روش های همکاری در فروش اینترنتی

روش های همکاری در فروش اینترنتی

روش های همکاری در فروش بسیاری در دنیای اینترنت وجود دارد که میتوان از هر کدام از این روش‌ها درآمد‌های بسیار خوبی کسب کرد. همکاری در فروش اینترنتی یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد از اینترنت است که می‌توان با کمک دنیای تولید محتوا و در فضای آنلاین، پیاده سازی کرد و به درآمد‌های بسیار خوبی هم رسید.

اما قبل از هر چیز یک اشاره کوچک داشته باشم که اصلاً همکاری در فروش آنلاین چیست و چطور می‌توان از این روش در دنیای اینترنت درآمد کسب کرد. اگر بخواهم همکاری در فروش اینترنتی را خیلی ساده و روان توضیح دهم، باید گفت زمانی که شما به کمک ابزارهای دیجیتال بتوانید محصول یا خدمت شرکت یا فرد دیگری را به فروش رسانید و در این فروش پورسانت یا درصد خودتان را بردارید، به این کار شما همکاری در فروش اینترنتی گفته می شود که یکی از روش های همکاری در فروش استفاده از ابزار تلگرام برای جذب مشتری و نهایی سازی فروش است. اما روش های همکاری در فروش بسیاری داریم که سعی می‌کنم به طور جامع و کامل در این مقاله به آن اشاره کنیم و به طور مفصّل این روش‌ ها را در اختیار شما بگذاریم.  

پیش نیاز های همکاری در فروش اینترنتی

برای اینکه بتوانید از روش همکاری در فروش آنلاین درآمد داشته باشید، لازم نیست که پیش نیاز زیادی داشته باشید کافیست به مهارت‌های اصلی کار با اینترنت آشنا باشید. البته که دانستن نکاتی در مورد تولید محتوا، سئو سایت و روش های اصولی تولید محتوا در اینستاگرام می‌تواند مهارت‌های جانبی مناسبی باشد که بتواند به شما در فروش بیشتر کمک کند.

مدل همکاری در فروش به صورت پیام مستقیم

مدل اول برای اینکه بتوانید از طریق اینترنت همکاری در فروش داشته باشید وجود دارد، مدل اول اینکه خود شما در مجامع آنلاین (گروه‌های تلگرامی، گروه‌های واتس آپی، انجمن‌های آنلاین و…. ) فعال باشید و با بازاریابی مستقیم در این فضاها، محصولات و خدمات خود را به فروش رسانید. البته یک نکته را فراموش نکنید که اگر می خواهید به این روش در فضای آنلاین کار کنید، حتماً در گروه‌ های مرتبط با کسب و کار خودتان به دنبال مشتری باشید و به هیچ وجه در گروه‌های عمومی سعی نکنید محصولات خود را به فروش رسانید چون نتیجه چندانی نخواهید گرفت.

همکاری در فروش کالا با تولید محتوا

من اگر جای شما باشم قطعاً و بدون شک از این روش به عنوان یکی از روش های همکاری در فروش استفاده خواهم کرد. البته نه اینکه به روش قبل نتوان به نتیجه رسید، امّا راندمان همکاری در فروش به کمک تولید محتوا، بازدهی به مراتب بیشتری دارد. زمانی که از روش تولید محتوا برای همکاری در فروش اینترنتی استفاده کنید، باعث می‌شود که خود افراد کم کم جذب شما شوند و به دلیل ارزشی که به کمک محتوا خلق کرده اید، آرام آرام احساس کنند که توصیه ها و هدایت های شما به محصولات و خدمات سایر افراد، می‌تواند درد آن‌ها را دوا کند. در این روش نیاز به یک پلتفرم یا بستر اینترنتی داریم که به کمک آن بتوانید محتوای تولید شده را به اشتراک بگذارید. که این بستر می‌تواند سایت باشد یا اینکه از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام استفاده کنید.

همکاری در فروش با تولید محتوا در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از بهترین و پربازده‌ترین بسترهای دیجیتال برای همکاری در فروش است. توصیه می‌کنم که اگر می خواهید در این مسیر موفّق شوید بهتر است محدوده کاری خود را کوچک کنید. یعنی به جای تولید محتوای عمومی و جذب همگان، تنها روی یک موضوع خاص (مثلاً کالاهای دیجیتال) تمرکز کنید. مثلاً فرض کنید که شما در یک پیج اینستاگرام شروع به تولید محتوای دیجیتال در زمینه تکنولوژی می‌کنید. رفته رفته افرادی شما را دنبال خواهند کرد و اگر بتوانید اطّلاعات به روز و جامعی را ارائه کنید، قطعاً می توانید آن را قانع کنید که محصولات مرتبط با محتوای شما را خریداری کنند. معمولاً در این روش اگر با سایر وب ‌سایت‌های فروشگاهی کار می‌کنید، برای هر کدام از محصولات یا خدمات خود یک لینک اختصاصی (Affiliate Link) در اختیار شما قرار خواهند داد که این لینک فقط برای شما تعریف شده و به عنوان مثال می توانید در بایو اینستاگرام قرار دهید یا اینکه بعد از انتشار پست محصولات، اگر کسی درخواست داد، در دایرکت برای او ارسال کنید.  

همکاری در فروش با بلاگری در اینستاگرام

این اطّلاعات در سیستم همکاری در فروش وب‌سایت‌های مقصد ذخیره شده و شما بعداً می توانید با مراجعه به پنل همکاری در فروش خود مشخّص کنید که چه فردی چه کالایی را سفارش داده و پورسانت شما چگونه محاسبه می‌شود. (توصیه می کنم که تلاش کنید، میزان فالوورهای شما به ۱۰ هزار نفر برسد.) در این صورت امکان درج لینک برای شما فعال شده و می‌توانید لینک همکاری در فروش خود را در استوری قرار دهید.

همکاری در فروش اینترنتی با تولید محتوا و سئو در وب سایت

یکی دیگر از روش های همکاری در فروش اینترنتی با تولید محتوا در سایت امکان پذیر است. شما باید برای تولید محتوا برنامه داشته باشید و بدانید که طبق یک تقویم محتوایی چگونه می‌توانید محتوای ناب و مورد پسند گوگل تولید کنید. تفاوت این روش با روش قبلی همکاری در فروش،‌نوع بستری است که برای تولید محتوا انتخاب کرده‌اید. در این روش از وب‌سایت استفاده می کنیم و در روش قبلی از شبکه اجتماعی اینستاگرام. قبل از هر چیز باید برای کلمات کلیدی تحقیقات کنید و بدانید که برای چه نوع از کلماتی می خواهید محتوا بسازید.

قبلاً در وب ‌سایت مارکترها مقاله ای با عنوان ” نحوه یافتن بهترین کلمات کلیدی برای سئو سایت ” منتشر شده که خواندن آن را توصیه می‌کنیم.
بازاریابی اصلی ما در سئو، گوگل است و با بهینه سازی وب‌سایت برای موتورهای جست و جو می توانید در دراز مدّت مشتری بالقوّه جذب کنید که می توانید همان لینک‌های اختصاصی خود را در میان مقالات مرتبط قرار داده و کاربر پس از مطالعه آن بخش، می‌تواند روی لینک های موجود کلیک کرده و از وب‌سایت‌های مقصد خرید خود را تکمیل کند. پس از تکمیل خرید، اطّلاعات تراکنش‌ ها در پنل همکاری در فروش شما درج شده و می‌توانید پس از تسویه حساب با وب‌سایت مقصد، پورسانت خود را دریافت نمایید.

همکاری در فروش کالا و خدمات

به طور کلّی سیستم های همکاری در فروش با ۲ روش با شما همکاری می‌کنند. یکی برای فروش محصولاتِ آن‌ها و دیگری برای فروش خدمات. دیگر این به شما بستگی دارد که با چه سیستم همکاری در فروشی کار کنید که بالاترین پورسانت را برای شما در نظر گیرد و میزان درآمد شما کاملاً به خودتان وابسته است. اینکه تا چه اندازه بتوانید محصولات یا خدمات خود را به فروش رسانید، همه به میزان توانایی شما در جذب مخاطب و تبدیل آن به مشتری بستگی دارد.

همکاری در فروش محصولات آموزشی

یکی از بهترین انواع همکاری در فروش،‌ کمک در فروش محصولات آموزشی است. با ظهور هر چه بیشتر اساتید در دنیای دیجیتال، محصولات آموزشیِ بسیاری تولید شده که این محصولات، غالباً در وب‌سایت‌های شخصی یا (پلتفرم‌های آموزشی) قابل خریداری است. شما می‌توانید به عنوان بازاریاب این محصولاتِ آموزشی وارد عمل شوید و آن را در گروه‌های تلگرامی مرتبط به اشتراک بگذارید یا اینکه حتّی برای آن دسته از محصولات آموزشی یک وب‌سایت محتوایی راه اندازی کنید. مثلاً می‌توانید یک وب‌سایت راه اندازی کنید و شروع به تولید محتوا در حوزه خاص (مثلاً مارکتینگ و بازاریابی) کنید. رفته رفته با جذب مخاطب هدف می‌توانید محصولات و خدمات وب‌سایت‌های مقصد را در میانه مقالات پیشنهاد دهید و لینک همکاری در فروش خود را درج کنید. البته باز هم یادتان باشد که بهتر است در این روش به صورت (بازار گوشه) کار کنید، و در یک محدوده خاص تولید محتوا کنید تا بتوانید مخاطب خیلی خاص تری به سمت وب‌سایت محتوایی خود جذب کنید و احتمال فروش محصولات آموزشی را افزایش دهید.

همکاری در فروش فیلم های ایرانی

یکی از روش های همکاری در فروش کمک به فروش فیلم های ایرانی است. بسیاری از وب ‌سایت های ایرانی با مجوّز رسمی شروع به فعالیت می ‌کنند و فیلم های سینمایی روز را در وب ‌سایت خود برای فروش می‌گذارند. کافیست که آن وب‌سایت ها را در گوگل جست و جو کنید و با بخش مدیریتشان مرتبط شوید و درخواست همکاری در فروش کنید. اگر سیستم همکاری در فروش داشته باشند، قطعاً با شما همکاری خواهند کرد و شما می توانید به همان روش های همکاری در فروش بالا، اقدام به فروش فیلم های ایرانی کنید. معمولاً چون محصولات این وب‌سایت ها به صورت دانلودی است، یکی از بهترین روش های همکاری در فروش است و همه چیز در محیط دیجیتال اتّفاق می‌ افتد.

همکاری در فروش فیلم و سریال

سیستم همکاری در فروش دیجی کالا

یکی از بهترین سیستم های همکاری در فروش مربوط به وب‌سایت دیجی کالا هست. وب سایت دیجی کالا بزرگترین خرده فروش آنلاین ایران سیستم همکاری در فروشی طراحی کرده که برای همه صاحبان وب‌سایت‌ها یا کانال های تلگرام یا حتّی صفحات پربازدید اینستاگرام، یک فرصت بی نظیر است. به سیستم همکاری در فروش دیجی کالا به آدرس affiliate.digikala.com مراجعه کرده و ثبت نام کنید.(همه اطّلاعات به طور جامع در این صفحه موجود است.) پس از ثبت نام و تایید حساب کاربری،‌ دیجی کالا از شما درخواست می‌کند تا رسانه دیجیتالی خود که می‌تواند سایت یا … باشد را در پنل مدیریت خود وارد نمایید و پس از بررسی و تایید از سوی دیجی کالا، شما دیگر به عنوان یک همکار در فروش محصولات دیجی کالا هستید و از همان روز می‌توانید فعالیّت خود را جهت فروش محصولات آ‌ن‌ها آغاز کنید. همه چیز بستگی به میزان توانایی شما در جذب مخاطب هدف دارد و سیستم همکاری در فروش دیجی کالا هم دقیقاً به همین صورت هست که شما می‌توانید با دریافت لینک‌ های همکاری در فروش و درج آن در وب‌سایت خود، اقدام به ترغیب بازدید کنندگان برای خرید از دیجی کالا کنید. نگران نباشید همه چیز در پنل همکاری در فروش شما مکتوب می‌شود و شما هر زمان که مایل بودید می توانید با مراجعه به آن همه چیز را رصد کنید و اگر فروشی اتّفاق بیافتد، درخواست دهید و پورسانت خود را دریافت کنید.

افزونه همکاری در فروش وردپرس

ممکن است که شما بخواهید یکی از روش های همکاری در فروش را بر روی وب‌سایت خود ایجاد کنید و البته وب‌سایت شما با سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی شده باشد. در این صورت کافیست که از افزونه ها کمک بگیرید و سیستم همکاری در فروش خود را راه اندازی کنید. بعد از اینکه سیستم همکاری در فروش وب‌سایت شما راه اندازی شد، کاربران می توانند لینک های اختصاصی محصولات شما را چیزی شبیه به سیستم همکاری در فروش دیجی کالا بردارند و در رسانه های دیجیتالی خود قرار دهند و در برابر هر فروش، درصد خود را بردارند.

برای همکاری در فروش بهتر، به افزایش بازدید در گوگل نیاز داریم، پس حتماً ویدیو رایگان

روش های افزایش بازدید وب سایت (قسمت اول) ” را مشاهده کنید.

یکی از بهترین افزونه های همکاری در فروش سیستم وردپرس: (Ultimate Affiliate Pro)

این افزونه تمام فرآیندهای موردنیاز برای ایجاد یک سیستم همکاری در فروش را برای شما ایجاد کرده و شما بدون نیاز به هیچ کار اضافه فقط به مدیریت بازاریابان و رصد کردن درآمدهای خود می پردازید. نکته مهم: این افزونه برخلاف افزونه‌های دیگر نیاز به هیچ گونه افزونه ضمیمه‌ای برای گسترش عملکرد خود ندارد و همه قابلیت‌هایی که می‌خوانید در همین افزونه وجود دارد.

برخی از ویژگی های افزونه بازاریابی و همکاری در فروش ( Ultimate Affiliate Pro)

– ایجاد بی نهایت همکار فروش چه در طرف کاربر و چه در پنل مدیریت – فیلدهای سفارشی برای افزودن به صفحه پروفایل بازاریابان – گزارشات آماری متعدد برای فعالیت ها، ارجاعات و پرداخت ها در داشبورد کاربر – ایجاد بنرهایی در سایزهای مختلف توسط بنرساز افزونه در پنل ادمین و ارائه به همکاران فروش – ایجاد کمپین های مختلف بر طبق استراتژی های بازاریابی – تعامل کامل با ووکامرس، بادی پرس و edd – ایجاد کمیسیون های دائم العمر – ایجاد سیستم بازاریابی چند سطحی MLM – ایجاد پیشنهادات ویژه (کمیسیون های متفاوت برای محصولات متفاوت) – امکانات ویژه ای همچون خودارجاعی، کمیسیون به ازای ثبت نام، اشتراک گذاری اجتماعی، اعلان های ایمیلی، رتبه بندی برای همکاران و …

حدس ما اینه که مقاله ” آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی ” که قبلاً

در وب‌ سایت مارکترها منتشر شده براتون مفید باشه.

حرف آخر

محصولات وخدمات بسیاری وجود دارد که همه تقریباً با یکی از همین روش های همکاری در فروش قابل فروش هستند و شما می‌توانید به عنوان همکار، به سیستم فروش آن مجموعه کمک کنید.

حرفه خود را با برنامه نویسی تحت وب آغاز کردم و رفته رفته با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم و در مسیر تحلیل انواع وب‌سایت‌ها،سئو و بازاریابی اینترنتی قرار گرفتم. مجلّه آموزشی مارکترها را با علاقه فراوان و برای کمک به رشد کسب‌وکارها در فضای دیجیتال راه اندازی کردم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. عاطفه کریمی
  ۴:۵۲ ۱۳۹۹/۰۴/۱۸

  سلام خسته نباشید آقای رحیمی

  به نظرم در این مقاله به زیبایی روش های همکاری در فروش اینترنتی گفته شد.

  ممنون از زحمات شما

  • عرفان رحیمی
   ۱:۴۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۱

   سلام و خسته نباشید
   خواهش می کنم امیدوارم نکات همکاری در فروش اینترنتی در این سایت برای شما کاربردی بوده باشد.

 2. احمد موحدیان
  ۱۲:۱۰ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲

  سلام ببخشید میشه یکم بیشتر راجع به روش همکاری در فروش با تولید محتوا بیشتر توضیح بدین؟ مرسی

  • عرفان رحیمی
   ۱:۴۰ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶

   سلام بر شما

   بله حتما، ببینید شما برای شروع همکاری در فروش ، نیاز به یک رسانه دارید، این رسانه می تونه بر بستر اینستاگرام، یا وبسایت باشه، هر رسانه هم نیاز به سوخت داره که سوخت رسانه ها میشه محتواف با تولید محتوا در زمینه مورد نظرتون، می تونید مخاطب جذب کنید و با فروشگاه های مختلف همکاری در فروش داشته باشید.

 3. saara
  ۱۲:۲۳ ۱۴۰۰/۰۵/۱۷

  سایت خیلی خوبی دارید 
  امیدوارم موفق باشید
  https://youmovise.com/

  • عرفان رحیمی
   ۹:۲۴ ۱۴۰۰/۰۶/۲۵

   سلام و ممنون از شما و توجهتون