۱۰ روش افزایش بازدید استوری اینستاگرام در سال ۲۰۲۲

۱۰ روش افزایش بازدید استوری اینستاگرام در سال ۲۰۲۲

اینستاگرام به یک پلتفرم جهانی تبدیل شده است که از سر‌تا‌سر جهان مخاطب دارد. بنابراین روزانه میلیارد‌ها میلیارد ویدیو، عکس و… در آن به اشتراک گذاشته می‌شود. شما در این میدان پر‌مخاطب باید کاربران خود را پیدا کنید. برای انجام این کار باید هوشمند و فعال باشید. یکی از گام‌ها‌ی مهم که به‌هیچ‌وجه نمی‌توان آن را پشت‌گوش انداخت، در رابطه با استوری‌ها‌ی اینستاگرام است. بااین‌حال افزایش بازدید استوری اینستاگرام هدفی است که همه به دنبال انجام آن هستند؛ اما نمی‌دانند چگونه! کافی است چندین بار در اینستاگرام استوری بسازید؛ خواهید دید که به‌راحتی نمی‌توان بازدید گرفت. حتما با خود فکر می‌کنید، پس چطور می‌توان یک استوری متفاوت با بالا‌ترین ویو را ساخت؟‌

مطالعه بیشتر: معرفی بهترین ربات افزایش فالوور اینستاگرام 

خب امروز قصد دارم طی این مطلب شما را یک قدم به اهدافتان نزدیک‌تر کنم؛ آن هم از طریق اشتراک استوری. همان‌طور که می‌دانید با اینستاگرام می‌توانید پست‌ها‌یی هم به اشتراک بگذارید؛ طوری که بتوانند فالوور‌ها‌ی شما را افزایش دهند. پس چرا استوری؟ خب، باید بگویم که مطابق آمار موثق استوری‌ها در مقایسه با پست‌ها‌ی اینستاگرامی پتانسیل بیشتری در بازار‌یابی، جذب فالوور و افزایش ویو دارند. با این اوصاف حرفه‌ای شدن در نحوه ساخت و اشتراک استوری می‌تواند کمک بزرگی به شما کند. پس آن را دست‌کم نگیرید و تا انتها‌ی مقاله با من همراه باشید.

افزایش بازدید استوری اینستاگرام - مارکترها

اهمیت انتشار استوری

درست است که کیفیت و جذابیت پست‌ها هم مهم هستند؛ اما همان‌طور که گفتیم استوری‌ها در مقایسه با پست‌ها با بازدید بیش‌تر‌ی مواجه می‌شوند. پس سرمایه‌گذاری بر استوری‌ها جهت بالا‌بردن ارزش آن‌ها، یک بازی برد – برد است. با ساختن استوری ارزشمند و کاربردی می‌توانید نظر کاربران زیاد‌ی را جلب صفحه‌ی خود کنید و در نهایت به پیج و کسب‌و‌کار خود رونق بسیار‌ی بدهید. حتما می‌دانید که استوری‌ها تا ۲۴ ساعت ماندگاری دارند؛ پس باید توجه زیاد‌ی به ساخت آن‌ها داشته باشید تا در همین زمان کوتاه بیش‌ترین بازده را داشته باشند. خب، کم‌کم بهتر است به سراغ ۱۰ ترفند بازدید استوری برویم و آن‌ها را بیاموزیم.

مطالعه بیشتر: ۳۵ روش افزایش فالوور اینستاگرام

 

راهکار‌ها‌ی افزایش بازدید استوری اینستاگرام که نباید آن‌ها را از دست بدهید!

۱ – پیج خود را از حالت Private به Public تغییر دهید

Private بودن پیج باعث می‌شود تا تنها فالوور‌ها‌ی شما بتوانند پست‌ها و استوری‌ها‌یتان را بازدید کنند. همین موضوع منجر به ایجاد محدودیت می‌شود و امکان دیده‌شدن استوری با خصوصی شدن پیج در مقایسه با پیج عمومی، بسیار کاهش می‌یابد. از طرف دیگر اگر کسی قصد دنبال‌کردن پیج خصوصی را داشته باشد، فرآیند زمان‌بر‌ی را باید بگذراند. این فرد درخواست می‌دهد و بعد از ساعت‌ها، شما در صورت تمایل این درخواست را می‌پذیرید و یا اینکه رد می‌کنید. به تجربه‌ی خود‌تان در فضا‌ی اینستاگرام توجه کنید. بدون شک پیش آمده است که محتوا‌ی پیجی مطابق میل شما باشد و بخواهید آن را فالو کنید؛ اما بعد با دیدن کلمه‌ی Private، قید دنبال‌کردن آن را بزنید. برای خود من که چنین بوده است. پس با دست خود آمار فالوور‌ها و بازدید‌ها را پایین نکشانید. اگر قصد دارید از طریق اینستاگرام به درآمد‌ی برسید و فالوور‌ها‌ی خود را بیش‌تر کنید، لازم است که با پیج عمومی پیش بروید. افزایش بازدید استوری اینستاگرام به‌هیچ‌وجه با پیج خصوصی سازگاری ندارد.

مطالعه بیشتر: همه چیز درباره هایلایت اینستاگرام

۲ – فالوور‌ها‌ی فیک را ریموو کنید!

فالوور‌ها‌ی فیک، فالوور‌ها‌یی با اکانت تو‌خالی هستند که تنها نامشان در بین دنبال‌کننده‌ها‌ی شما وجود دارد. ممکن است بپرسید که من فالوور فیک نخریده‌ام؛ پس آن‌ها چطور سر از پیج من در‌آورده‌اند؟ خب، این سوال بسیار خوبی است. امروزه برای اینکه فالوور‌ها‌ی فیک، خود را از چشم الگوریتم‌ها‌ی اینستاگرام دور نگه دارند تا لو نروند، یک سری اکانت‌ها‌ی متفاوت را هم دنبال می‌کنند. این موضوع روند یافتن آن‌ها را به تعویق می‌اندازد. بااین‌حال شما به‌عنوان صاحب پیج باید آگاهانه عمل نمایید و دنبال‌کننده‌ها‌ی فیک را هر چه سریع‌تر ریموو کنید.

اما مگر زیاد‌ی فالوور به نفع ما نیست؛ پس چرا باید آن‌ها را از پیج خود حذف کنیم؟

این تصور غلط را اکثر افراد دارند. همان‌طور که ذکر کردم فالوور‌ها‌ی فیک چیز‌ی بیش‌تر از یک اکانت تو‌خالی نیستند. این به این معنا است که آن‌ها هیچ فعالیتی از جمله بازدید پست و استوری، لایک، ذخیره، به اشتراک‌گذاری و… ندارند. الگوریتم‌ها‌ی اینستاگرام با شناسایی آن‌ها نه‌تنها امتیاز‌ی به صفحه‌ی شما نمی‌دهند، بلکه شما را جریمه هم می‌کنند. جریمه‌ی اینستا‌گرام شامل موارد‌ی از جمله عدم نمایش استوری برای فالوور‌ها‌ی واقعی و یا قرار‌گیری استوری در آخرین اولویت‌ها برای پخش شدن می‌باشد. می‌توان برای پست‌ها هم چنین انتظار‌ی را داشت. هر چه سریع‌تر دنبال‌کننده‌ها‌ی فیک را ریموو کنید تا در افزایش بازدید استوری اینستاگرام، مانع کار نشوند.

راه شناسایی فالوور فیک:

  • دارای نام‌ها‌ی کاربری بی‌معنی و یا پیچیده
  • فاقد فالوور
  • عدم فعالیت در پیج از جمله لایک، سیو و…

روش های افزایش ویو استوری واقعی - مارکترها

۳ – هشتگ و لوکیشن فراموش نشود!

هشتگ

شاید با دیدن هشتگ کمی تعجب کنید و از خود بپرسید: مگر در استوری‌ها می‌توان هشتگ گذاشت؟ جواب سوال شما “بله” است. در واقع بر‌خلاف تصور‌ی که عموم دارند، هشتگ تنها برای پست‌ها‌ی اینستاگرامی نیست. قطعا زیاد شاهد این موضوع بوده‌اید که در بخش کپشن (قسمتی در پایین پست‌ها برای نوشتن مطلبی) چندین هشتگ وجود داشته است. همان‌طور که می‌دانید وجود هشتگ‌ها باعث می‌شوند تا سایر افراد علاقه‌مند هم از وجود پست شما آگاه شوند و از آن بازدید کنند. خب، این موضوع در رابطه با استوری هم صدق می‌کند و استفاده از آن تاثیر گسترده‌ای را در بالا‌بردن فالوور‌ها و بازدید‌ها ایفا می‌نماید. بااین‌حال افراد زیاد‌ی از این موضوع با‌خبر نیستند و از آن کم‌تر استفاده می‌کنند. پس در استوری خود هشتگ قرار دهید و اصول به‌کارگیری آن را رعایت کنید.

اصول استفاده از هشتگ:

  • اجتناب از هشتگ‌ها‌ی اسپم
  • عدم افراط در قراردادن هشتگ‌ها
  • استفاده از هشتگ مرتبط با استوری و درعین‌حال ترند و پر‌طرفدار

لوکیشن

فرض کنید که پیج شما، جا‌ها‌ی دیدنی و یا رستوران‌ها‌ی مختلف را معرفی می‌کند و اطلاعاتی را در رابطه با آن‌ها به اشتراک می‌گذارد. در این حالت استفاده از لوکیشن، بازدید از پست‌ها و بخصوص استوری‌ها‌ی شما را چندین برابر می‌کند؛ اما چرا؟ افراد زیاد‌ی هستند که به دنبال شناسایی این مکان‌ها هستند. بنابراین با جستجو‌ی لوکیشن سعی می‌کنند تا محیط‌ها و اطلاعاتی که به دنبال آن هستند را تحت آن لوکیشن بیابند. پس اگر استوری و موضوعی که به اشتراک می‌گذارید به هر نحو‌ی با قراردادن لوکیشن سازگار است، حتما این کار را انجام دهید. اشخاصی که استوری‌ها و پست‌ها را براین‌اساس ویو می‌کنند، کم نیستند. پس می‌توان با انجام یک اقدام ساده، به افزایش بازدید استوری اینستاگرام دست یافت.

 

۴ – اپلیکیشن‌ها‌ی استوری ساز

اپلیکیشن‌ها‌ی استوری ساز نه‌تنها منجر به افزایش سرعت ساخت استوری‌ها می‌شوند، بلکه امکان ایجاد استوری تمام‌و‌کمال و حرفه‌ای را هم فراهم می‌کنند. شما می‌توانید با برنامه‌ها‌یی که در ادامه قصد معرفی آن‌ها را دارم، استوری‌ها‌ی کاملا متفاوت و جذابی را بسازید. در این حالت مخاطبان شما بیشتر می‌شوند و از طرف دیگر استوری‌ها‌ی شما را هم هرگز از دست نمی‌دهند.

خب، حالا بهتر است با یک سری اپ برای افزایش ویو استوری واقعی آشنا شوید.

StoryChic

این اپ برای هر دو گروه IOS و Android طراحی شده است و دارای امکاناتی مثل فونت‌ها‌ی مختلف، انواع فیلتر، قاب‌ها‌ی جذاب، انواع متن‌ها‌ی متحرک و تم‌ها‌ی متنوع می‌باشد.

Mojo

اگر به دنبال یک اپ هوشمند و قدرتمند برای ساخت استوری‌ها‌ی منحصربه‌فرد هستید، Mojo از بهترین و محبوب‌ترین پیشنهادات ممکن می‌باشد. این ربات کاربرد‌ی تنها مختص اندروید نیست و عزیزانی که  آی او اس دارند نیز می‌توانند از آن بهره ببرند. وجود بیش از ۵۰ قالب جالب و متنوع، فونت‌ها و سبک‌ها‌ی مختلف متن‌نویسی و حفظ کیفیت استوری با بالا‌ترین بازدهی ممکن از جمله ویژگی‌ها‌ی آن است.

Mostory

از دیگر اپ‌ها‌یی که به دلیل قابلیت‌ها‌ی بسیار خود، به‌عنوان یکی از بهترین اپ‌ها‌ی افزایش بازدید استوری اینستاگرام شناخته می‌شود، Mostory است. این اپ چه امکاناتی دارد؟ افزودن آهنگ و متن به ویدیو، اضافه‌کردن متن به‌عکس، وجود فونت‌ها، استیکر‌ها و انواع انیمیشن‌ها از جمله امکاناتی هستند که می‌توان از آن‌ها جهت طراحی استوری‌ها‌ی جذاب، دلخواه و منحصربه‌فرد استفاده کرد.

افزایش بازدید استوری اینستاگرام رایگان در مارکترها

۵ – استوری‌ها‌ی جذاب خود را هایلایت کنید

حتما به مرور با اشتراک‌گذاری استوری‌ها متوجه خواهید شد که برخی از استوری‌ها در مقایسه با سایر آن‌ها، بازدید و یا ری‌اکشن زیاد‌ی به همراه خود دارند. شما باید قادر به تشخیص آن‌ها باشید و به این جزئیات توجه کنید؛ می‌پرسید چرا؟ خب، بگذارید بیش‌تر توضیح دهم. توجه به این جزئیات به شما کمک می‌کنند تا به‌تدریج با کسب تجربه، سلیقه‌ی کاربران بیشتر به دست شما بیاید و استوری‌ها‌ی بهتر‌ی تولید کنید. بااین‌حال موضوع دیگر‌ی هم وجود دارد و آن نیز هایلایت‌کردن استوری‌ها‌ی جذاب است. استوری‌ها‌ی جذاب و یا محتوی اطلاعات مهم را هایلایت کنید تا در آینده مجبور به تکرار‌کردن استوری نشوید. با انجام این کار هم بازدید بیش‌تر‌ی می‌گیرید و هم اینکه نیاز‌ی به صرف وقت برای ساختن استوری‌ها‌ی تکراری نخواهد بود. در واقع استوری‌ها‌ی تکراری برای کاربر خسته‌کننده می‌شوند و بعد از مدتی آن‌ها را زده می‌کنند. پس هایلایت‌کردن فراموش نشود (البته در بکار بردن آن هم زیاده‌روی نکنید و اصولی اقدام نمایید).

 

۶ – ربات افزایش بازدید استوری

در کنار امکانات خود اینستاگرام و همچنین اپ‌ها‌یی که معرفی شدند، ربات‌ها‌یی وجود دارند که پیج شما را به‌صورت حرفه‌ای اداره می‌کنند. آن‌ها می‌توانند از طریق لایک، کامنت و… با صفحات دیگر تعامل و ارتباط برقرار کنند. آن‌ها در ارسال دایرکت‌ها‌ی تبلیغاتی، پست‌ها و افزایش ویو‌ی استوری هم کاملا حرفه‌ای و اتوماتیک عمل می‌نمایند. به‌علاوه می‌توانند تحت یک برنامه‌ی زمان‌بندی‌شده پست و استوری به اشتراک بگذارند. ربات افزایش بازدید استوری رایگان را می‌توانید با یک جستجو‌ی ساده در اینترنت بیابید و از امکانات مختلف آن بهره‌مند شوید.

 

۷ – بخشی از محتوا‌ی پست را به استوری خود انتقال دهید

شما می‌توانید محتوا‌یی که از طریق پست به اشتراک می‌گذارید را تقسیم کنید و بخشی از آن را در استوری منتشر نمایید. انجام این کار با ایجاد حس کنجکاوی در کاربر، او را برای مشاهده‌ی استوری ترغیب می‌نماید؛ طوریکه او برای انتشار استوری شما ثانیه‌شماری می‌کند. از جمله کار‌ها‌یی که می‌توان در آن، از این روش بهره برد، فروش محصولات است. کار‌ی که لازم است انجام دهید، بیان ویژگی‌ها‌ی محصول و دادن اطلاعات مهم در پست اینستاگرامی می‌باشد. در ضمن حتما باید اطلاع دهید که آنباکسینگ محصول در استوری منتشر می‌شود. در این حالت مخاطب شما قطعا به سراغ استوری می‌رود تا آن را مشاهده کند. ادامه‌ی این روند به مرور منجر به افزایش بازدید استوری اینستاگرام می‌شود.

 

۸ – در زمان مناسب استوری بگذارید

فرض کنید که استوری جذابی تهیه کرده‌اید و آن را منتشر نموده‌اید. بعد از مدتی که برای مشاهده آمار بازدید‌ها به سراغ آن می‌روید، متوجه می‌شوید انتظار‌ی که از آن داشته‌اید برآورده نشده است؛ ولی چرا؟ باید بگویم که انجام هر کار‌ی برای نتیجه‌گرفتن، به زمان مناسب خود احتیاج دارد. انتظار نداشته باشید که استوری که ساعت ۲ شب منتشر کرده‌اید، ویو‌ی زیاد‌ی بخورد. از این ساعت تا ۹ صبح اغلب افراد در خواب هستند؛ پس در این حالت شما فرصت دیده‌شدن را از استوری خود و در پی آن از کسب‌و‌کار خود می‌گیرید. برای هر قدمی که به جلو می‌گذارید، خوب فکر کنید؛ چون در غیر این صورت مجبور می‌شوید چندین قدم به عقب بردارید.

انتشار استوری در زمان مناسب - مارکترها

۹ – تعامل و ارتباط با مخاطب

روش‌ها‌ی افزایش بازدید استوری اینستاگرام رایگان تنها به فرآیند ساخت و طراحی استوری محدود نمی‌شود. برای اینکه تمایل کاربران را به دیدن استوری‌ها‌ی خود بیش‌تر کنید، باید کار متفاوتی انجام دهید؛ کار‌ی که آن‌ها را به چالش بکشد. در غیر این صورت کاربر هیچ تفاوتی بین استوری شما و بقیه نمی‌بیند. در نتیجه ترجیح می‌دهد به سراغ استوری‌ها‌ی شما نیاید؛ اما اگر سعی کنید از همان ابتدا‌ی کار او را به چالش بکشید و تصویر متمایز‌ی از خود ارائه دهید، انتظار او از شما افزایش می‌یابد. همین عاملی می‌شود تا او به طرفدار پیج و محتوا‌ها‌ی اشتراکی شما تبدیل گردد.

اما حال سوال اینجا است که چطور می‌توان با آن‌ها ارتباط بیشتر‌ی برقرار کرد؟

نظر‌سنجی یا Poll

استیکر Poll یکی از محبوب‌ترین استیکر‌ها در بین کاربران است که امکان ندارد شخصی با دیدن آن، نظر‌سنجی را انجام ندهد. این نظر‌سنجی دو گزینه دارد که تنها می‌توان یکی را انتخاب کرد. استفاده از آن، به کاربر اجازه‌ی انجام کار‌ی را می‌دهد و همین او را به شوق می‌آورد.

پرسش و پاسخ

گاهی اوقات سعی کنید با روش‌ها‌ی دیگر، Call To Action انجام دهید. در برخی از استوری‌ها‌ی خود با پرسیدن سوال از مخاطب خود بخواهید تا با صداقت و دقت به آن پاسخ بدهد. مخاطبین تمایل دارند که فرصتی بیابند و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند؛ پس این بهترین فرصت برای آن‌ها است. به‌علاوه شما بعد از انجام این پرسش و پاسخ‌ها، می‌توانید تعداد‌ی از استوری‌ها را به نمایش پاسخ کاربران اختصاص دهید. به‌کارگیری این روش، علاوه بر ایجاد صمیمیت، باعث می‌شود تا مخاطب در امید دیدن پاسخ خود، تمامی استوری‌ها‌ی شما را مشاهده کند. به‌این‌ترتیب افزایش ویو‌ی استوری اینستاگرام، چند‌سویه انجام می‌شود.

پاسخگویی از طریق دایرکت

از دیگر موارد‌ی که نه برای افزایش بازدید استوری فیک، بلکه واقعی می‌توان بهره برد، برقراری ارتباط مستقیم با مخاطب است. شما می‌توانید برای پاسخگویی به‌صورت دایرکت، زمان معینی را در نظر بگیرید و به مخاطبین خود اطلاع دهید که در این زمان قادر به پاسخ‌گویی هستید. اگر سعی کنید به‌صورت مستقیم با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید، آن‌ها احساس نزدیکی زیاد‌ی با شما می‌کنند و به فالوور‌ها‌ی وفا‌دار و دائمی شما تبدیل می‌شوند.

 

۱۰ – تداوم تولید محتوا

با شروع کار خود به‌عنوان تولید‌کننده‌ی محتوا در فضا‌ی اینستاگرام، باید سعی کنید زمان مناسبی را برای تولید، به آن اختصاص دهید تا بهترین محتوا را چه برای پست‌ها و چه استوری‌ها تهیه و به طور مداوم منتشر کنید. تداوم تولید و انتشار محتوا، منجر به تداوم خاطر شما در ذهن مخاطبین می‌شود و همین آن‌ها را برای دیدن محتوا‌ها‌ی شما علاقه‌مند می‌کند‌. در ضمن پیوستگی کار شما، از طرفی به منزله‌ی توجه و علاقه‌ی شما به فالوور‌ها و فضا‌ی کار‌ی اینستاگرام است و از طرف دیگر، به تشخیص سلایق آن‌ها جهت تولید استوری‌ها‌ی بهتر کمک می‌کند.

افزایش بازدید استوری به وسیله تداوم در تولید محتوا - marketerha

سخن آخر

انجام این اقدامات ضمن افزایش ویو‌ی استوری‌ها، توجه الگوریتم‌ها‌ی اینستاگرام را نیز جلب می‌کند. آن‌ها متوجه می‌شوند که شما با انجام این اقدامات، به کاربران و همچنین کار خود ارزش زیاد‌ی قائل هستید و برای موفقیت از انجام هیچ کار‌ی دریغ نمی‌کنید. با این روند پست‌ها و استوری‌ها‌ی شما نیز در بخش Explore به نمایش گذاشته می‌شوند و رفته‌رفته بازدید‌ها و فالوور‌ها‌ی بیش‌تر‌ی می‌گیرید. پس می‌توانید کار خود را با بازده زیاد‌ی توسعه دهید.

همان‌طور که متوجه شدید برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام، نیاز‌ی به انجام کار‌ها‌ی دشوار و پیچیده نیست. هوشیاری و اقدام به‌موقع به همراه استفاده از امکانات اینستا‌گرام، کلیدی‌تر‌ین مسئله می‌باشد. خب، امیدوارم موارد گفته‌شده کاملا برای شما کار‌ساز باشند. کافی است برای تحقق اهداف خود گوشه چشمی به نکاتی که ذکر کردم داشته باشید. سعی کنید آن‌ها را در نقشه‌ی راه خود پیاده کنید. به‌تدریج نتایج شگفت‌انگیز آن‌ها را خواهید دید.

 

۴.۵/۵ - (۱۶ امتیاز)

من در زمینه تولید محتوای متنی مشغول به فعالیت هستم و با وب سایت های مختلفی همکاری کردم. به فعالیت و یادگیری در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هم علاقه زیادی دارم

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *