۶ ترفند سئو سایت | رشد چند برابری بازدید وب‌سایت خود را تجربه کنید!

۶ ترفند سئو سایت | رشد چند برابری بازدید وب‌سایت خود را تجربه کنید!

گاهی استفاده از ترفند‌های سئو می‌تواند ما را خیلی زودتر به اهداف بازاریابی در فضای دیجیتال نزدیک کند. البته درست است که ما نباید خیلی به دنبال ترفند‌ها و راه‌ و روش میانبر برای موفقیّت در سئو و بهینه‌سازی وب‌سایتمان باشیم، اما این نکته را هم نباید فراموش کنیم که گاهی ترفند‌ها برای ما مانند یک سرباز چریک، کار می‌کنند و نتایج فوق العاده‌ای در زمان‌های کوتاه‌تر حاصل خواهد کرد.

در ادامه قصد داریم تا ۶ ترفند طلایی سئو که قطعاً به بهبود و رشد رتبه صفحات وب‌سایت شما در نتایج گوگل کمک خواهد کرد را با هم بررسی می‌کنیم. پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

کمک به افزایش کلیک بر روی لینک‌ها در نتایج گوگل

در اولین قدم از ترفند‌های سئو، می توان به استفاده از عبارات جذّاب در عنوان اشاره کرد. زمانی که شما در بین رقبای خود در نتایج گوگل قرار گرفته‌اید باید چیزی برای تمایز داشته باشید تا سبب جلب توجّه کاربر شود و او را برای کلیک بر روی لینک وب‌سایت شما قانع کند.
اینجا کلمات جادویی به کار ما می‌آید، چیزی که خود ما در وب‌سایت مارکترها، تجربه کردیم، استفاده از عبارت جذّاب برای هدایت ترافیک بیشتر به سمت صفحات وب‌سایتمان بود.
چند عبارت برای شما آماده کرده ام که می توانید با ایده گرفتن از این عبارات، آن‌ها را در عنوان مقالات و صفحات خودتان استفاده کنید و شاهد رشد بازدید صفحات وب‌سایت خود باشید.
– همین الان
– رایگان
– سریع و ساده
– آسان
– گام به گام
– کاربردی
– جدید
– سیر تا پیاز
– جامع و کامل
– راهنمای تصویری
– فایل رایگان ویدیویی
– دانلود رایگان

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله ” اصول سئو سایت فروشگاهی “است که خواندش توصیه می شود.

این‌ها تنها گوشه‌ای از صد‌ها عبارات جذّابی است که شما می‌توانید در عنوان صفحه خودتان استفاده کنید و باعث جلب توجّه اشخاص شوید.

استفاده از عبارات دم دراز (Long Tail)

همیشه رقابت بر روی عبارات کوتاه‌تر بیشتر است. ترجیح افراد هم روی سرچ با عبارات کوتاه‌تر است امّا برای شروع بهتر است که روی عبارات بلند تر (۳ یا ۴ قسمتی) تمرکز کنید.
یکی از بهترین ابزار‌هایی که با کمک آن می‌توانید عبارات دم‌دراز را پیدا کنید، بخش “Search Related” خود گوگل است. که با توجّه به تصویر زیر می‌توانید از این ترفند سئو استفاده کنید و این‌ها همان عباراتی هستند که افراد در گوگل جست و جو می‌کنند. کافیست در گوگل عبارت مورد نظر خود را جست و جو کنید و در پایین صفحه عبارات مشابه را بررسی و یکی از آن عبارات را برای سئو صفحه وب‌سایت خود انتخاب کنید.

استفاده از عبارات Long Tail

از پیشنهاد‌های گوگل استفاده کنید (Google Suggestion)

یکی دیگر از ترفند‌های سئو برای افزایش رتبه صفحات وب‌سایت شما در نتایج گوگل، استفاده از پیشنهاد‌هاییست که خود موتور جست و جوی گوگل به شما پیشنهاد می‌دهد.
برای اینکار کافیست موتور جست و جوی گوگل را در مرورگر خود باز کرده و شروع به جست و جوی یک عبارت کنید. در اینجا خواهید دید که به محض ورود یک عبارت در باکس گوگل، عبارت داغ را به ما پیشنهاد خواهد داد.

ترفند سئو سایت با کمک پیشنهاد گوگل

این‌ها همان عباراتی هستند که مردم در ماه‌های اخیر جست و جو می‌کنند و اگر شما روی عبارت دم درازی تمرکز کنید که بیشتر در گوگل جست و جو می‌شود، احتمال اینکه بتوانید مشتریان بالقوّه بیشتری را به سمت صفحات سایت خود هدایت کنید، بسیار بیشتر خواهد شد.

البته یکی از بهترین روش‌ها و ترفندهای سئو برای رشد بازدید صفحات وب‌سایت، استفاده از بخش پیشنهاد یوتیوب هست. یوتیوب هم یکی از بهترین پلتفرم‌ها و میشه گفت دومین موتور جست و جوی جهان محسوب می‌شود. پس استفاده از آن و بخش پیشنهادش می‌تواند بسیار به شما در انتخاب موضوع کمک کند.

شما می توانید دقیقاً همین حرکت را در بخش جست ‌وجوی یوتیوب انجام دهید.

ترفند سئو با کمک پیشنهاد یوتیوب

پیشنهاد ما به شما: مطالعه مقاله ” آموزش نحوه یافتن بهترین کلمات کلیدی ” برای انتخاب بهتر عبارت کلیدی است.

سعی کنید نرخ فرار یا (Bounce Rate) صفحات خود را کاهش دهید.

فرض کنید یک بازدید کننده با جست وجوی یک عبارت خاص، وارد یکی از صفحات وب‌سایت شما می‌شود و بدون آنکه به سایر صفحات وب‌سایت شما سری بزند، وب‌سایت را ترک می‌کند. گوگل، این حالت را یک فرار یا bounce‌ حساب می‌کند. اگر تعداد این فرار‌ها از صفحات وب‌سایت شما افزایش یابد، قطعاً در کاهش رتبه وب‌سایت شما تاثیر زیادی خواهد داشت.
حال سوال اینجاست که باید چه کنیم تا نرخ فرار صفحات سایت ما که به صورت درصد بیان می‌شود، کاهش یابد؟ در اینجا به چند ترفند کاربردی اشاره خواهم کرد:
– در میانه صفحات افراد را به مطالعه یک مطلب مکمل هدایت کنید.
– در میانه صفحات افراد را به مشاهده یک ویدیو رایگان دعوت کنید.
– در میانه صفحات افراد را برای دریافت کد تخفیف خود به یک صفحه دیگر هدایت کنید.
– برای ارتباط سریع‌تر با شما، افراد را به صفحه تماس با ما خود دعوت کنید.
– برای مشاهده توضیحات کامل خدمات خود، افراد را به صفحه دیگری هدایت کنید.
– و….

بر روی افزایش کیفیّت محتوا تمرکز کنید

متاسّفانه این‌روز‌ها نگرش کارفرما‌ها برای سئو و بهینه‌سازی وب‌سایتشان استفاده از محتوای کیلوییست !!!
منظور این است که فقط دنبال این هستند که یک مقاله ۱۰۰۰ کلمه ای یا ۲۰۰۰ کلمه‌ای تولید و منتشر کنند. فارغ از اینکه اصلاً این محتوا در عمل و در دنیای واقعی می تواند گره‌ای از مشکل مخاطب خود باز کند یا خیر !
در به روز رسانی های جدید هسته گوگل، روی این موضوع بسیار کار شده و گوگل به محتواهایی که واقعاً به رفع مشکلات کاربرانشان کمک می کند، اهمیّت بسیار زیادی خواهد داد و قطعاً آن صفحات جایگاه بالاتری در نتایج گوگل خواهند داشت.
پس به جای نگرش “کیلویی” سعی کنیم کیفیّت محتوای صفحات وب‌سایت خود را بهبود دهیم و از روش‌های خلّاقانه بصری برای افزایش جذّابیت در محتوا استفاده کنیم.

ویدیو، ترفند قدرتمند در فرآیند سئو و بهینه‌سازی

با رشد شبکه‌های قدرتمندی چون اینستاگرام و البته در دسترس قرار گرفتن اینترنت پر سرعت برای عموم مردم، استفاده از محتوای ویدیویی در وب‌سایت می‌تواند به رشد رتبه صفحه وب‌سایت شما کمک کند.
گوگل هم در سال های اخیر به دلیل استقبال مردم از محتوای ویدیویی، امتیاز ویژه‌ای را برای صاحبان وب‌سایت‌ها در نظر گرفته است. بنابراین سعی کنید که به هر شکل که می‌توانید محتوا‌های کوتاه ویدیویی در صفحات وب سایت خود ایجاد کنید.
یکی دیگر از فواید استفاده از ویدیو در صفحات سایت، این است که به ماندگاری (Time One Site) کاربر روی سایت خود کمک خواهید کرد و این خود یکی از فاکتور‌های مهم گوگل محسوب می‌شود.
لازم نیست برای تولید ویدیو، هزینه‌های سنگینی متقبل شوید، بلکه کافیست با کمک گوشی هوشمند خود که دیگر در هر منزل حداقل، یکی از آن‌ها یافت می‌شود، ویدیو‌های جذّابی تهیه و تولید کنید و آن‌ها را در صفحات مختلف وب‌سایت خودتان استفاده کنید.

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله ” آموزش افزایش رتبه سایت در گوگل ” است که خواندنش توصیه می شود .

حرف آخر

در این مقاله سعی شد چند مورد از ترفند‌های ساده امّا کاربردی سئو را با شما در میان بگذاریم و اگر شما تنها همین چند مورد را به خوبی در صفحات وب سایت خودتان رعایت کنید، قطعاً به رشد مناسبی از نظر میزان بازدید خواهید رسید. البته باید بدانید که این روش‌ها هم گاهاً ممکن است کمی زمانبر باشد ولی به بهتر اجرا شدن فرآیند سئو و بهینه سازی وب سایت شما، کمک بسیاری خواهد کرد.

۴.۶/۵ - (۱۰ امتیاز)

حرفه خود را با برنامه نویسی تحت وب آغاز کردم و رفته رفته با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم و در مسیر تحلیل انواع وب‌سایت‌ها،سئو و بازاریابی اینترنتی قرار گرفتم. مجلّه آموزشی مارکترها را با علاقه فراوان و برای کمک به رشد کسب‌وکارها در فضای دیجیتال راه اندازی کردم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. رضا محبی
  ۵:۱۵ ۱۳۹۹/۰۲/۲۲

  سلام و خسته نباشید:

  من اتفاقا دیروز گوگل انالیتیکسم رو چک کردم، دیدم به شدت Bounce Rate وب‌سایتم تو ۱ماه اخیر بالا رفته سعی می کنم این ترفندهای کاربردی سئو رو اعمال کنم.

  ممنون از زحمات شما خیلی بهمون کمک کرد.

  • عرفان رحیمی
   ۴:۳۲ ۱۳۹۹/۰۲/۲۳

   سلام ممنونم. خوشحالم مفید بوده. سعی کردم ۶ نکته کاربری سئو رو مطرح کنم واقعاً. 🙂

 2. شیما میریان
  ۴:۴۹ ۱۳۹۹/۰۳/۱۰

  سلام و خسته نباشید:

  ترفند سئو استفاده از کلمات کلیدی دم دراز خیلی تاثیر گذاره. ما این رو در پروژه خودمون تست کردیم.

  عالی جواب میده

  ممنون از زحمات شما

  • عرفان رحیمی
   ۹:۳۳ ۱۳۹۹/۰۳/۱۳

   سلام

   بله استفاده از این ترفند سئو به دلیل اینکه عموماً هدفمند تر جست و جو می‌شود بازدهی بالاتری هم دارد.

 3. مرتضی
  ۹:۳۵ ۱۳۹۹/۰۳/۲۷

  سلام
  کتاب”۱۲ نکته طلائی برای افزایش فروش در اینستاگرام” دانلود میشه اما فایل باز نمیشه و حجمش ۳کیلوبایته!

  • عرفان رحیمی
   ۱۱:۵۵ ۱۳۹۹/۰۳/۲۷

   سلام دوست عزیز

   تست کردم و مشکلی نبود !

   لطفا با یک مرورگر دیگر دوباره امتحان کنید.

  • مرتضی
   ۱۲:۲۰ ۱۳۹۹/۰۳/۲۷

   چون لینک دانلود توی صفحه فرود بوده الان دیگه دسترسی ندارم که تست کنم

 4. علی عظیمی
  ۷:۰۲ ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

  ممنون از این ترفندهای سئو که با ما به اشتراک گذاشتید

  • عرفان رحیمی
   ۱۰:۴۲ ۱۳۹۹/۰۴/۰۱

   سلام بر شما

   ممنون از توجه شما. حتما سعی کنید این ترفند های سئو را اجرایی کنید.