‌ها کاربرد خاصی دارند و برای محصولات مختلف استفاده می‌شوند. عکس‌های تبلیغاتی بازخوردشان واقعا عالی است. تبلیغات در اینستاگرام با این روش، در مقایسه با پلتفرم‌های دیگر نرخ بازگشت سرمایه و نرخ کلیک فوق‌العاده‌ای دارد. اگر دوست دارید ۲ برابر بیشتر کلیک بگیرید و ۳ برابر هزینه تبلیغ پول در بیاورید، سراغ این نوع تبلیغ در اینستاگرام بروید.

در تبلیغات غیر رسمی‌ این گزینه‌ها را در اختیار ندارید. اما معنی‌اش این نیست که شانس موفقیت پایین می‌آید. اتفاقا در بیشتر مواقع، تبلیغات غیر رسمی ‌بهتر جواب می‌دهند. به شرطی که خلاق بودن را فراموش نکنید.
گزینه‌های دیگری هم برای تبلیغات هست. اما اصلی‌ترینشان همان‌هایی بود که به شما گفتیم. حالا یک سوال، تبلیغات پست بهتر هستند یا استوری‌ها؟
به نظرتان کدامشان بهتر جواب می‌دهد؟ هر کدام که مناسب شما باشد! اما چه چیزی تعیین می‌کند که برای تبلیغات، پست یا استوری را انتخاب کنیم؟

انتخاب نوع تبلیغات در اینستاگرام

این که کدام فرمت و کدام نوع از تبلیغات را انتخاب کنید، کاملا بستگی به هدف شما دارد. باید از قبل بدانید که می‌خواهید فالوورهایتان را زیاد کنید، محصول بفروشید یا آگاهی از برند را افزایش بدهید.
مثلا فرض کنیم که می‌خواهید آدم‌های بیشتری برند شما را بشناسند. باید تبلیغی انجام بدهید که کاربرها را به سمت سایت شما هدایت کند، نه این که مستقیم محصول بفروشید.

اگر یک کمپین خاص و موقتی دارید، تبلیغات استوری گزینه بهتری هستند. استوری فقط ۲۴ ساعت باقی می‌ماند و بعدش هم از بین می‌رود. برای همین آن‌هایی که به اصطلاح کمپین ران می‌کنند، عاشق استوری هستند.
در کل استوری در مقایسه با پست محبوبیت بیشتری دارد. ولی اول باید هدف مشخص شود و بعد نوع تبلیغ را انتخاب کنید.

آموزش روش تبلیغات در اینستاگرامشاید برایتان سوال باشد که تبلیغات را باید از کجا شروع کنم؟ اصلا تبلیغات در اینستاگرام چه مراحلی دارد؟
یک توضیح کلی اینجا می‌دهیم. دو راه برای این کار دارید: حساب اینستاگرام و حساب فیسبوک.
اگر صفحه فیسبوک را به اینستاگرام وصل کرده باشید، کار برایتان راحت‌تر است. در بخش تنظیمات فیسبوک، وارد بخش بزینس می‌شوید و کارها را یک به یک انجام می‌دهید. اول باید هدف از تبلیغ را مشخص کنید. بعد نوبت به انتخاب کاربرها می‌رسد. بعدش هم بودجه را تعیین می‌کنید و تبلیغ آماده می‌شود.

در خود اینستاگرام هم می‌شود این کارها را انجام داد. ولی در کل تنظیم تبلیغات در اینستاگرام، از داخل حساب فیسبوک راحت‌تر است.
برای تبلیغات رسمی هم باید دنبال اینفلوئنسرها و صفحات پربازدید باشید. تبلیغات در پیج اینستاگرام خوب، به بررسی دقیق نیاز دارد. انتخاب اینفلوئنسر مناسب خودش چند مرحله دارد و در یک مقاله دیگر باید مفصل درباره آن حرف زد.
یک سری نکته دیگر هم هست که برای تبلیغات موثر در اینستاگرام باید به آنها دقت کنید.

پیشنهاد ما اینه که مقاله ” افزایش رتبه گوگل ” را از دست ندهید.

جمع‌بندی؛ چند نکته برای موفقیت تبلیغات در اینستاگرام

• بگذارید خیالتان را راحت کنیم. اگر مخاطب‌هایتان را خوب نمی‌شناسید، بیخیال تبلیغات در اینستاگرام شوید. برای موفقیت در این کار، باید بدانید دقیقا چه کسانی قرار است آگهی شما را ببینند.
• کپشن را با نهایت دقت بنویسید. اینجا بلاگ نیست که هر چند هزار کلمه که دوست داشتید بنویسید. در کپشن اینستاگرام فقط ۲۲۰۰ کاراکتر جا می‌شود. پس کلمات را با دقت انتخاب کنید؛ طوری که مخاطب‌ها ترغیب شوند و کاری که شما می‌خواهید را انجام بدهند
• هشتگ‌ها را فراموش نکنید. این مربع‌های دوست‌داشتنی نرخ تعامل را تا ۱۲ درصد بیشتر می‌کنند. اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد که در هر پست از ۳۰ هشتگ استفاده کنید. ولی بهتر است حواستان بیشتر به کیفیت باشد تا کمیت.
• بعد از اجرای هر آگهی، میزان موفقیت آن را اندازه بگیرید. با این کار ایرادها را پیدا می‌کنید و تبلیغات بعدی در اینستاگرام بهینه و حتی کم‌هزینه‌تر می‌شوند
تبلیغات در اینستاگرام یک راه عالی برای موفقیت در کسب و کار است. اگر همه چیز را درست و طبق اصول انجام بدهید، مطمئن باشید بزینس شما خیلی سریع رشد می‌کند و سودآور می‌شود.

۵/۵ - (۱۷ امتیاز)

حرفه خود را با برنامه نویسی تحت وب آغاز کردم و رفته رفته با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم و در مسیر تحلیل انواع وب‌سایت‌ها،سئو و بازاریابی اینترنتی قرار گرفتم. مجلّه آموزشی مارکترها را با علاقه فراوان و برای کمک به رشد کسب‌وکارها در فضای دیجیتال راه اندازی کردم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *