20 ایده پولساز بدون سرمایه (فقط با یک خط اینترنت !)

20 ایده پولساز بدون سرمایه (فقط با یک خط اینترنت !)

شما هم به دنبال ایده های پولساز بدون سرمایه هستید ؟! بسیاری از افراد سرمایه کافی برای شروع یک کسب و کار بزرگ را ندارند. این افراد به دنبال کسب و کار هایی هستند که بدون نیاز به سرمایه آنچنانی راه اندازی کنند و از آنها درآمد کسب کنند. برای همین است که اکثر افراد به دنبال ایده های پولساز می گردند تا کسب و کار راحت و بدون سرمایه ای برای خود راه اندازی کنند.

در این مقاله در وب سایت مارکتر ها، تلاش داریم تا شما را با 20 ایده پولساز بدون سرمایه آشنا کنیم که به سرمایه نیازی ندارند.

ایده های پولساز واقعی بدون سرمایه

تا به حال این موضوع برایتان پیش آمده است که دوست داشتید برنامه ای برای کسب و کار خود پیاده کنید و فعالیتی را شروع کنید، اما نمی دانستید که چه فعالیتی؟ یا حتی کسب و کار هایی بوده که به ذهنتان برسد اما سرمایه لازم و کافی برای آن را نداشته اید.

در این زمان شما می توانید به سراغ ایده ها و کسب و کار هایی بروید که سرمایه آنچنانی نیاز ندارد. این ایده ها معمولا به کار خود شما نیاز دارند و شما می توانید با سرمایه های خیلی کم و با امکاناتی که در اختیار دارید، این کسب و کارها را راه اندازی کنید. در ادامه تلاش داریم تا شما را به چند نمونه مهم از این کسب و کار ها آشنا کنیم.

ایده های کسب و کار کامپیوتری

اگر یک کامپیتر در خانه دارید و به کار کردن با کامپیوتر نیز علاقه مند هستید، در ادامه چند کسب و کار بی نظیر که می توانید این ایده را بدون هیچ سرمایه ای راه اندازی کنید را به شما معرفی می کنیم.

1: وبلاگ بسازید!

یکی از بهترین ایده های پولساز در خانه که به هیچ سرمایه ای نیاز ندارد و شما برای آن فقط به یک کامپیوتر، اینترنت و اندکی خلاقیت نیاز دارید، وبلاگ نویسی است. نزدیک به 20 سال است که وبلاگ نویسی به یکی از کار هایی تبدیل شده است که بسیاری از افراد انجام می دهند. یک وبلاگ با سایت ساز های راحت و ساده برای خود درست می کنند و موضوعاتی که در آن مهارت دارند و آشنایی کامل در حوزه آن دارند را به عنوان مقالات و پست های مختلف در وبلاگ خود منتشر می کنند.

اگر شما بتوانید یک وبلاگ عالی در زمینه هایی که خودتان به آن علاقه دارید، درست کنید و تعداد بازدید وبلاگ خود را بالا ببرید، می توانید از طریق تبلیغات، درآمد بسیار بالا و مناسبی داشته باشید. البته این کار به فعالیت روزانه و زمان زیاد احتیاج دارد. پس بعد از مدت کوتاهی نا امید نشوید! برای مثال طراحی یک وبلاگ در زمینه های ورزشی و پیشرفت دادن آن می تواند یک شغل پر درآمد با سرمایه کم برای آقایان باشد.

وبلاگ بسازید!

2: طراحی گرافیک

اگر به نرم افزار هایی مانند فتوشاپ (Photoshop)، ایلاستریتور (Illustrator) یا حتی این دیزاین (In Design) مهارت دارید، می توانید به راحتی طراحی گرافیک را در منزل خود انجام دهید. درست است که طراحی گرافیک ابزار های خاص و گرانی دارد که سرمایه می خواهد اما شما می توانید با طراحی گرافیک به صورت ساده و با ابزار های ساده ای مثل موس به درآمد های بی نظیر برسید.

طراحی گرافیک

3: برنامه نویسی

یکی از پولساز ترین مهارت هایی که می توانید یاد بگیرید و از آن به درآمد بالا برسید، مهارت برنامه نویسی است. کد نویسی و برنامه نویسی در زمینه های مختلف ویندوز، لینوکس، اندروید، IoS، تحت وب یا هر زمینه دیگر، می تواند برای شما یکی از بهترین شغل های پردرآمد بدون سرمایه در منزل باشد.

شما فقط کافیست که یک زبان برنامه نویسی را به طور کامل یاد بگیرید و در خانه پشت سیستم خود بنشینید و برای شرکت های مختلف یا پروژه های مختلف برنامه نویسی انجام دهید.

 

برنامه نویسی

4: طراحی وب سایت

یکی از راحت ترین و بهترین ایده های پولساز بدون سرمایه در جهان، طراحی سایت است. زندگی همه ما به سمت دیجیتالی شدن می رود و امروزه بسیاری از افراد به سایت های مختلف برای ارائه کسب و کار خود نیازمندند. شما می توانید با طراحی وبسایت برای دیگران به درآمد بی نظیری برسید و می توانید این کار را به راحتی در منزل انجام دهید.

در گذشته سایت ساختن پروسه سخت و سنگینی بود اما در حال حاضر و به کمک سایت ساز های مختلفی مانند وردپرس، جوملا، پرستاشاپ یا غیره شما می توانید این کار را به راحتی انجام دهید و در منزل درآمد کسب کنید.

طراحی وب سایت

5: مهارت های ICDL

احتمالا تا به حال نام ICDL به گوش شما خورده است. آی سی دی ال یک دوره ابتدایی از کامپیوتر است که در آن شما برخی از مفاهیم مختلف کامپیوتر را یاد میگیرید. شما علاوه بر این مفاهیم در طول دوره کار با ویرایشگر های متن (Word)، جدول های اطلاعاتی (Excel)، برنامه های ارائه (Power point) و بانک های اطلاعاتی (Access) آشنا می کند.

شما می توانید با داشتن مهارت کار با این 4 نرم افزار یا نرم افزار های مشابه به آن، کار های مختلفی انجام دهید و از این مهارت خود درآمد کسب کنید.

یادگیری مهارت های ICDL

6: مقاله نویسی و ویراستاری

یکی دیگر از کار هایی که شما می توانید در منزل انجام دهید و از طریق آن به درآمد برسید، مقاله نویسی و ویراستاری در دنیای اینترنت می باشد. شما می توانید مقالات مختلفی را برای اشخاص متفاوت بنویسید و از این راه به آسانی کسب و درآمد داشته باشید.

مقاله نویسی و ویراستاری

7: سئو سایت

سئو کردن سایت، به معنی بهینه سازی سایت برای ارتقا رتبه آن در موتور های جستجو مانند گوگل می باشد. یادگیری سئو سایت می تواند یکی از بهترین ایده های پولساز در خانه باشد. شما فقط کافیست که کمی در این زمینه تجربه کسب و کنید و آموزش ببینید و بعد از آن فقط نیاز دارید که پروژه بگیرید و ماهانه از 3 تا 30 میلیون درآمد داشته باشید.

ایده های پولساز کسب و کار با گوشی تلفن

اگر کامپیوتر نیز ندارید و یا علاقه ای به کار هایی که در بالا به آنها اشاره شد ندارید، می توانید ایده های زیر را به عنوان ایده های پولساز کسب و کار بدون نیاز به سرمایه در منزل در ذهن خود داشته باشید.

1: پیج اینستاگرام راه بیاندازید!

یکی از بهترین راه ها و ایده های پولساز واقعی بدون سرمایه در ایران و جهان، راه اندازی پیج های اینستاگرام و فروش محصولات مختلف یا اینفلوئنسر شدن است. امروزه بسیاری از جوانان به سراغ این کار می روند و در تلاشند که از این راه درآمدی برای خود به وجود بیاورند. شما نیز می توانید یک پیج در زمینه مورد علاقه خودتان ایجاد کنید و به یک اینفلوئنسر در اینستا تبدیل شوید و از فروش محصولات یا تبلیغات اینستاگرامی درآمد کسب کنید.

پیج اینستاگرام راه بیاندازید!

2: عکاسی

عکاسی یکی از رشته های هنر است که علاقه مندان بسیار زیادی دارد. خرید دوربین عکاسی برای انجام دادن این کار می تواند هزینه بسیار زیادی داشته باشد. اما اگر دوربین گوشی شما با کیفیت باشد می توانید عکاسی را به صورت حرفه ای با موبایل خود انجام دهید که امروزه به یک رشته کاری خاص تبدیل شده است.

عکاسی

3: بازاریابی شبکه ای

یکی از ایده هایی که امروزه شما می توانید با سرمایه اندک می توانید با گوشی خود انجام دهید، بازاریابی شبکه ایست. شما می توانید وارد شرکت های مختلف شوید و محصولات آنها را فقط با تماس گرفتن با دیگران و تبلیغ کردن خریداری فرمایید و می توانید با فروش این محصولات و از طریق بازاریابی شبکه ای به درآمد های بالا و مناسب برسید. این می تواند یک شغل پر درآمد با سرمایه کم برای خانم ها در منزل باشد.

لیست سایر ایده های پولساز بدون سرمایه

یکی دیگر از دسته ایده هایی که وجود دارند، ایده های کسب و کاری هستند که شما باید در آنها فعالیت های مختلف داشته باشید. شما با این کار ها نیز می توانید با سرمایه کم و اندک یا حتی بدون سرمایه و فقط با تکیه به مهارت های خود، به درآمد های مناسب برسید.

مربیگری آنلاین در زمینه های مختلف ورزشی یا روانشناسی موفقیت

 • ساخت کانال های پادکست
 • تدریس آنلاین یا حضوری
 • طراحی دکوراسیون داخلی
 • پرستاری بچه
 • پرستاری از سالمندان
 • نگهداری از حیوانات خانگی، آکواریوم ها و گل ها
 • مشاور املاک
 • ایجاد گلخانه ها و فروش گل و گیاهان زینتی
 • همکاری در فروش
 • ترجمه
 • حسابدار شخصی
 • تولید و فروش محصولات پوشیدنی بافتنی مانند تریکو، لیف بافی، دکمه دوزی یا …
 • شمع سازی

نتیجه پایانی

در این مقاله در وب سایت مارکتر ها تلاش داشتیم تا شما را با 20 ایده پولساز بدون سرمایه در دنیا که برای انجام دادن آنها و شروع کسب و کار خود از صفر به سرمایه نیاز نداشته باشید را به شما معرفی کنیم. نکته پایانی که باید در این زمینه بدانید این است که مدت زمان رسیدن به سود بعد از شروع کسب و کار ممکن است طولانی باشد. پس هیچ وقت از کاری که شروع کرده اید خسته نشوید و با قدرت آن را ادامه دهید.

5/5 - (3 امتیاز)

حرفه خود را با برنامه نویسی تحت وب آغاز کردم و رفته رفته با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم و در مسیر تحلیل انواع وب‌سایت‌ها،سئو و بازاریابی اینترنتی قرار گرفتم. مجلّه آموزشی مارکترها را با علاقه فراوان و برای کمک به رشد کسب‌وکارها در فضای دیجیتال راه اندازی کردم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.